לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2005, 14:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז ככה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "הסליק II"

היות ובמקרה עברתי באיזור יש לי כמה וכמה תיקונים.....

1 - עם כל הכבוד לאחראי על הבטחון של הקיבוץ (איש נחמד מאוד) המידע על הסליקים וכנראה על מיקומם היה ידוע כבר כמה שנים (אני עצמי כבר שמעתי על שניהם לפני כחמש שנים אך מי שסיפר לי עליהם סירב להגיד באיזה קיבוץ הם נמצאים).

2 - מכשיר לגילוי מתכות הובא למקום ע"י צוות של חב' בזק ולא ע"י רכז הבטחון. מדובר במאכן אשר מסוגל לאתר מתכות בעומק רב (יותר ממגמ"ק סטנדרטי).
3 - הסליק היה טמון בעומק של כשלושה מטרים מתחת לאדמה וכלל 3 מיכלי מתכת גדולים ואטומים ועוד ארגז מתכת נוסף.
4 - הסיפור לגבי תל נוף נשמע לי קצת לא אמין וזאת מן הסיבה שמרבית הנשק שנתפס בסליק לא היה בכלל מתוצרת בריטית אלא תואם יותר לסוגי הנשקים שהוברחו לארץ מאירופה בתום המלחמה (מה שלא מנע ממר יעקב טרנר להגיע למקום ולהכריז כי היות והנשקים נגנבו מבסיס תל נוף הוא מעוניין בהם עבור מוזיאון חיל האויר)..... מה הקשר???....

5 - להלן פירוט הנשק שנתפס ע"פ דגמים:

תתי מקלע "סטן" (מייצור "ההגנה".
תתי מקלע גרמניים מדגם "שמייסר".
תתי מקלע אמריקאיים מדגם "תומפסון"
רובי מאוזר K 98 (מתוצרת "ראדום" פולין)
רובי "לי אנפילד" בריטיים.
שני מקלעי MG 34 מתוצרת גרמנייה.

כמוד גדולה מאוד של רימוני יד מדגם מיילס 36 וחיקוי מייצור ההגנה.
וכנראה שגם רימוני יד "פולניים" (הנושא עדיין בבדיקה).

כמות עצומה של תחמושת נק"ל בקטרים שונים החל מ 9 מ"מ , 7.92 מ"מ ו 0.45 מ"מ (עבור תמ"ק ה"תומפסון".

אני בודק כרגע את מקור התחמושת היות ויש לי הרגשה שלפחות חלקה יוצרה גם היא ע"י ה"הגנה".

עדכונים - בהמשך.

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 17-07-2005 בשעה 14:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2005, 16:32
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

שאלה מצויינת...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "מה עושים עם שלל כזה באופן כללי ובמקרה הספציפי הזה?"

במקרים כמו של היום בהם נמצאים סליקים בתחום של יישוב \ קיבוץ יש דרישה מאנשי המקום לקבלת מס' דוגמאות לצורך הצבה בבית המורשת או המוזיאון המקומי, כמובן ששאר הכמות נותרת בידי המשטרה.
לעיתים רחוקות יש פניות ממוזיאונים כאלו ואחרים באותו עניין אך זה כאמור לא קורה הרבה היות ונושא המורשת והעבר זוכה כידוע במדינתינו ל"עניין רב"...... (בציניות כמובן) !
פריטים שנחשבים כמסוכנים דוגמת רימוני יד או תחמושת נפיצה אחרת נלקחים / מפונים ע"י חבלני המשטרה לצורך טיפול / השמדה.

בגדול - מרבית האמל"ח ישכב במחסן כל שהוא עד שזה יפריע למישהו ואז כבר ייפטרו ממנו או ע"י גריסה והתכה או ע"י הטבעה.

יש לא מעט פניות של אספני נשק לקבלת פריטים כאלו או אחרים לאחר שיעברו עיקור הנדרש בחוק אך משרד הפנים מסרב בתוקף לשתף פעולה בעניין !!!
עצוב מאוד וחבל מאוד !
ישן 17-07-2005, 18:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "למעט 140 המקלעים שכנראה מישהו שם ספר..."

כלומר סיכום:
48 רובים :
  • מאוזר K 98 (מתוצרת "ראדום" פולין) שיוצרו עבור הצבא הנאצי וכונו בישראל רובה צ'כי.
  • "לי אנפילד" בריטיים, שכונו בישרל "רובה אנגלי"..
2 מקלעי MG 34 מתוצרת גרמנייה.

12 תתי מקלעים:
  • תתי מקלע "סטן", חיקוי של התמ"ק האנגלי מייצור עצמי של "ההגנה".
  • תתי מקלע גרמניים מדגם "שמייסר".
  • תתי מקלע אמריקאיים מדגם "תומפסון"
136 רימוני יד מדגם מיילס 36 וחיקוי מייצור עצמי של ההגנה. (כנראה שגם רימוני יד "פולניים").

אלפי כדורי רובה תחמושת נק"ל בקטרים שונים החל מ 9 מ"מ , 7.92 מ"מ ו 0.45 מ"מ (עבור תמ"ק ה"תומפסון"), ייתכן שחלק מהתחמושת מייצור עצמי.

לגבי עתיד הממצאים: יתתכן שמס' דוגמאות ימסרו לצורך הצבה בבית המורשת או המוזיאון של הקיבוץ.
ישנה פנייה של מוזיאון חיל האוויר וייתכן שיבואו פניות ממוזיאונים אחרים) לקבל מוצגים.
פריטים שנחשבים כמסוכנים דוגמת רימוני יד או תחמושת נפיצה אחרת נלקחים / מפונים ע"י חבלני המשטרה לצורך טיפול / השמדה.
בגדול - מרבית האמל"ח ישכב במחסן כל שהוא עד שזה יפריע למישהו ואז כבר ייפטרו ממנו או ע"י גריסה והתכה או ע"י הטבעה.
יש לא מעט פניות של אספני נשק לקבלת פריטים כאלו או אחרים לאחר שיעברו עיקור הנדרש בחוק אך משרד הפנים מסרב בתוקף לשתף פעולה בעניין !!!

ישן 19-07-2005, 11:21
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

תמונות נהדרות !!!
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "תמונות נוספות מהאירוע"

לגבי הרימונים שבתמונה- זו הזדמנות נפלאה לראות את החיקוי שיוצר ע"י ה"הגנה" לרימון ה"מיילס 36 " הבריטי שנחשב בשעתו לאחד מרימוני היד המוצלחים בעולם.

ה"הגנה" "חשקה" ברימון זה כבר בשלהי שנות השלושים אך האמצעים הטכניים הדרושים לצורך ייצורו במחתרת לא עמדו לרשותה .
מבנה מנגנון וגוף הרימון שונים באופן מהותי ממרבית רימוני היד של אותה תקופה שהתבססו על יציקות פשוטות ולכן נאלצה ה"הגנה" להסתפק בהתחלה ברימון היד ה"פולני" (M 31 ) שאותו היה הרבה יותר קל לצקת בתנאי מחתרת.
את החיקוי של ה"מיילס" התחילו לייצר באמצע שנות הארבעים ולאחר קום המדינה כשהתע"ש התחיל לייצר נשק באופן מוסדר ותקני המשיך ייצור הרימון הנ"ל ואז הוא גם זכה לשמו הרשמי בצה"ל "רימון הגנה מס' 4).
רימון זה הוצא משימוש מבצעי בצה"ל בתחילת שנות השישים עם קבלתם של ראשוני רימוני היד האמריקאיים אשר כונו בצה"ל "רימון מס' 13" ו "רימון מס' 26" אשר בשימוש עד היום.

על מרבית הרימונים אשר הזכרתי כאן כתבתי רבות בעבר וניתן לאתר את האשכולות בעניין בארכיון הפורום.

תודה על התמונות הנהדרות!
אם ברשותך צילומים נוספים מן האירוע אשמח לדעת היות והם נחוצים לי מאוד לצרכי תיעוד ואולי אף כתיבת ספר בעתיד אשר יעסוק בנושא.
בברכה.
לבני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:00

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר