לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2005, 02:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"האם אתם מעדיפים מחנות מעצר לרבבות"? מי שתומך באתרוג, הוא שרוצה בכך.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "נניח שהם מגיעים (בדמוקרטיות הראויה) למחסום כיסופים"

דרכו של האתרוג היא להשתיק את האופוזיציה - בכל מחיר. לשם כך הוא פתח בשימוש נלוז
במשטרה (שמפכ"לה היה צריך לעוף על טיל, לו אכן נהג כפי שנהג ללא אישור האתרוג, אלא שלכולנו
ברור שקראדי הוא בסה"כ עושה דברם של האתרוג ולהקתו), ואח"כ עבר קו אדום שלא נחצה אפילו
כשהערבים פתחו במרד רבתי באוקטובר 2000 והפעיל את צה"ל בתוך הקו הירוק כנגד אזרחים ישראליים. חומרת האירוע הזה עולה אפילו על שחיתותו המקורית, ועל יוזמתו המזעזעת
לגרש אלפים כדי שימחלו על פשעיו הקודמים. מי שמצליח לתת גיבוי למהלכים כאלה, רק בשם העקרון
של "לסגת מעזה", באמת שלא רואה בדמוקרטיה שום ערך, אלא כאשר הנבחרים במקרה פועלים
עפ"י מה שנוח לו. אם הם פועלים אחרת - אז עדיף דיקטטור "משלנו"...
להגדיר את הפעולות של האתרוג (שמסתתר מאחורי "כוחות הבטחון") כ"לא אופטימאליות" זה כמו
להגדיר את הסיקוריטטה כ"משטרת בטחון לא עדינה"...

מרתק לדעת מהן ה"נסיבות העגומות בהרבה" שאתה צופה למעבר לתוך גוש קטיף...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2005, 02:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ראוי שיתנו להפגנה להתנהל כפי שתוכנן, גם אם אם היא גדולה ומביכה מבחינת האתרוג...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "הבנתי מה אתה לא רוצה שיקרה"

הנסיון למנוע בכוח מהעם להחליט, ואח"כ למנוע בכוח מהעם להפגין נגד רצונו להיות המחליט, הם
הבעייה הרצינית פה. בעיניך זה מצב "לא אופטימאלי", ואני מבין ללבך - תמיד טוב שהעם ירכין ראשו
בפני הרודן "שלנו", ולא ימחה - אבל למדינה הזו טוב שהמחאה תימשך באופן רצוף, עד שמישהו
מ"שוחרי חופש הביטוי, זכויות האזרח, שלטון החוק" וכל שאר השמות ששמאלנים נוהגים לתת
לעצמם, יגיע למסקנה, שהיום זה "ההם", אבל מחר זה בהחלט יכול להיות אנחנו, וחבל להרוס את כל
מה שנותר ממה שנועד להיות הדמוקרטיה היחידה במזה"ת, רק למען ההנאה קצרת המועד להפיכת
מתנחלים לפליטים...
,
באשר לנסיבות העגומות שלך: תנוח דעתך: אם יהיו רבבות בגוש קטיף - פשוט לא יהיה פינוי, לפחות
לא בלי משאל עם, שיוכיח שזה מה שעם ישראל רוצה, ולא רק מה שטוב לאתרוג ולבנו, לקראת
הכרעה בתיק פלילי נוסף של הנהגת הקוזה נוסטרה המקומית...
זה שאתה מודאג מאיום פלסטיני, קשור רבות בכך שהאתרוג נתן להם חצי שנה של שקט תעשייתי
להרים ראש, וכעת הם חזקיים מאי-פעם ומרגישים חופשיים לירות ללא תגובה "מחשש שזה ישבש
את ההתנתקות" (שמסתבר שממשהו שתואר כבעל ערך ביטחוני, היא הפכה להיות משהו שלמענו
לא מגיבים על נפגעי פח"ע - ממש קרבנות השלום 2...).
ישן 20-07-2005, 06:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל קשר בין "הוגנת" לבין מה שכתבת - הוא אבי אבות המקריות...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אז, אם לעשות אקסטרפולציה הוגנת (?) מדבריך"

בכל אופן, השימוש המשעשע שלך במושגים כמו "רשות מבצעת" (צ"ל "אתרוג ולהקתו"), "רשות
שופטת" ("אלה שאפשרו מלכתחילה את התקף האמוק האנטי דמוקרטי של האתרוג"), הוא חמוד
ביותר, ולהגיד שיש איזשהן ציפיות מאותם גופים, זה יהיה מוגזם. אני יכול לקוות שה"רשויות" (מושג
מתוק שמאפיין דמוקרטיות, ועל כן לא ראוי כלל לשימוש פה) יקלטו את גודל הנזק ארוך הטווח שנגרם
למדינה הזו כתוצאה מהפאניקה האתרוגית לגרש בכל מחיר, ופשוט יוותרו על השאיפה הראוייה
לסתום את פיות מתהגדי האתרוג...
האמת שדווקא ממך היו לי ציפיות לאיזשהן פרופרוציות, חרף ה"180 בעקבות האתרוג" שעשית כאן
בחודשים האחרונים, אבל אחרי מחנות המעצר לרבבות, גם ציפיות אלה דהו - ואני מאחל לך
שה"ארבע רגליים טוב, שתי רגליים רע" שאתה משמיע בזכות המשטר, לא יתנקם בך, במידה
והאתרוג יוחלף בעתיד, מבלי שהמשטר יתחלף...
ישן 20-07-2005, 11:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הניסיון האורווליאני להונות לא ממש יעבוד וישכנע מישהו בלוקשים שאתה מוכר פה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "כבר 4 הודעות שאני מנסה לקבל תשובה ישירה לשאלתי"

כנ"ל גם השימוש בשפה מכובסת והמביכה של תומכי טוטליטאריזם לשמו ("רבבות אנשים צועדים,
במסגרת הפגנה לא חוקית, תוך חסימת צירים, אל עבר שטח צבאי סגור"...).
אני מבין את מצוקתך כאתרוגן-חדש, שמוצא עצמו פתאום בצד שמפעיל כוחות צבא בלב מדינת
ישראל, נגד רבבות אזרחים לא אלימים, אבל זו לא תפקידי לסייע לך ליישב את הסתירה הפנימית
הנוראה של אדם שאוהב לחשוב על עצמו כליברל נאור, ובה בעת תומך בדיכוי ברוטאלי של הפגנה
של מי שלא מסכימים איתו פוליטית, תוך יצירת תקדים זוועתי להפעלת צבא כנגד מפגינים
ישראלים...
הדברורים המביכים (כן, כן, נגמרו הטיעונים אז חזרת ל"סמולנים"...) גם הם לא ממש מועילים לניסיון
שלך ליישב את אותה סתירה קשה, ולי כאמור אין כל יכולת לסייע בכך.
השאלה המרתקת שאתה מפנה לגבי "מה יקרה הלאה", יכלה להיות טיפ-טיפה כנה, לולא נשאלה
מעמדה של "איך, לעזאזל, אתם מעזים להפגין כנגד מדיניות שאני מסכים לה?!?!"...
ישן 20-07-2005, 13:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שאלתך מביכה בנביבותה. מטרת הצעדה ברורה וידועה - ולכן אתה תמכת בבלימתה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "שוב הצלחת לא לענות - ובמקביל לחשוף את מניעי האפלים."

זה שאתה מתחסד ומנסה "לשאול", לא ממש עוזר לתדמית הנאורה שאתה ממש משוכנע שיש לך,
אגב תמיכה ברמיסת כל אופוזיציה בעזרת גדודי צבא (ואז גלגול עיניים מתחסד כשיש חיילים שלא
מעוניינים ליטול חלק ב"משימה הלאומית" של השמדת הדמוקרטיה שאתה חושב שיש לתת להם...).
אני מבין שהמילה "אתרוג"| לא מוצאת חן בעיניך, אבל מה לעשות שכל זמן שתמשיך להפגין
אתרוגנות, אין ספק שתהיה התייחסות לכך.
למרבה הצער המאבק הפנימי בתוכך הוכרע לרעת הדמוקרטיה, ולטובת האיתרוּג. אל תצפה שתוכל
להמשיך "לשאול שאלות" מהזן האתרוגני, ולחשוב שתהיה התעלמות ממה שעומד מאחוריה...
ישן 20-07-2005, 11:44
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אני תיארתי מצב היפוטתי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שתחזור לקלישאת "החלטת ממשלה שאושרה בכנסת" לא ישנה את מציאות השבוע המחרידה..."

שלא לומר אוטופי, שלפיו נותנים למפגינים להגיע למחוז חפצם המיידי - ונניח אפילו ליעדם הסופי.

ואחרי שנתנו להם להשמיע את קולם ברמה (לפעמים ממש מצווחים ככרוכייה, היישר באוזנו של חייל מותש), ואחרי שהביעו את התנגדותם העקרונית-תיאולוגית להחלטת הממשלה, ואחרי שלימדונו פרק בהילכות דמוקרטיה... כל שהצלחתי להבין מדבריכם הוא שאתם מצפים שההמון הזה ימנע את מימוש אותה החלטה.

אתם לא מציעים את האופציה שיפגינו בגוש קטיף - ואח"כ יתפזרו לבתיהם כראוי למפגינים המכבדים את הכרעות הדמוקרטיה.
כזכור, הכוח שבכוחו התיאורטי להכריע את גורל ההתנתקות לשבט, מספיק בקושי למנדט וחצי בכנסת ישראל.
ישן 20-07-2005, 15:24
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני לא בטוח שהם יודעים מה הם רוצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "לתומכי המאבק הכתום: מה אתם מייחלים שיקרה?"

אני לא אומר את זה בציניות. אני חושב שהאנשים הפעילים במאבק, ולצורך העניין נתעלם מהקיצוניים במחנה, פועלים כרגע מתוך תסכול ועם מעט מאד חזון מעשי. הם חשים דחוקים לפינה (ובמידה רבה של צדק), ומרגישים שבמידה רבה הפרת החוק (באופן לא אלים נכון לעכשיו) נותרה המפלט היחיד - הדרך היחידה להגיע לאנשים. הכנסת אמרה את דברה, לדידם מתוך אינטרסים אישיים ולא ענייניים. בית המשפט העליון אמר את דברו, ולמעשה בשל הרכבו מעולם לא נחשב כאופציה אמיתית. המשטרה והצבא נראים כמופעלים על ידי אנשים שמונו לתפקידם תמורת ציות מלא. והתקשורת, שגם היא נחשבה מראש כקרב אבוד, באמת מסקרת את כל המהלך באופן מביש.

אז פרט לפריקת זעם אין פה באמת תכנית מסודרת (כמקובל בימין). יש תקווה עמומה שהכשלת הפינוי בשטח והפיכתו לתהליך אינסופי תגרום לטלטלה במערכת הפוליטית שתביא למשאל עם או לבחירות (האופציה הסבירה יותר). כך אני מבין את המצב - בעיקר תסכול ותחושת אין מוצא ומעט מאד מעשיות. לכן אתה מתקשה לקבל תשובה עניינית לשאלתך העניינית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר