לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2004, 17:19
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TOPGUN שמתחילה ב "שאלה דחופה בקשר לצו ראשון!"

טוב, אז קודם כל כשהמאבחנת תשאל אותך מה אתה רוצה לעשות בצבא תגיד כמובן קורס טיס.
דבר חשוב לזכור: היא תשאל אותך אם אתה מוכן ללכת לקרבי או תותחנים/נ"מ וכו' אם לא יקחו אותך לקורס טיס. תגיד כן, שאם לא תקבל טיס אתה מאוד רוצה להתגייס לקרבי. אל תשאל למה, אבל למי שאומר לא מורידים קב"א, ועם דרישה למינימום קב"א 54 (מתוך 56) בטיס אתה לא יכול להרשות לעצמך את זה.
עוד דבר: היא תשאל כמה חברים יש לך. השמועות אומרות שפחות מ-3 נחשב רע ומוריד קב"א. אני במקומך הייתי הולך על 5-10.

ובאופן כללי, תנסה להיראות כמו בנאדם מאוזן וחברותי. אתה יוצא עם חברים אבל לא עד כדי כך שזה פוגע בלימודים - דברים מהסוג הזה. אין צורך לשקר יותר מדי, פשוט אל תיראה כמו איזה פסיכופט, סוציומט, או אני לא יודע מה.

בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 18:22
  Eat-Eye Eat-Eye אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Eat-Eye שלח הודעה דרך MSN אל Eat-Eye
רציתי לחזק את ZHB ולהגיב ל-SlavaK
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TOPGUN שמתחילה ב "שאלה דחופה בקשר לצו ראשון!"

קודם כל SlavaK, מהתגובה שלך משתמע שאתה מייעץ ל-TOPGUN לשקר. לא אמרתי שכתבת את זה בבירור, אבל כך משתמע מדבריך.
"אני במקומך הייתי הולך על 5-10" - מה זאת אומרת "הייתי הולך"? הוא לא צריך לחשוב כמה חברים להגיד או לא להגיד, אלא פשוט לומר כמה חברים באמת יש לו. השאלה שאני שאלתי את עצמי כשהייתי בצו הראשון היא מי להחשיב כחבר, וכששאלתי את המאבחנת היא אמרה לי פשוט "מי שאתה מחשיב כחבר". אתה צריך להגיד את מספר שאתה מחשיב כחברים, ולא כמה אתה חושב שצריך לומר.

TOPGUN, כששואלים אותך מה תעשה אם ישלחו אותך לגולני ולא לקורס טיס ברור לך ולמראיינת שאם תאמר שתלך ברצון זה יעלה לך את הקב"א. השאלה היא האם אתה באמת מאמין בזה. לדעתי לא שווה לומר דברים שאתה לא באמת מאמין בהם רק כדי להעלות לעצמך את הקב"א. אם אתה באמת מוכן לשרת בגולני אם תיפול מקורס טיס, תאמר את זה. אם אתה לא מוכן - אל תאמר שאתה כן מוכן. תראה נכונות לשרת רק אם אתה באמת מאמין בזה.

רציתי לחזק את תגובתו של ZHB ולחזור ולומר שתהיה עצמך ולא מי שאתה חושב שרוצים שתהיה! אסור "לשחק אותה" ולשקר, כי אפילו אם אתה שקרן טוב, סביר להניח שיעלו עלייך, ואם לא, אתה בעצם דופק את עצמך, כי אם למשל תגיד שאתה תלך לגולני מרצון אם תיפול מטיס, ולא באמת תאמין בזה, אולי באמת ישלחו אותך לגולני, ואז בעצם דפקת את עצמך.

שיהיה לך בהצלחה. אל תיכנס ללחץ בראיון, תהיה פתוח, תזרום, תחייך ותסתכל למראיינת בעיניים כמה שיותר. אין לך מה להיכנס ללחץ ותענה על כל השאלות שלה למרות שרובן באמת דביליות.
המבחנים הפסיכוטכניים באמת קלים, ואין לך יותר מדי מה להתכונן אליהם. מה שאתה כן יכול לעשות זה לחזור על פעולות חשבון בסיסיות (חילוק ארוך, כפל במספרים גדולים), כי אסור להשתמש במחשבון. תהיה מרוכז, כי אין לך אפשרות לעשות את המבחנים האלה שוב. אם אתה לא מרגיש טוב - אל תעשה את המבחנים ביום של הצו הראשון. לפני שאתה נכנס לחדר הבחינות עושה את המבחנים ניגשת אלייך חיילת ושואלת אם אתה מרגיש טוב ויכול לעשות את המבחנים. אם אתה מרגיש לא טוב, תגיד לה. אתה לא רוצה לדפוק לעצמך את הקב"א בגלל איזה וירוס ובגלל שאין לך כוח להגיע שוב ללשכת הגיוס.

ושוב, המון בהצלחה. בתכל'ס, היום הזה כיף. אני אישית נהנתי ממנו.

ישן 18-11-2004, 19:12
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

טוב, אז קודם כל בקטע של החברים: כמו שנאמר פה זו לא שאלה של לשקר אלה של מי אתה מגדיר כחבר. לצורך הראיון, אני אישית הייתי ממליץ להתאים את ההגדרה שלך לזו שהצבא מצפה לה.
במקרה של arabkiller (שם מעניין בחרת לעצמך), יכול להיות שמהשיחה שלך היא הבינה שיש לך 2 חברים שאותם אתה מגדיר כחברים טובים, אבל שבאופן כללי יש לך יותר, ובגלל זה קיבלת קב"א גבוהה.

בכל מקרה, למיטב ידיעתי מה שתגיד בראיון אישי לא משפיע בשום צורה על שיבוצך בצה"ל (מלבד הקב"א שיכול למנוע ממך להגיע למקומות מסוימים). זאת אומרת, אם תגיד שאתה לא רוצה קרבי בראיון אישי הצבא עדיין יכול לתקוע אותך בחי"ר בדיוק באותה מידה כמו קודם, רק שעכשיו הורדת לעצמך קב"א שחוסם לך מסלולי שירות יותר מובחרים ובעצם יכול אפילו להגדיל את האפשרות שיקחו אותך לקרבי (אדם עם פרופיל 97 וקב"א 56 יכול להתקבל להמון שיבוצים מיוחדים ואיכותיים. לעומת זאת, לצבא יש הרבה פחות מה לעשות עם מישהו שיש לו פרופיל 97 אבל קב"א 50, ואותו סביר מאוד שפשוט ידחסו לקרבי).

וכן, אם למישהו יש באמת חלום להתקבל לטיס, נראה לי שעדיף לו לשקר מאשר להוריד לעצמו קב"א ולמנוע מעצמו טיס. מה ש-arabkiller אמר אולי עובד בשביל מישהו שרוצה טיס בגלל המעמד האליטי של הקורס, אבל מישהו שחולם על טיס רוצה טיס ולא "עוד מקומות מעניינים בצבא". אני יודע שמה שאני אומר פה לא יתקבל יפה, אבל אישית כמישהו שחולם על טיס ונדפק בגלל ש"הייתי עצמי" בראיון אישי, אני יכול להגיד לכם שהייתי אומר למראיינת שאני פיית השיניים אם זה היה עוזר לי להתקבל לטיס.

מה גם שהמראיינת היא לא איזה פסיכולוג מדופלם אלא פשוט חיילת צעירה ורגילה לחלוטין. היא לא מכונת אמת ואין שום דרך שהיא יכולה לזהות אם אתם משקרים כשאדם רגיל לא יכול היה. זאת אומרת, כל עוד אתה לא משקר כל הזמן ומתנהג כמו איזה גנב שנתפס על חם אין שום דרך שהיא תדע.

אני רוצה להבהיר שאני לא תומך בלשקר בכל מה שאתה אומר - זה לא יעבוד וסביר מאוד שרק יזיק. מה שכן, יש דברים מסוימים מאוד שאפשר לתקן ולעוות בשביל לתת לצבא את מה שהוא רוצה לשמוע. מה לעשות, המערכת ממש לא מושלמת, אבל אם אתם רוצים להתקבל למקום איכותי אתם צריכים לתת לה את מה שהיא רוצה.

אגב, הקטע של זה שמורידים קב"א למי שלא רוצה קרבי ולמי שאומר שיש לו מעט חברים בא ממישהי ששירתה כמראיינת בלשכת גיוס, ככה שהיא בטח יודעת על מה היא מדברת.
ישן 18-11-2004, 20:18
  magnun magnun אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04

גבר..באתי פה רק בשביל לחזק את הדברים ש-SlavaK הזכיר..
גם אני לצערי אחד שחלם להתגייס לקורס טיס אבל עכשיו המעומדות שלי בסימן שאלה ענק!!
כמו שאמרו לפני..בצו ראשון המראיינת האישית תשאל אותך לאן אתה רוצה להתגייס..
כמובן שתגיד לה לקורס טיס..
היא ככל הנראה (..כמו תמיד..) תשאל אותך ואם לא תתקבל..!?
אתה צריך להגיד לה למה לא?!..אין סיבה שאני לא אתקבל..ולהתחיל לספר לה על זה שמגיל קטן אתה בונה מטוסים וכמה אתה שרוט על מטוסי קרב ושאתה מנוי לביטאון של חיל האוויר!..להפגין אמביציה..
ובכל זאת..החיילת הנחמדה תתאר לך מצב..שבו אתה לא מתקבל לקורס טיס ומיועד לגיוס לתותחנים!..מה תעשה?!..תפעיל גורמים חיצוניים?!..תנסה להשתמט?!..מה?!
כדי להראות מוטיבציה קרבית אתה צריך להגיד למראיינת שאתה מוכן לתרום למדינת ישראל כמה שיותר..ולא בקורס הטיס בלבד..כלומר אתה תשמח לבלות 3 שנים מחייך בשטחים בתוך איזה טנק..ואתה בטוח שתפיק מכך את המירב..למרות שאתה חושב שבחיל האוויר אתה מסוגל לתרום הכי הרבה!...כי זהו גם תחום ההתענינות שלך!..
הכי חשוב בכל הקטע שלא תהיה נעול על קורס טיס..לא חיל האוויר לא מתגייס..וכאלה דברים..כי אני ברוב תמימותי אמרתי שאני ממש ממש ממש ממש רוצה להתקבל לקורס טיס..אבל אם לא..אז אני לא ממש אהיה מרוצה משירות בגבעתי וכד'..

בנוסף לכל השאלות על הצבא..כי גם תשאל אותך על החברים והכל..
כמה חברים..!?..כבר הסבירו לך..ותתיחס למה שאמרו מלמעלה..
כנראה היא גם תשאל לאן אתם יוצאים ימי שישי ובחופשים..
ואם אתה באמת רוצה להרשים אותה..אתה צריך להגיד לה מה שהיא רוצה לשמוע..כמו ש-SlavaK אמר, כך שהיא תקבל את התשובה הבאה:
בדר"כ אנחנו אוהבים לצאת לאזור התעשייה\מסיבות\לעיר\לשבת אצל אחד החברים..(..תבחר מה אתה מעדיף..)..כמעט כל פעם..
ואז היא תשאל מה כל הזמן אותו דבר?!.
אז אתה תגיד לה שנגיד לפני שבועיים חבר שלך רצה ללכת לסרט אבל הצלחת לשכנע אותו לבוא לים עם כל החברים..ככה אתה מראה מנהיגות!..

אני מקווה מאוד מאוד שהבנת את הראש של המראיינת שהולכת לעמוד מולך..שתזרום עם השיחה..ולא תיתקע כמה דקות כדי לחשוב כמה חברים יש לך..ושאלות כאלה..

ובנוגע להערות שהזכירו מלמעלה!..אני לא מאמין בדר"כ בדרך השקרים..אבל בקשר לצבא שלנו..אתה צריך להתאים את התשובות שלך למה שהצבא מצפה ממך!..

כמו שאתה יודע הרבה יותר חשוב מכך אלו המבחנים הפסיכוטכנים!..אתה צריך להשקיע בהם הרבה הרבה..ולענות על כמה שיותר שאלות..מה שאתה לא יודע תנחש..לא יורד לך ציון על תשובה לא נכונה!..

אז..זהו..והרבה הרבה הרבה בהצלחה!..
מקווה שתתקבל לקורס טיס!..
ישן 19-11-2004, 12:40
  arabkiller arabkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
סלאבק כמה דברים...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי TOPGUN שמתחילה ב "תודה רבה!"

קודם כל השם הזה הוא לא שלי אני ביוזר של חבר.... ובכלל לא צריכים להתייחס יותר מידי לניקים באינטרנט.

אין מה לבלף בראיון אישי, ותכלס מה שתגיד זה לא העיקר, היא בודקת את ההתנהגות שלך, את השפה שלך ואת המוטיבציה שלך לשרת, ובכלליות את הרמה שבה אתה מתאים לצרכים של צהל. יש לי חבר שאמר לה בראיון שהוא בכלל לא רוצה קרבי ויש לו קבא 56 ככה שזה לא משנה...

ולגבי קורס טייס יכול להיות שאתה צודק, שאתה נעול על המקום ואתה תעשה הכל בשביל להגיע אליו, אני לא רואה את זה ככה כי אני בכלל לא רוצה טייס ואני רואה את המיונים האלה כמעין מעמסה, מה שכן זה יכול להיות גיבוי טוב במידה שאני לא יגיע ליחדה שאני רוצה להגיע אליה...

ודרך אגב המראיינת לא קובעת בגרוש איפה תשרת, ואפילו לא אילו זימונים ישלחו לך, היא נותנת נתון שמרכיב את הקבא ואם הוא מתאים תקבל את הזימונים המתאימים.
ישן 19-11-2004, 17:05
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אני לא מסכים עם slavak ו- magnum!!!!!! (ואני התקבלתי לקורס טייס...!)

כמו שכבר כתבתי, אל תשקר!!! ותהיה עצמך!!!
אין לך מה לשקר, ואין דבר כזה "תגיד מה שהמראיינת רוצה לשמוע", תגיד מה שאתה חושב...
ואל תבוא עם תשובות מוכנות כי תמיד היא מנסה להתקיל...
כשהמאבחנת שאלה אותי מה יקרה אם אני יפול מטייס וישימו אותי בתותחנים או הנדסה אז עניתי לה שאני לא רוצה להגיע לתותחנים אבל אם הצבא ישים אותי שם אין לי מה לעשות ואני יעשה את הכי טוב שאני יכול...

ל- slavak, מי אמר לך שיש לך קב"א נמוכה בגלל הראיון?!?? אולי זה בגלל המבחנים...!!!

וכמו ש hell-dad כתב, עזוב אותך משטויות וכל מיני ספקולציות, תהיה עצמך ותענה מה שאתה חושב
ולא מה שאתה חושב שהיא רוצה שתגיד ...

שוב, שיהיה לך בהצלחה ואל תילחץ!!!!
ישן 19-11-2004, 20:20
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ZBH שמתחילה ב "אני לא מסכים עם slavak ו- magnum!!!!!! (ואני התקבלתי לקורס טייס...!)"

שמע, במקרה הספציפי שלי יכול כמובן להיות שירד לי גם על המבחנים. הקטע הוא, שבלי קשר למקרה הספציפי שלי אני יודע שמורידים קב"א למי שאומר שהוא לא רוצה להתגייס לקרבי. אמרה לי את זה מישהי ששירתה כמראיינת בלשכת גיוס, וגם mod מתחתי הביא לך דוגמאות מצוינות שמראות שזה אכן קורה בפועל.

אל תבין אותי לא נכון, כמו שכבר אמרתי - אני לא תומך בלבוא לראיון ולשקר בכל מה שאתה אומר ולהציג את עצמך כבן אדם שונה לגמרי ממה שאתה באמת. מה שכן, יש דברים מסוימים - כמו הקטע של קרבי - שכדאי להגיד בהם כן אפילו אם אתה באמת חושב לא.
מה גם שכמו ש-mod אמר יש לך שנה בין הצו ראשון לגיוס שבה אתה יכול לשנות את דעתך בקשר לקרבי. את דעתך אתה אולי תמיד יכול לשנות, אבל את הקב"א לא! קח את המקרה שלי לדוגמא: אני אמרתי שאני לא רוצה קרבי, הורדתי לעצמי קב"א, ועכשיו אני כבר חושב על כן ללכת לקרבי (אם אני נופל מטיס). מה להגיד? נדפקתי.

אז כמו שאמרתי - אני אישית לא הייתי מסתכן ובדברים הספציפיים האלה הייתי אומר מה שהם רוצים לשמוע, אפילו אם זה אולי לא באמת מה שעובר לי בראש. אם לעשות את זה או לא - זו כבר בחירה שלו. בשבילי אישית כבר מאוחר מדי, וכל מה שנשאר לי זה לנדנד להם ולקוות שיאשרו לי חריג.
ישן 19-11-2004, 18:23
  mod mod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.03
לדעתי

1.תגיד שיש לך לפחות 3 חברים קרובים.

2. תראה מנהיגות, תגיד שבדר"כ אתה קובע ומארגן.

3. תראה מטרה מוגדרת: " אני שואף להתקבל לפרוייקט X תכנית Y, אבל אם אני לא אצליח, אני ארצה ללכת לקרבי ולתרום למדינה, ואני בטוח שאני אמצה שם את המקס' שלי (קצונה בלה בלה)".

אל תשכח שיש שנה פחות או יותר בין הצו הראשון לגיוס שלך, תמיד אתה יכול לשנות את דעתך מאוחר יותר לגביי קרבי, וזה לא שאתה מתחייב על משהו.

בוודאות למי שלא מראה מוטיבציה ללכת לקרבי (כמוני למשל) מורידים קב"א- קיבלתי 55.

2חברים שלי: אחד עם דפ"ר 90 קיבל רק 54 כי ציין במפורש שלא ילך לקרבי.

שני קיבל דפ"ר 70 אבל טען שילך ברצון לקרבי קיבל 56.

(שניהם גרים באותו אזור, מצב משפחתי זהה, יחידות לימוד זהות וכו'- כך שזה לא בגלל האימות נתונים).

מכאן לראיון יש משקל חשוב, אל תזלזל בו.

נערך לאחרונה ע"י mod בתאריך 19-11-2004 בשעה 18:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר