לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה



  #2  
ישן 31-07-2005, 18:52
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות
 
חבר מתאריך: 10.07.02
הודעות: 9,894
תשובה לא מוסמכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tlwc שמתחילה ב "מכירת מגרש מפרטי לעוסק חייבת במע"מ?"

ע"פ סעיף 31(4) לחוק מס ערך מוסף, קיים פטור ממע"מ על עסקאות בהן המוכר לא יכול היה לקזז מע"מ תשומות בעת הקניה ע"פ דין (אם יכול היה לקזז, אך לא קיזז - בעיה שלו) .

לכן לפי סעיף זה, אם המוכר לא היה עוסק מורשה בעת רכישת הקרקע, כעת יש לו פטור - ללא קשר למי הוא מוכר.

איני יודע כיצד יש לנהוג אם הקרקע נקנתה לפני חקיקת חוק מע"מ בשנת 1975.

בכל מקרה, אם מבצעים עסקה עם עוסק מורשה, ניתן להפעיל נוהל "חשבונית עצמית" בו הקונה מוציא חשבונית למוכר, "משלם" את המע"מ במקום המוכר ומיד מקזז את המע"מ כקונה (כלומר לא משלם מאומה בפועל).
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום



כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר