לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2005, 23:54
  UriSh UriSh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
אחלה בחלה של מטוס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "האם יש בפורום טייסי פנטום? (אם זה מותר לפרסום)"

יופי של מטוס, לתקופתו (שנות ה-70/80). למרות השדרוג לקורנס 2000, הוא לא יכול להתחרות במטוס הקרב של שנות ה-2000. מה לעשות, "אנחנו לא נהיה כבר צעירים יותר"...

מעבר לכך, יכולת נשיאת חימוש מרשימה (כ-7 טון...) , שימש למגוון של משימות, החל מקרבות אוויר, דרך צילום וכמובן הפצצה (ואם יש משימות שפיספסתי, יסלחו לי המומחים).

שני דברים זכורים לי היטב מהפאנטום:
1. הצוות יושב מאוד נמוך בתוך המטוס (בהשוואה ל-F-16 לדוגמא), מה שנותן זוויות ראיה קטנות יותר.
2. כשדיברו על הלביא, שאלתי מישהו מטייסת פאנטום מה יהיה על הפאנטום. התשובה שקיבלתי הייתה: "עד שהלביא יעשה מה שהפאנטום עשה, הוא יקבל חררה...". יכול להיות שלאיש הייתה גאוות טייסת חזקה, אבל אני דווקא חושב שלפאנטום מקום של כבוד בפרק ההגנה על מדינת ישראל. הפצצת המטכ"ל הסורי במלחמת יוה"כ, תקיפת סוללות הטילים במלחמת לבנון ועוד ועוד...

אגב, אביהו בן נון (מח"א לשעבר) היה מפקד טייסת פאנטומים. מי זוכר איזו ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2005, 00:17
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
להרחיב על התפעול שלו בפועל אני לא...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אוהד, אתה יכול להרחיב קצת את..."

כי בוודאי יש פה כאלה שיוכלו להעיד הרבה יותר טוב ממני.
אבל לדעתי חהא"א לדוגמא בהחלט היה יכול למצוא לו שימוש- לדוגמא מטוס ל"א לליווי (כמו ה EA-6B,שאין לחיל האוויר) או מתדלק טקטי (אחת הבעיות שראינו במלחמות ארה"ב האחרונות הייתה העומס על מטוסי התדלוק).

אני גם לא יודע אם ההחלטה לעבור לאף-16 בתור הווילד וויזל הייתה הכי טובה, או לפחות מתוזמנת טוב.
כמובן שאי אפשר להשוות טכנולוגיה של בלוק 52 לזו של פאנטום, אבל אם ניתן היה לבנות פאנטומים חדשים בסטנדרט חדיש יותר לדעתי זו בהחלט אפשרות טובה.

בישראל לדעתי אחת הסיבות להוצאה משירות הייתה המצב הגרוע של המטוס עקב השימוש הרב, לא בגלל שהיכולות שלו כבר לא מספיקות (ולדעתי נותר פער למשל ביכולת המודיעין המצולם). וכמובן שלא ניתן ולא משתלם לקנות פאנטומים חדשים.

צריך לזכור שהרבה מהדברים שאני אומר כאן הם במבט לאחור, ומן הסתם לאנשים באותו זמן הייתה נקודת מבט שונה (כמו ההחלטה להסיר את התותח מהמטוס)
בקיצור- היה טוב וטוב שהיה.
אחרי הכל- יש לא מעט חילות שעדיין מפעילים את הפאנטום לצד מטוסים הרבה יותר חדישים ומתקדמים, וזה מדבר בעד עצמו.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 17-07-2005 בשעה 00:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר