לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2005, 15:29
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
גיבוש שייטת 13 יולי 2005 - מאמר

גיבוש שייטת 13 יולי 2005.

יום א':

פוגשים את כל מי שאמור להגיע לגיבוש ביציאה מתחנת הרכבת "בת גלים" ב-10:00. מחכים מעט למאחרים ועולים לאוטובוסים לבסיס בעתלית.

מחלקים אתכם לחמישיות. כל מס' דקות שולחים קבוצה נוספת לעבור שרשרת חיול קצרה הכוללת:

-זיהוי.

-בדיקת חובש.

-הפקדת חפצים.

מי שסיים יחסית מוקדם את החלק הזה יעבור לאחד הרסרי"ם כדי לחלק ציוד.

הציוד שתקבלו יכלול:

-חגור או אפוד, תלוי מה תתפסו.

-נשק (M16 ארוך) עם רצועה – שעליכם לשפצ"ר לבד.

-תד"ל.

-2 מימיות.

-כובע.

-2 מכנסי ב'.

-2 חולצות ב'.

- חגורה למכנסיים.

-שק חול ריק.

לפני חלוקת הציוד תחולקו לצוותים שבהם תבלו את הגיבוש. כמות האנשים אשר מתחילים בכל קבוצה היא בסביבות ה-20. כל קבוצה תקבל 2 אוהלים.

בשלב זה תעברו שיעור M16 . במהלכו תלמדו לפרק ולהרכיב את הרובה האישי שלכם.

מיד לאחר מכן תעברו שיעור מא"ג. שכמו בשיעור הקודם תלמדו לפרק ולהרכיב מא"ג.

לאחר מכן תשוחררו לארוחת צהריים.

בקבוצה שלנו מדדו זמנים לשניים לפירוק מא"ג – אחד חייל והשני חייל ב"שמשון" שפקל"ו הוא מא"ג.

המפקדים החליטו על זמן ממוצע של 32 שניות לפירוק והרכבה.

הקבוצה תתחלק ל2 תורים בכל פעם שני אנשים יפרקו מא"ג (שכחתי לציין שיש שניים), כאשר הם יעברו את הזמן הנ"ל כל הקבוצה תרד למצב 2. מי שנשבר עושה ספרינטים או עליות בטן (תלוי במצב רוחו של המפקד).

בערב תצאו למסע קצר יחסית אבל מאוד מאוד מהיר. במסע זה נשברו רוב המשתתפים בגיבוש.

לאחר מכן יהיה לכם זמן מועט למקלחת ולהתארגן לשינה (בערך 20 דקות אבל נדמה לי שפחות).

השעה היא 22:00.

יום ב':

יש לכם 7 דקות להתארגן על ציוד מלא למסע – חגור עם 2 מימיות מלאות, נשק תד"ל עם שק חול אשר הושווה למשקל הג'ריקן 11 ליטר (בקב' שלנו זה היה 27 ליברות) ומכנסי ב'.

יש ציוד מחלקתי שכולל:

-2 אלונקות.

-מכשיר קשר.

-2 ג'ריקנים 11 ליטר.

מי שלא עמד בזמן מספרו נרשם.

יוצאים למסע בקצב מהיר אך לא מהיר כאתמול כאשר יש לכם הפסקה אחת לאחר 40 דקות לערך.

חוזרים לבסיס מאוד מותשים ונותנים לכם זמן קצר למתיחות ולמלא מימיות.

חשבתם שסיימתם?!

מה פתאום.

יוצאים למסע נוסף באורך חצי מהקודם אך עם אלונקה עם 7 תדלי"ם עליה כאשר בחלק מהזמן הולכים בדיונות.

במקרה שלי אחד המפקדים כעס עלי שהקבוצה לא צמודה למדריך המוביל ונתן לי 10 שניות להדביק את הפער (הייתי מחוץ לאלונקה באותו זמן). לא הצלחתי. והעונש היה לעשות את מה שנשאר מהמסע (בערך שליש) מתחת לאלונקה ללא חילופים. בזה הצלחתי לעמוד.

יהיה לכם עכשיו זמן למקלחת קצרה מאוד ולארוחת בוקר ולאחר מכן יהיו לכם מס' שיעורים עיוניים למיניהם, שיכללו חשיבה קבוצתית ואישית.

לאחר מכן יחלו שיחות אישיות.

במהלך השיחות אחד המפקדים הטיל משימה על שאר הקבוצה. להעביר את כל שקי החול שהיו בערימה לגדר בשורה. יש לנו 10 דקות.

עמדנו במשימה אך הפקד לא היה מרוצה מדרך הביצוע והטיל משימה נוספת.

להעביר את כל השקים לפירמידה אחת גדולה שיוכל לשבת עליה תוך 7 דקות.

לא הצלחנו.

7 דקות והחזרתם הכל לגדר.

הצלחנו.

7 דקות ועשיתם עוד פעם פירמידה הכי גבוהה שאפשר.

בקושי הצלחנו, הוא ויתר לנו על כך שהיא לא הייתה בגובה העיניים שלו – גובהו הוא לערך 1.85 אם לא יותר.

משוחררים לארוחת צהריים.

ישר אחרי הארוחה היו את השאלונים הסוציומטרי. בהם תדרגו את חבריכם לצוות.

לאחר מכן החלו מבדקי ים.

שהיה רצופה של ארוכה מתחת למים עם שנורקל ומסיכה אטומה, אסור להרים את הראש עד שיגידו לכם.

לאחר מכן שחיה למצוף עם מסיכה אטומה למרחק של 50 מטר בערך במינימום הצצות.

עכשיו קטע די קשה, שחיה ארוכה מאוד של כמעט 40 דקות למצוף רחוק וחזרה, אין לי אומדן מרחק, רק הצעה, להיזהר מהמדוזות.

סיימתם פה.

חזרתם לבסיס יש לכם 7 וחצי דקות למקלחת.

לאחר מכן ארוחת ערב (ב5 אחה"צ לערך). לא להפגיז את עצמכם באוכל בשום ארוחה, אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה הפעילות שתבוא (אפילו אם קראתם מאמרים).

מתארגנים למסע בלי המכנסי ב'.

יוצאים לתיזוזים.

כל מה שאתם מכירים מהימי סיירות יהיה לכם פלוס הרבה טבילות בים.

אצלנו היה בעיקר זחילות ואלונקה סוציומטרית. סופרים רק את השמיניות הראשונות.

מקבלים זמן של בערך 35 דקות לחזרה למאהל, להתקלח ולהתארגן לשינה.

לילה טוב, אם שרדתם עד לפה כבר אין טעם לפרוש רוב הפעילות המייאשת כבר מאחוריכם.

יום ג':

השקמה למסע הארוך והאחרון של הגיבוש ב04:00.

יציאה ב-04:30.

במסע הזה לא פותחים אלונקות אבל כן סוחבים אותן וזה מאוד קשה.

אותי שלפו מהמסע כשעה לפני הסוף (המסע אורך כ-3 שעות), הייתי מאוד מטושטש וכנראה מיובש.

הבדיקה שקבעה את זה הייתה:

לספור מ-100 לאחור בקפיצות של 3.

התחלתי בסדר; "100, 97, 94..." ואז התחלתי להקריץ מספרים, השד יודע מאיפה...

המפקד החליט שבנקודה זו אני עוצר את המסע.

כל הזמן אמרתי להם שאני רוצה לחזור ושאני מרגיש בסדר, לא נתנו לי להמשיך את המסע אבל עדיין המשכתי בגיבוש.

חזרתי למאהל, התקלחתי ונחתי קצת.

כשהחבר'ה חזרו מהמסע – 2 מתוך 7 סיימו אותו (בצוות שלי), התארגנו על ניקוי האוהל ומקלחות וארוחת בוקר.

משם נוסעים לבריכה בבסיס למבדקי המים שכללו:

-צלילה למרחק.

-צלילה למרחק תוך כדי שימוש בחבל.

-הרכבת מסיכה ושנורקל מתחת למים.

-אסיפת טבעות ברזל מתחת למים עם מסיכה אטומה ולא אטומה.

-ציפה תוך כדי החזקת משקולות מעל המים כאשר המרפק בחוץ.

-פירוק והרכבה של מא"ג מתחת למים.

חוזרים ועושים קצת עבודות רס"ר.

אוכלים צהריים.

שוב עבודות רס"ר.

בערב שוב תיזוזים, בדיוק כמו אתמול, רק שהפעם חוץ מבאלונקה רק ה-5 הראשונים נרשמים.

תמיד לקחת בחשבון שלא משנה מה, זה תמיד נגמר מתישהו.

חוזרים ויש 10 דקות להתקלח ולהתארגן על שינה – זה היה התיזוז האחרון שלנו.

שיחת סיכום ושבירת דיסטנס – יש לציין שהסגל עושה על האש בזמן שעברנו בדרך חזרה ועדיין מריחים את זה טוב טוב.

לילה טוב, סיימתם את הגיבוש, היום יש לכם בערך 10 שעות שינה, ההשקמה ב-07:00.

יום ד'

07:00, קמים ויש 45 דקות להתארגן לארוחת בוקר ארוכה מאוד.

לאחר מכן הרסרי"ם יבצעו איתכם כל מיני עבודות החזרת ציוד וכד'.

בנוסף יוקראו שמות – האנשים הללו מזומנים לשיחה עם פסיכולוג.

בסביבות השעה 13:00 יסיים האדם האחרון את השיחה ותשוחררו הביתה.

את התשובות תקבלו עוד באותו ערב.

להבא נא לא להטריף לי את השכל בפרטי בהודעות:
"דחוף!" "תעזור לי!" וכד'.
זה לא יעזור לאף אחד ורק מציק!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2005, 16:11
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי BOMBARDIER1 שמתחילה ב "מאמר נהדר, כמה שאלות :"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BOMBARDIER1
א) מה הראשי תיבות של 'תד"ל' ?
ב) איזה שיפצור אתה ממליץ לעשות לנשק ?
ג) במבדקי מים בבריכה ובים נמצאים עם מכנס קצר וחולצה, או מה ?
ד) שאלה קצת מפגרת : מה הכוונה ב"הרכבת מסיכה ושנורקל מתחת למים" ?
ה) יש לך המלצות לגבי דרך פירוק המא"ג ?

תודה רבה על המאמר המקיף.

א- תיק דרך לחייל.
ב- שיפצור כזה שהוא לא "יתהפך" לך כל הזמן. שני אזיקונים על הקת שעוברים דרך האבזם, הקצה השני עובר דרך משולש הכוונת, עושים קשר "סבתא", וממה שנשאר עוטפים באיזולירבנד על מנת שלא ייפתח.
ג- בגד ים.
ד- מסיכת צלילה ושנורקל - שמים אותם על הקרקעית (עומק מטר וקצת בערך) וצריך לשים אותם עליך - לא מסובך בכלל).
ה- כן. להשתמש במא"ג על מנת שלא תתרומם ותצוף, להכניס את הרגל מתחתיו.
ישן 23-07-2005, 20:15
צלמית המשתמש של שם המשתמש בשיפוץ
  שם המשתמש בשיפוץ שם המשתמש בשיפוץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שם המשתמש בשיפוץ
אני רק רוצה להוסיף שבגלל הרבה שינויים ודברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "גיבוש שייטת 13 יולי 2005 - מאמר"

שקרו בשנה האחרונה ביחדה המסלול וגם הגיבוש די השתנה וגם נהיה ברמה יותר קשה
וזה גם תלוי באיזה קבוצה אתה נופל מי המדריכים שלך וכו'(אגב הייתי בקבוצה 1 ואחד המדריכים היה חרדי כבודדדדדד איזה מדריך גבר גבר)
חשוב להתאמן הרבה על גב תחתון ובטן וגם על חול ובהצלחה לכל מי שעבר
נ.ב ביום הראשון זה נכון שהרוב נפלו שזה בערך 80,התחלנו את הגיבוש 150 אנשים וביום הראשון עפו 80 לגבי שאר הימים רוב מי שעף בהם זה היה מפציעות וזה משהו שלא משנה כמה תתאמן ולא משנה מה תעשה אי אפשר לעשות עם זה כלום אם זה קורה נדפקת ומי שהיה בגיבוש וראה את החבר'ה אחרי המסע 16 יודע,יש דברים שפשוט אי אפשר להתכונן אליהם ותמיד תדעו שכמה שאומרים לכם שהכל בראש אז זה נכון אבל בגיבוש הזה הכושר הוא שחקן לא פחות חשוב אבל הראש עוזר,אני באתי לגיבוש קבב רציני אומנם התאמנתי ובכל זאת באתי קבב וסיימתי את המסעות בדמעות אבל סיימתי וזה הקטע של הראש

ישן 24-07-2005, 12:31
  r27n r27n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "[QUOTE=r27n]יש לך מושג איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מורה"ל
אני זוכר את שמות כל המפקדים של הצוות וגילם וגם את שמו של מפקד הגיבוש - אבל חבר'ה, תבינו, לא בטוח שאלו נתונים שצריך לפרסם בפורום אינטרנט. גם שמות האנשים שעברו את הגיבוש זה נתון בעייתי לפרסום.

אני מבקש ממכם, להפסיק עם הה"פ, זה לא נעים.

אני חושב את צריך לצאת מהסרט שאתה נמצא בו, להזכיר לך זה היה רק גיבוש ולא המחבלים לא מחפשים דווקא אותך בהודעות הפרטיות.
יש בטחון שדה ויש הגזמה אידיוטית שמונעות מסיבות לא ברורות.....
בכל מקרה אני לא ירדוף אחריך גם אם אתה יודע את כל השמות של כל המפקדים ושל כל הח'ברה שעברו.

ישן 24-07-2005, 07:01
צלמית המשתמש של שם המשתמש בשיפוץ
  שם המשתמש בשיפוץ שם המשתמש בשיפוץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שם המשתמש בשיפוץ
היה אחד זקן קראו לו צור ולדתי ולשני אני לא זוכר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "גיבוש שייטת 13 יולי 2005 - מאמר"

לגבי המסע 16 כמו שאתה מבין 16 קילומטר. רק שהפעם זה הרבה יותר באסה ויותר מייאש, כי בד"כ למסע הזה יוצאים בלי תד"ל שלא ידפוק את הברכיים מהאספלט שזה כבר יתרון ,פחות 10 קילו וללכת על אספלט זה טוב מאוד, וגם בד"כ כל שנה יוצאים מכיוון הבסיס לכיוון חיפה. משמע שזה דרך קצת מעניינת,פחות או יותר הנוף מתחלף, וואים דברים חדשים. בקיצור חלק נכבד מהמסע אתה שוכח מעצמך ומתחבר לסביבה. מה שהיה השנה זה קטסטרופה, הם עשו את כל המסע הלוך חזור הוך חזור על רצועה של קילומטר חוף שבתוך הבסיס בגלל בעיה של ביטחון-זה מה שענה לי אחד המדריכים, בגלל שהיה בלאגן באותו זמן לא זוכר למה ופחדו אז גם עשו את המסע עם תד"ל וגם על חול רך וגם הכל תקוע ונמאס כבר לראות את החוף המסכן הזה אז זה דפוווווווווווווווק!!! אהההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אבל העיקר שזה נגמר למרות שאני עדיין טיפה עצבני.

ישן 26-07-2005, 13:00
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "מסעות: אני מדגיש - פעם הייתה..."

בקשר למסע 16 ק"מ, בגיבוש האחרון של היום סיירות, בשיחה של שבירת הדיסטנס עם המפקדים (סוף יום ג'), אחד מהצוות הזכיר את המסע 16, שהיה מאד קשה, ובמהרה אחד המפקדים תיקן אותו ואמר שזה היה מסע 24 ק"מ. אנחנו אישית היינו בשוק, וחשבנו שזה סתם עוד "תרגיל", ועד עכשיו לא ידוע לנו, אבל ממש לא נראה שהוא צחק.
המסע עצמו ארך בין 3-3.5 שעות, והעניין הוא, שהמסע היה על חול הים הרך, כולו, ולצוות שלנו היו אפילו קטעי מים, שהיינו צריכים לעקוף צוותים אחרים וכדומה, אז אולי בגלל הקושי הזה, החליטו שצבאית, זה 24 ק"מ, לעומת המסע 16 ק"מ שיש בגדנ"ע צלילה, שרובו מתרחש על אספלט ודרך אפר.

אל תתפסו אותי במילה, רק אומר מה שהמפקדים אמרו לנו.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 26-07-2005, 14:09
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "בקשר למסע 16 ק"מ, בגיבוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Puki
בקשר למסע 16 ק"מ, בגיבוש האחרון של היום סיירות, בשיחה של שבירת הדיסטנס עם המפקדים (סוף יום ג'), אחד מהצוות הזכיר את המסע 16, שהיה מאד קשה, ובמהרה אחד המפקדים תיקן אותו ואמר שזה היה מסע 24 ק"מ. אנחנו אישית היינו בשוק, וחשבנו שזה סתם עוד "תרגיל", ועד עכשיו לא ידוע לנו, אבל ממש לא נראה שהוא צחק.
המסע עצמו ארך בין 3-3.5 שעות, והעניין הוא, שהמסע היה על חול הים הרך, כולו, ולצוות שלנו היו אפילו קטעי מים, שהיינו צריכים לעקוף צוותים אחרים וכדומה, אז אולי בגלל הקושי הזה, החליטו שצבאית, זה 24 ק"מ, לעומת המסע 16 ק"מ שיש בגדנ"ע צלילה, שרובו מתרחש על אספלט ודרך אפר.

אל תתפסו אותי במילה, רק אומר מה שהמפקדים אמרו לנו.
אם תזכר במה שכתבתי בהודעה הראשונה אז תבין שגם המסע שלנו היה 3 עד 3.5 שעות.

מה גם שלעבור 24 ק"מ ב3 שעות אינו בר השגה - לפחות לא בגיבוש.
קצב 8 במסע שכזה, נשמע לא הגיוני מה גם שזה לא כולל הפסקות שהיו די ארוכות - בערך 10 דקות ויותר
ישן 26-07-2005, 14:51
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04
רגע...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "מוסיף: אין שום הבדל בין גיבוש..."

היית בשני הגיבושים שאתה אומר את זה? למה סתם?
הייתי בשני הגיבושים (בגדנ"ע עד למסע 16 ק"מ - רפואי).
בכל מקרה, בצוות שלי בגיבוש האחרון היינו בסוף הגיבוש שישה אנשים וארבעה מאיתנו (כולל אותי) היינו בגיבוש של הגדנ"ע צלילה (היה נער אחד שהיה פעמיים, ז"א גיבוש שלישי שלו), ובפה אחד הגענו למסקנה שהגיבוש של היום סיירות אינטנסיבי יותר, מבחינת הקושי הפיסי כמובן, כל מה שעיוני ונוגע למבדקים של מנהיגות וכדומה נשאר אותו הדבר (אותה מתכונת אך שונה - תרגילים שונים).

מבחינת המסעות, משקל אותו הדבר, קצב אחר.
היה לנו גם את אלמנט הקור, שאולי לחלק מכם יאמרו - "מה זה קור? אני חזק בראש,זה סתם שטויות בשבילי", אז שתדעו שזה בהחלט בהחלט משפיע על כל אחד שם, כל הטבילות במים קפואים ואז ספרינטים מטורפים, זחילות מקו המים לחול הרך, שנורקלים באמצע הלילה במים קפואים עם שרירים מכווצים, ואז חזרה למתחם ושם מקלחת קרה.

אבל מה, זה אמור להיות כך! כמו שאחת הקצינות (מעיין מי שמכיר) אמרה - "מנערים בכיתה י"ב יש ציפיות גבוהות יותר", ומה.. היא צודקת בהחלט! אל תשכחו שלפני זה גם עוברים יום סיירות כדי להגיע..

אז בהצלחה לכל האנשים ששואפים להגיע ליחידה המצויינת הזו, ואל תתעסקו בטפל או כמה ק"מ כל מסע, זה לא רלוונטי, מי שרוצה במידה מספקת, מסיים.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 27-07-2005, 22:02
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Nightwind שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nightwind
מה שכן עוזר זה הכנה מנטלית וגופנית את השאר צריך להיות לך אם אין לך אז פשוט אין לך.

מאמר יפה אבל לא כדאי להסתכל על מה שכתוב כחקוק באבן מאחר והגיבוש שאחריו יהיה שונה בתכלית.

באשר לקטע עם השנורקלים אני יכול להגיד לך שבגיבוש באפריל שהייתי בו לא היה מצב בעולם שהיינו יותר מחצי שעה אני הערכתי את זה משהו כמו 20 דקות מאחר ולא היה לנו שעונים.
יכול להיות שזה היה בגלל הקור של המים

בכל מקרה בהצלחה לכל אלה שנגשים לגדנ"ע ולגיבוש בספטמבר!
קראת את כל השרשור?
כי לפי התגובה שלך זה לא נראה כך.
כתבתי מס' פעמים שלא כתבתי את כל תוכן הגיבוש מאותן הסיבות שרשמת.
אז אנא ממך.

מה לעשות שאני טמבל וספרתי את הזמן במשך כל שהיה - העביר לי את הזמן יופי יופי.
אבל יכול להיות שבגלל שזה היה בחורף קיצרו את זה.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 06-08-2005 בשעה 06:53.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר