לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2004, 13:33
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
בית הכנסת מסכן אותנו

דיירי בנין בבני ברק: בית הכנסת מסכן אותנו
14:12, 18 נובמבר 2004 / ה' בכסלו תשס"ה

האם בית כנסת השוכן בבנין מסכן את דייריו? כך טוענים דיירי בנין ברח' רבי עקיבא 9 בבני ברק, בעתירתם לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עירית בני ברק וקבוצת מתפללים.

כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי מדובר בעתירה נגד קבוצת מתפללים שקיבלה את הדירה באופן זמני מהעיריה לאחר שבית הספר בו התפללו לפני כן נסגר. בדירה פעל לפני כן גן ילדים.

הדיירים טענו בדיון כי יש קושי הלכתי להתגורר מעל בית כנסת "הדבר אסור על פי הדין העברי והפרת איסור זו עלולה רחמנא ליצלן להמית אסון על המתגוררים מעל בית התפילה". עוד טענו כי "השימוש במקום התפילה בידי המתפללים משתרע על פני השבת כולה והוא שולל מן המתגוררים מעל הבית את עונג השבת שלהם. הרעש וההמולה מפריעים את מנוח הדיירים וממילא גם פוגעים בערך דירותיהם". עוד ציינו כי לא נעשו ההליכים כמתבקש מחוק התכנון והבניה.

כתבתנו מציינת כי העיריה לא הכחישה את טענות הדיירים לפיהן לא ננקטו ההליכים הנדרשים כחוק, אך לטענתה הדבר נעשה משום שמדובר בענין זמני "ובמהרה בימינו יבוא על פתרונו כשהמתפללים ישלימו את בנית מקום התפילה הקבוע שלהם".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 17:46
  wxyz wxyz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
יעבור עוד הרבה זמן, עד שיסתתמו טענותי...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כשמסתתמות הטענות - עוברים לדבר על המונה..."

עם עצמות דגים ו/או סרדינים, או בלעדיהם.

השבתי לך לגופו של עניין יותר מפעם אחת, אבל אתה מתעקש להצמד לעניינים של נהל. וגם בטענה שלך כלפי בענייני נהל, אתה טועה ומטעה באופן חמור; אתה התחלת להתפלפל. שים לב לסגנון של התגובה הראשונה שלך :עכשיו תארו לך שאותו דבר היה נאמר, למשל
בעיירה ספרדית בשם אליירו... ואם זה נראה לכם מוגזם, אז מה אם זה היה נאמר בשיינקין או בבלי...
יש לתגובה שלך את כל המאפיינים של פלפול והתחכמות.

אני עדיין מצפה שתסתור את הטענה שלי: בבני-ברק מותר ולגיטימי להתנגד לבית-כנסת, ובמקום אחר - ואני לא רוצה להיזקק לדוגמאות שאתה הבאת, מפני שלכל הפחות בשינקין, ידוע לי על קיומם של כמה בתי כנסת - שבו ברירת המחדל היא להתנגד לקיומו של בית-כנסת, חובת ההוכחה על תום-הלב מוטלת על המתנגד. הסברתי גם בטוב טעם (אני נחתום המעיד על עיסתו) מדוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר