לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2005, 09:14
  יעקי יעקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.02
הרב יצחק לוי: לו הייתי חייל, הייתי מסרב

הרב יצחק לוי: לו הייתי חייל, הייתי מסרב
09:10, 18 יולי 2005 / י"א בתמוז תשס"ה

ח"כ הרב יצחק לוי אומר כי התקלה החמורה באמת שאירעה בנושא חילול השבת במחסומים, היא הפסיקה ההפוכה: מצד אחד זו של הרב הראשי הצבאי הרב וייס, ומצד שני זו של הרבנים שפירא ואליהו.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.a7.org/data/images/2005/07/17/harav_levi_hayal_s.jpg]

"זו תקלה שאסור שתקרה ויש לבנות מנגנון של תיאום כדי למנוע אותה", אומר הרב לוי. עוד אמר כי "לו היה חייל מילואים היה מסרב".

הרב לוי אומר בראיון לעוזי ברוך בערוץ 7 כי ביום שישי התקשרו אליו ראשי כוללים וראשי גרעינים תורניים שהסבו את תשומת לבו למצב של שני הפסקים ואמרו כי אינם יכולים להפר את הפסק של הרבנים שפירא ואליהו.

אני מעריך את הרבצ"ר וייס, אומר הרב לוי, מדובר ב"יהודי תלמיד חכם וירא שמים", אך נוצר מצב ציבורי לפיו חיילים ראו שתי פסיקות מנוגדות: זו של הרב הצבאי הראשי וזו של הרב שפירא והרב אליהו, והתלבטו מה לעשות. "לכן אני פונה לרב וייס ומתחנן בפניו שזה לא יקרה שוב, כי מי שנפגע בסופו של דבר הוא הרב וייס".

לדבריו המצב יהיה גרוע אם באופן קבוע יימצא הרב וייס בצד אחד והרב אליהו ושפירא בצד השני. "הרב וייס הוא סמכות ממלכתית וידוע כרב שמתייעץ עם גדולי תורה בכל הענינים ומקובל על כולם. הרבנים שפירא ואליהו הם הסמכויות ההלכתיות של אותו ציבור שאליו הרב וייס מדבר, ציבור החיילים, שרואים ברב אליהו וברב שפירא סמכות יותר גדולה. לכן מכאן ואילך, יש צורך להמנע ממצב זה שבו הסתובבו בערב שבת שני פסקים".
הרב לוי מדגיש כי חשוב למצוא דרכים לתאם.

בהתייחסו לדילמה סביב הסרבנות אומר הרב לוי: "'לו הייתי חייל מילואים הייתי מסרב', אך יש רבנים שאמרו פסקים שונים ואני לא יכול להיות במקום חייל. כל חייל ישמע לרבו ויש פסקים שונים של רבנים, וזה הענין".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2005, 09:30
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
סמכות הרבנים תמיד היתה שם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "עוד מפדלניק שחצה את הקו והצטרף למהרסי המדינה"

השפעת הרבנים וסמכותם היא נושא שימיו כמי העם שלנו, היא הרבה יותר עתיקה, מסורתית ומושרשת מסמכות השילטון. מדינת ישראל השכילה עד היום לא להגיע למצב בו היא מעמידה את נאמנות היהודים המאמינים, על הקו המפריד בינה לבין סמכות הרבנים. במקרה הפינוי, לא ניתן היה למנוע את זה לחלוטין אבל ניתן היה להקל את זה מאוד על יד קיום בחירות חדשות או משאל עם נפרד על נושא ההתנתקות.
הכתובת היתה על הקיר, גם כאן זה עלה ללא הרף.
אריק שרון בחר לדרוס ולרמוס את כל מי ומה שנקרא בדרכו והיום כולם צועקים גאוולד וחרדים לגורל שלמות המדינה והצבא. אחרי הלעג והשימחה לאיד, האנשים השפויים אולי מבינים כבר עכשיו, לא בטוח שישנה דרך חזרה מהטוטליטריות של שרון וכל יום ישנה התרחקות נוספת.
ישן 18-07-2005, 13:48
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
אין הפרדה בין הרבנים לציבור שלהם
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני לא טוען פה נגד ההמונים. אני טוען נגד המנהיגים"

הנסיון המלאכותי שלך להפריד בין הרבנים לבין הציבור שלהם נובע מחוסר הכרה של הציבור הדתי.
הרבנים יושבים בתוך עמם ואינם מהווים מגדל שן נפרד, הם מתמודדים עם שאלות יומיומית של מותר ואסור ורואים היטב לאן הרוח נושבת. הציבור שלהם רותח, והמשטרה בגיבוי שרון, עושים את כל מה שלאל ידם על מנת להרתיח אותו עוד יותר.
במצב כזה, כאשר גם דעתם ההילכתית העצמית אינה נוחה מעקירת ישובים ויהודים בתחומי ארץ ישראל וכדי להוסיף חטא על פשע, המשטרה עושה כל שגיאה אפשרית בבלימת המחאה, אין להם שום סיבה לשתף פעולה עם מה שנראה בעיני רבים, פשע.
ישן 18-07-2005, 09:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, אלה מהרסי המדינה. אלה שבלעדיהם אין פיקוד זוטר ביח"ש...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "עוד מפדלניק שחצה את הקו והצטרף למהרסי המדינה"

מזל שיש לנו את העתודות האדירות משאר הציבורים שממלאות את יחידות השדה...
המדינה תתפורר ברגע שמערכת לא נבחרת תחליט שהיא מנהלת את המדינה בהתאם לעמדה
פוליטית, ולשם כך תרמוס את שלטון החוק, שהיא-עצמה מייצגת. אה, אופס - זה מה שקורה כרגע...

ברגע שבו שירות המדינה ומערכת שלטון החוק לא יהפכו לקרדום פוליטי ובכיריהם יזכרו שהם בסה"כ פקידים לא נבחרים, ההתפוררות תיפסק.

התיאוריה על "ההולכים בעקבות רבנים" כבר הוכחה כבדיחה אחרי מה שקרה עם הרב אליהו וה180
שנאלץ לעשות בעקבות תגובת ציבורו. הרבנים הולכים אחרי הציבור, ולא להיפך - בדיוק כפי שעושה
טומאש, אגב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר