לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2005, 00:32
  רוצה נח"ל רוצה נח"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.05
כמה שאלות - סירוב פינוי

אני מקווה שזה בסדר שאני פותח אשכול חדש בנושא הזה. יש לי כמה שאלות שאני ממש צריך תשובות מאנשים שמבינים בעניין. אני אודה מאוד למי שיענה לי.

אז ככה, אני מיועד להנדסה קרבית (תאריך גיוס: 1 באוגוסט) ואני רוצה רק נח"ל.
סירוב פינוי מהבקו"ם הוא הפתרון לכך, אבל הייתי רוצה לדעת כמה פרטים כדי שאוכל להתגייס בלב שקט ולדעת מה צפוי לי.

1. כמה זמן אני אצטרך להיות בבקו"ם עד שיתנו לי את מבוקשי? ימים? שבועות? במה זה תלוי?

2. האם אני צריך לתת סיבות טובות/משכנעות מדוע אני מסרב להתפנות (אידיאולוגיות, "רעל", לא מאתגר מספיק?) אם כן, מהם הסיבות הטובות ביותר שאני יכול לתת להם?

3. איך אני אדע בוודאות שהם מסכימים לשלוח אותי ליעד שביקשתי? אני מקבל מסמך כלשהו? חותם על משהו? מקבל אישור מאדם ספציפי? (ידוע על כל מיני תחבולות בסגנון של "כן כן, אל תדאג... זה האוטובוס שיקח אותך לאן שתרצה" NOT!)

4. כאשר יענו לבקשתי וישלחו אותי לנח"ל, האם אני אסופח למחזור שהתגייס לנח"ל ב-28 ביולי (שימו לב, זה יוצא כמה ימים לפני הגיוס שלי) או שאצטרך לשבת בבקו"ם עד למחזור גיוס הבא? מהם הסיכויים לכל מצב?

אני מקווה שלא חפרתי יותר מידי...
תודה למי שיענה לי, דני.

נערך לאחרונה ע"י רוצה נח"ל בתאריך 24-07-2005 בשעה 00:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2005, 00:51
  kobi3213 kobi3213 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
תשובותיי לשאלותיך..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רוצה נח"ל שמתחילה ב "כמה שאלות - סירוב פינוי"

1.אין זמן מדויק,כל עוד אתה בבקו"ם אתה מהווה בעיה כי אתה מעכב את המערכת אז מבחינתם הם ינסו לגרום לך כמה שיותר מהר להתפנות ליעד הראשוני,ולשם כך הם ישקרו לך,ישפילו אותך וכד'.
חשוב שתדע להתייחס לדברים בפרופורציות הנכונות אף על פי שאתה נפגש עם המערכת הצבאית בפעם הראשונה וכנראה שתופתע.
2.לא משנה מה תגיד הם יגיבו בתשובה שאיכשהו תישמע טוב יותר(כמו:אין שום הבדל בין הנדסה לנח"ל כי כיום כולם עושים אותו דבר),אז אני ממליץ לך פשוט לשתוק ולא להגיב להשפלות שתעבור(אל תדאג זה יגמר!).
3.אי אפשר לדעת,צה"ל נוקט לאחרונה במדיניות נוקשה עם המסרבי פינוי.
אני אתן לך דוגמא:כשלא התפניתי לתותחנים היו איתי הרבה אנשים שציינו בפני קצין המיון לאן הם רוצים להגיע,והקצין מיון מצידו הציע להם את רוב התפקידים "ובמקרה" לא את התפקיד שהוא ביקש.
אני ממליץ לך פשוט להגיד שאתה רוצה חי"ר,אם ישאלו אותך מה תגיד שזה לא משנה(בפעם הראשונה שתראה קצין מיון,כלומר לאחר הסירוב הוא יגיד לך שאין מקום ביעד שביקשת להגיע אליו וירשום לעצמו לאן אתה רוצה להגיע).
למחרת תראה שוב קצין מיון שיציע לך עוד תפקידים,במקרה והוא לא יציע לך נח"ל אלא תפקידים אחרים לא תהיה לך ברירה אלא לקחת דח"ש..
4.עניתי על כך בתשובתי לשאלה השלישית שלך.
שיהיה המון בהצלחה ותהיה חזק.
תזכור שהכול שם זה הצגה וזה התפקיד שלהם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר