לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2005, 00:05
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
לא יודע איך זה היום, אבל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nimrodus שמתחילה ב "קבלה לימ"מ"

לפני למעלה מ- 10 שנים היו משתתפים בגיבוש למעלה מ- 200 איש בכל מחזור גיבוש, כשמתוכם היו נבחרים כ- 30-40 להתחיל את הקורס. מרוב הקורסים נותרו כמחצית מהמועמדים המקוריים עד לסיום, והם הוסמכו ללוחמים.

אני יכול לספר לך על כך שלכל מחזור שכזה קיבלו לאו דווקא את ה"חיות הרעות", את יוצאי השייטת/מטכ"ל/דובדבן וכו', אלא גם הרבה מאוד "סתם סיירות" (מבלי לפגוע בכבודו של אף אחד כמובן), וגם שיריונר אחד פה ושם, ובטח לא מעט גולנצ'יקים וחיילי חי"ר אחרים. אני לא יכול לתת לך מספרים מדוייקים כמובן, אבל מבחינת האחוזים, אפשר לומר שיוצאי יחידות מובחרות היו הרבה הרבה פחות ממחציתו של כל קורס.

יש, אולי (או לפחות היה) קשר מסויים לעניין התו"ל הצה"לי והריחוק שלו, ברוב המקרים, מהתו"ל בימ"מ, אבל אני לא משוכנע שהיה קשר מובהק לקבל דווקא כאלה שלא מכירים את התו"ל הצה"לי כדי, לפי דבריך, שיוכלו להטמיע את מה שהם לומדים טוב יותר.

אני כן יכול לספר לך שאני, לצערי, כמעט סגרתי מקבץ על הפרצוף של סמג"ד מילואים אחד, כשיום אחד, שנים לאחר מכן, יצא לי לחזור ולבלות איזה מילואים אחד במתקן הלש"ב של צאלים... קשה לעבור תו"ל, זה בטוח...

אני גם יכול לספר לך שלא בוחרים דווקא את בעלי הכושר הכי הכי טוב, ולאו דווקא את הלוחמים המהוללים ביותר. זה לא אומר שפדלאה ממוצעת יכול לעבור גיבוש, ובטח שלא את המסלול, אבל חיות רעות שגמאו ריצות בזמנים קצרים וטחנו מכשפות לארוחת בוקר מצאו את עצמם לא פעם ממתינים להסעה מחוץ למתקן בתום הגיבוש. אני משוכנע שלבניית קורס בוחרים מפקדי הקורס את הצוות, ככלל, הטוב ביותר שניתן להקים, וככזה הם מחפשים אנשים שיאיישו עמדות מסויימות. כך שגם שיריונר ממוצע בעל כושר טוב יכול להתקבל לאותו קורס לוחמים יחד עם איש שייטת ששירת 3 שנים בקבע, יחד עם לוחם דובדבן שהולך עם סימנים על החגורה, יחד עם גולנצ'יק וצנף, יחד עם איש משטרה כחולה ויחד עם מ"פ בגבעתי.

בגדול, למרות שעברתי לא מעט קשיים בסדיר, אני יכול להעיד שגיבוש ימ"מ הוא אחת הבחינות הקשות ביותר, אם לא הקשה ביותר, שלוחם בצה"ל יכול להיתקל במהלך חייו. גם מבחינה פיזית (ובעיקר פיזית), וגם מבחינה מנטלית. מי שמצליח איכשהו לעבור למרות הסינון ואיננו מתאים יעוף מהר מאוד, בלי סנטימנטים, גם חודשיים לפני תום הקורס. אמינות היא נקודה מכריעה, ומי שמפשל בשניה מוצא את עצמו בחוץ, בלי שום תירוצים.

כל המרכיבים הללו יחד מביאים את האימונים לרמה שלוחם בצה"ל לא מכיר וימצא את עצמו מזועזע רק למראה הנהלים שהולכים שם, גם כאמור מבחינה פיזית (ריצות, קרבות, מסלולים, ניווטים, מה לא) וגם מבחינת הנוהל עצמו, עליו לא אוכל מן הסתם לפרט כאן.

לגבי משכורת אני לא יכול לדעת כרגע, אך קח בחשבון משכורת שוטר פלוס בונוסים על סיכון וכו', ופלוס נקודות פנסיה שיאפשרו ללוחם לצאת לפנסיה מלאה לפני גיל 40-45.

מי שבנוי לזה, מי שמוכן להקריב חיי אזרחות - מדובר באחת החוויות המדהימות ביותר שאפשר להגיע אליהן במסגרת שירות ביטחון כזה או אחר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר