לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2005, 12:03
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מה דעתכם על חילופי שטחים בין מדינת ישראל למדינת הפלסטינית העתידית?

במסגרת שיטוטי באינטרנט,מצאתי את האתר המעניין הבא :
http://www.hakav.org/
הבעיה :
אם ימשך קצב ההתרבות הנוכחי של ערביי ישראל,אז בעוד 30-40 שנה יהיה רוב ערבי בתוך הקו הירוק,ומדינת ישראל כבר לא תהיה מדינת העם היהודי.

הפתרון :
חצי מליון פלסטינים בעלי ת"ז כחולות יושבים היום ממש על הקו הירוק בערים כמו טייבה,קלקיליה,אום אל פאחם,והשכונות במזרח ירושלים שהן 100 אחוז ערביות (אני לא מתכוונת לעיר העתיקה שחייבת להישאר בשליטת ישראל) . מצד שני,יש גושי התנחלויות גדולים מהצד המזרחי של הקו הירוק כמו אריאל. אז מדוע שלא נעשה את ההחלפה הנדרשת?

היתרונות למדינת ישראל :
1. מדובר בתיקוני גבול מזעריים בלבד שלא יעמידו ישובים ישראלים בסכנה.
2. פתרון קבע שלא ידרוש פינוי תושבים יהודים או ערבים מהבית.
3. והכי חשוב : חצי מליון פלסטינים מאבדים את תעודות הזיהוי הכחולות,את קיצבאות הביטוח הלאומי ואת זכות ההצבעה לכנסת.

מה דעתכם? האם פתרון כזה ינטרל את הפצצה הדמוגראפית לפחות ל100 השנים הקרובות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2005, 08:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני חרד לקיומה של מדינת ישראל ופועל ככל יכולתי למען שימורה, פתוחה ושגשוגה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה משקר לעצמך ולסובבים אותך."

באים אנשים שכמותך, אשר מחוסר ראות ארוכת טווח ויכולת שפוט מוגבלת, עושים טעויות (כמובן שאינני מאשים שעושים משהו בכוונה) המדרדרות את מדינת ישראל אל עברי פי פחת ורק פסע שנפול אל תוכה ונגשים את חלומם הרטוב של מדינות ערב. מה שהם לא יכלו מבחוץ הם עשויים לקבל מבפנים מתוכנו.

אם ההחלפה תעשה בהסכמה מלאה של אזרחי ישראל לא יהיה כל גירוש.
על אותם השטחים המוחלפים, חיים בני אדם. נכון הם פלסטינאים, אבל הם אזרחים ישראלים. הם רוצים שתהיה לפלסטינאים מדינה עצמאית שלהם, אבל באופן אישי הם מעדיפים את הגולה ויש להם ממי ללמוד.

אם לא הבנת עד כה: למה שאני קורא מדינה פלסטינאית לכשתקום, היא איננה מדינתם של פלסטינאים אזרחי מדינת ישראל. בדיוק כפי שמדינת ישראל איננה מדינתם של יהודים בעלי אזרחות זרה.

אני שב מדגיש בנושא סביב מדינת ישראל אני פועל אך ורק למען טובתה של המדינה ללא כל שיקול זר. אפילו לא כתבתי שאני מתנגד להחלפת שטחים יחד עם תושביהם - זה חלק מטובתה של המדינה. מה שכתבתי שאם הדבר לא יהיה בהסכמת הפלסטינאים אזרחי ישראל - "נאבד" את השטחים ונשאר עם התושבים. לדעתי אין כל דרך לגרש אזרחים מארצם ואינני רוצה למצוא בספר החוקים של ישראל חוקי טרנספר.
ישן 01-08-2005, 17:18

בדיוק מאותה הסיבה שלידת תינוק איננה טרנספר
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "עוד לא ענית לי מדוע הכרזת העצמאות אינה טרנספר"

התנוק "מגורש" מרחמה של האם, שם הוא נהנה מכל טוב אל העולם האכזר, מבלי שרצה בכך.

תושבי פלסטין-א"י, בתקופת המנדט הבריטי לא היו אזרחים בריטים ולא נשללה מהם כל אזרחות.
אנחנו הישראלים רצינו בעצמאות ונלחמנו עליה וקבלנו אותה מתוך רצון ואהבה את "גזירת" האזרחות הישראלית. מי שלא חפץ בה בזמנו לא נותר בשטח המדינה ו"טרינספר" את עצמו אל מחוצה לה.

גם במקרה הנדון מי שירצה להמיר את אזרחותו יענה בברכה - טענתי שאי אפשר ואסור להכריח אנשים ולהעמידם בפני עובדה וגירוש ממדינת ישראל חרף רצונם ועל לא כל עוול מצידם, רק בגלל העובדה שהם ערבים.
ישן 01-08-2005, 20:39
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא נראה בעיניך קצת לא סביר העניין הזה ?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בדיוק מאותה הסיבה שלידת תינוק איננה טרנספר"

כדי להקים את מדינת פלסטין אנחנו מגרשים יהודים מבתיהם, בניגוד מוחלט לרצונם. נכון, הם מגורשים לתוך מדינתם, כפי שגם יהיה במקרה של חילופי שטחים - פלסטינאים מישראל יחזרו למולדתם. הרי על זה הם נלחמים בנו כבר 50 שנה ! מדוע פלסטין צריכה להיות נקיה מיהודים, ואילו מדינת ישראל צריכה לקבל את הפלסטינאים* החיים בתחומה ? כאשר שני עמים או שבטים מסוכסכים ביניהם צריך להפריד אותם ולשים ביניהם גבול. אתה לא חושב שכך גם צריך לעשות בסכסוך שלנו ? שתי מדינות לשני עמים - מדינה עבור היהודים ומדינה (או 2 או 3) עבור הפלסטינאים.

כאשר מתנגדי ההתנתקות הודיעו כי הם מתכוונים לצעוד לתוך גוש קטיף הייתה למשטרה לגיטימציה לעצור אותם - משום שהם מודיעים מראש על כוונתם הפלילית. מדוע כאשר הפלסטינאים מודיעים מראש על כוונתם, לכבוש את ישראל מבפנים ומבחוץ - אתה מסרב לקבל את האזהרה שלהם ?

* הם פלסטינאים, ולא ערביי ישראל, כל עוד הם מזהים את עצמם כך (ויש רבים אשר מזהים עצמם כך במעגל הזדהות ראשון או שני). אם יש ביניהם כאלה שאינם רואים עצמם כפלסטינאים, אלא כישראלים, אני מוכן שישאירו אותם אזרחי ישראל, אבל בתנאי שיחתמו על הצהרת נאמנות כמקובל בעולם, יעשו 3 שנים שירות לאומי כמו כולם, ובתמורה גם יקבלו שיוויון זכויות וחובות מלא.

ישן 02-08-2005, 10:32

ההבדל העקרוני בין "מגרשים" שלך לבין משקמים שלי
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לא נראה בעיניך קצת לא סביר העניין הזה ?"

לדעתי התנתקותנו משטחים שנכבשו ב- 1967 איננה על מנת להקים מדינה פלסטינאית, אלא למען שמירתה של מדינת ישראל במתקונת משופרת, תוססת, חיה ומתפתחת.

נכון שזה נעשה כנגד התפיסה המשיחית (שמעתי את רבה של העיר צפת ואחרים), המאמינה באמונה שלימה שאלוהים יהיה בעזרנו.

הישראלים מוחזרים אל תוך ארצם שהיא מדינת ישראל, לאחר שהמדינה קבלה החלטה שאין לנו מה לחפש יותר ברצועת עזה. ישוב ישראלי בשטח כבוש יכול להיות רק כאשר הוא מצוי שם בעילה בטחונית כל שהיא. ברגע שצורכי הבטחון משתנים והערכות צה"ל משתנה אין מקום לקיומו של ישוב ישראלי שם.

לגבי הפלסטינאים אזרחי מדינת ישראל אתה פשוט מציע לשלול מהם את אזרחותם. להעבירם למדינה (פתאום אתה יוצר מדינה פלסטינאית), שעדין לא קמה. זוהי איננה מדינתם - מדינתם היא מדינת ישראל. אם הם ירצו ל"עלות" לפלסטין זוהי זכותם ואני מקווה שאיש לא ימנע זאת מהם.
אני מסכים איתך שפלסטין, אם וכאשר תקום אינה צריכה להיות נקיה מיהודים. לדעתי כל מי שחי כיום בשטחים הכבושים וצאצאיו עד לסוף כל הדורות, זכאים להשאר במקומותיהם ולקבל עליהם את האזרחות הפלסטינאית, על כל המשתמע מכך. אני מניח שאם וכאשר תתקיימנה שיחות יהיה נושא זה חלק מהדיון.

ישראל איננה עושה טובה לאף אחד - הפלסטינאים שנשארו בתוך מדינת ישראל הם אזרחים שווי זכויות במדינה וכפי שלא ניתן לגרש מכאן אותך ואפילו אותי לא ניתן לגרש אותם.

אני מסכים אתך שמוטב היה מדינה ישראלית הומוגנית מכל הבחינות ומכל ההיבטים ולא רק נקיה מערבים - אבל זה איננו מסתיע.

כאשר מתנגדי ההתנתקות הודיעו כי הם מתכוונים לצעוד לתוך גוש קטיף על מנת לשבש בצועה של החלטת ממשלה, הייתה למשטרה לגיטימציה לעצור אותם - משום שהם מודיעים מראש על כוונתם הפלילית.
האם שמעת אי פעם מפלסטינאים אזרחי מדינת ישראל, שהם יפעלו ויחבלו בהחלטות ממשלה. האם שמעת מהם שהם רוצים להרוס את מדינת ישראל ? אתה מעליל עליהם עלילות שוא. לעומת זאת כאשר הם עושים הפגנות פרועות היוצאות מידי שליטה - המשטרה איננה מהססת לירות בהם על מנת להרוג.

מי שמגדיר עצמו פלסטינאי - הוא פלסטינאי. בדיוק כמו מי שמגדיר עצמו כיהודי החי בנכר הוא יהודי.
הפלסטינאים, לעולם לא יהפכו לישראלים - כי הם בחרו להשאר ולהצמד לתרבותם. זכותם לשמור על אזרחותם הישראלית ולהיות אזרחים שווי חובות וזכויות בכל.

אין אזרח ישראלי להצהיר וחתם על נאמנות (למעט חיילי צה"ל ונבחרי ציבור) - אז מדוע אתה דורש זאת מערבים ? ומי שהצהיר האם אכן פועל על פי הצהרתו - ראה את כל המטיפים לשבש החלטת ממשלת ישראל וכנסתה.
ישן 02-08-2005, 15:52
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אל תדבר איתי על חרדה וראייה לטווח ארוך.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני חרד לקיומה של מדינת ישראל ופועל ככל יכולתי למען שימורה, פתוחה ושגשוגה"

אם באמת היית חרד ובעל ראייה לטווח ארוך, היית יודע שהפלסטינים במדינה הם הסכנה
האמיתית לקיומה של מדינת ישראל וגם אם ישראל תאלץ לנקוט צעדים של שלילת
אזרחות - אחר כך זה ישתלם לנו בכך שלא ניכחד. ההשוואה השטותית עם יהודי הגולה
איננה במקומה, מאחר ושם, הם אינם מסכנים את קיום אופי המדינה בה הם נמצאים, הם
לא סייעני טרור, הם לא מסייעים לאויב ותומכים במאבקו (דוגמה קטנה לדמוקרטיה שמטפלת
באויביה היא ההרג בשוגג של אזרח בריטי כשנחשד כמחבל והוצא להורג - מדינה שחוששת
לעצמה תפעל כך ללא יפות הנפש הצבועה שאתה מציג).

אגב, שוב - ישראל הינה מדינה יהודית ואם תמשיך בגישת הנאור וונאבי הזאת, העקרון החשוב
ביותר הזה בהכרזה יעלם. הפעולה היחידה הנחוצה לנו היא תוכנית שתעביר את הפלסטינים
מגבולות המדינה, אם בטרנספר או בהחלפת שטחים - ללא שום בקשה או הסכמה מהם, הרי
ברור מה היא דעתם (לתמוך באינתיפאדה ולהיות מחבלים הם יכולים אבל לוותר על ביטוח
לאומי לא...).

ישן 02-08-2005, 04:03
צלמית המשתמש של DSKHV
  DSKHV DSKHV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.02
אני בעד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "מה דעתכם על חילופי שטחים בין מדינת ישראל למדינת הפלסטינית העתידית?"

ולפי דעתי תוכנית ההתנקות לא תביא שום השגים בפתרון הבעיה הדמגורפית אם לא תיהיה התנתקות והפרדה ככל האפשר מערביי ישראל .תוכנית ההתנתקות היתה יכולה להיות הרבה יותר צודקת ויותר חכמה אם ההתנתקות היתה גם מערביי ישראל.

ערביי ישראל לא כל כך מתלהבים מהרעיון:

שייח' ראיד סלאח עומד לפרסם ספר אודות חוויותיו מן הכלא

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שייח' ראיד סלאח, מזהיר, כי רעיון חילופי האוכלוסין בין ישראל לרשות הינו בבחינת נכבה שניה. הוא טוען, כי מעל מסגד אל-אקצה עדיין מרחפת סכנה שמקורה בממסד הישראלי.

[מחלקה ראשונה]
לידיעה המלאה

NFC

תרגום אמנת ה"חמא"ס" לעברית

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר