לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה



  #1  
ישן 31-07-2005, 17:22
  persik2 persik2 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3
ביטול עיסקה-תעזרו לי בבקשה

שלום רב,התבצעה עיסקת רוכלות של ערכת בגרות הכוללת דיסקים וספרים בתאריך 20/07/05 ע"י 13 שיקים דחויים, קיבלתי מהמוכר" קבלה זמנית/הסכם מכר" כאשר בתוכה אין פירוט של מוצרים שנקנו ולא צויינו מס' שיקים ומספר תשלומים, כמו כן ישנה חתימה של מוכר ללא שמו המלא או חותמת של העסק,כאשר האריזה המקורית לא נפתחה(בעצם היא הייתה פתוחה מחתחילה).בתאריך 21/07/05 הודעתי לחברה על ביטול עיסקה בטלפון ובדואר רשום בדרישה להחזיר לי את השיקים תמורת המוצר(שיקים בוטלו על ידיי).החברה מסרבת להחזיר לי את השיקים ולקבל את המוצר ומאיימת לפנות להוצאה לפועל,הם טוענים שבגלל שמדובר בדיסקים לא ניתן לבטל את העיסקה.מה עליי לעשות? לפנות לבית המשפט לפני שהם יפנו להוצאה לפועל?האם יש להם סיכוי לזכות בבית המשפט עם "קבלה זמנית/הסכם מכר" לא מפורט כמו שקיבלתי?תעזרו לי בבקשה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 01-08-2005, 07:33
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.10.01
הודעות: 7,082
ראה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי persik2 שמתחילה ב "תשובות לשאלותך: עלות הקנייה..."

בהתאם לחוק הגנת הצרכן, העסקה שלך נופלת למסגרת של עסקה ברוכלות:
הסעיף הדן בביטול עסקה שכזאת הינו סעיף 4:

4. (א) בעסקה ברוכלות רשאי הצרכן לבטל את ההסכם -
(1) במכר - מיום עשיית ההסכם עד ארבעה-עשר ימים מיום
מסירת הממכר;
(2) בשירות, אם טרם הוחל בנתינתו - תוך ארבעה-עשר ימים
מיום עשיית ההסכם.
(ב) משבוטל הסכם לפי סעיף קטן (א)(1) יחזיר הרוכל לצרכן את מה
שקיבל לפי ההסכם והצרכן יחזיר לרוכל את הטובין, אולם אם חלה הרעה
משמעותית במצב הטובין רשאי הרוכל לנכות ממה שקיבל את הסכום שבו
פחת ערכם של הטובין.
(ג) הוראות סעיף זה לא יחולו על עסקה בטובין פסידים.
(ד) השר רשאי לקבוע בתקנות, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת,
פרטים שרוכל חייב למסור לצרכן.
(ה) השר רשאי בצו, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, לקבוע כי
הוראות סעיף זה יחולו גם על עסקאות אחרות הנעשות שלא במקום עסק
קבוע.

לכן:
בהנחה שהרוכלים יצרו איתך את הקשר הראשוני והגיעו לביתך וכי אפילו לא פתחת את האריזה המקורית, דומה כי עומדת לך הזכות לביטול ההסכם, קל וחומר לאחר יום בודד בלבד.

יחד עם זאת, אני סבור שיש מקום להתערבות עו"ד שיבדוק את פרטי העסקה ונסיבות העניין.
אם לא תרצה לפנות לעו"ד, אני מציע שתשלח מכתב רשום ברוח הדברים (אין צורך בציון סעיפי חוק ספציפיים).

בהצלחה

אגב, האם הסיבה לביטול העסקה היא עקב פגם במוצר ?

נ.ב. עליך לקחת בחשבון כי בנסיבות מסויימות עלולה החברה להגיע למסקנה שהיא מבקשת לפעול נגדך לגביית החוב במלואו. כמו-כן, ביטול שיקים אינה פעולה מומלצת כלל וכלל בגלל השלכותיה הפליליות.
_____________________________________
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי/כלכלי ואין להסתמך על המידע הנמסר בשום דרך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום



כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר