לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2005, 10:31
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
כנראה שמה שאתה מחפש זה : קנדו ואיאדו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Godric Gryffindor שמתחילה ב "שלום אני חדש פה.צריך עזרה"

הסברים על השיטות תמצא כאן - http://www.kendo.co.il/

קנדו (דרך החרב) -

קנדו - בית הספר אליאנס- רמת אביב
אולם הספורט, מקיף ז´- אשדוד
מאמן מרקו אדרי
סלולארי -0528-457844
marco@kendo.co.il

קנדו - מתנ"ס שרת- נתניה
מאמן -אלי אלוש
סלולארי - 0542-300204
ealush@nestersoftware.com

קנדו - סמינר אורנים- טבעון
מאמן -איל וייס
סלולארי - 0507-290957
eyal@rahit.com

איאדו (דרך שליפת החרב) -

Iaido - אתגר" ההסתדרות 44-רעננה
בית הספר אליאנס - רמת אביב
מאמן -יורם ויסברוד
סלולארי - 0544-443312
weisbrod@013.net.il

Iaido - סמינר אורנים- טבעון
מאמן -איל וייס
סלולארי - 0507-290957
eyal@rahit.com

[הרשימות מתוך פורום אומנויות לחימה תפוז]

תהנה.

* אולי ניתן ללמוד את דרכי הלחימה של הסמוראים, את תרבותם, שירתם, אומנותם, ההיסטוריה שלהם וכו'. אך בהגדרה אף אחד החיי כיום לא יכול להיות סמוראי אמיתי.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 24-07-2005 בשעה 10:36.
חזרה לפורום
ישן 26-07-2005, 08:21
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
כתבה סמוראים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "כשאתה לומד קנדו אתה..."

"בושידו: הנאמנות, הכבוד וההתאבדות

המלמחמה בין טאירה למינמוטו (1180-1185) גיבשה את מסכת הערכים של הסמוראים....
...הסמוראי נאמן לאדונו ללא סייג, שלו הוא חב את חייו ומעמדו."

"הנאמנות התבטאה באומץ ובזילזול בחיים: הסמוראי היה מוכן כל רגע להקריב את חייו למען אדונו. האמרה המקובלת היתה: "החובה כבדה כמו הר, אך החיים קלים כנוצה." עדיף היה להסתער מאשר להתגונן, למות מחץ שפגע בפנים מאשר מחץ שפגע בעורף. הסמוראי זלזל בחיי עצמו ובחיי הזולת."

"הביטוי העילאי לנכונותו של סמוראי להקריב את עצמו למילוי חובתו היה ההתאבדות. כצו הנפילה בקרב, נחשבה ההתאבדות למוות יפה וזכתה לשבחים."

"הדרכים שבהן התאבדו הסמוראים היו מגוונות. היו שנפלו על חרבם, כמו שאול המלך, והיו שביקשו מחבריהם שיהרגו אותם; היו שקפצו לתוך להבות של מבצר עולה באש; והיו שהסתערו מעטים מול רבים כדי ליפול בקרב. לעיתים היתה התאבדות קבוצתית: סמוראים שאפסה תקוותם נהגו, כמו לוחמי מצדה, להרוג איש את רעהו - ולא ליפול בידי האוייב. הצורה המכובדת והגברית ביותר של התאבדות היתה בהאראקירי, שפירושו "ריטוש הבטן"..."

"...חשף את חצי פלג גופו העליון וביקש שיביאו לו פיגיון (וואקיזושי). הוא לפת את הפגיון בשתי ידיו, נעץ אותו בחלק השמאלי התחתון של הבטן וחתך את הבטן בשני חתכים עמוקים: תחילה משמאל לימין, ואחר כך מלמטה למעלה. כשהדם פרץ, היה עליו לרכון קדימה, כדי לא ללכלך את הסובבים אותו (הדם הוא מטמא בדת השינטואיסטית), ולמות מאובדן דם."

"כדי למנוע את הבושה של אי היכולת להשלים את המעשה, היה על ידידו הטוב, שהמתין בצד עם חרב שלופה, להניף את החרב ברגע הנכון ולכרות את ראשו של המתאבד במכה אחת. כדי למנוע מהראש להתגלגל בצורה מבישה על הארץ, צריך היה לכרותו כך שישאר תלוי על פיסת עור. ביצוע כזה הצריך מיומנות רבה בסיף, והסמוראים היו מתאמנים לשם כך על ענפי עצים."

מתוך הספר: "יפן המסורתית תרבות והיסטוריה" מאת פרופ' בן עמי שילוני פרק 11 תרבות קמקורה וערכי הלוחם, בושידו: הנאמנות הכבוד וההתאבדות, עמ' 98-101
הוצאת שוקן מהדורה-מתוקנת ומורחבת 2001

ספר מומלץ בחום. פרט לסוגריים שהן תוספות שלי (3) הכל מהספר.

נו, עדין רוצה להיות סמוראי? כי אם כן, כל העסק הזה למעלה די מחייב...
אז בהצלחה
צור.

חזרה לפורום
ישן 28-07-2005, 08:42
צלמית המשתמש של takay
  takay takay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל takay שלח הודעה דרך MSN אל takay
מה?????????
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Godric Gryffindor שמתחילה ב "שלום אני חדש פה.צריך עזרה"

מה אפשר ללכת לחוג של חרבות?? ואיי איזה אליפות!!!! אני מת על חרבות כל חרב שאני רואה אני מת לקנות אותה אבל אין לי כסף אז אמא שלי קנת לי חרב ליד אחת (שזה אני פחות אוהב)...
איי מי שהתחיל לאהוב את כל החרבות מהסרת "הסמוראי האחרון" באמת סרט טוב!! אך לפי האמונה שלהם אל תוציא את החרב ממה שמחסה אותו בלי שהוא נוגע בדם. אחרת תקולל לנצח!!!...
זה לפי האמונה שלהם...
התחלתי לאהוב את החרבות בגלל ימי הביינים נורא אהבתי את זה את כל העיניין של השיריונים החרבות המגנים... ואז לאט לאט התחלתי לאהוב את הסמוראיים! באמת יש להם כבוד ואני מכבד אותם!....
אך עכשיו אני יותר אוהב קונג פו וכל "השטויות" האלה.. זה בעקבות הסמוראיים.. טוב אני מזיי* לכם ת'שכל פה ....ביי בהצלחה בהמשך
עמית אשדות...
חזרה לפורום
ישן 30-07-2005, 00:19
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
לצערי אתה מתבלבל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי takay שמתחילה ב "מה?????????"

אילו אין חרבות הסמוראים שאם הן נשלפות הן חייבות להיות מוכתמות בדם ולהתנקות לפני החזרתן לנדן, אלא חרבות, סכינים ופגיונות הודיים של קסטת הלוחמים ההינדים. החרב או הסכין בא עם שתי סכינים בגודל אצבע שאם בטעות שלפת את הסכין שלא לצורך תעשה חתך קטן באצבע אם הסכין הקטנה, תדמם על החרב הגדולה, תנגב ורק אז תוכל להחזירה לנדן. הסיבה היתה להקנות ללוחמים משמעת, שאסור לשלוף את החרב סתם - רק כשצריך להילחם או להגן על החיים.
לגבי חרבות סמוראים (קאטאנה, וואקיזושי וטונטו) אין הגבלה של שליפה והגעלתן בדם, אם שפחת דם זה מבורך (מבחינת הסמוראים) אם לא, רק התאמנת, לא נורא, תחזיר אותה לנדן בלי עכבות וכמובן גם בלי עכבות לשלוף אותה שוב...
שבת שלום
צור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר