לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2005, 17:53
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ואם יהודי לא רוצה לגרש יהודי?

, הסיבה שלשמה הוקם צה"ל , הפעולות שביצע עד היום וגם "מטרות צה"ל" הרשמיות , כולן מסגירות את האופן שבו אנו תופסים את צה"ל : צבא שאמור להגן על עם ישראל ולתקוף אתה האויב .. נניח לרגע לאופן שבו התקבלה החלטת ההתנתקות ונניח שעסקינן בהחלטה מתקבלת על הדעת , מחויבת המציאות מבחינה בטחונית , ודמוקרטית להפליא. עדיין , הפעולה הזאת איננה מהפעולות הטבעיות של צה"ל . זו פעולה נגד אזרחי המדינה , סוג כזה של פעולה מעולם לא בוצע על ידי צה"ל והוא דומה לשמוש בצה"ל לשם שבירת שביתה בנמל - דומה , אבל הרבה יותר גרוע והרבה יותר מנוגד למטרות צה"ל . זוהי פעולה משטרתית מובהקת

מילא , נעזוב את הדיון העקרוני ונעבור לביצוע התוכנית עצמה , לצה"ל יש המון חיילים , נכון? רק לחלקם יש השקפות אידאולוגיות הנוטות לצד ימין ומתוכם , רק חלק מרגיש שהפעולה נוגדת את ערכיהם בצורה כה בוטה עד שהיא פוגעת בציפור הנפש שלהם . מדוע הצבא מחייב את אותו חלק להשתתף בפינוי. נהוג לומר שהחייל אינו בוחר את משימותיו , אבל הצבא , לאחר שהממשלה בחרה עבורו משימה הנוגדת את מהותו יכול לבחור איזה חיילים לשלוח למשימה ואיזה לא .

למעשה , הצבא כבר עשה בחירה מסוימת , חיילים המתגוררים בגוש קטיף לא ישתתפו בפינוי . למה? הצבא מבין שמדובר במעמסה רגשית גבוהה מדי שלא תאפשר לחיילים האלה לבצע את המשימה , שנוגדת את מצפונם שתכניס אותם לקונפליקטים בלתי אפשריים .אני חושב שגם אלה שיש להם קרובי משפחה בגוש קטיף - לא יפנו אותו . ומה עם אלה שיש להם חברים קרובים? אלה כן יפנו את הגוש . משפחות מדרגת קרבה מרוחקת? גם חיילים ממקומות אחרים ביש"ע (הרי ידוע לציבור שיש קשר בין יהודה ושומרון לחבל עזה)- הם יפנו עכשיו את אחיהם מגוש קטיף ואחר כך אחיהם מגוש קטיף יפנו אותם (שהרי ברור לכולנו שיפונו עוד הרבה התנחלויות , שזה לא יעצור בחומש ) - שיאים של חוסר תבונה וחוסר רגישות . סתם אנשים שאובדן ארץ ישראל הוא שבר עמוק לגביהם - על אלה בכלל אין מה לדבר - האתרוג ציווה וצה"ל מבצע ועל הדרך הגרועה ביותר .
החיילים האלה , חיילי ישיבות ההסדר , דתיים , חילוניים שהתחנכו על בן גוריון שלא היה מוכן לפנות יישובים יהודיים גם בעת צרה גדולה , וסתם אנשים שקיבלו חינוך לאומי .. כל אלה מחויבים היום על ידי הצבא לבצע את הגרוש . על הצבא הוטלה משימה שמנוגדת למשימות אותם הכירו חיילים אלה כשנכנסו לצה"ל - לשרות שהוא אומנם שרות חובה , אבל מבטא גם איזו חובה של מדינת ישראל כלפי חייליה שלא לפגוע בהם מעבר לנדרש - לא יותר משלוש שנים , לא בלי חופשים ולדעתי - גם לא להעביק אותם בגירוש יהודים מהבית .

מי שמפגין אטימות שכזו , שלא יתפלא שיהיו חיילים רבים שלא יהיו מסוגלים לבצע את המשימה שהוטלה עליהם , ואתם יודעים מה? אני מאמין שחלק מאותם אנשים לא יהיו כאלה שתכננו מראש איך להמנע מגרוש יהודים , אלא גם כאלה שתהיה להם (אם לשאוב מונח מעולם אחר) חרדת ביצוע ברגעי השיא .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2005, 22:04
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
ואם יהודי לא רוצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואם יהודי לא רוצה לגרש יהודי?"

ואם יהודי לא רוצה להפציץ בשכונת מגורים אזרחית - רק בגלל שלאתרוג יש מרכז ליכוד מחר ולא מחרתיים - וכל חינוכו מורה על המתנה להזדמנות בה לא יהרוג חפים מפשע?
ואם יהודי לא רוצה להחזיק קשיש במחסום, בין בית שאהיד עורא לטיז אל נבי פוקא, 6 שעות בשמש, כאשר אין סיבה נראית לעין מלבד רצונו של שר הביטחון לדווח שהוא משהו גם כשהוא מחוץ לשירותים?
ואם יהודי לא רוצה לסייד גזעים של עצים? הוא הרי התגייס בשביל להרוג ערבים, והג'וקים, אין להם לאום בכלל.
ואם יהודי לא רוצה לשמור על מאחז לא חוקי, לסכן את חייו בשביל פרובוקטורים שהתיישבו על פיסטין שוקק פלשתינאים רק להכעיס - ובניגוד לחוקי מדינת ישראל?
ואם יהודי לא רוצה לבלות את שירות המילואים שלו בליווי אנשים שיוצאים למכולת, ממקום שאפילו אלוף הפיקוד כבר חתם על צו נגדו - אבל האנטיתרוגים בכנסת מגוננים עליו?
ואם יהודי לא רוצה, בגלל אמונתו או הגיונו הפרטי, להעביר יהודים דירה בניגוד לרצונם ובהתאם להחלטת ממשלה?

אז לא רוצה, אבל הוא לא שונה מסרבנים שהיו לפניו, וראוי שישא במחיר.
ישן 15-07-2005, 22:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

השוואות נוסח מחסום וווטץ' שסביר שאתה-עצמך לא מאמין בהן...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "ואם יהודי לא רוצה"

נתחיל: יהודי לא מפציץ שכונת מגורים סתם כך. בין האזרחים החפים יש לפחות מחבל אחד. אם באמת
אין מחבל במקום ההפצצה - אז אתה צודק, אבל איכשהו זה נראה מגוחך. לא שאני מטיל ספק שיכולת
של אתרוגנו ליזום מלחמה לצורך תשועה פוליטית אישית, אבל הפצצת יעד של חפים מפשע נטו - הוא לא
יעז - בג"ץ יכעס והחקירות עלולות להרים ראש...
יהודי לאמחזיק קשישים במחסומים במשך 6 שעות סתם-כך, למעט בגרסאות המטופשות של מחסום
ווטץ'. המחסומים נועדו לבידוק בטחוני - והצילו חיים.
יהודי לא התגייס כדי לסייד גזעים (דבר דבילי כשלעצמו), אבל כאן אין אג'נדה פוליטית של הושעת אדם
אחד, אלא סתם השבעת רצון לא מזיקה של איזה נגד אהבל.
אם יהודי לא רוצה לשמור על "מאחז לא חוקי" (למשל קבוץ חניתה?...), אז מה לעשות שיש הטוענים שכל
המדינה הזו היא יישות לא חוקית: תפקיד הצבא הוא הגנה על אזרחי המדינה. הגזירה בין "לא רוצה
לשמור על אזרחים מהמחנה השני", לבין "לא רוצה לגרש אזרחים", היא אבסורדית גם ברמה של
תעאיוש...
צר לי לבשר לך, אבל יהודים שלא רוצים לעשות מילואים בליוויים למכולת, לא עושים מילואים כאלה. רק
אלה שמתעקשים לעשות מזה סיפור, מאולצים לשבת בכלא. לא נורא, מתן קמינר מספר אחרת, יחד עם
שאר הממומנים מאירופה...
ואם יהודי לא רוצה ל-ג-ר-ש אנשים מביתם (קלישאת ה"להעביר דירה" נראית יותר ויותר פטתית
ומבחילה כאשר מסתכלים על המעברה שמכינים לחלק מהם לשנתיים הקרובות)), שכן תפקידו כחייל
אינו סיוע לעורכי דינו של אתרוג, הרי שאין לחייב אותו לעשות כן. אם יקבל פקודה ישירה, עליו לציית
לה, אבל בהקטנת הראש המתבקשת - שהפוליטיקאים יגידו לו ב-ד-י-ו-ק מה לעשות, כל פיפס
ופיפס...

בכל מקרה, הצלחת לעשות במסמך הזה 180 מעלות מרשים ביותר בחודשים האחרונים. במחסום ווטץ' לא היו מצליחים להוציא מסמך יותר דמגוגי ופחות קרוב למציאות - סירוב להשתתף בהגנה
מהטרור, כשקול לסירוב לגירוש אנשים מביתם במסגרת החלטה פוליטית. נקווה שזה רק מתוך
דמגוגיה אתרוגנית, ולא מתוך אמונה - כי אם אתה אשכרה מאמין במה שכתבת, אז באמת שאיבדת
מצפן מוסרי מראש תאוות גירוש, שכן אין שום דמיון בין השניים, מעבר להתפתלויות דמגוגיות.
ישן 15-07-2005, 22:45
  NOTA NOTA אינו מחובר  

איפה ראית הזדהות שלי עם הטענות לעיל?!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "השוואות נוסח מחסום וווטץ' שסביר שאתה-עצמך לא מאמין בהן..."

אני לא מסכים עם אף אחד מאלו, זו היתה הפואנטה שאיכשהו סובבת עכשיו בשביל להאשים אותי בהשתייכות לתאעיו"ש.
למעשה, מכל מי שהזכרתי לעיל אני מזדהה הכי הרבה* עם מתנגדי ההתנתקות (אולי חוץ ממסייד העצים), אבל העובדה שהם (ואתה) מאמינים כי ההתנתקות נועדה אך ורק להגן על שרון מכתב אישום - אינה רלוונטית למימוש ההחלטה, אלא רק למחיר שאתם מוכנים לשלם בשביל להימנע מהשתתפות במימושה.

אחרי שסיימנו להאשים אחד את השני בדמגוגיה, הבה נניח לרגע שהחלטה על התנתקות, רק מנצרים, גם עם הגוש, רק מגנים וכדים, או כל קונסטלציה אחרת שהיפותטית תהיה מקובלת על כבודו, היתה עוברת בידי פוליטיקאי נקי כפיים ובר אתרוגיים - ובגיבוי רוב סביר בכנסת, או אפילו במשאל עם עם רוב סביר...
האם אתה חושב שאותם אנשים שלוקלוק מזכיר היו מרגישים אחרת לגבי הגירוש?!
הרי כמה מהרבנים הרלוונטיים (כולל הרב לבנון) ציינו במפורש כי להחלטה דמוקרטית אין שום משקל מול ציווי מדאורייתא, ואני מניח שגם תושבי הגוש ותומכיהם הפעילים לא היו מתנהגים אחרת.

* יש רק פעולה אנושית מהותית אחת שאינה הפיכה, ולגביה הייתי שוקל יותר בעדינות את הנתונים. הריסת בית או עקירת חממה אינן בקטגוריה הזאת.
ישן 15-07-2005, 23:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

המגורשים מן הסתם לא יסכימו לאף סוג של גירוש. כנ"ל אלה שבודקים רק מהזווית הדתית.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "איפה ראית הזדהות שלי עם הטענות לעיל?!"

באופן אישי, כפי שכתבתי קודם, אני טוען שיש לציית לפקודה ישירה. זה לא אומר שמי שמרגיש רע עם
זה, לא צריך לבקש שלא להשתתף במעשה הזה.
לו השאלה שהצגת הייתה רלוונטית והיחס למפונים לא היה ברמה של נישול והפיכה לפליטים - המונים
ממתנגדי הגירוש כרגע, היו הרבה פחות מתנגדים לו. כרגע זה בסה"כ ספין להושעת חשוד מאישום
פלילי, על גבם של 8000 מיועדים לפליטות. אין כאן שאלה של "אני מאמין", אלא שאלה של עובדה יבשה,
שנטענה בספר באופן חד ובולט, ואיש מהמואשמים בשחיתות כה מובהקת, לא עשה את הצעד
המתבקש ודרש הגנה על שמו הטוב (כן, מצחיק לחבר זאת לאתרוג ולקונסוליירה) בביה"מ...

הדבר רלוונטי מאוד לשאלה מי מוכן לקבל כזו החלטה. פקודה שיוצאת מטעמו של מושחת למען מטרה
מושחתת, היא בעייתית מליון מונים מפקודה מטעם ממשלה שראשיה אינם חשודים בפלילים, ושאין מקום לחשוב שנלחצו אל הכיוון הזה, תוך העמדת פנים של "ראיית האור" בגיל 250...

לגבי הפיכות ואי הפיכות: נסיגה מאזור והחרבת 25 יישובים מתוכו, היא בלתי הפיכה. אני לא רואה
אופציה של יציאה למלחמה בהיקף מלא רק כדי לשקם למגורשים את יישוביהם. כל טענה על הפיכות,
שקולה לטענה המטומטמת נוסח "אחרי שניסוג תהיה לנו לגיטימציה להגיב ביתר עוצמה" שאפילו רוב
הטוענים אותה, לא מאמינים לה...
ישן 16-07-2005, 22:01
צלמית המשתמש של looklook

התשובה היא כן, בוודאות!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "איפה ראית הזדהות שלי עם הטענות לעיל?!"

אני הייתי מרגיש אחרת , חברי היו מרגישים אחרת (כולל אנשים דתיים ולא דתיים)
באשר לרבנים , באחרונה הוכח , ביותר מהזדמנות אחת , שהרבנים הם אלה שנגררים אחרי הציבור שלהם לפעולה ולא הפוך . רבנים מישיבות הסדר ומכינות שהוציאו הוראות להתחמק מפינוי (ולא לסרב במרבית המקרים) , עשו זאת כתוצאה של לחץ מתלמידיהם . אותם תלמידים מהווים חוד חנית של ציבור שתופס את אקט ההתנתקות כמעשה אנטי דמוקרטי במהותו ,לאחר שגזלו אותם ואת קולם , וכתוצאה מהעוול המשווע שנעשה להם או אז הם החליטו לגייס למאבק את מערכת הערכים שלהם - התורה.

ישן 16-07-2005, 21:58
צלמית המשתמש של looklook

כל הפעולות שהזכרת - נועדו למטרה אחת ...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "ואם יהודי לא רוצה"

הגנה על אזרחים
יהודי שומר על יהודי בדרכו למכולת , כי יהודי לא יכול ללכת למכולת באופן חופשי (הוא לא יכול , בגלל שפטמת אתרוג לא נלחם בטרור) ....
האזרח מאוים - צה"ל מגן , כך זה היה מאז ומעולם - זה מה שמופיע במטרות צה"ל
גרוש אזרחים מבתיהם , הוא פעולה אחרת.

זה הרקע בו מדובר , ועכשיו שאלה : האם אתה חושב שבחיל האויר התעקשו תמיד לשלוח למשימה דווקא את מי שחש שלא בנוח עם הפצצת (גם) אזרחים? האם יש איזו מצווה מדאורייתא לשלוח למשימה הזאת דווקא את הקורבנות שלה?

ישן 17-07-2005, 01:23
  NOTA NOTA אינו מחובר  

גם פינויים של האזרחים מרצועת עזה נועד להגן על בטחונם
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כל הפעולות שהזכרת - נועדו למטרה אחת ..."

מכיוון שהצבא מתעתד לפנות את האיזור ואינו יכול להשאיר אזרחים נטולי הגנה.
בדיוק כמוך, גם הסרבנים משמאל טוענים כי מטרת המחסום אינה הגנה על חיי יהודים וכי ההפצצה המסיבית נועדה בעיקר להגן על "הכיבוש". זאת נקודת הדמיון העיקרית.

הצבא מציב לפעמים מחסומים שנועדות למנוע מכל מיני משוגעים ללכת להתפלל במקום המוכר באגדות כ"קבר יוסף", או סתם מונע מישראלים את הכניסה לשטחי A, אני מניח שאתה מקבל את אלמנט הגנת החיים באותם מקומות.
גם הברסלבים המופרעים חושבים שהמחסומים הללו מיועדים למטרות פוליטיות פסולות.

ההחלטה על פינוי הרצועה היא אכן החלטה פוליטית - בדיוק כמו ההחלטה לאפשר ליישובים מסוימים לקום מחוץ לגבולות המוכרים בינלאומית של ישראל.

החלטה פוליטית נפלה (ואתה יכול לזעוק עד מחרתיים על מניעים פסולים ואתרוגים כשרים) לשנות את סטטוס ישובי הרצועה ועכשיו הצבא מתבקש למלא את משימתו ולהגן (בין השאר) על חיי המפונים. מי שגוייס לצבא הזה ומחליט - מסיבותיו האידאולוגיות - לסרב לפקודה בגלל שהוא "לא רוצה", יתכבד וישלם את המחיר הנקוב על סירוב פקודה.

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 17-07-2005 בשעה 01:34.
ישן 17-07-2005, 09:41
צלמית המשתמש של looklook

מה בא קודם , הנגד או ההוראה החכמה ?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "גם פינויים של האזרחים מרצועת עזה נועד להגן על בטחונם"

הצבא לא ממילא מתעתד לעזוב את רצועת עזה , הצבא עוזב את רצועת עזה בגלל פינוים של ההתנחלויות משם ולא הפוך . היינו : יציאת הצבא היא מתוך אי רצון לשלם את המחיר עבור הגנת תושבי הדרום מזרח . על רקע זה ועל רקע הנסיבות הלא דמוקרטיות שבהם התקבלה התוכנית יש לראות את ההתנגדות הנפשית העזה (תזלזלו בה כמה שאתם רוצים , האנשים האלה לא מדגמנים אידאולוגיה כמו אנשי שלום עכשיו , זה באמת כואב להם ומשפיע עליהם אישית ) .

נכון שהסרבנים משמאל טוענים בדיוק כמוני , שמטרת המחסום היא לא להגן על חיינו . זה הנרטיב שלהם (שזהה לחלוטין לנרטיב של האויב ) אני לא מאמין בנרטיבים , אני מאמין באמת . שנינו יודעים שהמחסומים האלה מצילים חיים ממש . לכן הם חלק מהתפקיד של צה"ל .

דווקא משום כך אני מקבל את מניעת הכניסה לקבר יוסף (או לשטחי אש או לשטח a ) כפעולה צה"לית . גם הפעולות האלה מצילות חיים .

אבל אין לי שום ספק , שפעולה כמו פינוי אלי סיני - היא לא הצלת חיים (ולא רק לי אלא גם למומחי הבטחון) - אלא כמו שאמרת "החלטה פוליטית" .

ובהתחשב בכך שמדובר בהחלטה הפוליטית , ובהתחשב בכך שההוראה להקים את אותם יישובים הייתה החלטה פוליטית (ואיש לא שיער שיום אחד יגיעו ליישובים האלה גם תושבים שישערו שהם יפסיקו להיות גולים בארצם שלהם לאחר גרושם מסיני ) ובכך שאיש לא הורה לצה"ל להקים אותם (בחריג אחד , יישוב שהיה האחזות שמטרתה שמירה על הבטחון והוסב ליישוב אזרחי) אני מצפה שגם היום לא יתנו לצה"ל הוראה להחריב אותם - ואם כבר נתנו שלמישהו תהיה את התבונה ואת הרגישות שלא להורות לחיילים להשתתף בכך באופן אוטומטי . אצלינו ביחידה חיפשו מתנדבים שישמשו כשומרי קלפיות בזמן הבחירות הכלליות , אני בטוח שאם אפשר לעשות את זה בסוגייה פחות מצפונית , אפשר לעשות את זה גם כאן (בפרט בהתחשב בתשלום המיוחד הקורץ לכל איש קבע / חייל באשר הוא..

אני מדגיש שוב , השאלה היא מה צה"ל צריך לעשות , איזה חיילים הוא צריך לשלוח למשימה ולא (כרגע) מה צריך לעשות החייל הבודד הניצב בפני הדילמה אם לפנות יישובים )

ישן 16-07-2005, 06:03
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כל מי שמסרב פקודה שיתן על כך את הדין - כולל המסיתים אותו בפומבי לסרבנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואם יהודי לא רוצה לגרש יהודי?"

מאז 1967 צה"ל הפסיק למלא את יעודו בעבורו הוא הוקם - הגנה על מדינת ישראל.
הוא הפך להיות צבא כיבוש והגנה על מתנחלים, אפילו כאלו שפרעו חוק וסדר והתנחלו באופן בלתי חוקי אליבא ד ממשלת ישראל (כידוע כל ההתנחלויות באשר הן הן בניגוד לחוק הבינלאומי)

ההחלטה להפסיק את הכיבוש, מחויבת המציאות מבחינה בטחונית . השלב הראשון והוא ההתנתקות החד צדדית הנוכחית התקבל בדרך דמוקרטית, כנהוג במדינת ישראל.
שנוי ההערכות הצבאית היא אחת מדרכי הפעולה הטבעיות של כל צבא כולל צה"ל - שפור עמדות ושפור הערכות על מנת להשיג מטרות. כאשר צה"ל יוצא משטח כבוש אין לאזרחי מדינת ישראל מה לעשות בשטח. הם עלו והתיישבו שם זמנית בחסותו של צה"ל ועל פי קכיעתו של צה"ל לגבי החזקת שטחים לצורך הבטחון. זה בדיוק מה שמוכר ע"י החוק הבינלאומי - אסור בתכלית האיסור לישב שטח כבוש, אלא לצרכים בטחוניים בלבד. כאשר הצבא מחליט שאין צורך בטחוני בישיבה ברצועת עזה אין כל מקום להמשך ההתישבות שם. פנוי האזרחים משטח צבאי הוא בהחלט חלק מתפקידיו של הצבא - זכור השטח איננו שטאח שסופח אי פעם למדינת ישראל ואיננו מהווה חלק ממנה.

לדעתי קיימות שתי סיבות עקריות מדוע הצבא מתנהג כלפי החיילים כפי שהוא הנוהג:
הראשונה, שהסרבנות איננה סרבנות אישית בדרך של פניית חייל אל מפקדו. אלא סרבנות המוכתבת מבחוץ. לחייל צה"ל קיימת מרות אחת בלבד והיא המרות הצבאית - מי שמכפיף עצמו למרות אחרת - רבנית ו/או הסתה של גורמים שמחוץ לצבא - אסור לצבא להתחשב בו כהוא זה.
השניה, כאשר הייתה סרבנות של בודדים מהשמאל, מסיבות פצפיסטיות או מצפוניות אחרות - נהגו בהם בכל חומרת הדין, לתשואותיהם של כל המסיתים לסרבנות כיום. אי אפשר לנהוג איפה ואיפה.

מדוע לא טענת כך כאשר נשלחו אנשים לשמור על ההתנחלויות, אשר בעבורם הם היו "צלם בהיכל". נשלחו אנשים להצר דרכם של פלסטינאים (בצדק או שלא בצדק), לפוצץ בתיהם, להטיל כתרים וסגרים ומה לא - הכל בניגוד למצפונם האזרחי והאנושי.
מדוע אינך מציע לפתור משרות בשטחים כל מי שהכיבוש הוא "כצנינים בעיניו".
שיאים של חוסר תבונה וחוסר רגישות . אנשים שהמשך הכיבוש, שלדעתם יביא לאובדן מדינת ישראל ישראל, הוא שבר עמוק לגביהם - על אלה בכלל אין מה לדבר - הממשלה החליטה (או שלא החליטה) הכנסת אישרה (או שלא אישרה) וצה"ל מבצע על פי הנחיותיו של ראש הממשלה ושר הבטחון.

החיילים האלה , חיילי ישיבות ההסדר (הרוצים להיות כפופים לרבניהם ולהשמע להוראותיהם), דתיים , חילוניים שהתחנכו על בן גוריון שלא היה מוכן לפנות יישובים יהודיים גם בעת צרה גדולה. יחד עם זאת שלל את הכיבוש וידע היכן לעצור את צה"ל בעת מלחמת העצמאות ולא התפתה לכבוש את כל ארץ ישראל, למרות שצה"ל היה מסוגל לעשות זאת. הוא הבין שכאשר מהמרים על הכל לא מקבלים שום דבר. הוא ידע שאם נגזים נאלץ לחזור לגבולות החלוקה. דרכו הובילה להכרה בינלאומית בשטחי מדינת ישראל בגבולותיה הזמניים שהם כיום הבסיס היחידי לקביעת גבולות המדינה הקבועים.
אל תספר לי מה רוצים הערבים אני יודע זאת היטב - אנחנו נעשה מה שטוב למדינת ישראל.

אין חייל שאיננו מסוגל - יש חייל שאיננו רוצה. הרבה חיילים בעיקר מהשמאל, עשו פעולות רבות, שאינם שלמים איתם אבל נענו לפקודות הצבא. לא יזיק שיאומץ נוהג זה גם ע"י חיילים מהימין.

ישן 18-07-2005, 10:57
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
זרעי האנרכיה נזרעו עם גניבת הדעת של שרון
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "או.קיי"

על מנת לנתח את התופעה באופן הגון והוגן, לא ניתן להתחיל לשפוט אותה עם התחלת מקרי הסרבנות.
כאשר דעתו של ציבור ענק נגנבת על ידי מנהיגו, שם נשתלים זרעי האנרכיה.
כאשר המנהיג הוא מושחת, שקרן, מניפולטור ודורסני, שם נשתלים זרעי האנרכיה.
ההתנתקות באופן ביצועה תקיץ את הקץ על כולנו, גם אם לא בטווח המיידי. היא תביא להתפוררות שילטון החוק, להתפוררות הנאמנות של המיגזר הדתי וחלק מהחילוני כלפי המדינה ומוסדותיה, להתפוררות האמון במערכות המשפט, המימשל והתקשורת.
כולם היו באופוריית ההתנתקות וסירבו להפנים את הנזק הבילתי הפיך של מהלכים סמי - פאשיסטיים.
פתאום עכשיו יש ניצנים ראשונים של התפכחות מזחיחות הדעת וזעקות שבר על הרס המדינה.
ישן 18-07-2005, 12:02
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
הקונפליקט בין ההלכה לשילטון קיים כל הזמן
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הערה אחת"

זה חלק מאיתנו וצריך לדעת לחיות עם זה בתבונה. לא להיכנע לכפייה דתית כפי שהיה בשנות השמונים אבל גם לא לרמוס.
התנגדות לגירוש ולעקירה היתה בכל מקרה, אין בכך שום ספק, חובה למחות ולהפגין כנגד זה גם אם זה היה עובר ברוב של 90% . הבעיה הגדולה היא באופן קבלת התוכנית. אילו זה היה עובר באופן דמוקרטי, בבחירות ולא לאחר שינוי דעה של מאה ושמונים מעלות על מנת ששרון יוכל להגן עליו עלי ועל ילדיו הפושעים מאימת הפרקליטות,אין לי ספק שזה היה נראה אחרת. הלגיטימציה הפנימית של כל אחד היתה שונה. תשים לב שחלק נכבד של הטרמינולוגיה נגד התוכנית, לא עוסק בתוכנית אלא בדרך קבלתה, בסתימת הפיות ובאופייה הלא דמוקרטי.
יש רצון עז להוכיח לשרון, לתקשורת ולבתי המשפט, שניהול המדינה נקבע על ידי בחירות אחת לארבע שנים ולא על ידי פיסקי דין של ברק שלא נבחר מעולם, לא על ידי אברמוביץ' שלא נבחר מעולם ולא על ידי ספינים של פוליטיקאים מושחתים.
ישן 18-07-2005, 12:31
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
לא הצלחת לסתור את טענתי
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "הקונפליקט בין ההלכה לשילטון קיים כל הזמן"

מי שמתנגד להתנתקות מטעמים הלכתיים - שום דרך קבלת החלטה לא היתה מרצה אותו. אם ההלכה אוסרת החזרת שטחים, ויתור על שטחים, מסירת שטחי ארץ ישראל לאויב או כל טרמינולוגיה אחרת בה משתמשים "רבני ההתנגדות" - אז היא אוסרת. נקודה. לא בחירות ולא משאל עם יכולות לעמוד כנגד איסור כזה.
הרושם הדי מבוסס הוא שרוב סרבני הפקודה, כמו גם רוב מתנגדי ההתנתקות (אם כי ביחסי כוחות אחרים בהשוואה לראשונים) - הם מהמחנה הדתי. אלה לא יכולים להחזיק את המקל בשני קצותיו: גם למחות על אי תקינות ההליכים הדמוקרטיים - וגם לשוש אלי פסקי הלכה.

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

ישן 18-07-2005, 22:02
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ועוד בענייני הלכה ודמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הערה אחת"

הרי ברור שכל איש דתי שם את הסמכות הדתית מעל למדינה - כל מדינה - מכיוון שאלוהים אינו כפוף למרות החוק. אבל מכיוון שאלוהים אינו מרבה לאחרונה בהופעות פומביות, התייחסותו לאקטואליה מצטמצמת למוצא פיהם של שלוחיו שגם הם, מאז חדלו מופעי הרחוב של הנביאים למיניהם, מסתפקים בהסקת מסקנות מכתבים עתיקים. כיוון שכך, טווח הפרשנות הוא כפי מידותיו של הספקטרום הפוליטי ולא בכדי. על פי רב, מתייחסים פסקי ההלכה לתחומים שאינם מעניינה של המדינה, ובעיקר כאשר יש צורך פוליטי נוצרת (בכוונת מכוון) התנגשות בין שתי הישויות. אני מתאר לעצמי, שאם נטלת חלק מעוקצו הפוליטי של ההקשר, ממילא אתה מוריד את מידת ההתערבות של קובעי ההלכה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:46

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר