לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2004, 14:35
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
תופעה: חיילים "מצטלמים למזכרת" עם שרידי מחבלים

תחקיר מוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות" חושף את הזוועה: כך הנציחו חיילים בנח"ל החרדי התעללות בגופת מחבל. כך הפך "חפי", פלסטיני חף מפשע, שנורה על פי הפקודות, לקמע של פלוגת שריון בעזה. מפקד ביקש שיצלמו אותו עם הראש הכרות "שננעץ בתוך בזנ"ט, כמו דחליל עם סיגריה בפה". גופות מחבלים כ"פריט חובה" באלבום הצילומים של החיילים הקרביים - קשה להאמין, אבל זו התמונה בצבא ההגנה לישראל

כשהתפוצץ המחבל המתאבד במחסום חמרה בבקעת הירדן, היה י' מפקד זוטר בנח"ל החרדי. נפגעים לא היו, רק גופה אחת בשטח - גופת המחבל. לא בדיוק גופה בעצם. שרידים. החברים של י' מאושרים, צוהלים, סיפרו לו אחר כך איך שיחקו עם הגופה כמו עם לגו. ואז נשלפו המצלמות. ג', מפקד זוטר אחר, ביקש שיצלמו אותו עם הראש הכרות. החבר'ה צוחקים. הראש ננעץ בתוך בזנ"ט, כמו דחליל, סיגריה ננעצת בתוך הפה של הגופה. "זה היה קטע הורס בפלוגה", אומר י', "כולם התלהבו מזה. אני זוכר שניסיתי להגיד להם: השתגעתם? אתם פשוט מגעילים. הם לא הבינו על מה אני מדבר".

מסכת ההתעללות שעברה גופתו המפורקת של המחבל תועדה במצלמתו של אחד המפקדים. מאוחר יותר הוצעו התמונות למכירה במחיר סמלי. שני שקל לפריים - והיו גם קונים. י' מספר: "כולם התלהבו מזה נורא, אמרו שזה נורא מגניב. אני זוכר שאמרתי להם: זה לא מגעיל אתכם? מה, אתם חיות?"

הסיפור הזה הוא אולי חמור במיוחד, אבל איננו בודד. כתבה במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות" חושפת בסוף השבוע הקרוב כי צילומים של חיילים עם גופות מחבלים בפוזות שונות הפכו לתופעה של ממש בצה"ל. בכל חיל, בכל פלוגה - בכל מקום, כמעט, שבו מגיעים החיילים למגע עם מחבלים פלסטינים.

כך קרה למשל עם פלוגה סדירה בשיריון, גבול עזה, אמצע 2003. טנק מזהה פלסטיני מתקרב ויורה מהמקלע 0.5 שלו, לפי הפקודות. אחרי שמתקרבים לשטח מגלים גופה, בלי נשק, בלי חגורת נפץ. סתם תמהוני שלא ידע לאן הוא הולך. הגופה נקשרת לרכב צה"לי ומוסעת למוצב. שם, נשלפות המצלמות, ומנציחות את הקמע החדש של הפלוגה. מעתה הם יקראו לו "חפי", קיצור חיבה של "חף מפשע". "זה הפך לקטע שלנו", מספר, ש', חייל לשעבר בפלוגה. "אם נגיד, מישהו אחרי שהסיפור הזה הרג מחבל אמיתי, אז אמרו לו: 'אה, הוא לא כמו חפי'. מין בדיחה כזו, משחק של גן ילדים, רק עם אנשים אמיתיים".

ג', לוחם ביחידה מובחרת: " אחרי פעילות באיזה כפר בשטחים, חזרנו עם שתי גופות של מחבלים לבסיס. זרקו אותן במשך שעות ליד השירותים והאנשים התלהבו: מישהו כיסה אותן בשמיכות, אבל כל פעם באו חיילים להרים את השמיכות ולהשתעשע. אני זוכר שכמה משכו לאחת הגופות בשיער ושיחקו איתו".

ד', חייל באחת מאחת מסיירות הנח"ל: "השתתפנו במבצע בגדה, ליד שכם. הכוח שלי עצר מבוקשים, כוח אחר אבטח. כנראה שרכב של שוטרים פלסטינים הגיע- וריססו אותו, בהתאם לפקודות. אבל אז התחיל הקטע עם הגופות שלהם: בקשר שמענו שהגופות במצב רע מאוד. חלקי מוח ומעיים מפוזרים, כל מה שאפשר ואי אפשר לדמיין. אמרו שצריך כמה מתנדבים. ואיזה התלהבות היתה. אני נגעלתי ולא הלכתי, אבל האנשים שם לא רק שלא נרתעו - אלא חגגו והצטלמו. אחר כך התמונות עברו אצלנו ביחידה. זה נהיה פשוט חלק מהאלבום. מצטלמים בסוף טירונות? מצטלמים בסוף מסלול? אז מצטלמים גם עם גופות שפוכות".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "על פניו נראה כי מדובר במעשים חמורים שצה"ל מוקיע ומגנה בכל תוקף. צה"ל חרט על דגלו 'לנצח ולהישאר בני אדם'. המוסר, טוהר הנשק ורוח צה"ל הם הלגיטימציה שלנו בעיני עצמנו ובעיני החברה הישראלית כולה להמשיך ולפעול במציאות המורכבת והתובענית הזו. למפקדים בכל הרמות יש תפקיד משמעותי בסיטואציה המחייבת הצפת הדילמות והדיון בהן, יצירת אווירה של פתיחות בכל הרמות וחידוד המודעות לחובת הדיווח".

התחקיר והכתבה המלאה יתפרסמו ביום שישי במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3005765,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 14:02
  המוכיח בשער המוכיח בשער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
זר לא יבין זאת. אל תדונו אותם לפני שתגיעו למקומם
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "שום הסבר לא מצדיק תופעה זוועתית כזו"

בדרך כלל כל מי שהיה בקרבי וטחן לבנון, ושטחים היה נוכח או שותף בדברים כאלה.
מי שמזדעזע כל כך מ"הגילוי" כנראה הדבר הכי מזעזע בצבא שקרה לו זה שהתלכלכה לו היד בדיו או התקלקלה לו המכונת צילום.
שיהיה ברור-אני לא מצדיק את הדברים האלה.אבל כדי להפסיק ולהתחסד. גם הפרטיזנים התעללו בגופות הגרמנים במלחמת העולם השניה, גם המלחמת השחרור היו מקרים כאלה וגם היום יש דברים כאלה.
למה זה קורה?? מי שלא יודע אולי כדי שיתנדב {אם הוא עדיין בגיל} ליחידה לוחמת, וכשיגיע למצבים שהחיילים מגיעים אולי יבין את זה..
כמו שאדם שלא הרגיש רעב מימיו לא יבין רעב ,כך אנשים ששרותם הצבאי הסתכם בלהעביר 3 שנים מאחורי שולחן משרדי לא יבינו מה עובר בנפשו של חייל שמנסה להנשים את החבר הפצוע שלו ומגלה שהחבר מתפרק לו בידיים. ואחרי כמה שעות מלווה אותו אל הקבר.
מורגש שהתגובה של צה"ל היא תגובה של אנשי המשרדים הממוזגים שלא הריחו ריח של דם שרוף בחייהם.
ישן 18-11-2004, 18:39
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
מלחמה היא מלחמה ולא מחנה צופים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אני מבכבך עליך..."

כשחייל הורג אין בזה שום מוסריות גם אם כתוב לו על החולצה צה"ל.

טוהר הנשק הוא מושג ערטילאי שאין בינו ובין המציאות דבר וחצי דבר הרג הוא הרג מה שעושים עם גופות האוייב עיין בתגובותי הקודמות..

פשוט המציאו מכבסת מילים כדי להשקיט את המצפון ,כדי לנצח אתה מכניס לחיילים שלך לראש שהם חיות ,קילרים ,מלאכי הגיהנום, נחש עם כנפיים ,אבירי האימה וכו' וכו' הם לא מרגישים כאב ואין להם רגשות ושום דבר לא יכל לקרות להם ,מה שחשוב זה ביצוע המשימה ולא חשוב המחיר .

איך אתה חושב שמשכנעים נערים לרוץ ולהסתער מול אש בידיעה שהם עלולים למות ? בדיבורים על מוסר או בהאצלת תכונות על אנושיות ?

אז כן חלק ממלחמה זה ביזוי גופות האוייב עוד מימי התנך דרך לוחמי הזמן הקדום (עיין במיתולוגיה) וכלה במלחמות הזמן החדש ,אנחנו לא יותר נעלים מאף אחד ויש לנו את כל החסרונות שיש למי שצריך להתמודד עם הצורך להרוג.
ישן 17-11-2004, 16:58
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
סתם מסקרנות ואתה לא חייב לענות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "זה הומור שחור של חיילים שלקחו אותו רחוק מידי-וקפצו איתו לתהום..."

היית בסיטואציה שראית חברים שלך מורחים את המוח שלהם לכל הצדדים שהם חוטפים כדור בראש או אספת את החברים שלך חתיכה אחרי חתיכה לתוך שקית.? מהיכן אנשים לוקחים לעצמם זכות לשפוט? חיילים מתנהגים אחרת יש להם מן הסכמי שתיקה שמה שקורה נשאר בפנים בעידוד של המפקדים זה לא אנושי נכון, אבל יותר לא אנושי זה להעביר ילדים בני 18 מסביבה מוגנת (יחסית) לטירוף של הרג ועצבים מתוחים עד פקיעה.
אנחנו מדינת במלחמה להגיד הם אשמים או הם חיות לא עושה אותנו (גם אותך ) זך יותר או צדיק יותר זו הדרך הקלה ביותר להתנער מהאחריות שהיא בעצם שלנו ,כי מי ששלח אותם לשם זה אנחנו אני ואתה המשפחה שלך והמשפחה שלי ואת זה אי אפשר לשנות.
ישן 19-11-2004, 07:25
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
אני רחוק מלהיות צדיק, ובמקום אחר כתבתי כי 4 שנות הטירור
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שין - ים שמתחילה ב "סתם מסקרנות ואתה לא חייב לענות"

הרצחני האחרונות הן האשמות במה שקרה. אני לא שופט את החיילים, ואני שונא את הטרמפ שתפשו על המקרה השמאלנים המקצועיים , הצדקנים, גיא יודלוביץ, למשל, שניצל את המקרה כדי לזהם את כל צה"ל ועם ישראל כשהוא חוזר ומדביק לכולנו את הכינוי יהודו נאצים (ולחשוב שהחלאה הזאת הוא אחד מעורכי החדשות של ynet ועורך חדשות בגלי צהל ) http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3005925,00.html

מעשה החיילים, שמעיד על התבהמות רבתי וראוי להגיד את הדברים, מחוויר לעומת המעשה של הטלת רפש כל כך גורפת בעם שלם, במחשבה שניה- זה לא בדיוק מה שעשו הנאצים ליהודים? זה לא היה השלב שלפני רציחתם והעלתם למוקד?

ובפרפרזה על האמרה הידועה: אלוהים שמור אותי מהצדקנים- כי מהרשעים אשמר בעצמי!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר