לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2005, 11:57
צלמית המשתמש של roy358
  roy358 roy358 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל roy358 שלח הודעה דרך MSN אל roy358
שיואווווווווווווווו איזה מתח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כחול משוגע שמתחילה ב "אשכול המשחק מאלמו-מכבי חיפה"

קודם כל אני מקווה שחיפה תנצח עם כל הכבוד למאלמו.
דבר שני, יש לנו ידידים ישראלים שגרים בשליחות בשטוקהולם, בירת שבדיה (זה קצת מסובך, הם חברים של אשתו של מישהו שחברה של אמא שלי מכירה מהעבודה חח) אז קיצר הם הציעו לי לטוס לשבדיה והם יפגשו אותי בשדה התעופה ומה זה התרגשתי כי כאילו אני יראה את המשחק אבל ההורים שלי לא הסכימו כי יש לי שני אחים קטנים (מתוק בן 3 וחצי ועוד אחד מתוק שלפני כמה ימים חגגנו לו יומולדת שנה) וקיצר כל יום צריכים לרחוץ אותם ולהשכיב אותם ולצחצח להם שיניים ולנקות ת'בית וכל זה אבל בכל מקרה לפני לא הרבה זמן קנינו טלוייזיה חדשה חבל על הזמן אז אני אראה בה ת'משחק ואולי אני יראה ת'משפחה הישראלית (הם הולכים בסוף למשחק, בלעדיי) בקהל. בכל מקרה, בקשר למשחק: לדעתי מאלמו יפתחו חזק ויובילו 1 אפס אחרי כמה דקות אז עד דקה 30 בערך הקבוצות לא יעשו כלום על המשחק ומאלמו תתעורר ותבקיע צמד מהיר עד סיום המחצית. תוצאת מחצית: 3-0. בתחילת המחצית דקה 50-55 בערך אחד מהחדשים יבקיע (אורזמבל, אולארה, ארבייטמן, סבן אולי) ואז דקה 70-80 קייסי יבקיע בבעיטה חופשית וכך ייגמר המשחק.
תוצאת סיום: 3-2 מאלמו (2 שערי חוץ!!!!)
בהצלחה חיפה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

חזרה לפורום
ישן 27-07-2005, 13:00
  tripleR tripleR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.05
השיטה השבדית. טור אישי של שגיא כהן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כחול משוגע שמתחילה ב "אשכול המשחק מאלמו-מכבי חיפה"

"במלים אחרות, אם נסכם את מאלמו, הבעיה שצפויה לחיפה הערב היא לא שהשבדים משחקים מהר או חזק, הבעיה של חיפה היא שהם משחקים פשוט ועקבי". שגיא כהן מנתח את יריבת חיפה בליגת האלופות

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.sport5.co.il/_Uploads/21874malmo1.jpg]

שחקני מאלמו חוגגים (אתר מאלמו). רק לא הערבאחת הבעיות של תרבות הכדורגל שלנו היא שאנחנו לא רק אוהבים קלישאות, אנחנו גם אוהבים להאמין בהן. הנה מאלמו. מה למדנו עד עכשיו על סגנון המשחק שלה? שהיא משחקת כדורגל סקנדינבי טיפוסי. כלומר: ? שהיא משחקת מהר וחזק. להבדיל, כמובן, מהכדורגל האנגלי, שאותו נהוג לשחק לאט, או מהכדורגל האיטלקי, שאותו משחקים חלש.

רוני לוי, לעומת זאת, שהשקיע בשבועות האחרונים מאמץ אינטנסיבי בלימוד פרטי המשחק של מאלמו, התרשם גם הוא ממהירות המשחק שלה. אבל הוא, להבדיל מחובבי הקלישאות, גם ניסה להבין איך הם עושים את זה. והמפתח למשחק המהיר של מאלמו הוא פשוט: מאלמו משחקת פשוט. צורת המשחק הבסיסית של השוודים היא 4-4-2, עם שני קשרים באמצע, שני קשרי אגף, וחלוץ נסוג. ברגע שהקבוצה זוכה בכדור, המאמץ המיידי והמרכזי שלה הוא להעביר את הכדור במסירה ארוכה קדימה לכיוון אלבס, החלוץ הנסוג, שנהנה מחופש פעולה מוחלט בחצי המגרש של היריב.

להוציא אלבס, רק עוד שחקן אחד נהנה מחופש טקטי במלמה: הקפטן, דניאל אנדרסון. אנדרסון ממלא בחצי המגרש של מאלמו את אותו תפקיד שאלבס ממלא בחצי המגרש של היריב. הוא השחקן שמגוון את התנועה כדי לקבל את הכדור ולאפשר את הנעת הכדור המהירה והאגרסיבית קדימה.

להוציא שני השחקנים האלה, מאלמו מגוונת מעט מאד בתנועה. יוצא דופן אחד הוא שחקן אגף ימין שלה, ואולי השחקן המסוכן ביותר הערב מבחינת חיפה, האסה מאתיסון. מאתיסון, שיש לו יכולת טכנית טובה, נוהג לחתוך לאמצע, תוך שהוא משאיר את הקו הימני להשגחת המגן הנורווגי, יון אינגה האלאנד. הענין הזה הופך את אדורם קייסי, בעצם, לאיש המפתח ברביעיה האחורית של חיפה. אם הוא יסתדר עם מאתיסון גם כשהוא חותך לאמצע – והוא יכול – וישאיר את דירסאו חופשי, כל משחק ההגנה של חיפה יהיה הרבה יותר פשוט.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.sport5.co.il/_uploads/imagesgallery/3827mmf2_big.jpg]
השוודים מפרקים בליגה (אתר מאלמו). משחק פשוט ועקבי

בצד השמאלי של מאלמו יש הרבה פחות גיוון: הקשר שמשחק על קו שמאל (בשבועות האחרונים זה היה שחקן הנבחרת הצעירה של שבדיה, מרקוס פודה, אבל לא בטוח שהוא יהיה זה שיפתח הערב) משחק עם רגל אחת על הקו, מה שגורם לכך שהמגן השמאלי, יוזף אלאנגה הקמרוני, ממעט לעלות להתקפה.

גם מבחינת התנועה של החלוץ, יאספר בק, מלמה כמעט ואינה מגוונת: בק משחק עם הגב לשער, והוא משמש יותר כמטרה קדמית לכדורים ארוכים מאשר כחלוץ שחותך פנימה ומסכן עם הפנים לשער. במלים אחרות, שחקן אידיאלי מבחינת אריק בנאדו, שבעבר הסתדר מצויין באירופה עם חלוצים מהסוג הזה.

מבחינת הכדורים הנייחים, שוב הבעיה של חיפה היא אותו מאתיסון (מספר 6). הוא מגביה את הכדורים, ברגל ימין, משני הצדדים, כשההרמות שלו מצד שמאל מסוכנות במיוחד, מכיוון שהוא נוהג לסובב את הכדורים עמוק לתוך רחבת החמש, בה יהיה למאלמו יתרון גובה על חיפה.

מבחינה הגנתית, הסגירות של מאלמו מדויקות, ומכבי חיפה תמצא עצמה הערב רק לעתים נדירות, אם בכלל, במצבים בהם לא תהיה לשבדים רביעיה מסודרת בהגנה כאשר הם מאבדים את הכדור. בזמן איבוד הכדור, מאלמו נוהגת ללחוץ בנקודת האיבוד, אבל הלחץ שלה בדרך כלל הוא לחץ אישי, רק של השחקן שאיבד ושל השחקן מהעמדה הסמוכה. שאר השחקנים, ברוב המקרים, מסתדרים מחדש בעמדות. מאחר שמאלמו לוחצת עם כל הלב, הלחץ הזה עובד היטב, ובהחלט יתכן שחיפה תיתקל הערב בדקות הפתיחה במצב שבו יהיה לה קשה לפתח כדורגל מסודר.

במלים אחרות, אם נסכם את מאלמו, הבעיה שצפויה לחיפה הערב היא לא שהשבדים משחקים מהר או חזק, הבעיה היא שהם משחקים פשוט ועקבי. יש מעט מאד דברים, שיכולים להתקלקל במשחק של מאלמו, ולפיכך חיפה חייבת להקפיד הערב, קודם כל ומעל לכל, ששום דבר בסיסי לא יתקלקל אצלה. כנגד קבוצה עקבית ושיטתית כמאלמו, יהיה לה די קשה לתקן.
sport5

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר