לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2004, 15:38
  yoni_a yoni_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
פיגוע חיילים "מצטלמים למזכרת" עם שרידי מחבלים

חיילים "מצטלמים למזכרת" עם שרידי מחבלים

תחקיר מוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות" חושף את הזוועה: כך הנציחו חיילים בנח"ל החרדי התעללות בגופת מחבל. כך הפך "חפי", פלסטיני חף מפשע, שנורה על פי הפקודות, לקמע של פלוגת שריון בעזה. מפקד ביקש שיצלמו אותו עם הראש הכרות "שננעץ בתוך בזנ"ט, כמו דחליל עם סיגריה בפה". גופות מחבלים כ"פריט חובה" באלבום הצילומים של החיילים הקרביים - קשה להאמין, אבל זו התמונה בצבא ההגנה לישראל
איל גונן, ידיעות אחרונות

כשהתפוצץ המחבל המתאבד במחסום חמרה בבקעת הירדן, היה י' מפקד זוטר בנח"ל החרדי. נפגעים לא היו, רק גופה אחת בשטח - גופת המחבל. לא בדיוק גופה בעצם. שרידים. החברים של י' מאושרים, צוהלים, סיפרו לו אחר כך איך שיחקו עם הגופה כמו עם לגו. ואז נשלפו המצלמות.

ג', מפקד זוטר אחר, ביקש שיצלמו אותו עם הראש הכרות. החבר'ה צוחקים. הראש ננעץ בתוך בזנ"ט, כמו דחליל, סיגריה ננעצת בתוך הפה של הגופה. "זה היה קטע הורס בפלוגה", אומר י', "כולם התלהבו מזה. אני זוכר שניסיתי להגיד להם: השתגעתם? אתם פשוט מגעילים. הם לא הבינו על מה אני מדבר".

מסכת ההתעללות שעברה גופתו המפורקת של המחבל תועדה במצלמתו של אחד המפקדים. מאוחר יותר הוצעו התמונות למכירה במחיר סמלי. שני שקל לפריים - והיו גם קונים. י' מספר: "כולם התלהבו מזה נורא, אמרו שזה נורא מגניב. אני זוכר שאמרתי להם: זה לא מגעיל אתכם? מה, אתם חיות?"

הסיפור הזה הוא אולי חמור במיוחד, אבל איננו בודד. כתבה במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות" חושפת בסוף השבוע הקרוב כי צילומים של חיילים עם גופות מחבלים בפוזות שונות הפכו לתופעה של ממש בצה"ל. בכל חיל, בכל פלוגה - בכל מקום, כמעט, שבו מגיעים החיילים למגע עם מחבלים פלסטינים.

כך קרה למשל עם פלוגה סדירה בשיריון, גבול עזה, אמצע 2003. טנק מזהה פלסטיני מתקרב ויורה מהמקלע 0.5 שלו, לפי הפקודות. אחרי שמתקרבים לשטח מגלים גופה, בלי נשק, בלי חגורת נפץ. סתם תמהוני שלא ידע לאן הוא הולך.

הגופה נקשרת לרכב צה"לי ומוסעת למוצב. שם, נשלפות המצלמות, ומנציחות את הקמע החדש של הפלוגה. מעתה הם יקראו לו "חפי", קיצור חיבה של "חף מפשע". "זה הפך לקטע שלנו", מספר, ש', חייל לשעבר בפלוגה. "אם נגיד, מישהו אחרי שהסיפור הזה הרג מחבל אמיתי, אז אמרו לו: 'אה, הוא לא כמו חפי'. מין בדיחה כזו, משחק של גן ילדים, רק עם אנשים אמיתיים".

ג', לוחם ביחידה מובחרת: "אחרי פעילות באיזה כפר בשטחים, חזרנו עם שתי גופות של מחבלים לבסיס. זרקו אותן במשך שעות ליד השירותים והאנשים התלהבו: מישהו כיסה אותן בשמיכות, אבל כל פעם באו חיילים להרים את השמיכות ולהשתעשע. אני זוכר שכמה משכו לאחת הגופות בשיער ושיחקו איתו".

ד', חייל באחת מסיירות הנח"ל: "השתתפנו במבצע בגדה, ליד שכם. הכוח שלי עצר מבוקשים, כוח אחר אבטח. כנראה שרכב של שוטרים פלסטינים הגיע- וריססו אותו, בהתאם לפקודות. אבל אז התחיל הקטע עם הגופות שלהם: בקשר שמענו שהגופות במצב רע מאוד. חלקי מוח ומעיים מפוזרים, כל מה שאפשר ואי אפשר לדמיין. אמרו שצריך כמה מתנדבים. ואיזה התלהבות היתה.

"אני נגעלתי ולא הלכתי, אבל האנשים שם לא רק שלא נרתעו - אלא חגגו והצטלמו. אחר כך התמונות עברו אצלנו ביחידה. זה נהיה פשוט חלק מהאלבום. מצטלמים בסוף טירונות? מצטלמים בסוף מסלול? אז מצטלמים גם עם גופות שפוכות".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "על פניו נראה כי מדובר במעשים חמורים שצה"ל מוקיע ומגנה בכל תוקף. צה"ל חרט על דגלו 'לנצח ולהישאר בני אדם'. המוסר, טוהר הנשק ורוח צה"ל הם הלגיטימציה שלנו בעיני עצמנו ובעיני החברה הישראלית כולה להמשיך ולפעול במציאות המורכבת והתובענית הזו.

"למפקדים בכל הרמות יש תפקיד משמעותי בסיטואציה המחייבת הצפת הדילמות והדיון בהן, יצירת אווירה של פתיחות בכל הרמות וחידוד המודעות לחובת הדיווח".

בעקבות התחקיר דרש חבר הכנסת, רוני בריזון (שינוי) לקיים דיון דחוף במליאת הכנסת בנושא. ח"כ חיים אורון (יחד) אמר בתגובה: "השהייה הארוכה בשטחים וההתמודדות עם המציאות שיוצר הכיבוש, מביאה להיווצרות תופעות נוראיות כגון התעללות בגופות".

התחקיר והכתבה המלאה יתפרסמו ביום שישי במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות"

קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3005765,00.html

מה קורה לנו???
מתי הפכנו לכאלה ברברים?!
אותי אישית זה ממש זיעזע, לא להאמין שבני אדם יתנהגו ככה, ועוד חייל צה"ל, ללא כל קשר אם הגופה היא של מחבל או לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2004, 15:57
  pazkor2005 pazkor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
אויש נמאסתם...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "אני לא מסוגל לעשות דבר כזה."

מה היתיפיפות הזו?.. זה מלחמה על כל פנייה... זה קרה בויאטנם עם החיילים האמריקנים זה קרה גם בבגדד ובכל מלחמה..אנחנו לא שונים..

די עם זה בחיאת העיתונות הזאת קודחת..למה היא בכלל מפרסמת את זה בשביל מה זה טוב?..
כאילו זה לא ברור לכל בן אדם שזה קורה.. אז נכון אולי אתה "דוכיפת כבוד" אחי לא תעשה את זה אבל זה קורה ואחרים עושים את זה אין מה לעשות זה השחיקה השנאה..

אבל תדעו לכם..כמו שרבין אמר פעם..
כשהגיעו לכאן קצינים אמריקאים הם נדהמו לראות כמה שהצבא שלנו לא מלמד לשנוא את האוייב..כמו אצלהם שהם כינו אותם בשמות <צהובים וכאלו..

אנחנו מהנאורים שבצבאות העולם..אם זאת עדיין יש את זה..לא יודע לא מזיז לי הרבה..מלחמה זו מלחמה..
ישן 18-11-2004, 11:17
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
עצוב אבל לגטימי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "נו טוב באמת שנזכרו"

אין מה לעשות.זה מלחמה.
המקרים האלה קורים בכל העולם ולא רק אצלנו במקרים של מלחמה,אפילו דברים גרועים יותר..
המורה שלי היה אלוף משנה בצה''ל ,והוא סיפר לנו על איך חייל יוגסלבי ניראה לי,התפאר בכך שהצבא שלו שהם מגיעים לכפר ערבי,תוך 5 דקות כבר מוכנות נשות הכפר לאונס שלהם..

ולא נישכח גם את ההתעללות של האמריקאים ,באסירים בעירק..או על מספר פשעי מלחמה שהתגלו בויאטנם..

המקרים האלה לדעתי לא באים מרוע לב,אלא מתוך ''יצר רע'' שנובע מתוך לחימה באויב שניסה להרוג אותך ואת החברים שלך..ככל שהשינאה יותר מוגברת כך רבים יותר מקרים כאלה...

הסיבה שבצה''ל תגידו מה שתגידו,מקרים כאלה לא רבים,כיוון שרוב החיילים בישראל נלחמים מאין ברירה,ולא מתוך שינאה..
אם היינו נלחמים בנאצים למשל אני ואתם יודעים שהמצב היה שונה..
ישן 01-12-2004, 07:32
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
שמאלן או לא ..לא חושב שקיים קשר לדיון הזה ..
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אש צולבת7 שמתחילה ב "עצוב"

אני בטוח שקיימים חיילים שמאלנים בצה"ל וגם הם משתתפים בדבר זה..הלחץ החברתי הוא עצום ובעל משקל רב בעיקר ביחידות החי"ר למניהם ..
אין ספק שהשחיקה בצה"ל היא גורם מכריע לטעיות ומעשים נאלחים כמו אלו ..{ואגב בעיתון הבוקר " מעריב" רא"ל יעלון מתייחס לנקודה זו }..
לגופו של עניין .. דבר זה קרה יקרה וימשיך לקרות ..
בתקופת צה"ל בלבנון 15-20 שנה לאחור לוחם שהיה נתקל במחבל ולא היה דואג להביא את האוזן שלו משמע שלא נתקל בכלל ולא היה זוכה לטקס המקובל בצה"ל וזוהי רק דוגמא..
אין דרך להסביר זאת .. ואני אומר לך זאת אחרי 4 שנות שירות בצה"ל רובו באזח"ע .. וכמעט 5 שנים של שירות מילואים וגם הוא בשטחים .. בעיניי ראיתי ולצערי ואף השתתפתי במעשים יותר גרועים ..!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 01-12-2004 בשעה 07:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר