לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2005, 15:33
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
עוצו עצה ותופר

עוצו עצה ותופר
התכוונתי לנסוע לשדרות ביום שלישי אבל הכרזות המשטרה אילצו אותי להקדים ולנסוע כבר מחר. ד"ר אשר כהן הולך לעבור על החוק ולהסתנן לעבר הדרום. לידיעת המפכ"ל
31/7/2005

הכוונה המקורית שלי היתה לנסוע לשדרות ביום שלישי ולהשתתף בעצרת המחאה נגד ההתנתקות. יודגש מיד כי אני מתנגד בחריפות לכל סוג של סרבנות ועבירה על החוק. יתר על כן, אני משתייך לאלה המעריכים שאומנם ההתנתקות היא אסון, אולם סיכול ההינתקות על ידי מתנגדיה, במצב הנוכחי שאליו הגענו, יהיה אסון גדול שבעתיים.

אוי לה למדינת ישראל על שהגיעה לביצוע ההינתקות ואבוי לה שבעתיים אם קבוצת מתנגדי ההתנתקות, שעליה אני נמנה, תצליח לסכל בעוצמתה את ביצוע המדיניות שהתקבלה. לכן אין לי שום כוונות סיכול, אולם יש לי כוונת מחאה.

התכוונתי להגיע לשדרות ביום שלישי כשאני חובש שתי כיפות סרוגות: האחת של חוקר במדעי החברה המתמקד בחברה הציונית הדתית ובקבוצות השונות בתוכה; והשנייה, של מתנגד התנתקות הרוצה להביע את מחאתו הן נגד התוכנית והן נגד המהלכים האנטי-דמוקרטיים המתלווים אליה.

מדיווחי התקשורת התברר כי בכוונת גורמי האכיפה לעצור את המשתתפים הפוטנציאליים כבר בנקודות המוצא או במהלך הדרך לשדרות. אם מישהו רוצה ליישם עלי את מהלך הבלימה בנקודת המוצא, הרי שמבחינה מבצעית עליו לשים מחסום ביקורת ביציאה הדרומית מהעיר מודיעין לכיוון מחלף לטרון. אני נוסע ביונדאי כחולה וסרטים כתומים קשורים לשתי מראות הצד. והכי חשוב, הסימן בה"א הידיעה, אני חובש כיפה סרוגה.

לאן אדוני נוסע?

כדי להימנע מעימותים אפשריים במחסומים המשטרתיים החלטתי להקדים את הנסיעה לשדרות ולהגיע כבר ביום שני. למזלי הרב, האחיין שלי ואשתו, יקי וחוי כהן, המתגוררים בשדרות, שומרים לי פינה לישון בביתם. אני מקווה שהזיהוי שלהם כאן לא יביא למעצרם שהרי הם פורעי חוק בעצם הנכונות להלין אותי בביתם לקראת ביצוע המעשה הלא חוקי של ההשתתפות בעצרת. אם כבר עוצרים משתתפים פוטנציאליים בנקודות המוצא ובדרך, מדוע לא לבלום גם את מארחיהם הפוטנציאליים?

מצב מרתק עשוי להתפתח אם יחליטו גורמי האכיפה להקדים את קרבות הבלימה כבר ליום שני. נניח לרגע שאגיע ביום שני בלילה לצומת פלוגות. השוטר במחסום יורה לי לעצור לבדיקה על רקע העובדה שסימני פריעת החוק, סרטים כתומים, בולטים מאוד ממרחק. הוא יכניס את ראשו באדיבות דמוקרטית ויבחין בסימן המובהק השני, כיפה סרוגה. ואז הוא ישאל שאלה מאוד דמוקרטית: לאן אדוני נוסע? ואני אענה: לשדרות.

והוא ימשיך לשאול בהתאם לכללי החופש: מדוע אתה נוסע לשדרות? כאן אני יכול לבחור בין שתי תשובות. האחת, ללכת עד הסוף הדמוקרטי ולומר שאני נוסע בכוונה להשתתף מחר בעצרת המחאה ולהסתכן באפשרות שלא יורשה לי להמשיך; והשנייה, לספר לו שאני נוסע לאחיין שלי שמתגורר בשדרות ואף לתת לו שם, כתובת ומספר טלפון לביסוס האמינות. זה כמובן עלול לעורר חשד: מה פתאום מחליט לו הדוד כתום-הסרטים לבקר את אחיינו בשדרות דווקא ביום שני בלילה? ואני אענה לו שאנחנו משפחה מאוד מיוחדת הנוהגת לקיים מפגשים משפחתיים בחצות.

השמאל הפגום

במשך שנים לא מעטות לימדתי ואני עדיין מלמד מאות רבות של סטודנטים אי אילו דברים על דמוקרטיה ובמיוחד על ההבחנה בין דמוקרטיה פורמאלית לדמוקרטיה מהותית. אני גם יודע פחות או יותר מה מלמדים עמיתי באוניברסיטאות אחרות, אנחנו הרי קוראים את אותם דברים בנושא.

השמאל התיימר תמיד להיות נושא דגלה של הדמוקרטיה מול הקבוצות האחרות שתפיסתם הדמוקרטית פגומה כביכול. עתה מתברר שהדמוקרטיה אינה אלא כלי שרת בידיהם להגשמת יעדים פוליטיים. היא אינה משמעותית כל כך כשצריכים ליישם אותה על יריבים פוליטיים. שאף אחד לא יתפלא אם בעתיד תיתפס הדמוקרטיה ככלי בלבד: ישתמשו בה כשהיא מועילה ויניחו אותה בצד כשהיא מפריעה.

אגב, יש עוד דרך פשוטה להגיע לשדרות במסגרת הדמוקרטיה העכשווית בישראל: להוריד מהרכב את הסרטים הכתומים, לשים במקומם סרטים כחולים-לבנים, להוריד את הכיפה הסרוגה המסגירה ולהגיע בקלות ובצורה חלקה לשדרות תוך הרהורים על הצעדים הנדרשים מאדם המבקש להביע מחאה במסגרת מדינה יהודית ודמוקרטית.

ד"ר אשר כהן הוא מרצה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

http://www.nrg.co.il/online/11/ART/965/187.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2005, 14:37
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
למה אנחנו לא דמוקרטיה? להלן ההסברים .
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "מה החלטת הפינוי סותרת את הדמוקרטיה???"

א) הצבעת הציבור : מצע הליכוד קבע שגושי ישובים יהודיים ישארו בריבונות ישראלית . שרון נבחר על רקע מצע זה לכנסת תוך שהוא משדר לעולם סיסמאות אמורפיות (בניגוד למצע הברור) על "ויתורים כואבים " משהו בסגנון "רק שרון יביא שלום" או "נתניהו רוצים שלום בטוח" ססמת בחירות ריקה . משנה תוקף לטענתי נותנת העובדה ששרון סירב לתת למצנע להכנס לקואליציה שלו על בסיס פינוי נצרים בלבד . זה נעשה רגע לפני הבחירות . כלומר , שרון התכוון אז לקיים את החלטת הבוחר . בניגוד למתרחש היום.

ב)החלטת ראש הממשלה : ראש הממשלה הוא שהחליט על כך שהצבעת מרכז הליכוד (הגוף שמייצג את אלה ששלחו אותו לשלטון ) היא שתכריע את גורל ההתנתקות . כלומר מדובר בהחלטה של ראש הממשלה ולא באיזו גחמה של מרכז הליכוד להצביע על דעת עצמו בסוגיית ההתנתקות .

ג)החלטת הממשלה : שרון פיטר את כל השרים שלא הסכימו איתו כדי להעביר את החלטת ההתנתקות . כך הושג הרוב הנדרש לתוכנית . אם כך פועלים , הרי שאפשר להעביר בממשלה כל חוק המקובל על ראש הממשלה , לדעות השרים האחרים אין ערך , מפטרים אותם על רקע תוכנית פוליטית בלי קשר לתפקודם . "החלטת הממשלה" הזאת הייתה יכולה להיות באותה מידה החלטת ראש הממשלה בעצמו שיכול לבחור כל קאדר של שרים כדי להעביר כל החלטה . דומה הדבר לרודן ערבי שבממשלתו מתקבלת הכרעה , האם יש לה ערך ? כן . תוקף ? גם כן , אבל לא במדינה דמוקרטית .

ד) החלטת הכנסת : החלטת הכנסת התקבלה תוך הבטחת טובות הנאה , תפקידים בממשלה , שרים וסגני שרים . והיו גם איומים . כלומר , ראש הממשלה השתמש בג'ובים שעמדו לרשותו כדי לקנות את ההחלטה . כזכור , ממשלת ישראל היא ממשלה רווית שרים וסגני שרים , יותר משליש מהפרלמנט . במצב העניינים הנוכחי ,כדי להעביר החלטה בכנסת מספיקים 18 ח"כים ועוד 43 בעלי תפקידים קנוים . זו השיטה הקיימת במדינת ישראל , שיטה זו אינה יכולה להקרא דמוקרטית לא כך צריך להעביר החלטה דמוקרטית מהותית כל כך בכנסת .

ה)היות ו 3 ההחלטות אינן דמוקרטיות , הוצע לשרון משאל עם כדרך הוגנת לבדיקת רחשי לב הציבור . יצחק רבין ז"ל הבטיח משאל עם על עתיד הגולן במקרה של הסכם במשא ומתן עם סוריה , אף אחד לא צייץ שהוא לא דמוקרט . חלק גדול ממדינות אירופה קיימו משאל עם על עתיד האיחוד האירופי , האם לא מדובר בצעד דמוקרטי? אלא שפתאום כשמדובר ברצועת עזה , השמאל השולט במערכת המשפט השתולל , לקח את כוח ההכרעה מהעם ונתן אותו בידי משפחת הפשע השלטת . זאת נעשה על ידי קביעה "נוחה" שאי אפשר לקיים משאל עם , הבלים .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר