לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2004, 21:48
  zkaka_ zkaka_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אתר יפה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rutasashi
רק הכפתורים ה"פנימיים" מעוצבים בתור פסי צבע (או תמונה) הם לא מעידים למה הם אמורים לקשר, ואם רוצים לראות משהו ספציפי צריך לעבור על כולם...

סה"כ אתר מצויין שמראה שאתה יודע מה אתה עושה.
כן אתה בעקרון צודק. קצת קשה להבין בהתחלה מה הם מייצגים. אני מודה שהיה אפשר לעצב את החלון כך שיהיה יותר ברור מה כל כפתור עושה, אבל זה על חשבון המינימליסטיות
לפני שהעליתי את האתר עשיתי מן סקר למספר אנשים, והם הצליחו להבין אחרי כמה רגעים איך משוטטים בין החלקים השונים של האתר (לחלק לקח פחות זמן, ולחלק יותר).
באתר הבא שאני יעצב, אני אדאג מראש לעיצוב שלא יבוא על חשבון האינסטיקט. לומדים לא?

למה את בדיוק מתכוון ב"אם רוצים לראות משהו ספציפי צריך לעבור על כולם"...?

ותודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-11-2004, 01:33
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
ד"א
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zkaka_ שמתחילה ב "עוד הפעם... למרות שמספיק פעם אחת :)"

אני יודע שאולי זה לא לפורום הזה...
אבל עברתי על הקוד ותהיתי איך loadimg() עושה את העבודה שלו כמו שצריך... הURL הוא popup.htm אבל הוא עדיין לא לוקח את התמונה popup.jpg... יכול להיות שפיספסתי משהו?

(ד"א הקודים שלך ניחנו באלגנטיות יפה, מאיפה למדת לעשות ג'אווה סקריפט ככה?)

עריכה:
לא משנה... לא הבנתי שזה פריימים...
אין צורך להסביר לי

שוב פעם עריכה:
סוף סוף הבנתי עד הסוף מה עשית שם...
מאוד נחמד, אבל לא היה יותר קל לעשות דף אחד ב PHP או ב ASP (מה שהשרת תומך בו) שיטען את התמונות? במקום *מלא* HTMLים (HTML לכל תמונה?)?
לא שקשה לעשות HTMLים (פשוט COPY&PAST) אבל זה יותר אלגנטי לעשות פשוט דף אחד.(אחרת אתה תשאר תקוע שנים בחיפוש איזה דף בשביל לשנות אותו ב HTML... או שייקח לך הרבה זמן לעלות את כל הדפים שוב עם השמות שלהם אם יהיה לך שינוי קטן בעיצוב...)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 19-11-2004 בשעה 01:51.
ישן 19-11-2004, 21:56
  zkaka_ zkaka_ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "ד"א"

ציטוט:
(ד"א הקודים שלך ניחנו באלגנטיות יפה, מאיפה למדת לעשות ג'אווה סקריפט ככה?)

תודה רבה. אני מנסה ודרך האינטרנט למדתי java... זה די דומה לכל שפת תכנות אחרת (במיוחד actionscript) וברגע שאתה יודע אחת (ברמה מסויימת) אתה בגדול יודע את כולן....

ציטוט:

מאוד נחמד, אבל לא היה יותר קל לעשות דף אחד ב PHP או ב ASP (מה שהשרת תומך בו) שיטען את התמונות? במקום *מלא* HTMLים (HTML לכל תמונה?)?
לא שקשה לעשות HTMLים (פשוט COPY&PAST) אבל זה יותר אלגנטי לעשות פשוט דף אחד.(אחרת אתה תשאר תקוע שנים בחיפוש איזה דף בשביל לשנות אותו ב HTML... או שייקח לך הרבה זמן לעלות את כל הדפים שוב עם השמות שלהם אם יהיה לך שינוי קטן בעיצוב...)

צודק, זה לא היה חכם לעשות את זה ככה. בהתחלה חשבתי שאני יכול להמציא שיטה פשוטה לגלריה בjava.... אבל זה לא עבד, וגם מחוסר זמן השתמשתי במה שכבר עשיתי. אני לא אעשה את זה עכשיו בphp... בעדכון הבא של האתר כל גלריה תפתח דרך החלון הראשי, בפלאש. קצת יותר אלגנטי מחלון חדש של אקספלורר לא חושב?
ישן 20-11-2004, 21:16
  zkaka_ zkaka_ אינו מחובר  

אוקיי...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שפי שמתחילה ב "אחלה אתר, עבודה יפה"

הקוד של התזוזה בתאוצה הולך ככה:
אתה מכניס לmc מסויים onEnterFrame
וכותב שם, שכל עוד שהוא לא הגיע לנקודה מסויימת (יכול להיות x_ או y_) הוא יתקדם חצי מהמרחק לנקודה שאליה הוא רוצה להגיע. ביישום הקוד של הmc נראה בערך כך:
קוד:
onClipEvent (enterFrame) { if (_x != Destination) { _x+= (Desination - _x)/2; } }

מכיוון שבמציאות הmc בחיים לא יגיע לנקודה הרצויה (הוא עובר רק חצי מהמרחק כל פעם), צריך להוסיף עוד תנאי, שברגע שהוא עבר נקודה מאוד מאוד קרובה לנקודה הרצויה (נניח Destination+-0.5) אז פשוט לכתוב לו Destination = _x ואז התנאי לא יתקיים והmc יפסיק לזוז.

במקרה של התפריט, מה שעשיתי זה מקרה switch, שבכל פעם שהמיקום של העכבר עובר מעל אחד הקטגוריות, הוא משנה את הDestination שעל הmc להגיע אליו, ושיתקדם חמישית מהמרחק הזה (ולא חצי, כדי ליצור אפקט תאוצה שונה).

במקרה של הגלריות (התמונות המתחלפות בקטגוריה של ה portfolio ) זהו קוד שאחראי על התזוזה שלבערך 50 mcs שונים... בערך 100 שורות קוד שמכילות בתוכן 7 פונקציות שונות שאחראיות על כל הפעולות השונות שהmcs מבצעים. בניהן ישמתי את השיטה הזאת של התאוצה שמתוארת למעלה...

אני לא יודע כמה מסובך/פשוט זה נשמע, אבל הדרך הכי טובה לבדוק את היכולות של השיטה זה לנסות לבד...
ישן 21-11-2004, 06:19
  Tomim Tomim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.04
כמה הערות נוספות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zkaka_ שמתחילה ב "עוד הפעם... למרות שמספיק פעם אחת :)"

דבר ראשון:
התמונה של הכניסה מרשימה מאוד ואני מאמין שכל אדם שפוי מתעכב עליה כמה שניות לפני שהוא לוחץ עליה. הזמן הזה + הזמן של האנימציה החמודה, יכולים לשמש לטעינה, אני מקווה שאתה עושה זאת. חבל על כל שניה.
עוד משהו:
בתגובה לשאלה בהודעה 7 ותשובתך ב 8:
1. כדי לעשות שהפלאש לא ימתח צריך לשים בפריים הראשון את הקוד:
קוד:
fscommand("allowscale", "false");

2. כדי לעשות שמשהו ישאר תמיד באמצע לא צריך קוד. מה שממוקמם באמצע הבמה ישאר באמצע.
3. הקוד שלך שימושי מאוד לשאר המיקרים אבל חסר בו חלק חשוב. לדוגמא: אם אני רוצה שמובי קליפ יהיה תמיד מיושר לשמאל אני כותב (על פי איך שמובן מהדוגמא שלך):
Stage.width - Stage.width
אבל באמת זה לא יעבוד מכיון שהחישוב יחזיר 0 והMC ימוקם בנקודה 0 של גודל הבמה המקורי! (אותו דבר אם תרצה לישר לאמצע ע"פ הקוד שנתת)
הפתרון שאני מצאתי הוא להכניס את הערך של ההפרש בין גודל הבמה המקורי לגודל הנוכחי. עשיתי את זה כך.
למובי קליפ מיושר לשמאל:
בפריים הראשון כתבתי
קוד:
OrginalS = Stage.width;

ועל המובי קלפי רשמתי
קוד:
rr = (Stage.width-_root.OrginalS)/2; this._x = (Stage.width-Stage.width-rr);

למובי קליפ מיושר לאמצע: (אם בכ"ז זאת רוצים לעשות זאת ע"י קוד למרות סעיף 2)
פריים ראשון אותו דבר
הקוד על המובי קליפ:
קוד:
rr = (Stage.width-_root.os); this._x = (Stage.width - rr)/2;
rr זה משתנה שאני קבעתי (לא היה לי איך לקרוא לו..) כדי לפשט את החישוב.
אני בטוח שזה מה שהתכוונת רק ששכחת לכתוב. אם בכ"ז עשית את זה בצורה אחרת אשמח לשמוע.
ישן 21-11-2004, 12:22
  zkaka_ zkaka_ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tomim שמתחילה ב "כמה הערות נוספות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tomim
דבר ראשון:
התמונה של הכניסה מרשימה מאוד ואני מאמין שכל אדם שפוי מתעכב עליה כמה שניות לפני שהוא לוחץ עליה. הזמן הזה + הזמן של האנימציה החמודה, יכולים לשמש לטעינה, אני מקווה שאתה עושה זאת. חבל על כל שניה.

אמממ... למען האמת לא ניצלתי את הזמן של האנימציה להורדה (עכשיו שאתה אומר לי את זה, ממש מוזר לי שלא שמתי לב לזה עד עכשיו, אחרי שהתעסקתי עם כל עניין ההורדה, כמו שקורה כמעט תמיד, הרבה מאוד זמן)... אבל האנימציה באמת לוקחת 5 שניות.
מה שעשיתי זה חילקתי את קבצי הפלאש שמהם מורכב האתר לחלקים, כאשר החלק הראשון (בו מוצג ה"open") הוא 70kb, כדי שיפתח יחסית מהר, ואז רק במקרה שהכפתור "open" נלחץ, הוא מתחיל להוריד את ה300 האחרים
הרעיון היה לא לאכול לאנשים שנכנסים את הbandwidth... ורק אם הם "מחליטים" להכנס לאתר אז הוא יתחיל להוריד אותו למחשב....
אמממ.. כן אני כנראה ישנה את זה למה שאמרת בפעם הבאה.
זה סך הכל להעביר כמה שורות קוד ממיקום אחד לשני ולבדוק שזה עובד... תודה (על העצה והמחמאה)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tomim
עוד משהו:
בתגובה לשאלה בהודעה 7 ותשובתך ב 8:
1. כדי לעשות שהפלאש לא ימתח צריך לשים בפריים הראשון את הקוד:
קוד:
fscommand("allowscale", "false");

2. כדי לעשות שמשהו ישאר תמיד באמצע לא צריך קוד. מה שממוקמם באמצע הבמה ישאר באמצע.

כן... אפשר לעשות את זה או כך, או דרך הhtml איפה שמגדירים את התכונות של הplugin. בכל אופן בhtml אתה צריך להגדיר שהswf שלך יהיה ממורכז לאמצע העמוד, ואז כפי שאמרת מה שממוקם באמצע הבמה ישאר באמצע.
אני הסתכלתי שוב על השאלה ב7... וכנראה הייתה קצת אי הבנה... עניתי לו איך אפשר לגרום לאובייקטים מסויימים להשאר במקומם היחסי לגודל הבמה, אפילו אם היא משתנה, וזה מה שיוצר את אפקט הResizing שאותו הוא רצה לחקות. הפרמטר Stage.width עושה את העבודה לא רע במקרה הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tomim
3. הקוד שלך שימושי מאוד לשאר המיקרים אבל חסר בו חלק חשוב. לדוגמא: אם אני רוצה שמובי קליפ יהיה תמיד מיושר לשמאל אני כותב (על פי איך שמובן מהדוגמא שלך):
Stage.width - Stage.width
אבל באמת זה לא יעבוד מכיון שהחישוב יחזיר 0 והMC ימוקם בנקודה 0 של גודל הבמה המקורי! (אותו דבר אם תרצה לישר לאמצע ע"פ הקוד שנתת)
הפתרון שאני מצאתי הוא להכניס את הערך של ההפרש בין גודל הבמה המקורי לגודל הנוכחי. עשיתי את זה כך.
למובי קליפ מיושר לשמאל:
בפריים הראשון כתבתי
קוד:
OrginalS = Stage.width;

ועל המובי קלפי רשמתי
קוד:
rr = (Stage.width-_root.OrginalS)/2; this._x = (Stage.width-Stage.width-rr);

למובי קליפ מיושר לאמצע: (אם בכ"ז זאת רוצים לעשות זאת ע"י קוד למרות סעיף 2)
פריים ראשון אותו דבר
הקוד על המובי קליפ:
קוד:
rr = (Stage.width-_root.os); this._x = (Stage.width - rr)/2;
rr זה משתנה שאני קבעתי (לא היה לי איך לקרוא לו..) כדי לפשט את החישוב.
אני בטוח שזה מה שהתכוונת רק ששכחת לכתוב. אם בכ"ז עשית את זה בצורה אחרת אשמח לשמוע.

צודק... הקוד שלך נכון. ניסיתי לתרגם את מה שכתבתי שיהיה קל יותר להבנה, אבל החסרתי באמצע כמה צעדים "קריטים" (משתנה שיקבע את הגודל המקורי של הבמה) שקצת גורמים לזה לא לעבוד ...
תודה על ההערה....
ישן 21-11-2004, 14:18
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אממ
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי zkaka_ שמתחילה ב "[QUOTE=Tomim] דבר..."

רציתי ליצור את אפקט ה "RESIZING" (להשאיר את האוך הרוחב והמיקום היחסי) כמו שאני רוצה ושזה לא ימתח בצורה לא מבוקרת.

בכל מקרה אני סה"כ הבנתי שיש משתנה בשם STAGE שמחזיק בתוכו את כל הנתונים על גודל החלון (ו LISTINERים לשינוי גודל) ככה שאם אני ישתמש בו אני יוכל לעשות RESIZE טוב (ולהגדיל דברים בצורה מבוקרת...).
(קודם חיפשתי משתנה בשם DOCUMENT והסתבכתי עם כל העזרה של המשתנה המעצבן הזה שלא נותן כלום...)
וכן Tomim צודק... אבל אני לא מאלה שמעתיקים קוד בלי להבין אותו אז זה לא כלכך שינה לי.

בכל מקרה תודה לשניכם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר