לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2005, 21:03
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני מבין אותכם, אבל אתם מוכרחים להודות שיש לבתי הקברות גם פן אחר. (פלוס שאלה)
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "גם על מטוסים אני אומר את זה !..."

הכלים האלו, אוניות מטוסים טנקים כבר יצאו משימוש. גורלם להתכה ומחזור או לעיתים נדירות למוזאון.
אני אישית נהנה הרבה יותר מכלי שנשאר בדיוק כפי שהצוות האחרון נטש אותו מכלי משוחזר ומצובע ובדרך כלל נעול. גם המראהשל שיניי הזמן הנוגסות בברזל הוא טבעי ויפה בעיני.
אני כן שונא לראות כלים שהפכו למחראה או שחלקים מהם נגנבו וכדומה.

ושאלה בקשר לתמונות:
בתמונה השנייה שהבאתי מוצגת נושאת מטוסים עם מסלול המראה ישר (מקביל לגוף הספינה). האם האמריקאים השתמשו בספינות כאלו אחרי מלחה"מ השנייה או שיתכן והספינה הזאת חונה שם כבר ארבעים חמישים שנה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 22:34
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הנה קצת זיכרונות ממלחמת ההתשה....
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם ככה"

אם זכרוני עדיין מתפקד נכון (נראה שכן...) איירתי על תמונת "רפידים" כמה תואים ונקודות ציון מאותן השנים (מלחמת ההתשה). הנה הן כאן למטה.

בסיס חיל האויר ברפידים (ביר גפגפה" בשמו הערבי) היה קרוי בח"א - 3

היו בו מלבד מיראזים בכוננות יירוט ותקיפה גם פאנטומים. היו בו גם מספר בל-205, אלואטים לסיור יומי בתעלה וכן "דרורים" לסיור/ צילום יומיים בתעלה. היה מוקף עמדות נ"מ. באזור הרכס הגבוה שנקרא אז "511" ישבה בקרה וכן נ"מ LM-70 וסוללת טילי הוק. דומני שציינתי בתמונה את הרכס הזה נכון אבל יתכן וטני טועה בכמה מאות מטרים.

הוספתי מזכרוני (למרות שעדיין ניתן לראות הצילום שרידי הכביש) בקוים צהובים את דרך הגישה (הכביש) שהוביל מהצומת (5) לכוון שער הבסיס (בחוד החץ סמוך למספר 2. בצומת הזאת "התיבשו" חיילים שעמדו שעות בצפייה לרכבים/רמפים שעל "לארץ" - לכוון 7. מי שהגיע לרפידים והיה אמור להמשיך לטסה (לכוון 6 כ 60 ק"מ מערבה), או לתעלה, "התייבש" בצד הצפוני של צומת 5.....

1 - היה חמ"ל אוגדה 252 (בונקר תת קרקעי) בגבעה כאן. מסביב לגבעה מוקמה מפקדת האוגדה שנרקאה "אוגדת סיני 252" או בשמה האחר - אוגדת הכוחות המזוינים בסיני.... היא פיקדה על כל אזור התעלה עד אבו רודייס בדרום. לשכתו של שלמה להט ("ציץ") מוקמה בצדה הצפוני של הגבעה המסומנת ב- 1 בזמן ההתשה.

2 - מגורי טייסים.

3 - מבצעים בח"א 3

4 - דתקי"ם תת קרקעים בהם שוכנו מטוסי טייסות היירוט והתקיפה.

5 עד 7 - הזכרתי לעיל.

8 - אינני מעיר את הכביש הזה. נראה לי שנסלל אחרי 73....?

אגב לרעבים - בין 2 לבין ראש החץ של כביש הגישה לשער המחנה, היה "שקם רפידים" המפורסם. קרמבו, מיץ אשכוליות, קולה (לרוב חמים...) ואח"כ המבורגרים .....

באזור הסיפרה 3 ישבו גדוד טנקים וחרמש עורפיים. דומני שגם תותחנים שלא היו בקו ישבו שם...

אם נפנה לכוון דרום מכוון הסיפרה 2 (עדיין רואים שם תוואי), נגיע כ- 50 קמ לביר-תמדה... מפקדת חטיבת העורף של התעלה (מפקדת החטיבה הקדמית ישבה בטסה והצפונית בבאלוזה)

זהו. קצת היסטוריה וזכרונות של נעורים של פעם. ומאות שעות טיסה ונחיתות בשדה....

נוסטאלגיה - ללא רצון לחזרה לשם.

הנה האיור:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 16-07-2005 בשעה 22:44.
ישן 16-07-2005, 23:31
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

העיגולים....
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "שאלה"

באזור ה"עיגולים" לא היו בדרך כלל כוחות. מדי פעם כשחטיבת שריון 7 או פל"סר זה או אחר הגיעו לאימונים באזור, הם נפרסו באזור שציינת אולם אך לתקופות קצרות.

אינני מזהה את העיגולים הללו כשייכים לנ"מ אולם ייתכן ואני טועה. אולי יש כאן מפענח ת"צאות שיוכל להבהיר ?

אגב אני חושב שנזכרתי בשם ההר (הרכס) עליו ישבו "511" שמו הערבי היה למיטב זכרוני ג'בל מעראה. (הסוללות בראשי כנראה עדיין טעונות אבל נחלשות.... ). אינני בטוח ב- 100 אחוזים בכך ואשמח אם מישהו יתקן או יאשר. שם אחר שעולה בזכרוני הוא "אום מרג'ום".....??

אם למישהו יש מפה של 1:250,000 (מפת טייס) של האזור ויוכל להעלות אותה - אודה לו.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 16-07-2005 בשעה 23:35.
ישן 19-07-2005, 18:56
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

בסיס רפידים..... ל- Offerd
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "אחלה זכרון"

אם אינני טועה גדוד 79 היה גדוד של חטיבה 401 שלא ישבה בקו בתחילת המלחמה (בקו היתה חט' 14 באותו הזמן)...? סביר בהחלט שהגדוד יצא אכן לקו כדי ללחום ולסייע.

אני עצמי נזהר מ"אגדות פטון" אבל ייתכן..... - אם אכן מפקד הבסיס ירה באקדח לכוון מטוסים תוקפים ...על זה נאמר באנגלית: "Oh - Well...." האמת לרוב הרבה יותר פשוטה ופחות הרואית.... אבל - אינני יודע ולכן לא ארחיב את דעתי.

האם יש לך תמונות מהאזור ? - מה היו מעשיך שם ?

אגב - גם אני חולם מדי פעם על ביקור במקום.... לא כנוסטאלגיה אלא כקשר רגשי עם עבר שהיה וסקרנות מרובה להווה שם. שנינו נשארים כנראה בבית.....
ישן 19-07-2005, 22:52
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
גדוד 79 חטיבה 401
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "בסיס רפידים..... ל- Offerd"

אתה צודק

גדוד 79 היה שייך לחטיבה 401 שהיתה אמורה להחליף את חטיבה 14 בקוו ביום ראשון ה 7.10.1973 אלא שהארועים גרמו להקדמה של יום אחד בהחלפה.... וגדוד 79 ירד לקוו כבר בשבת 6.10.1973

לגבי הירי באקדח זה ידע הנובע מעדויות שאספתי בקשר לתיעוד מהלכי פלוגה י' במלחמה. הפלוגה החזיקה דרך קבע צוות לחילוץ טייסים בבח"א 3 ובמסגרת העדויות של החיילים שם עלתה גם עדות האקדח. אגב האקט הזה נתפש באותו הזמן כאקט חיובי של מפקד המוציא את חיילו מההלם.

אישית הייתי שייך לפלוגה י' וזה מה שעשיתי שם.
לגבי תמונות יש לי מהתקופה אבל לא מהבסיס במלחמה, לגדוד 79 היה מג"ד ששמו מוני ניצן שחזה את המלחמה והוציא אותנו (את כל הגדוד על הרק"מ שלו) כבר ביום חמישי לחניון יום מחשש לתקיפה מצרית. מוני ממש חזה את המלחמה בניגוד לכל הערכות המצב הרישמיות וזו גם הסיבה שבעת ההתקפה המצרית על שדה התעופה ועל בסיס הגדוד איש לא נפגע. מוני קיבל עיטור המופת במלחמה זו לאחר שנפצע בה קשה וזאת בנוסף לעיטור הגבורה שיש לו ממבצע סיני.

לגבי מה שקורה שם היום, גם אני שחקתי קצת עם התוכנה של GOOGLE אבל לגזרה הזו התצאות מאוד לא מפורטות, לעומת זאת בגזרת התעלה ניתן ממש לאתר מקומות.
ישן 18-06-2006, 02:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "דברים מעניינים שאפשר למצוא ב Google Earth"

אחרי שהם הגיעו לרוויה (עומס תמונות ותגובות עצום שמכביד על כל מחשב שמנסה להיכנס אליהם) נעלתי את האשכולות הקודמים:
  1. דברים מעניינים שאפשר למצוא ב Google Earth
  2. דברים מעניינים שאפשר למצוא ב-Google Earth והפעם בישראל
  3. האשכול ח"א סורי מככב ב Google Earth נשאר, בנתיים פתוח
אני פותח אשכול חדש שיוקדש להמשך תצלומים מהתוכנה.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר