לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2005, 19:25
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
על קצה המזלג
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "דווקא אם אפשר פירוט זה יהיה..."

להלן מה שהספקתי (אם הספק נמדד בחגורות - מה שכמובן לא נכון) ב21 שנים באומנויות לחימה.

התחלתי בסמבו וג'ודו - חגורה צהובה.

משם לדניס השרדות - חגורה כתומה ו 5 פסים (לא זוכר בדיוק כמה).

משם לקוקנדו - חגורה צהובה (אומנות לחימה קוריאנית שלא שמעתי עליה יותר מדי גם לא בימינו).

משם ל I.O.G.K.F - חגורה ירוקה (אסכולת גוג'ו ריו מבית מדרשו של מוריו היגואנה).

משם ל International Karate Goju Ryu - חגורה כחולה ו5 פסים (מתוך 5) (אסכולה בהנחייתו של ירון בנימיני מישראל - אמור היה להיות מייבוקאן אבל לא בדיוק = פרטים נוספים באשכול שאפתח בקרוב).

משם ל Meibu-Kan Goju Ryu - חגורה חומה ו3 פסים (מתוך 3) (אסכולת גוג'ו ריו מבית מדרשו של מיאטוקו יאגי).

משם ל S.R.S.K Goju Ryu - חגורה שחורה דאן 2 (שוב אסכולת גוגו' (מתחיל להיות משעמם אה ?) והפעם של ג'ון רוסברי - שילוב של שוריקאן גוג'ו ושל שובוקאן גוג'ו (אם זה מעניין את מישהו אני ארחיב)).

ולבסוף (הגיע הזמן) לגדי קנפו ג'יטסו - חגורה שחורה דאן 2 (דאן 3 בקרוב) - בשיטה זו אני מתאמן ומאמן (יש לי שני מועדונים).

בנוסף לכל הרשימה הנ"ל : אין ספור (באמת באמת לא זוכר כמה, לא סתם אומר אין ספור כפלצנות) אימונים, מחנות אימונים, ביקורים, תחרויות וכו' בשיטות רבות שונות ומשונות.

אם מישהו רוצה עוד סיפורים / הרחבות כמו תמיד אתם יותר ממוזמנים לשאול.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 16-06-2008 בשעה 14:45.
חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 00:54
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
הרבה דברים יפים ונכונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "איזה חגורה יש לכל משתמש פה ?"

אני מסכים עם רובם, אבל קצת מהרקורד שלי ב 21 שנה האחרונות גם (ולא צריך להיות בן 100 בשביל זה - עושים דברים במקביל...)

ג'ודו - אצל רונן ג'קט בחיפה - חגורה כתומה (או צהובה ושלושה פסים כתומים, היו רק עד שלושה פסים)

איגרוף תאילנדי - אצל רני במועדון החורבה בחיפה - ללא דרגות

טאי צ'י - לא זוכר את שם המאמן בבית אבא חושי בחיפה - ללא דרגות

אייקידו - אצל לוציאנו בבית אבא חושי בחיפה - לא הגעתי לקורסים ולכן לא נבחנתי לחגורות, חוץ מזה שאצל לוציאנו (אני לא יודע איך זה באייקידו בכלל) אין חגורות עד לשחורה...

נינג'יטסו - אצל אחד קטן קירח ומשוגע במרכז אביחי בחיפה - חליפה כחולה (זה הדרגות שהוא נתן - חליפות) כנאה משתלם כלכלית...

קרב מגע - בצבא - והגעתי לדרגת סמ"ר

והגזע העיקרי שלי - קרטה אצל עודד פרידמן כבר 21 שנה - חגורה שחורה דאן 2 (ונשאר בה עד שיודיעו לי אחרת....)

רציתי להעיר הערה קטנה לגבי הלבנה והקרש, במהלך חיי, הדי קצרים יש לציין, יצא לי לצערי להילחם על חיי ולהסב נזק לתוקף, נזק משמעותי לעיתים. אבל אני יכול להבטיח לכם שאם היום אתן אגרוף ללבנה (אפילו איטונג שנחשב רך) סביר שאשבור את היד! שבירת לבנים היא טכניקה שאין לה שום משמעות במתן אגרוף נכון מדויק או יעיל - זה בהחלט מרשים בהופעות - אבל אני בספק אם אחרי כל שנותי אני מסוגל לזה. אישית, ותקראו לי נאיבי אם אתם רוצים, יש לי בעיה עם השמדת דברים או חפצים לצורך אימון או שעשוע אבל, אני חושב שזה רק מעודד ונדליזם והשחטת רכוש.

אני גם מסכים שחגורות ודרגות הן רק אינדיקציה נקודתית של השקעה של המקסימום ברגע נתון, הגעה לבחינה (כמובן שאם אתה לא מגיע לבחינה אתה לא יכול להתקדם בדרגות), השקעה כספית ועוד גורמים נוספים והם לא אומרות שום דבר כמעט על בעל הדרגה אבל אני חושב שכן יש חשיבות בלגשת לבחינות, למדוד את היכולת ואת ההתמודדות במצבים פשוטים תחת מתח ולחץ של בחינה.
יש בזה גם מן הכבוד לסנסאי, שהסנסאי מקיים בחינה ואתה - כמצופה ממך - מופיע, נבחן ונותן את המקסימום שלך.

אז זהו לבינתיים
שבת שלום
צור.
חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 14:32
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "איזה חגורה יש לכל משתמש פה ?"

תגובות מאוד יפות, אני חייב לציין
רק אמת, שיא אללה!
אתה מתאמן מגיל 4 או משהו כזה?
בן כמה אתה עכשיו?
גם אם עושים כמה דברים במקביל זה בדר"כ רק 2 אימונים, ובשביל להגיע לחגורה שחורה וחומה (ועוד בשני שיטות שונות ובנוסף הגעת גם לכחולה) זה דורש לפחות 7 שנים.
לא ידעתי שאתה גם מלמד.
נחמד לדעת
אתם צודקים שפעם לא היו חגורות, אבל היו דרגות לפי כינויים בחלק מהמקרים, ובחלק אחר היה סימן אחר לרמה.
זה כמו בי"ס שאתה עולה כיתה, קופץ כיתה, נשאר כיתה לפי הרמה שלך.
זה קצת בעייתי.
כשלמדתי בעבר גי'אג'יטסו (סנסאיי פשוט מעולה היה שם!), החגורות הלבנות היו לומדות את הבסיס ומהלכים שמתאימים למתחילים בעיקר.
ככל שהחגורה עצמה עולה (כמובן שהחגורה עולה בהתאם לרמה והסנסאיי שם לב להכול!) אתה לומד טכניקות חדשות ומסובכות יותר, וכך גם קאטות.
אז זה די דומה לפרומליות שקיימת בבי"ס.
גם אני מאמין שחגורה לא קובעת את הרמה, מן הסתם.
אבל זה גם עושה סדר במכון.
ובדר"כ שחגורה לבנה או צהובה מתאמן עם שחורה הוא חולק לו את הכבוד אוטומטית רק בגלל הצבע של החגורה.
טבע של אנשים.
דיון נחמד מאוד
ח"ח
חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 19:20
  Malshabico Malshabico אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05

החגורה אמורה להראות את ההתקדמות העצמית של כל אחד מאז שהוא התחיל להתאמן, לפחות לפי איך שאני רואה את זה ככה שבאמת אי אפשר לאמר ששני אנשים שהם חגורה שחורה נגיד, הם באותה רמה. לפעמים אפלו יש אנשים שבכלל לא מגיע להם והם מקבלים אבל זה כבר משהו אחר.

ל-karateka:
גרימת נזק לאנשים כל אחד יכול, כל יום כמעט מתפרסם מקרה של אנשים שרבו ונפצעו ככה וככה ואני יכול לחתום לך שלפחות לרובם אין מושג באומנויות לחימה.
לא צריך בכלל להתחיל עם שבירה של לבנים, בהתחלה שוברים קרש (עץ אורן- רך יחסית) דק ולאט לאט מתקדמים בעובי, צריך לחזק את העצם(שתי הבליטות שאיתן נותנים אגרוף) והמפרק ביד ולתרגל טכניקה נכונה כדי להצליח לשבור גם קרשים עבים יותר (כן, גם סתם אחד יכול לשבור קרשים יחסית דקים עם אגרוף אבל הם טובים למדוד ראף מסוים של רמה וטובים לתרגול).
שבירת קרשים טובה ל:
דיוק- צריך לפגוע בדיוק במרכז כדי שהקרש/לבנה ישבר יותר בקלות וכמו שצריך.
כוח-צריך במידה מסוימת למרות שאפילו אם אתה ממש חזק אתה צריך טכניקה ודיוק כדי לא להכאיב לעצמך ובאמת לשבור את הקרשים/ בלוקים עבים יותר.
טכניקה- כמה שהטכניקה יותר טובה, האגרוף יבוא בצורה יותר ישרה וחלקה ובזווית יותר טובה.
שימו לב שכמה שהטכניקה, הדיוק,המהירות , וגם קצת חוזק העצם שלכם ברמה גבוהה יותר לכוח יש פחות משמעות (למרות שהוא גם משחק חלק חשוב מאוד).

נ.ב
אני דרגה לפני שחורה- אדומה(=חומה אני חושב) בטייקוונדו.
חזרה לפורום
ישן 17-07-2005, 15:57
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
אני לא ספיידרמן אם זאת השאלה (אשכול קורע מצחוק ד"א)

ל SVS1, karate kid(ויתר החברה) - לא מתאמן 100 שנה אלא רק 21 ומגיל 4.5 (אולי טיפה לפני) , הסיפור שלי הולך ככה (5+21 = 26 למי ששאל את עצמו) :

התחלתי בסמבו וג'ודו באותו מועדון (מתנ"ס פרדס כץ) תחת לימודו של רמז ממטיסלוב (היכן שאריק זאבי התאמן בעבר) והגעתי לחגורה צהובה.

אח"כ המשפחה שלי נרשמה לספורטן בפ"ת ועברתי לחוג דניס הישרדות שהיה שם תחת לימודו של שמואל רביב הורדתי לאחר כבוד לחגורה לבנה והגעתי שם עד לחגורה כתומה וחמש פסים.

אחרי כך וכך שנים (לא זוכר בדיוק כמה - אני אבדוק בהז') הראו למאמן את הדרך החוצה מסיבות אלו ואחרות (השמועות אמרו שהיו הורים שהתלוננו על אלימות, אבל נראה לי שזה בולשיט).

הגיע מאמן חדש שקראו לו סם (לא יודע את שם המשפחה) ואימן קוקנדו - החזיר את כל המועדון לחגורות לבנות והתאמנתי שם עד שהגעתי לחגורה צהובה.

כשהייתי באמצע כיתה ו' לאחר שנה אצל סם הוא עבר לאמן רק את קבוצת הבוגרים (נמאס להורים שכל הזמן מראים לילדים שלהם את החגורה הלבנה מחדש, ואז הגיע אבי נרדיה לאמן גוג'ו ריו I.O.G.K.F לאחר חודש הוא בחן אותנו (בחינת ידע + השאלה לאילו דרגות הגעת בעבר) ונתן לי חגורה ירוקה.

בסוף כיתה ז' עברתי לרעננה ובגלל שהתאהבתי בגוג'ו ריו (אבי עשה לנו הדגמה של כלי נשק ובזמנו יותר התאהבתי בזה) חיפשתי מכון שכזה ברעננה.

הגעתי לספרטא רעננה והתחלתי להתאמן אצל שמוליק רפפורט (דאן 2 בזמנו) הוא אימן גוג'ו ריו תחת ירון בנימיני (אז) ואצלו (אצל שמוליק, לא אצל ירון) הייתה ההיכרות הראשונה שלי עם מכות רצח במגע מלא - היו שם האימונים הכי אינטנסיבים שהכרתי עד אז, שכללו קראטה, ג'ודו וג'ו ג'יטסו (אהבתי מאד). במבחן הראשון שלי (שנערך על ידי אורח הכבוד ו"ראש השיטה בארץ ובאירופה" דאז ירון בנימיני) נזרקתי שוב לחגורה כתומה (אתם שמים לב לדפוס כלשהו ???) [דרך אגב סדר החגורות שם היה : ילדים - לבן, כתום כחול (ואופציה לסגול בהמשך אם רצו לעכב אותך) ובוגרים - לבן/צהוב, ירוק, חום (והמון שנים באמצע) התקדמתי שם עד כחול 3.

אחר כך היה באלגן גדול שניער את כל עולם המייבוקאן (ירון טען להשתייכות איליו) ועברנו להתאמן בגוג'ו ריו מיבוקאן (עתה על אמת) תחת הנחייתו של ראש אירופה בשיטה לקס אופדהאם מהולנד (עדיין אצל שמוליק). את החומה שלי קיבלתי מלקס במחנה אימונים שנערך בארץ בתחילת 1996.

מ1996 שמשתי כעוזר מאמן במשך שנתיים כמעט ואימנתי רבות במכונים שונים בארץ.

אחר כך, עדיין כתוצאה מגלים מהבלאגן המדובר וכתוצאה מכך שלקס נעלב ממשהו (אם זה מעניין מישהו תשאלו) עזבנו את עולם המייבוקאן וחיפשנו אבא אחר בגוג'ו ריו.

מצאנו את ג'ון רוסברי מארה"ב (דאן 9 בגוג'ו ריו, דאן 8 בג'ודו ואלוף יפאן בדימוס, דאן 2 באיקידו) בשיטת השורי שובוקאן גוג'ו ריו (S.R.S.K) - (אם מעניין את מישהו הסיפור של הפיצולים הכלכך רבים בגוג'ו שישאל).

לקראת סוף 1997 באמצע מחנה אימונים אצל ג'ון (סבא שחור וחמוד) קיבלתי ממנו במפתיע את החגורה השחורה שלי בגוג'ו ריו.

אז הגיעו 4 שנים של צבא (שכמו אצל רבים קוטעים לך את האימונים) - מדי פעם התאמנתי ברגילות ובחופשות וכו' - לאחר השחרור עברתי אימונים אינטנסיבים של חצי שנה (כל יום כל היום) לקראת נסיעה לארה"ב בכדי להיבחן לדאן 2 ולהשתתף בתחרויות וכו' (בסוף סבלתי מפציעה אשר דחתה את המבחן אבל יצא לי להשתתף בתחרויות כאלו ואחרות).

כשחזרתי מחו"ל התברר לי שהמאמן שלי הפסיק לאמן (עד היום אני לא ממש יודע למה - שמעתי שהוא חזר לאחרונה) - ואז פגשתי את המאמן הנוכחי שלי אריה כהן (דאן 6 בגדי קנפו ג'יטסו, דאן 3 בקיוקושינקאי) והתחלתי להתאמן בקנפו ג'יטסו (נבחנתי לשחורה).

למי ששם לב לא ממש עניין אותי הצבע וכו' (אחרת מזמן הייתי עוזב שיטות שהחזירו אותי ללבן וכו' - דיון מורחב יותר בקרוב) אם באמת זה היה מעניין הייתי היום דאן 4 בדרך (הארוכה מאד) ל5 ולא 'רק' בדרך לדאן 3.

הסיבה היחידה שלא התקדמתי הלאה (מעבר למה שהעלתי) היא שלא הייתי מוכן לקבל דרגות פז"מ (דרגה על זמן אימון רב - ניתנות לפעמים לחברה פצועים או חסרי כושר מספיק על בסיס שנות אימון רבות), אלא חיכיתי ואני עדיין מחכה להיות מוכן מבחינת כושר ויכולת להתקדם הלאה (כרגע זה מעניין אותי רק בשביל התלמידים שלי (כך אני יכול לקדם גם אותם הלאה).

המשך התייחסות לעניין החגורות ומבחני הדרגה שהעלתם כאן יגיע בקרוב.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 16-06-2008 בשעה 14:51.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:59

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר