לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2005, 17:50
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
האם חלוקת דיסק קשיח למחיצות פוגעת בביצועים?

לפני זמן רב החליט טכנאי מחשבים שביקר אצלי שכדאי לי לחלק את 20 הג"ב של ההארד-דיסק
ל2 מחיצות, זה באמת היה נוח מאד לפרמוטים (פשוט הייתי משאיר מה שאני רוצה במחיצה המשנית ומפרמט רק את C).

אולם עכשיו אני תוהה, בדיקה שערכתי העלתה שלהעביר קובץ בתוך המחיצה (דהיינו קובץ בC למקום אחר בC) לקח בערך עשירית (!) מהזמן שלוקח להעביר קובץ ממחיצה למחיצה.

כשסידרתי את המחשב החלטתי שקבצי מערכת ותוכנות חיוניות יותקנו בC ואילו משחקים, קבצי מוזיקה וכד' יהיו בכונן D, זה זמן רב (כמה חודשים) אני מנסה לטפל בבעיה של איטיות מרגיזה ומכעיסה של משחקים, ניסיתי הכל, פרמוטים, דרייברים, נקיונות, TWEAKS ,איחויים, וגם פניתי עם התאוריות שלי לפורומים פה כמה פעמים (למשל פה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=78176

ושום דבר לא עוזר, עד שהיום ישבתי וחשבתי והגעתי למסקנה שאולי עצם העובדה שהמשחקים מותקנים במחיצה D וכל קבצי המערכת נמצאים בC , ובהתחשב בעובדה שהמעבר בין C לD הוא איטי מאד- אולי זה הגורם לאיטיות (מדובר באיטיות בעיקר בהעלאה ראשונית של המשחק שלוקחת המון המון זמן)?

האם זה הגיוני?
האם יש טעם לבטל את המחיצות ולהשאיר מחיצה אחת גדולה?
האם מעבר בין מחיצות בתוך אות דיסק קשיח תמיד איטי הרבה יותר ממעבר פנימי בתוך המחיצה או שאולי יש בעיה בדיסק הקשיח?

לעזרתכם אודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 04:59
צלמית המשתמש של jot
  משתמש זכר jot jot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.02
פיגוע דיסק 20GB הוא איטי היום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "האם חלוקת דיסק קשיח למחיצות פוגעת בביצועים?"

מכמה סיבות:
1. שהוא ישן ובטח אינו 7200RMP.
2. שה BUFFER שלו בטוח אינו BUFFER גדול ומהיר 8MB.

בנוסף לכך, לא ידוע איזה תוכנה יצרה את המחיצות ואיזה סוג מחיצות אלה. FAT32 ו- NTFS מהירות מ FAT16 וכו'... אבל NTFS דורש יותר מהדיסק בגלל ניהול ההרשאות ולכן זה אולי יהיה מורגש בדיסקים ישנים כמו שלך.
לדעתי אינך יודע איפה הזיכרון הוירטואלי שלך יושב, ולכן גם לא תוכל לבצע SCANDISK או CHKDSK או איך שזה נקרא ב XP. דרך אגב, איזו מערכת הפעלה זו? העיצה של הטכנאי היא נכונה והיא לטובתך וחוסכת לך מלא כסף. בכל בעיה ניתן לפרמט מחיצת סיסטם ולא לגעת בקבצים האישיים וזה מעולה. שעת טכנאי היא יקרה היום, וחבל שהוא יבזבז את זמנו ב"להכין" את המחשב לקראת פירמוט, לאתר את כל המידע האישי שלך וכו'.... תנהל את זה נכון ולא תהיה לך בעיה לפרמט בעתיד.
סדר ונקיון חוסכים כסף

אחרי שתבטל את הזיכרון הוירטואלי, ותעשה SCANDISK עצבני ועמוק לשתי המחיצות, תוכל לעשות DEFRAG לשתיהן. רק אז תחזיר את הזיכרון הוירטואלי והפעם, אני ממליץ, שהוא יהיה במחיצה השניה (לא של הסיסטם) ושתקבע לו גודל קבוע (ערכי מינימום ומקסימום זהים) ע"מ שלא ישנה את גודלו לעולם. כי כשהוא משנה את גודלו הוא מתפצל לחתיכות ולכן נהיה איטי עוד יותר. וגם ככה הוא איטי כי הדיסק שלך ישן ואיטי ומפוצל כנראה.
וגם לא ידוע איזו תוכנה עשתה לך FDISK כך שלא ברור אם בנוסף לכל זה יש עוד סיבה לאיטיות שאולי נובעת מטבלאות קבצים דפוקות או משהו דומה.

המלצה מהלב:
קנה HD 80GB עם 8MB BUFFER
7200RPM כמובן (ואם עד שתיגש לחנות כבר יהיה משהו מהיר מזה, מה טוב)
תתעקש על הדגם הזה. פחות מזה זה שוב דיסק איטי.
תיצור בו 4 מחיצות של 20GB, למרות שאישית אני מאמין שמחיצת סיסטם לא צריכה יותר מ 8-15 ג'יגה. תיצור באמצעות תוכנת ההתקנה של ה WINDOWS, או באמצעות PARTITION MAGIC, או באמצעות FDISK חדש כלשהו, כמו זה שבא עם WINDOWS ME.
ואת הזיכרון הוירטואלי תחליט לבד איפה לשים, אבל עדיף במחיצה "לא עסוקה". הכי עדיף במחיצה מיוחדת רק רק רק בשבילו. בשביל קובץ השיחלוף, ה PAGEFILE.

נערך לאחרונה ע"י jot בתאריך 16-07-2005 בשעה 05:03.
ישן 16-07-2005, 18:56
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
העברות קבצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "האם חלוקת דיסק קשיח למחיצות פוגעת בביצועים?"

מניח מניח שאתה מדבר על העברות קבצים במקום העתקות.
קודם כל, כדי להבין את ההבדל, תנסה להעביר קובץ מתוך מחיצה מסויימת לאותה מחיצה.
אחרי זה תנסה להעתיק, תראה שהיחס הוא כמו להעביר את הקובץבתוך אותה מחיצה לבין 2 מחיצות שונות.
למה?
מערכת הקבצים של חלונות מבוססת על FAT, שזו טבלה שיושבת בתחילת הדיסק ורשום בתוכה על כל קובץ באיזו תיקיה הוא יושב ומה הכתובת של תחילת הקובץ בדיסק הקשיח (רשום עוד... אבל 2 אלה הכי חשובים להסבר)
הטבלה הזו מוגדרת לכול מחיצה בנפרד, כלומר, מכיוון שיש לך 2 מחיצות שונות (C וD) אז יש לך 2 טבלאות שונות שאין ביניהן קשר.
עכשיו.
אם אנחנו מעבירים קובץ בתוך אותה המחיצה הקובץ עצמו לא באמת מועבר ממחיצה אחת לשנייה אלא פשוט בתוך הטבלה של הFAT משנים את התיקייה שבה הקובץ נמצא.
אם אנחנו מעבירים קובץ בין 2 מחיצות אז שינוי הטבלה לא מספיק כי צריך ממש להעתיק את הקובץ למחיצה השנייה, לשנות את טבלת הFAT ואז למחוק את הקובץ במחיצה הראשונה (ולמחוק אותו מטבלת הFAT במחיצה הראשונה)
לכן העברה בין מחיצות אורכת יותר זמן.

ובקשר לשאלה שלך:
בעבר, לפני יציאת הNTFS היה נהוג לחלק את המחיצות לגדלים קטנים בגלל... ניהול לא נכון של הדיסק.
היום אין סיבה ממשית לקצץ את גודל המחיצה מלבד "הסדר הטוב".
ההמלצה שחי בכל מקרה היא להפריד בין המחיצה שעלייה מותקנת מערכת ההפעלה למחיצה שעלייה הזכרון הווירטואלי ולמחיצה של שאר התוכנות..
יצא קצת ארוך, מקווה שהייתי ברור מספיק.

ישן 16-07-2005, 21:46
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בוא נעבור למעשים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "העברות קבצים"

1. הסברתם לי נורא יפה למה להעביר ממחיצה למחיצה לוקח הרבה יותר זמן, אבל השאלה שלי הייתה האם יכול להיות שיש קשר בין אורך הזמן העצום שלוקח לי להעלות תוכנות לבין זה שכולן במחיצה שונה ממחיצת המערכת?

2. "אחרי שתבטל את הזיכרון הוירטואלי, ותעשה SCANDISK עצבני ועמוק לשתי המחיצות, תוכל לעשות DEFRAG לשתיהן. רק אז תחזיר את הזיכרון הוירטואלי והפעם, אני ממליץ, שהוא יהיה במחיצה השניה (לא של הסיסטם) ושתקבע לו גודל קבוע (ערכי מינימום ומקסימום זהים) ע"מ שלא ישנה את גודלו לעולם. כי כשהוא משנה את גודלו הוא מתפצל לחתיכות ולכן נהיה איטי עוד יותר. וגם ככה הוא איטי כי הדיסק שלך ישן ואיטי ומפוצל כנראה.
וגם לא ידוע איזו תוכנה עשתה לך FDISK כך שלא ברור אם בנוסף לכל זה יש עוד סיבה לאיטיות שאולי נובעת מטבלאות קבצים דפוקות או משהו דומה."

אני אשמח להסבר יותר מפורט כיצד מבצעים את מה שכתבתם, אני עובד עם XP כשהחלוקה הייתה לפני כמה שנים עם PARTITION MAGIC.
כיצד אני מבטל את הזכרון הוירטואלי? האם הכוונה פשוט לקבוע ב"ביצועים"- "ללא קובץ החלפה"?
נניח שאני עושה את זה ואז עושה סריקה+איחוי לשתי המחיצות, לקבוע אח"כ שיהיה זכרון וירטואלי רק בD? (המשנית)
מהו קובץ השחלוף?
ואגב- לכמה לקבוע את גודל הזכרון הוירטואלי ?(יש לי 256 פיזי)
ישן 17-07-2005, 01:02
צלמית המשתמש של jot
  משתמש זכר jot jot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.02
פיגוע כן. זה בביצועים. מצאת את זה. קבע "ללא". בשום מחיצה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "בוא נעבור למעשים"

אח"כ בצע בדיקת שגיאות לשתי המחיצות ואיחוי דיסק (דיפרג) לשתיהן.
אח"כ פתח שוב את PARTITION MAGIC וודא שאין לך UNPARTITIONED SPACE
שזה סתם איזור מבוזבז.
(אם יש, צור בו מחיצה עם התוכנה ואחד אותה לתוך D )
לפני שאתה לוחץ APPLY CHANGES ומתחיל את התהליך, צור עוד מחיצה (זה הכי טוב) של 1GB. תן לה אות כונן E ומעלה, אולי אפילו P.
כן, קובץ השיחלוף, זיכרון ויטואלי, קובץ החלפה - הכל אותו דבר במילים שונות.
בצע את השינויים, זה יכול לקחת קצת זמן ודורש REBOOT.
החזר אח"כ את הזיכרון הוירטואלי, צור אותו במחיצה P (או החדשה הקטנטונת בקיצור) ותן לו גודל של 950MB עד 950MB כלומר ערכי מקסימום ומינימום זהים. לא תוכל לנצל את כל גודלה של המחיצה עד הסוף ממש, WINDOWS לא מרשה
וודא שלא השארת עוד קבצי שיחלוף במחיצות אחרות (זה רשום באותו מקום רק צריך להסתכל טוב טוב כדי למנוע טעויות)
כנס לאפשרויות מערכת - שיחזור מערכת - וודא ש WINDOWS אינו מנטר את המחיצות שאינן C. אלה שאינן מחיצת הסיסטם. זה מיותר, בזבזני במשאבים ובמקום בדיסק, טיפשי ולא מועיל לכלום.

ישן 22-07-2005, 07:09
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
נקודה נוספת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "בוא נעבור למעשים"

ככל שמתרחקים מתחילת הדיסק, על כל קו רדיאלי שהפלטה מסתובבת, כמות המידע קטנה (בשונה מתקליטורים, שבהם זה דווקא הפוך, כי אתה קורא מהמרכז החוצה). התוצאה היא, שקריאה מתחילת הדיסק מהירה הרבה יותר מאשר בסוף הדיסק.

אז הכל עניין של פרגמנטציה וכיוון המיקום של הקבצים. אם כל הקבצים שלך שבהם אתה משתמש כל הזמן יהיו קרובים יותר לתחילת הדיסק, קריאתם תהיה מהירה באופן משמעותי (שאני אומר באופן משמעותי, הכוונה לפי 2 או פי 3 יותר מהר).

כל זה נכון גם לגבי קובץ השחלוף (SWAP). לצערנו, אין מחיצות שחלוף בחלונות (כמו שיש במערכות הפעלה אחרות, פחות "ידידותיות" [ויותר מהירות]) - ומחיצה יכולה (וגם עושה את זה כחלק מאיך שהיא קיימת) לקבע נפח מסויים בדיסק ללא קפיצות בתוכו - מה שמאפשר גישה רציפה ומהירה אל זיכרון השחלוף, זיכרון שבד"כ יעבוד במחשב שלך אם יש לך פחות מ 1GB זיכרון (ויודע מה, בחלונות, הוא פועל כנראה תמיד, אפילו אם יש לך 32GB, בגלל תכנון לקוי במיוחד).

לכן (לדעתי, כמובן, הכל לדעתי, מה אני מבין...) :

המערכת בעלת המהירות הגבוהה ביותר, תהיה מערכת שבה יש מחיצה ראשונה שמכילה אך ורק את קובץ השחלוף (כדי לדמות כמה שיותר את מחיצת השחלוף היוניקסית הפשוטה אך החכמה), ובגודל מתאים (הגודל המקסימלי שרוצים להקצות לקובץ). את הקובץ עצמו יש להגדיר כמינימום ומקסימום של שטח המחיצה, כדי שחלונות לא תאלץ לשנות את גודלו כל הזמן (מה שיוצר גם פרגמנטציה, וגם מאט את המחשב תוך כדי הפעולה, וגם מיותר בנפחי הדיסק של היום, ובייחוד מיותר אם המחיצה שלנו מיועדת לשחלוף בלבד).
לאחר מכן - מחיצה נוספת שמכילה מע"ה ותוכנות בלבד, ולא שום דבר אחר (כולל לא שולחן העבודה שלך), וזאת כדי לשמור על מינימום פרגמנטציה. ואז מחיצה שלישית שבה הנתונים שלך, שבה תהיה פרגמנטציה רצינית (ומומלץ מדי פעם להריץ על מחיצה זו defrag).

במערכות יוניקס, התפיסה של חלוקת מחיצות באופן הזה בין קבצי המשתמש, קבצי המערכת, והתוכנות, קיימת מאז ומעולם, והוכיחה את עצמה לא רע בכלל...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:51

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר