לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2005, 22:26
  McKaby McKaby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "על מה הוא קיבל את העיטור?"

לפי כתבה שבקישור.
ציטוט:

מתוך כתב העיטור:
"העיטור הוענק לאלוף שקדי כהוקרה על אימוץ טכניקת לוחמה ייחודית בטרור עירוני, טכניקה שהינה ייחודית בתולדות הלוחמה האווירית. המנהיגות והחזון אותם הפגין שקדי תרמו לחיזוק היחסים ההדוקים בלאו-הכי בין חילות-האוויר האמריקאי והישראלי. שקדי הוביל שיתוף פעולה ייחודי בין חיל-האוויר הישראלי לכוחות הקרקע וחלק את הלקחים המבצעיים והטכנולוגיים עם חיל- האוויר האמריקאי.
הכשרתם המהירה של מטוסי ה"סופה" החדשים (F-16I) לפעילות מבצעית, הינה עדות למנהיגותו ושיפרה באופן משמעותי את יכולתם של חילות-האוויר הישראלי והאמריקאי. הישגיו של שקדי הינם תעודת כבוד לו, לחיל-האוויר הישראלי ולמדינת ישראל."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2005, 11:28
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
עם כל הכבוד...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "ולגבי אות ההערכה של הרמטכ"ל לאילן רמון - בושה"

מאתר אכ"א: "עיטור המופת מוענק על ידי הרמטכ"ל בעבור מעשה מופת שיש בו גילוי של אומץ לב במהלך מילוי תפקיד קרבי." (ההדגשה לא במקור).
אמנם הנ"ל השתתף בפעילות מסוכנת מטעם מדינת ישראל ולצערנו גם שילם את המחיר , אבל כך גם עשרות בחורים טובים בשנה - ואף אחד לא מעניק להם עיטור.
מעבר לכך , הרקע לתקרית אינו קרבי.
בסוף היום - הרבה חבר'ה פה היו בשמחה מתנדבים למשימת החלל הבאה , הקסבה של שכם לעומת זאת...
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 20-07-2005, 13:35
  McKaby McKaby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "לא בושה ולא נעליים..."

בצה"ל לפי דעתי יש בעיה רצינית של מספר סוגי העיטורים
ונוהלי הענקתם .בהשוואה למדינות מערביות אחרות אנחנו יותר מדי "צנועים" בכל הנושא הזה.

מה הבעיה לתת לכל חייל שהשתתף בקרב וסיכן את חייו אות או עיטור שיעוצב עבור מקרים כאלה?
או לתת למפקד גדוד\חטיבה עיטור על ניהול קרב חכם עם הצלחה ואבידות מינימליות?

אז יהיו בארץ כמה עשרות אלפים עם עיטורי מלחמה, נו אז מה?
הרי יקבלו אותם בזכותם. למה להתבייש? אני לא מבין.

טיסות חלל היום הוא כמו ארקטיקה בתחילת מאה 20 , טיסות מטוסים בסוף מאה 19 .והפלגות ליבשות רחוקות במאה 15.
אנשים שמבצעים אותם גיבורים אמיתים ולא נוסעים לטיול.
וכניסה לקסבה בשכם כבודה במקומה מונח. על תערבב הכל ביחד.
במדינה עם מערכת עיטורים נורמלית יש עיטור גם לחי"רניק הפורץ קדימה וגם לאסטרונבט. עיטור אחד לא מוריד מערכו של עיטור אחר.
זה שבצה"ל לא קיים עיטור הולם למעשיו של אילן רמון לא מצדיק הענקתו של אות הכי נמוך בסולם העיטורים הצהלי.
אני קצת אכליל ואגיד שבארץ בכלל מורגש זילזול בכל מה שקשור לסמלים. ולפי דעתי הפרטית אנחנו משלמים על זה.
ישן 20-07-2005, 14:43

אולי...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "בצה"ל לפי דעתי יש בעיה רצינית..."

אבל אני לא מסכים.
התמונות שבהם רואים ווטרנים שאין מקום על חולצתם מרוב עיטורים נראות מצועצעות בעיני ויש בהן משום זילות (בלי כמובן להמעיט ממעשיהם או גבורתם), ראה אות השירות המבצעי בצה"ל - שאף חייל קרבי (למעט אלו בדרגות הגבוהות המחוייבים לענדו) לא עונד ולמה?

לגבי אילן רמון - אין עיטור המתאים לנפילתו , לא חושב שמישהו בארץ זלזל ומי מקרוביו שהרגיש שהוא לא קיבל את הכבוד הראוי לו.
מבחינת גבורה, אני עדיין רואה באותו סמ"ר במיל' אלמוני שנהרג ב"חומת מגן" לדוגמא , גיבור לא פחות , גם אם דמותו אינה רומנטית כמו של אסטרונאוט או מגלה יבשות - שגם אם מגיע להם עיטור או אות כלשהו - אין שום סיבה שהאות הנ"ל יהיה צבאי, אלא ממשלתי.
.

ישן 20-07-2005, 16:50
  McKaby McKaby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אולי..."

אני אספר לך משהו על ווטראנים. ואל אותות ועיטורים שהם עונדים.
על דוגמה של סבא שלי.

לסבא שלי יש עיטור אחד(order) ו-4 מדליות שהוא קיבל בשדה הקרב במלחמת העולם השניה על גילוי עוז וגבורה.

עיטור הכוכב האדום (Red Star order) - על צליחת נהר דנאפר.
זה אחד העיטורים המכובדים שהיו בברה"ם.
מדלית גבורה - על גבורה בעת לחימה באדור קורסקיה דוגה.
מדליה על שיחרור עיר פרג.
מדליה על הגנת עיר סטלינגרד.
מדליה על לחימה במלחמת העולם השניה.

ארבע עיטורים האלה הם ה"שווים" והנחשבים. כל השאר זה מדליות
חגיגיות לציון כך וכך שנים לניצחון ולצבא האדום. וגם עיטור "מלחמת המולדת" שקיבלו כל הווטארנים בשנת 50 לניצחון.
ווטארנים עצמם לא מתייחסים ברצינות למדליות החגיגיות.
ולכן ביום הניצחון האחרון סבא שלי ענד רק את 4 עיטורים האמיתים בלבד ואות המשמר(guardia) .

למה אני מספר את זה?
כדי שתדע מה באמת עונדים ווטארנים הקשישים.
היום רוסים מודים בעצמם שריבוי מדליות חגיגיות סתמיות דילל את הכבוד האמיתי של עיטור המלחמה. ולכן בחוקי העיטורים החדשים מנסים לתקן את זה.

לגבי סמ"ר במיל' אלמוני לדברך. למה אני קורא? אני קורא לכך שבדיוק אנשים כמו הסמ"ר הזה כן יקבלו עיטורים מכובדים ולא איזה סיכה מסכנה. סיכה הזאת, למה מזלזלים בה?
כי חילקו אותה על ימין ועל שמאל לכל מי שחצה את הקו הירוק, כולל פקידות במפקדות אוגדתיות\חטיבתיות.
תאמין לי זה שעשרות אלפים חיילים רוסים קיבלו מדלית גבורה על פעולותם באפגניסטן וצ'צ'ניה לא המעיט ולא מקצת את הערך והכבוד למדליה הזאת ברוסיה.
כי אנשים יודעים מי זכאי לקבל אותה.
כי מקבלים לא על זה שהייתה אלא על זה שעשיתה.
ולפי דעתי אם חייל השתתף בקרבות מגיע לו עיטור.(נא לשים לב למילה השתתף, לא לחלק עיטור רק בגלל זה שהייתה בשטחים ושמרת על מחנה) אני מדבר על מקרים כמו קרב בדג'נין לדוגמא.

עכשיו נחזור לחלל. האם אתה מכיר מספרים כמה אוסטרנאוטים אמריקאים וקוסמונאוטים רוסים נהרגו בדרך לחלל. ועיטורים הם מקבלים לא בגלל רומנטיקה אלא כאות הוקרה לחלוציות שלהם.
אילן רמון היה אל"ם בצה"ל ונשלח למשימת חלל כחלק מפיתוח תוכנית החלל של חיל האוויר, אז תסביר לי למה לא מגיע לו עיטור צבאי. רק בגלל שיש לנו בעיות עם פליסתינאים? אבל גם חיילים בשכם ועזה כמעט ולא מקבלים עיטורים על לחימה שלהם. כמה הענקות היו בצה"ל בשלוש שנים האחרונות, 4 או 5?

נערך לאחרונה ע"י McKaby בתאריך 20-07-2005 בשעה 17:05.
ישן 20-07-2005, 18:59

אהה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "אני אספר לך משהו על ווטראנים...."

אני מבין שלא הלכת לאתר אכ"א וקראת על נסיבות הענקת העיטורים.
אפשר להתווכח על המצב הנוכחי ולהציע הוספת עיטורים - אבל אלו שקיימים כיום לא נופלים באף קטגוריה שמתאימה לאילן רמון.

אני, באופן אישי, שהיתי שנתיים בלבנון ולא מכיר אף לוחם שם שהענקת עיטור או אות הייתה חסרה לו (אולי היה נכון להוציא אות מערכה לכל אלו ששהו באזהב"ט עד לפינוי , כשם ששוקלים הענקת אות לתקופת הלחימה האחרונה בשטחים).
בצה"ל אין תרבות שכזו של עיטורים ולא נראה לי שזה חסר ללוחמים.
שוב, מה שכתוב פה משקף את דעתי האישית ותחושתי - אני בטוח שיש דעות לכאן ולכאן.
.

ישן 20-07-2005, 18:56
  Mazar2824 Mazar2824 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "בצה"ל לפי דעתי יש בעיה רצינית..."

ציטוט:
בצה"ל לפי דעתי יש בעיה רצינית של מספר סוגי העיטורים
ונוהלי הענקתם .בהשוואה למדינות מערביות אחרות אנחנו יותר מדי "צנועים" בכל הנושא הזה.

הבעיה היא הרבה יותר מורכבת ממה שנראה על פניו. יש לזה שורשים היסטוריים עמוקים מאוד, שעד היום קשה לחברה להיפטר מהם (כמו בהרבה תחומים אחרים). לא אשתמש כאן במושגים כגון "בנית חברה חדשה" ו"גידולו של אדם חדש" שעלולים להישמע לא כל-כל טוב בהקשר ההיסטורי. אסתפק ואומר רק, שעקב סיבות ונסיבות היסטוריות מעצבי החברה הישראלית בראשית ריבונותה המדינית ראו במערכת הסמלים (ולא משנה אם מדובר כאן על עיטורים או דרגות צבאיות וכד') נטל ושריד מן עבר שאינו מתאים לחברה העתידה להיבנות. אגב המסרים הללו מועברים עד היום בגופים מסוימים, שרואים את עצמם כממשיכי דרכם הרעיונית של אותם אנשים וארגונים. בן-גוריון התנגד בתוקף לכל מה שקשור לסימליות. הוא הצליח לקבור כמה הצעות חוק שנועדו להסדיר את ענין הענקת העיטורים הצבאיים והאזרחיים (1950, 1953, 1955 וככל הנראה גם מתישהו בראשית שנות ה-60). רק כאשר הוא פרש סופית והשפעתו פחתה, הנסיונות הוכתרו בהצלחה (כוונתי לחוק העיטורים שהועלה לראשונה לדיון בכנסת ב-1969, כך שגם לאופוריה של ששת הימים הייתה כאן תרומה לא מבוטלת).

אבל גם אז קשה היה להיפטר מהקבעון (או הקפאון). כל מגזר/קבוצה/מפלגה דרשה להנהיג מערכת עיטורים המותאמת לצרכיה ומבלי להתחשב בטובת הכלל. אפילו על השמות העתידיים התלקח ויכוח רציני מאוד, כך שבסוף נאלצו לקבל עיטורים נייטרליים צבאיים כמוצא אחרון. תעיין בפרוטוקולים של ישיבות הכנסת מאותן התקופות. תוכל לראות, שלצד ההסכמה שחוק העיטורים הוא נחוץ וחיוני מופיעים גם חששות ממתן עיטור שלא כדין ומהפרזה בהענקה בכלל (כנראה שידעו על מה שדיברו). לכן הוחלט בסופו של דבר להסתפק במערכת עיטורים מצומצמת ומסורבלת. הצל"ש שהיו אמורים לפתור את הענין רק סיבכו אותו לדעתי. אפילו לא נקבעה הגדרה לשונית מסודרת למושגי העיטורים: medals, commemorative medals, orders, decorations, awards, ribbons.. המילים שאנחנו משתמשים היום הם מושגים שאולים שנאלצנו בלית ברירה להתאים אותם לדיבור שוטף.

ציטוט:

מההבעיה לתת לכל חייל שהשתתף בקרב וסיכן את חייו אות או עיטור שיעוצב עבור מקריםכאלה?
או לתת למפקד גדוד\חטיבה עיטור על ניהול קרב חכם עם הצלחה ואבידותמינימליות?

זאת הבעיה. כאשר מצפים ממך למעשה גבורה יום-יומי שוכחים די מהר שזהו מעשה גבורה הראוי לשבח. כלומר, גם בדרך אי מתן של עיטורים אנחנו מגיעים לאותה זילות של מושג הגבורה.

ציטוט:
אז יהיו בארץ כמה עשרות אלפים עם עיטורי מלחמה, נו אזמה?
הרי יקבלו אותם בזכותם. למה להתבייש? אני לא מבין.

למה לטרוח? הרי כל דמות ציבורית או סמי-ציבורית המתיימרת לשמש נדבך (חשוב לטענתה) באתוס הלאומי מפגינה בוז כלפי אותו האתוס, אותו היא דורשת לייצג. אז למה לטרוח, כאשר אפשר להיות חבר מרכז או בן של או סתם איזה עסקן ליגה ז' ולקבל הרבה יותר מסתם כבוד. נוצר מצב שויטמין P עדיף ואף מועיל יותר מאיזה צצקעס מנצנצים על החזה.

ציטוט:
אין שום סיבה שהאות הנ"ל יהיה צבאי, אלא ממשלתי.

בדיוק. בהרבה מאוד מדינות יש מערכת עיטורים צבאיים (קרביים ולא קרביים) ולעומתה יש מערכת עיטורים אזרחיים המכובדת לא פחות. חוץ מזה, העיטורים הגבוהים ביותר בדרך כלל משמשים גם כעיטורים צבאיים וגם כאזרחיים. בכל מקרה מי שמעניק אותם הוא לא הצבא, לא שר הבטחון אלא המדינה (נשיא, ממשלה או פרלמנט).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר