לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2005, 21:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
טומאש הלוחם בבעייה הדמוגרפית (של מצביעים הבורחים לכיוון ליברמן...)

היום פרסם טומאש מאמר מסעיר במעריב, המזהיר אותנו מפני ההצעות של ליברמן לפתרון הבעייה
הדמוגרפית, והוא מציין שם, שמלבד הפגיעה בזכויות האדם (טומאש נהיה ממש ליברל לעת קשישוּת
וכבר לא קורא להכניס לערבים מכוניות תופת למרכזי הערים...), ישנה הסכנה ש (שימו לב) : "הערבים
יתנגדו באלימות". ובכן, מסתבר שטומאש, איש הדמוקרטיה המתגוננת (בעיני רוחו), מוכן לוותר על
מדיניות שייתכן שיש לה רוב בציבור, רק בגלל שהמיעוט הנפגע ממנה, עלול לנהוג באלימות. מעניין
לראות מה היה כותב שצריך לעשות למתיישבים, לו אלה היו משתמשים באלימות. אני אקח הימור נועז
ואגיד שטומאש היה קורא לשבור להם את העצמות (ממש כמו שבנו, השדרותי החדש, איים על
המתיישבים במסוקי האפאצ'י, אותם כידוע הוא הטיס במשך 15 שנים, במקביל לשירותו הנועז בפלס"ר
גולני...).
נשאלת השאלה מדוע טומאש כ"כ נגד התנתקות מהערבים, וכ"כ בהיסטריה מתכנית ליברמן (אותו הוא
תוקף על רקע אישי במאמרו הנבוב). התשובות האפשריות הן רבות, אבל סביר שהאמת מצוייה בסקרים
שבידיו (וטומאש מאוד קשוב לסקרים, כידוע...), שכנראה מלמדים שבוחרי שינוי (ציבור סובלני
במיוחד...), דווקא מאוד מבסוטים מהרעיון של חסכון של 7 מיליארד שקלים בשנה, בהוצאות ביטוח
לאומי על הערבים (המשלמים 360 מליון שקל במסים, ומקבלים 7.5 מיליארד בביטוח לאומי). מסיבה זו
טומאש רואה לנכון להציג את הפגמים שלדעתו יראו לבוחרי שינוי שהתכנית גרועה (ובראשם הפגם
המאוד רלוונטי של "הם ינהגו באלימות, ועל כן יש לוותר על הרעיון"...).

מרתק לראות האם בוחרי שינוי שבינינו יסכימו איתו כבר כעת (אחרי שלפחות חלקם הביע תמיכה
נלהבת בפרידה מואדי ערה והמשולש), או שיחכו כמה שבועות בלא תגובה, בתקווה שהנושא יירד
מהפרק...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2005, 05:32
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אשמח לקרוא את הכתבה עצמה (אם מישהו יואיל לסורקה)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טומאש הלוחם בבעייה הדמוגרפית (של מצביעים הבורחים לכיוון ליברמן...)"

אבל מעבר לזה אני חושד כי מדובר ביריית הפתיחה במסע הבחירות ארוך הטווח (6-8 שנים) של לפיד ג'וניור - ולא בשירת הברבור הליברלו-תבוסתנית של הקשיש.

לא רק רוב בוחרי "שינוי" תומכים בתוכנית התנתקות מערביי ישראל, אני מאמין (על סמך התבטאויות מעורפלות) כי אפילו סמנים "שמאלניים" בהנהגת המפלגה, ספציפית - פורז, ישמחו למצוא קונסטלציה שתאפשר זאת, ובוודאי ימצאו דרך לתמוך ביוזמה כזאת אם תועלה ע"י ראש ממשלה מתאים.
"שינוי" בוודאי לא מרוויחה בוחרים מליברמן בזכות האמירה הזאת, היא רק מגבירה את קצב עזיבתם.

לדעתי לפיד גמר את הסוס הזה, נמאס לו מהריבים, מהצורך לעמוד שוב ושוב לאישור הציבור, מהזרקורים שמאירים כל סדק בסנטריו, הוא יפרוש בקרוב מ"שינוי" וישאיר את הקרקע להתכתשות בין רייכמן ופורז (עד שפורז יתנדב שוב להיות הסאנשו פאנסה). עכשיו נשאר לו לדאוג לעתיד השושלת.

מכיוון שלפיד רואה את ההתמודדות העתידית בין ביבי/ליברמן לבין "בני יאיר", ולאור העובדה שהמאבק על ראשות הממשלה מוכרע בשוליים הרחבים של הציבור הישראלי, הוא קורא את המפה הדמוגרפית במעט החושים הפוליטיים שנותרו לו - ומצביע על כיוון:
הקונקורנציה לוקחת בהליכה את החרדים (באשמתו) ורוב הרוסים (בזכות ליברמן), נשאר לו להתחיל לכנס את מעט השמאלנים ואת הערבים מאחורי הנער, ולקוות שכישורי המסך, המבט המצודד והג'ל החברתי של התכשיט יגייסו את המרכז הישראלי הנודד.

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 30-07-2005 בשעה 05:35.
ישן 30-07-2005, 12:49
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אי אפשר לכמת בצורה ריאלית את חשיבותן של סוגיות שונות בחיינו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "מעניין מאוד לקרא ה שאתה כותב פה על לפיד...."

(אתה מוזמן לדלג לתשובה הקצרה למטה)
מכיוון שנסיון כזה בד"כ יביא אותנו לבחירה במפלגה / אישיות על סמך נקודה אחת במצעה, בד"כ משהו הצהרתי ומעורפל ("שלום וביטחון" וכדו'), ועל פי נסיוני זה גם משהו שלעיתים נדירות יש להנהגה השפעה אמיתית על מימושו (אם - אז שלילית).
בפעילותן לאורך השנים אני רואה חיוב (והרבה שלילה) אצל כל המפלגות הציוניות (וכמה שאינן), אבל את האכזבה הפחותה ביותר מתפקודה בפועל - מבין כל המפלגות להן הצבעתי עד כה - גרמה "שינוי", תפקודם בממשלה / אופוזיציה היה ראוי ואחראי, היוזמות שלהם ע"פ רוב מצאו חן בעיני ומעט הדברים שהצליחו לממש (במעשה או בעצם קיומם) שימחו אותי.

זו גם שאלה של תיאום ציפיות, ולי אישית יש ציפיות נמוכות מאוד מהמערכת הפוליטית (אחרי שבצעירותי הלא רחוקה מידי הייתי שקוע באידיאלים נשגבים).
מכיוון שאני לא הייתי וכנראה גם לא אהיה סמוך אל שולחן המדינה, לא ציפיתי ואיני מצפה להתפרנס בזכות קשרים פוליטיים, וכל תקוותי היא שהממשלה תימנע מגרימת נזקים ארוכי טווח ותשפר את ההחזר על הכסף שאני מעביר לה ע"י סדרי עדיפויות יותר ראויים לפי תפיסת עולמי - הרי שזה הישג גדול.

האם "שינוי" עדיין מייצגת את דיעותי ביותר נושאים ממפלגות אחרות? כן. אבל לא בהכרח בדברים החשובים ביותר.
האם הצבעתי או אצביע בשבילם בגלל הערכתי לאישים העומדים בראשה? לא ממש.
יש לי חיבה לפורז כפרלמנטר וכאדם הגון, לכמה ממועמדים מכיוון שהצטיירו בעיני כאנשים אינטיליגנטים שתפיסת עולמם דומה לשלי ובלפיד ראיתי בעיקר קטר אלקטוראלי (תוך הבנה שמפעם לפעם ישחרר ענן רעיל - ושמנועו יתפוצץ עלינו בעתיד הלא רחוק). את החברים בחמישייה המובילה שתיעבתי או חיבבתי אך חששתי מדעתם המדינית לקחו דברים שיוצאים מהפה ודברים שנכנסים דרכו. לגבי 11 המופלאים, מלבד יאסינוב שיש לו נטיות דרמטיות לטעמי, איש מהנותרים לא הצליח ממש להביך אותי במעשיו או בכישוריו השכליים (כפי שהתבטאו בתקשורת). זה מבחינתי חידוש מרענן.

סיכום ותשובה קצרה:
גם אם יש לי השגות על רכיבים מהגישה החברתית והמדינית של המפלגה הזאת, ובוודאי חוסר שביעות רצון מהתנהלותו של ה"מנהיג" הלא מעורער (בינתיים), עדיין חשוב לי מאוד שמצע המפלגה הזאת יגובה בכוח אלקטוראלי משמעותי. בעיקר אם היא תובל בידי אישיות *קצת* יותר ממלכתית.

אני מאמין שכרגע אין קונסטלציה להסדר מדיני מהסגנון בו דוגלים ליברמן, אורי ואנוכי (כרוב הישראלים), אבל גם כי ברגע שהדבר יתכן תתמוך בו גם "שינוי". אם הייתי סבור שהם עלולים להכשיל תוכנית התנתקות מחוייבת המציאות שכזאת - או אז היתה לי דילמה אמיתית.
גם מפלגה חדשה שתרכז כוחות חיוביים ורעיונות ראויים עלולה לגרום לי להסס, אבל יהיה קשה לרכוש את אמוני עם עוד אוסף טבחים המקדיחים כל תבשיל בנוסח מפלגת המרכז זצ"ל.

דרך אגב, לפיד לא עוזב בגלל הביקורת והמלחמות הפוליטיות, אלא בגלל שהוא יודע שלעולם לא יגיע למשרה החשובה ביותר (לא, לא עורך "ידיעות"), ומבין (לדעתי) שכל דקה שלו בכנסת בנסיבות הנוכחיות מקטינה את הסיכוי שיוסיף תואר "אבא של ראש הממשלה" לחגורתו. מספיק לשמוע אותו מבטא את צמד המילים "בני יאיר" בשביל להבין שהאגו שלו ישאוב יותר בשלב הזה מהצלחת האומני-פלגיאט גו'ניור מאשר משבץ לרבובדיה.

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 30-07-2005 בשעה 12:56.
ישן 30-07-2005, 20:49
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

מעניין מאוד , לכאורה היית צריך להצביע ישראל ביתנו .
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אי אפשר לכמת בצורה ריאלית את חשיבותן של סוגיות שונות בחיינו"

מדוע? הרי אתה זה שטען (מתוך תקווה פראית מדי לטעמי) שאחת ממטרות העל של תוכנית ההתנתקות המבוססת היטב (בדמנו , סליחה , לא יכולתי להתאפק) היא שאחריה נוכל לעשות איזה צעד עם ערביי ישראל , מיני טרנספר או ביטול אזרחות למשולש ושות' . נכון?
אם כך , מדוע אתה אומר עכשיו , ש "אני מאמין שכרגע אין קונסטלציה להסדר מדיני מהסגנון בו דוגל ליברמן"? הרי לכאורה הקונסטלציה הזאת הייתה אמורה להווצר . הרי שרון תומך בה , ביבי תומך בה , ליברמן וימניה בוודאי והיא יכולה לסחוף אחריה גם מצביעי שינוי מתוסכלים .. חוץ מאלה שיגידו שאין קונסטלציה פוליטית " - כלומר הרוב הדרוש קיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-07-2005, 23:25
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
תגובה לא צפויה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אי אפשר לכמת בצורה ריאלית את חשיבותן של סוגיות שונות בחיינו"

אני לא חשבתי שאתה מרוצה ברמה הזו מהתנהלות המפלגה באופן כללי,
לפיד לא יכול היה לאכזב אותך כך אם לא היה מקבל תמיכה שהוא מקבל.

בכל אופן לפיד היה קטר אלקטורלי,הוא שימש כהנע להצתה ראשונית ,הביא את המפלגה לתודעת הציבור ,עכשיו שינוי כבר לא צריכה אותו יותר.

נחמד לראות שאתה מתומכי ההתנתקות , למרות שאין לי שמץ של מושג מאילו טעמים אתה תומך בה....ואתה עוד קורא לה מחוייבת המציאות...נחמד.אני לא אתווכח איתך כאן.

ומילה אחרונה על שינוי,
כאדם שרחוק מלתמוך במפלגה הזו,למדתי להעריך את השאיפה ליושר, שקיפות ומנהל תקין .
הופתעתי מאוד כשתפסתי את עצמי מאוכזב מהאנשים,שחשבתי הם אינטלגנטים וקצת מעל כל מה שהסתובב שם.(האדם שהכי סיקרן אותי ועדיין מסקרן הוא פריצקי)

מסתבר שהמושב מעביר אדם על דעתו.

ישן 30-07-2005, 16:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצ"ב המאמר, ותגובה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אשמח לקרוא את הכתבה עצמה (אם מישהו יואיל לסורקה)"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טומאש עוד לא סתם את הגולל על הקריירה שלו-עצמו, והוא ידע כל העת שאין סיכוי בעולם שיהיה לראש
ממשלה (ממתי מפלגת נישה מגזרית מוציאה מתוכה ראשי ממשלה? ש"ס לא הצליחה בכך, ולטומאש לא
הייתה סיבה לחשוב בכך שמקבילתה החילוניךת תצליח בכך), ובכ"ז הלך על הכיוון הפוליטי. הסיבה לכך,
כמובן, היא שהוא יודע שראשי ממשלה אפשר לכוון.
ברור שהוא ישמח לסייע ככל יכולתו במאמצי בנו להגיע לצמרת (אני מניח שעברו הצבאי המפואר בטייסות האפאצ'י, בחטיבת גולני ובחדרי המלחמה, יסייע לו רבות בקמפיין...), אבל כרגע הוא עדיין
דואג לשמור את מה שהקים בעצמו - ו15 מנדטים שרשומים בטאבו על שמו, זה הישג נאה, שחבל
לראותו מתרסק. האיש קורא סקרים, נושם סקרים, חי סקרים - וכנראה שהם לימדו אותו על נהירה
המונית של שינויניקים לעבר ליברמן ורעיון ההתנתקות האמיתי. מסיבה זו הוא משתמש בנימוק המביך
רעיונית, אבל הכנראה אפקיטי סטטיסטית (בכך הנוגע לבוחרי שינוי), למה יש להתנגד לרעיון ליברמן: כי
זה יהיה כ"כ אוי (והסקרים כנראה מלמדים אותו שאצל בוחרי שינוי, יום אחד שהוא כ"כ אוי, מצדיק שינוי
עמדות אידיאולוגי מוחלט...).
אני מניח שמאמר כזה לבדו, לא יועיל לו - ועל כן נראה בקרוב מערכה מקיפה שלו בנושא, כנגד מה
שבעבר היה נראה כמו מפלגה רוסית, וכרגע נראה כמו ההפתעה הבאה בבחירות הקרובות.
ישן 30-07-2005, 16:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עכשיו כשהעלית את המס' פר נפש, הוא נראה סביר עד כדי שעמום. סע לנגב ותראה במו עיניך...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "המספר נראה בלתי סביר בעליל"

סכומי העתק שנשפכים שם על הבדווים, שכל קיומם הוא הונאת ענק של הביטוח הלאומי, במקביל לאפס
מס הכנסה שהם משלמים שם. משפחה ממוצעת שם מקבלת הרבה יותר מ7000 שקלים לשנה, והריבוי
הטבעי המבורך שלהם שם (חמישה אחוז לשנה - הגבוה ביותר בכל כדור הארץ - מייצג הכפלה מדי
15 שנה), רק מבטיח שהסכום גדל והולך. הם, מן הסתם, מתאזנים היטב מול הבודדים שלא חיים
מהונאת הביטוח הלאומי, אי-שם בכפרים נוצריים בצפון...
הסכום האפסי שמשולם למס הכנסה, הוא כמובן צפוי, בהתחשב בכך שרוב השכירים לא מגיעים לרמה
שבה משלמים מס הכנסה, ורוב העצמאיים כלל לא טורחים לשלם (ומי ישלח פלוגות מג"ב רק בשביל
לגבות מס הכנסה מחנווני בא"א פאחם?)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר