לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2005, 17:17
  toni toni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.04
מחפש חורבן השתיקה - אנשים התעוררו עוד לא מאוחר

חורבן השתיקה

את הסיפור על קמצא ובר-קמצא מכירים רבים: אחד מעשירי ירושלים ערך משתה מפואר ושלח להזמין את אוהבו, קמצא. התבלבל השליח ובמקום קמצא הזמין את בר-קמצא, שהיה שונאו של בעל-הבית. כאשר גילה העשיר את בר-קמצא בביתו לא יכול לשאת זאת וגרשו בקולניות, בבושת-פנים.

בר-קמצא הפגוע לא סלח לכל המסובים הדגולים שמילאו פיהם מים ואף לא ניסו למנוע את כלימתו הצורבת. יצר הנקמה בער בקרבו. הוא הלך לקיסר רומי ושיקר לו, כי היהודים מתכוונים למרוד בו. בתגובה שלח הקיסר לירושלים צבא גדול, שהחריב את העיר ושרף את בית-המקדש.

מן הראוי לשים לב, מה הכי ליבה את עלבונו של בר-קמצא: השתיקה. אילו נשמעה מחאה, לפחות מפי חלק המסובים, על התנהגותו המביישת של העשיר; אילו נעשה איזשהו ניסיון להניא את העשיר ממעשה הגירוש המשפיל – בין אם היה מצליח ובין אם לאו – לא היה בר-קמצא מידרדר אל עברי פי הפחת, שאת ממדי ההרסנות שלה לא שיער אף הוא עצמו. האדישות המופגנת חתכה בבשרו והעצימה את בושתו לאין שיעור. הוא פירש אותה – ודי בצדק – כי לאף אחד לא אכפת ממנו. לאף אחד לא מפריע מה שנעשה לו על לא עוול בכפו.

מחאה, אולי אפילו אחת ויחידה, יכלה למנוע את חורבן בית-המקדש! מספר מילים יכלו לשנות את התסריט העגום שנקלענו אליו, כל עם ישראל, לפני כמעט אלפיים שנה – וטרם השתחררנו ממנו!

*

זהו אחד המסרים המרכזיים של הסיפור: כשרואים עוול – חייבים למחות. גם כאשר חשים שהמחאה בטוח לא תועיל – אסור לשתוק. אסור להתפתות למחשבה, שהשתיקה לא יכולה לעולם להזיק. לשתיקה עשוי להיות מחיר כבד מאוד, שבאחריותו יישא כל מי שלא עשה כלום לחסוך אותו.

ובתרגום אקטואלי מאוד: קיימת חובה למחות על פשע הגירוש הנורא שעומד להתרחש בגוש-קטיף, היה לא יהיה. חובה המוטלת על כל אחד, ללא יוצא מן הכלל.

גם אם לוחש הלב, שמי אני שמחאה שלי תעזור, ושבכלל – הן פסה כל תקווה ואין שום סיכוי לבטל את גזרת הגירוש – אסור להקשיב אל הקולות התבוסניים הללו. צריך להדחיק אותם – ולקום ולמחות.

גם בין היושבים בבית העשיר שבירושלים היו מן-הסתם כאלה שעשו שיקולים של כדאיות. הם זיהו בעיני העשיר את הטירוף שעמו ניגש לגרש את בר-קמצא והיה להם ברור שבמצב הנתון לא תועיל מחאתם מאומה. לשם-מה למחות – חשבו הם בלבם – סתם לאבד חן אצל העשיר? מילא אם יצא מכך משהו. אבל הלוא אין סיכוי לשנות את המצב!

ולאן הובילו המחשבות הללו, בסופו של דבר? – אל הטרגדיה הנוראה מכול בתולדות העם היהודי.

כך גם היום צריך לזכור, שלא תמיד ניתן לשער מראש מה יצא מהמחאה. לזכור, שהסיכון באי-המחאה יכול להיות כה גבוה, שאף הכדאיות הגדולה ביותר שבשתיקה לעולם לא תכסה עליו.

*

בשבועות אלו שבין שבעה-עשר בתמוז לתשעה באב – הימים בהם אירע החורבן – מתעצם הלב היהודי באבל על ימי הזוהר של פעם ובכמיהה אל ימי הזוהר שנכונים לנו בגאולה הקרובה.

מי יודע – אולי הבעת מחאה ראויה כנגד הגירוש הנפשע – תהיה מה שיכריע את כף המאזניים, שעליהן מתנדנד ומיטלטל עמינו מאז השתיקה שצרבה את בר-קמצא. אולי זה האקט האחרון שמצפה הקדוש-ברוך-הוא מאתנו, כדי להביא אותנו סוף-סוף אל זוהר הגאולה השלמה.

רק אולי – כי ייתכן שגם לזה כבר אינו מצפה, ותכף ומיד – כהרף-עין – ישלח לנו את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, אמן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2005, 13:41
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
יהודי לא מגרש יהודי -הוא מעביר אותו לוילה חדשה....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "זה סיפור ומושר השכל בצידו."

הסיפור שלך נשמע יותר כאיום על מלחמת אחים..בדבריך אתה רק מחזק אותי וגורם לי לתמוך יותר בפינוי (ואם אתה חושב שזה גירוש אתה יכול לפי החוקים הבינלאומיים לדרוש מעמד של פליט). התמיכה שלי היא מכמה סיבות:
1. אני תומך בהחלטה הדמוקרטית לגמרי.
2. גם משום שזה היה כבר צריך להתבצע לדעת רבים בישראל לפני שלושים שנה ..
3. אני תומך בעשרות אלפי אנשי כוחות הבטחון שצריכים בגלל האיומים שלכם לחרוג מפעילותם למען רוב אזרחי ישראל.
4. כשמעבירם בן אדם ונותנים לו כאלו פיצויים ואפשרויות זה לא נקרא גירוש.. המתנחלים קיבלו יותר מאצבע והם רוצים הכל..
ישן 02-08-2005, 16:44
  NewAnony NewAnony אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כמה שלא תחזור על הקלישאהנ והסילוף שבצידה - זה עדיין יישאר גירוש"

כל מה שאורי יודע לעשות זה לדבר דברים חסרי תוכן ולספר לכולם שכל האחרים מדברים בקלישאות
אותו סיפור עם שינוי היוצרות.
חמור מזה שאתה גם מאמין לעצמך

ואולי אני לא יודע לכתוב אבל אתה פשוט לא יודע לקרא(או שעושה את עצמך) וללא קשר גם לכתב
"עכשיו רק נשאלת השאלה למה כל אבא בעל דעות שמאלניות ישלח את בנו לשרת
בצבא שכובש "
תקרא שוב ועם משקפים....
מדובר במישהו שאתה לא יכול לשקר לנו שזו לא העמדה שלו
אין שום קשר לעמדה שלי .

כמו תמיד (ואני לא מגזים)אתה מנסה ללחוץ מכיוונים שונים שלא קשורים לנושא (ספינים נוצרים רק ממצוקה)
קשה לך לקרא את מה שאני כותב ?
מי מבקש ממך בכלל ?!
גם אני יודה לך אם תפסיק לשנות את דברי בכל מקום ולהגיד כלום אחד גדול בתוספת של מילה "קלישאות"
הנסיון העלוב שלך לנסות להשתיק אותי על ידי הערות אינפנטיליות על הכתב או כל דבר קטן ולא קשור אחר לא ממש יעזרו לך.

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 02-08-2005 בשעה 16:58.
ישן 02-08-2005, 16:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דווקא כשאני מחמיא לך (ואלוהים יודע שאין כ"כ על מה...) אתה מתרגז?:)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "כל מה שאורי יודע לעשות זה..."

חוסר היכולת שלך להתמודד עם עובדות בסיסיות, והצורך הנואש שלך לדקלם טקסטים של אחרים
("זה לא גירוש, אלא פינוי"...), לא ממש מסייעים לך להעביר מסר מנומק. צר לי.
העובדה שאתה משתךמש בקלישאות ללא הפסק, היא בעייה שלך, וזה שאני חוזר ומציין עובדה זו,
נובעת בגלל חוסר היכולת שלך לחדול מכך. ברגע שתעלה רעיון שהוא שלך, ולא חזרה מביכה על
משפטים ששמעת מאחרים (כמו למשל השאלה הדבילית על אפשרות הסרבנות השמאלנית
העתידית, בעקבות ה"תקדים" של סרבנות-הגירוש...) - לא תהיה לי סיבה להתייחס לעובדה שכל
הטקסט שלך הוא גיבוב של קלישאות ועברית קלוקלת...
בקיצור (חזרה לעובדות שכ"כ מעיקות עליך עליך, בגלל שהן סותרות את המנטרות שלימדו אותך
למלמל כ"כ בדבקות...), הגירוש מגוש קטיף, צפון השומרון והצפון הרצועה נובע מהחלטת ממשלה -
ובעקבותיו ישנו גם פינוי של כוחות צה"ל, ולא כמו שלימדו אותך, שהגירוש בא בעקבות פינוי כוחות
צה"ל (החלטה דמיונית שמעולם לא נתקבלה...).
ישן 02-08-2005, 17:17
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מאד מענין מי הופך את היוצרות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כמה שלא תחזור על הקלישאהנ והסילוף שבצידה - זה עדיין יישאר גירוש"

אם הכוונה הייתה אך ורק לעקור ישובים - היו יכולים לעשות זאת ללא כל קשר למקומו של הצבא. אם צרכים בטחוניים היו מחייבים השארות הצבא שם לבטח הוא היה נשאר. הצרכים הבטחוניים הכוללים הם אלו שחייבו את ההתנתקות. המדינה הולכת ומתדרדרת כתוצאה מהשקעת משאבים בשמורו של הכיבוש, שאינו מביא כל תועלת למדינה והמשכו יערער עד כדי חיסולה של המדינה בעתיד.

מי שאינו רואה זאת וסומך על כוחו של הקדוש ברוך הוא, איננו יכול לסכן את מרבית אזרחי ותושבי מדינת ישראל.

אני מסכים איתך שצה"ל לא שם כדי לדכא את הפלסטינים, אלא כדי מטרוריסטים להתפוצץ כאן
בלב-ליבו של הקו הירוק. אבל כפי הניראה קיימת גם דרך אחרת, שאינה מחייבת המצאות בשטחים הכבושים. דרך, שהסכוי שלה גדול אלפי מונים מהסיכון שלה. צה"ל עדין מספיק חזק כדי להשיב מלחמה שערה ולהדוף כל תוקפן. ההתנחלויות והמצאות אזרחים ישראלים בין תמימים לבין מתממים רק מקשה על מלאכתו.

אבל אתה אטום ומצוי ב"פוזה" שאינך מסוגל לצאת ממנה. אינך מכיר במציאות המרה וחי בחלומות, שגם אני הייתי מוכן שיתגשמו - אבל .......
ישן 02-08-2005, 19:50

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לצבא אין סיבה להשאר במקום שבו אינו מגן על יישובים יהודיים..."

אתה מוזר "ברגע שתעלה רעיון שהוא שלך" מה רעיון ,מי רעיון ?
אני רוצה להזכיר לך שאנחנו פה לא בדיון על פרס נובל או משהו .
אנחנו דנים על הסכמה או אי הסכמה בדעה כזאת או אחרת כך שבטח ובטח שאני יצטט דברים שאני חושב שהם נכונים ונוגעים לדבר וכי זה גם הדברי.
כמו שעשה מישהו בשם.... א כן ORI באשכול "מרי אזרחי בלתי אלים - האם יכול להצליח בישראל"
שאגב לא יודע מה עניתה שם בסוף כי בגלל הרצון להפסיק אני לא ניכנסתי לשם יותר .
מי לימד ,מה לימד ?
אני רוצה להזכיר לך גם שהדעות שלי לא נולדו אתמול לא לפני שנה ולא חמש
כך שהניסיון לומר ששרון הוא זה ש "לימד" אותי לחשוב כך לא ממש הגיונים

ומי באמת זקוק למי ?
תחשוב בהגיון ,האם צה"ל זקוק לאוכלוסיה או האוכלוסיה לצהל ?
"ישראל היפה" הספיק לכתוב הודעה לפני ותשובתך היתה צפויה מראש
"לצבא אין סיבה להשאר במקום שבו אינו מגן על יישובים יהודיים"
תזכור טוב את התשובה שלך !
כך שאם צהל היה שם בגלל המתישבים ,מה בדיק הסיבה שהמתישבים שם תזכיר לי?
לשם מה בכלל הנוכחות שלנו שם תזכיר לי ?

"כמו למשל השאלה הדבילית על אפשרות הסרבנות השמאלנית
העתידית, בעקבות ה"תקדים" של סרבנות-הגירוש...) "
אתה מוכיח שוב ושוב כי הקלישאות הם של עצמך
אתה כמו תמיד מדבר ונותן סיסמאות ללא שום תוכן וסתם תוקע מילים "משעשע , דיבילי ...."
אתה בכלל רוצה להתוכח איתי שאני לא צודק בזה?
זאת פשוט עובדה ! חלק מאנשי השמאל אומרים במפורש שלא ישלחו את בנם לשמור על התישבות או יסרבו בעצמם אם סירוב פקודה של הימין ימשך כי הוא מקומם אותם וכי חלקם שמרו בעבר למרות האי רצון האידאולוגי
וברור שדבר זה של נסיון לפגועה בהחלטת ממשלה נותן לגיטימציה לכל קבוצת אנשים שלא שלבה עם החוק והממשלה להתקומם
זו היא במפורש לא מימוש זכות ההפגנה כי מטרתה לא לשנות אבל כן לחבל

אני לא יודע מה הדרך של "ישראל יפה" לטפל בטרור
אבל שלי ברורה .
1.הדרך של כניסה לשטח האויב בכדי למנוע טרור היא זאת שהביא אותנו לאלפי הרוגים
היא כן מונעת טרור אבל בד בבד יוצרת דיכוי אוכלוסיה שלא ממש מעניין אותה פוליטיקה וכן רוצה לחיות בשלום אבל הדיכוי מחזק את התמיכה בארגוני טרור וכגודל הטרור יש צורך בדיכוי חזק יותר מה שגם יוצר התנגדות האוכלוסיה חזקה יותר כך גם עולה התמיכה בהאשמות של ארגוני טרור כנגד ישראל

2.בגלל ש 1 לא אפשרי יש להפסיק עם השיטה שמביא אותנו לקורבנות רבים ומעגל דמים אין סופי
כך שיש להוציא משם את הנוכחות הישראלית ולעשות הפרדת ברורה
ולטפל ביד קשה ביהודים הקיצוניים שכן מעוניינים בכיבוש "ארץ האבות" ללא גבולות ידועים לכל

3.האם הפרדה זאת והפסקת שליטת צהל בחיי האוכלוסיה הפלסתינאית תביא שלום ?
התשובה שלי - לא ! לא בצורה שלמה
כי זה רק חלק ממה שצריך לעשות
כן התמיכה של האוכלוסיה בארגוני טרור אם הם ימשיכו לפגוע בישראל תפחת כמו שפחתה דרסטית אחרי כמה הפגזות לפני מספר שבועות
אבל זה לא מעניין כמה מה ארגוני כך שמה שישראל צריך לעשות זאת מלחמת חורמה בארגוני טרור ללא רחמים בסגנון דומה לחומת מגן , ללא התישבות וכיבוש שטח במיוחד לא ע"י אוכלוסיה
ונכנסים, מטפלים, יוצאים .
לא דיכוי האוכלוסיה כדי "לחנך" אותה להיות "ילדה טובה" זה טיפשי ואף פעם לא עבד או יעבוד!

כך שיש לטפל גם בנו וגם בהם כי גם אנחנו לא "טלית שכולה תכלת" ובאמת מדכאים וכובשים
וזה גם לא משנה מי התחיל ראשון
המנהיגים שלנו ,של שני העמים צריכים לעשות משהו כדי להפסיק את זה כל אחד בתחום שלו
ואם אבו מאזן חלש או לא רוצה יש לכוח החזק לעשות את זה בשבלו כי בסופו של דבר זה בשביל שנינו .

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 02-08-2005 בשעה 19:58.
ישן 02-08-2005, 20:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא ייאמן, אתה חושב שאנשים הם או "חתני פרס נובל" או מדקלמים חסרי מחשבה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "אתה מוזר "ברגע שתעלה רעיון..."

אני אגלה לך סוד שהרוב המכריע הוא באמצע, ורק הגורל האכזר דן אותך להיות אחד מהקבוצה
השנייה...
כשאני מדבר על "רעיון משלך" איני מתכוון שתהיה הראשון להביע דיעה, אלא שתהיה מסוגל לנמק
אותה בעצמך, מבלי לחזור כתוכי על דברי אחרים. רק בעייניך זה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית...

השאלה מטופשת "למה המתיישבים שם", שקולה לשאלה למה יש יהודים פה: כי מטרת התנועה
הציונית היא יישוב יהודים בא"י. את גוש קטיף הקים השמאל, ורצוי שתשאל אותם למה עשו כן, והם
יענו לך...

השטות של "אסור לסרב כי אז אחרים יסרבו", היא מביכה בפשטנותה. אסור לסרב כי אז הצבא
מתפרק, מבחינה מבנית. הנסיון בלאיים בסרבנות שמאלנית, הוא קצת מאוחר, בהתחשב בהרכב
הנוכחי של הצבא...

הדרך שלך להלחם בטרור היא מופלאה:
1. לא להכנס לשטח האוייב (אנחנו נהרוג את הטרוריסטים ע"י עצימת עיניים ותפילה כנה למותם...).
2. אנחנו נברח מכל מקום שיש בו מחבלים, וכך הם ילמדו שלא משתלם להלחם בנו במקומות
שבהם אנחנו יושבים ושאותם הם רוצים (כמו למשל ת"א...).
3. לא כתבת שם כלום, למעט שטות מגוחכת על תמיכה בטרור שאתה-לבדך יודע שהיא פחתה
בקרב הערבים לפני כמה שבועות...

השטות המביכה על "לטפל בשני העמים" היא נלעגת, ברמה שאפילו שמאלן מושבע לא היה
משתמש בה ("אנחנו לא טלית שכולה תכלת" זה משפט מרגש מאוד, וראוי שתספר אותו לכל
1100 נרצחי המלחמה האחרונה, שיידעו מי אשם במותם...). כנ"ל המשפט של "לפעול בשם אבו
מאזן", שבא כדי לתאר פעולה חד צדדית - שפוגעת רק בצד שלנו...
עליך לקלוט, כשאתה מבקש לפעול במקום שאבו מאזן לא יכול, המשמעות היא שעליעך לצפות
לפעולה בהקשר הפלסטיני, ולא בפעולה לגירוש היהודים...
ישן 02-08-2005, 23:37

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא ייאמן, אתה חושב שאנשים הם או "חתני פרס נובל" או מדקלמים חסרי מחשבה..."

מה הקשר ?
אני אומר שאין שום צורך בהבאת רעיונות חדשים

ציטוט:

כשאני מדבר על "רעיון משלך" איני מתכוון שתהיה הראשון להביע דיעה, אלא שתהיה מסוגל לנמק
אותה בעצמך, מבלי לחזור כתוכי על דברי אחרים. רק בעייניך זה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית...

כל מה שאפשר לספר כבר בטח סופר
לא לך לא לי יש רעיונות חדשים להוסיף או מאוד חדשים
המאבק בין דעות הימין לשמאל אינו חדש הוא נמשך כבר שנים ארוכות ואין הרבה חידושים
"שתהיה מסוגל לנמק אותה בעצמך" - אני יכול לנמק אני לא זורק דברים שאני לא יודע
אבל תראו מי שמדבר ,אתה זה שלא מנמק דבר ממה שאתה אומר ,בעצם אתה לא אומר דבר
כמה מילים קצרות שהם סיסמאות
התקפות בנושאים אחרים
כמה דברים לא קשורים והכנסת מילים לפי

מה היא אותה מטרה ?
"מטרת התנועה הציונית" - תספר לי עליה בהזדמנות מההתחלה ועד הסוף באופן פרטני
ומספיק לזרוק דברים בעצמך

מטרת התנועה הציונית היא להקים מדינה יהודית ליהודים מן הסתם , ולא לשלוט ולישב כל אדמה שהיא " א''י "
שמה היא אותה א''י ? מי מחליט ? תספר לי אתה מה היא אותה א"י
אבל בגלל הרצון העז והריצה לעוד אתם שוכחים שיש גם את הבית הקיים שיש לטפל בו
אשר יקרוס אם נמשיך ליותר ממה שאנחנו יכולים ואם לא נהיה ריאליסטים
חוץ מזה גם אם כך, דברים משתנים ויש לפעול על פי המציאות
זה גם לא מעניין אותי מי הקים את גוש קטיף לא מזיז לי אם זה שמאל או ימין השאלה מה עושים עכשיו

"השטות של "אסור לסרב כי אז אחרים יסרבו", היא מביכה בפשטנותה. אסור לסרב כי אז הצבא
מתפרק, מבחינה מבנית"
טוב, בזה אתה צודק

אבל העניין הוא שלמה מה אנשי מתנגדי הפינוי יסרבו כי הם לא מסכימים לפינוי ?
גם אנשים שלא הסכימו להתנחלות שמרו על ההתנחלות שלא ברצון , מקומם לא ?
אני אישית לא מסכים לסירוב זה או אחר

"לא להכנס לשטח האוייב (אנחנו נהרוג את הטרוריסטים ע"י עצימת עיניים ותפילה כנה למותם...)."
אתה מדרדר מהודעה להודעה ...

ציטוט:
במקור נכתב ע"י NewAnony :

שישראל צריך לעשות זאת מלחמת חורמה בארגוני טרור ללא רחמים בסגנון דומה לחומת מגן , ללא התישבות וכיבוש שטח במיוחד לא ע"י אוכלוסיה
...
ונכנסים, מטפלים, יוצאים .
לא דיכוי האוכלוסיה כדי "לחנך" אותה להיות "ילדה טובה" זה טיפשי ואף פעם לא עבד או יעבוד!

מצא את ההבדלים .....
הסקת המסקנות שלך מוזרה ביותר .
גם ילד קטן היה מבין שאתה מוציא דברים משום מקום

"אנחנו נברח מכל מקום שיש בו מחבלים, וכך הם ילמדו שלא משתלם להלחם בנו במקומות
שבהם אנחנו יושבים ושאותם הם רוצים (כמו למשל ת"א...)."
נברח ? נסוג ,כי לא הינו צריכים להיות שם זה לא היה הגיוני לנסות לשלוט בחיי האוכלוסיה ולצור הסגר למליוני אנשים
עדיף לסגת במקום לנסות להילחם מלחמה השנצחון בה הוא רעיון אוטופי.

בקשר ל ת"א מי באמת רוצה אותה ? האוכלוסיה הפלסתינאית של היום לא מעניין אותה ת"א ירושלים חיפה
היא רק רוצה להיות חיים נורמליים ולגדל ילדים כמו כל משפחה נורמלית זה הרוב בעולם כולו ולא משנה מה הקונפליקט
אתה לא חושב שמסתתרת שם הכללה "הם רוצים " מי זה "הם" ?
האוכלוסיה הפלסתינאית לא רואה את המצב כמוך ,הם לא רואים את עצמם מתקיפים והניצחון יעביר להם מסר שהם
הצליחו לבלום את הכיבוש הישראלי ונסיון לגירושם ,אבל זה בעצם נכון
בו נדבר דוגרי ....אם הם לא היו מתקוממים ושותקים כמו ילד טוב , הרעיון הציוני המעוות שלך לא היה נותן להם מקום באזור בכלל
והיה מגרש אותם "לים" הלא כך ?
בעייה היא שגם הם היו בתחילת הקמת המדינה מגרשים אותנו וזה מה שהם רצו כי בעצם על פי תפיסת עולמם יהודים הגיעו משום מקום
הפחד "או שאני יתקוף ראשון או הם יעשו את זה " קיים תמיד עד היום הזה ,ויוצר מעגלי דמים אין סופים
"או שפוגעים בפלשתינאים או שזה סופה של ישראל כי הם רוצים להשמיד אותנו" // "או שמגרשים יהודים או שהם ידכאו ויגרשו אותנו"

בגלל זה יש ליצור מצב ברור "פה אתם ופה אנחנו ,שלום ודי !!"
וזה על פי מציאות התישבותית וריכוזי אוכלוסיה של היום .
רצועת עזה היא ריכוז פלסתינאי ויש לצור גבול ברור (שקיים חלקית)ולצאת מתוך הצד פלסתינאי של הגבול
ללא שום חיכוך בין אוכלוסיות כן זה אומר אוטונומיה עצמאית ואף מדינה

"לא כתבת שם כלום, למעט שטות מגוחכת על תמיכה בטרור שאתה-לבדך יודע שהיא פחתה
בקרב הערבים לפני כמה שבועות..."
דובר על כך בתקשורת , אאאאא.... כן הכל "קונספירציה פרובוקציה" כמו תמיד

(זה משפט מרגש מאוד, וראוי שתספר אותו לכל
1100 נרצחי המלחמה האחרונה, שיידעו מי אשם במותם...).
טיפשות גמורה וספין אחד גדול
מה הקשר ?
כן יש לי את האומץ לספר את זה לנרצחי הפיגועים לא ראיתי מקום אחד בו אני מצדיק את מותם .
נרצחי פיגוע הם לא אשמים באותה מידה כמו גם הפלשתינאים שנהרגו בשוגג או מתו בגלל הסגר והדיכוי
תספר לי שהם הביאו את זה על עצמם ? זה שקר
מי שהביא את זה הם פנטים משני הצדדים ,גם ארגוני הטרור בעלי רצון השמדת ישראל שיש להשמיד אותם וגם הרעיון הציוני המעוות של "השתלטות על כל חלקי ארץ האבות"
או משהו טיפשי דומה שלא מתחשב בפלסתינאים ומוחק אותם מהמפה ואחר כך מופתע שהם מתקוממים
היתה מלחמה בין שני העמים שלא משנה גם מי התחיל ,אנחנו ניצחנו ומדינת ישראל קמה, אבל הילד הזה מכפר ערבי מעזה לא משנה לו מי ולמה התחיל הוא רואה את הדיכוי
הוא רואה את החייל שגונב מדירתו , את המתנחלים כותבים "מוחמד חזיר" את כריתת העצי הזית את קרון משום מקום שממנו גודלת התנחלות במקום בו היה אזור גידול
הוא גם רואה שהוא לא רואה עתיד , החמס מספר לו על כך שהוא נלחם בכיבוש והדיכוי ולילד אין סיבה שלא להאמין ,זה מחזק את תמיכנו בהתקוממות .
הילד היהודי רואה אתה רצח חברו בפיגוע ,את השנא ליהודים כמה פנטים ערבים שמדברים על השמדת א"י כולה את "מי התחיל ומי לא ב שנה זו או אחרת"
ודבר פשוט אומר לו "יש להילחם ולדכא אותם"
והינה דור חדש של אויבים נולד
שלא לדבר על ילד יהודי שחונך כל ימיו כי יש להחזיר את כל חלקי אדמת ארץ האבות וכי ערבים הם כלבים ולא בני אדם כמו שאמר לי אישית אחד מהרבנים הראשיים בעיר שלי
בשני המקרים יש לטפל
אתה באמת תמים אם אתה חושב שרק הפלשתינאים אשמים במצב וישראל ילד טוב ירושלים (אישית אני אומר שברוב הם אשמים היסטורית אבל זה לא אומר שאנחנו לא ),
יש פשוט דברים שאף אחד לא רוצה לשמוע ולראות ,תפתח את העניים
אל תהיה בעולם לא מציאותי שנעים לקבל אותו .

ולמה כל כך חשובים לי הפלשתינאים ? הם לא ! אני פשוט רוצה כמו כולם להפסיק את מעגל הדמים הזה ולמצא ואת הסיבות שיש למגר.

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 02-08-2005 בשעה 23:48.
ישן 03-08-2005, 05:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קשה להתייחס לבליל שכתבת, בגלל שערבבת בין הטקסט שלי לדברים שלך...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "[font=Arial]מה הקשר ? אני..."

ייתכן שזו שיטה מוצלחת לטשטש בין השטויות שאתה כותב, לנימוקים שאני מעלה, ושאינך מצליח
לקלוט (עד כדי כך, שאתה לא מזהה אותם...), אבל קשה להתייחס אליה.
עם זאת, שטות אחת נצצה להפליא, והיא עוסקת באי רצונם של הפלסטינים בת"א. מסתבר שאתה
הראשון שהצליח לזהות מגמה הסטורית של ויתור על זכות השיבה בקרב הפלסטינים (במיוחד אלה
של רצועת עזה - שכמעט כולם לא רואים בה בית קבוע, אלא מקום מחסה זמני, עד לחזרה לבית
האמיתי - שעבור מאות אלפים מהם, זו יפו, שאני אתן לך קרדיט שאתה יודע לאיזה עיר היא
שייכת...).

שאר השטויות על "מעגל הדמים" ועל החייל והמתנחל הרשעים שהצלחת להפוך אותם לגורמים
לטרור, בעוד ניסיון מביך להראות שאתה מדקלם מוכשר של מנטרות, שאפילו בשולי השמאל כבר
מתביישים בהן, אינן ראויות ליותר מאשר גיחוך...

"הפנאטים משני הצדדים" זו דמגוגיה מטומטמת שמי שמשתמש בה הם בדר"כ המחבלים עצמם,
שנורא לא מרגישים בנוח להיות האחראים היחידים לסבל של עמם. הבזיון שבסיפור על "הפלסטינים שמתים בגלל הסגר", אמנם ראוי לכותרת אצל גדעון לוי, אבל להשוות אנשים אלה
לקרבנות הטרור, שבגללו הוכרז סגר מלכתחילה, זו איוולת מביכה, שמעידה שסיימת לדקלם את
סיסמאות האתרוג, וכעת אתה מדקלם לי ישירות מגוש שלום (אה, כן, אתה בכלל לא שמאלני...).
ישן 03-08-2005, 07:57

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קשה להתייחס לבליל שכתבת, בגלל שערבבת בין הטקסט שלי לדברים שלך..."

טוב אם אתה לא מסכים אתה מאוד פרימיטיבי ,מה אני אגיד לך

ונגיד ש 100% מהפלסטינים רוצים בת"א
מה זה מעניין אותך ?
תל-אביב לא דומה בשום דבר לנצרים וגוש קטיף לא גאוגרפית לא אסטרטגית לא דמוגרפית ולא פוליטית ומדינית.
ואני חושב שאתה בעצמך יודע למה היא שונה כך שבבקשה לא להכניס אותה כמו שאתם אוהבים (כמו תמיד "ומה עם ירושלים ומה עם ת"א ?!" )
אותו הדבר עם ירושלים שיש לה משמעות אחרת חוץ מאזור נוסף במפה
כך שויתור על אזורים אלו שונה ואינו קשור לויתור על משהו טיפשי כמו נצרים

"ועל החייל והמתנחל הרשעים "
תספר לי שוב שאני זורק דברים ? יש עובדות בשטח
היה מקרה של גנבה ע"י חילים של מוצרי מזון ואלקטרוניקה וחיילת שהכריחה פלסתינאים לשתות חומר נקוי , הידידים שלי ששמרו שם ספרו לי על המכות שחלק הקיצוני של החילים נותן ללא סיבה .
אבל חס וחלילה אני לא מכליל את צהל , מפגרים לא חסר גם שם אבל לרוב הם עושים את העבודה בצורה מסודרת ומכובדת .

ושלא תבין לא נכון
גם אני השתמשתי במילה "כיבוש" לא פעם
ההבדל ביני לבין האב השמאלני בדוגמה שלי בתחילת האשכול ,שאיני לא רואה את צהל ככובש
צהל נמצא שם בגלל...
על פי דברך בגלל המתישבים כדי להגן עליהם ואם תספר לי שאין כיבוש מתנחלי אתה שקרן או פטתי
צץ פה ושם קרון על שטח בעיתי, אחרי שנה+ גדל לכמה משפחות ומביאים חיילים לשמור , וכך צהל וכל המדינה נגררת אחרי קומץ קיצוני
סיבה נוספת היא כי הם רוצים לתפוס שליטה על אזור כזה או אחר כצעד ב"לחימה בטרור"
דבר ששגוי כי ישראל אף פאם לא הצליחה להילחם באוכלוסיה תוך תפיסת שטח והחזקתו
אבל טובה בהתקפה כנגד חזית ברורה השמדתה או פגיעה קשה בה ויציא
בנוסף כי שליטה זאת רק מגדילה את החיכוך והשנאה

"הפנאטים משני הצדדים" זו דמגוגיה מטומטמת שמי שמשתמש בה הם בדר"כ המחבלים עצמם,"
דמגוגיה ? אתה מצחיק אותי ואתה גם שקרן
דבר ראשון , איפה שמעת שמחבל מדבר על "הפנאטים משני הצדדים" ?
ועם הם כן אני מסכים איתם בזה , אין שום סיבה לשלול כל דבר היוצא להם מהפה אוטומטית
שנית זה נכון ואם אתה מספר לי על הרצון שלך בביצוע תוכנית "הציונית" שלא מתחשבת באוכלוסיה הפלסתינאית ובסוף מטרתה אומד "גירושם כליל" שהוא דבר הזוי
אתה גם אחד מה הפנאטים

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 03-08-2005 בשעה 08:09.
ישן 03-08-2005, 08:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"כיבוש מתנחלי"? מאיפה לעזאזל אתה מוציא את הביטויים העילגים הללו?...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "טוב אם אתה לא מסכים אתה מאוד..."

אני שמח שמישהו סיפר לך על המילה "פרימיטיבי", אבל מצר על כך שלא הסביר לך מה פירושה, ועל
כן השתמשת בה באופן שגוי...
השטות שלא צריך לעניין אותנו מה חושבים הפלסטינים, היא נלעגת במיוחד, בבהתחשב בכך
שבמשך כל הזמן, אתה הראשון להסביר שבגלל שהפלסטינים חושבים איקס וואי, אז יש טרור -
ופתאום כבר לא אכפת לך מה הם חושבים...
אני מבין שאתה מתקשה להסתדר עם לוגיקה של מישהו אחר, אבל לפחות תנמסה להיות עקבי בכל
הנוגע לטענות המגוחכות שלך-עצמך...
שמחתי לראות שהפכת יישוב שחיים בו בני אדם ל"משהו טיפשי". אני מניח שלו אבא שלך היה גר
שןם, זה לא היה נראה לך טיפשי כ"כ, אבל קשה לבוא אליך בטענות - אני בספק אם יש לך בכלל מושג על נצרים, מלבד זה שאתה נלחם להסביר את דברי שרון, ש"דין נצרים כדיןם ת"א" (עליהם
שמעת לראשונה, רק לפני שבוע, וכבר אתה מלא תובנות לגביהם, כאילו שרון הסביר את פירושם
לך, באופן אישי...
שמחתי לראות שאין לך מושג על הרטוריקה הפלסטינית עד כדי לטעון שמצד אחד, אני שקרן בכך
שטענתי שאחרי כל פיגוע, הם מגנים את שני הצדדים (עובדה שכל קורא עיתונים יודע - אבל
מדקלם מנטרות צפוי לפספס...), ומצד שני, אם אני דובר אמת - אז אתה מסכים עם המחבלים
בדבריהם...
אני מבין שיש בעיית ידע חריפה, אבל תעשה מאמץ שלא לבזות עצמך בכל פעם שאתה כותב
משפט. זה מעייף נורא לתקן כל שטות שלך (הגם שאתה משקיע מאמץ רב בלערבב אותה עם
הטקסט שלי, בתקווה שלא ישימו לה אליה...).
חזרה לכותרת: השטות המביכה על "כיבוש מתנחלי" היא כ"כ אדיוטית, שפשוט קשה להאמין שלא
התפדחת מלכתוב אותה (טוב, האמת שבהתחשב ברמת הידע שאתה מפדין בדר"כ, קשה להניח
שבכלל יש לך מושג שהיישובים קמו א-ח-ר-י ה"כיבוש", ולא המצב המופרך שנראה לך, שבו הצבא בא אחרי המתנחלים, לצורך הגנתם...). צה"ל ישב ויושב ביש"ע, לא רק למען המתיישבים,
אלא גם ובעיקר למען יושבי הקו הירוק, שכן הוכח חד משמעית (לא לך, אבל אתה מוכיח השכם
והערב שאתה באמת לא נחשב למישהו שניתן להוכיח לו משהו ושהוא גם יבין אותו...), שטרור ניתן
לבלום רק אם יושבים במוקדי היציאה שלו. כיום רמת הטרור היא אפסית לעומת 2002, יודע למה?
כי אנחנו בתוך הערים.
ישן 03-08-2005, 09:31

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""כיבוש מתנחלי"? מאיפה לעזאזל אתה מוציא את הביטויים העילגים הללו?..."

פרימיטיבי -אתה פשוט היית צמוד מדי למילו מכדי להבין את האופן שבו הושאל הביטוי.
זה שהזכרתי את ת"א ונצרים לא קשור למה ששרון אמר . אתה מדבר על ת"א אני מדבר על נצרים.

שאלתי מה זה מעניין אותך ?
אותי זה לא מעניין מה רוצים פלשתינאים גאוגרפית יש לעשות מה שטוב לנו וגם הגיוני
ולא טוב לנו לשלוט על חיי אוכלוסיה זאת ולא הגיוני כמו כן לא נהיה טיפשים לדבר למה גירושם כליל
לא הגיוני אני מאמין שאפילו לך יש מספיק שכל להבין למה.

"שמחתי לראות שהפכת יישוב שחיים בו בני אדם ל"משהו טיפשי". אני מניח שלו אבא שלך היה גר
שןם,"
כן הוא טיפשי וחבל שנתנו להם לגור שם
וצריך לתקן את זה
לגבי אבא שלי ... ברצינות אין לי מוסג מה היה אם ... זה פשוט לא כך
ומה היה אם הבן שלך היה מת ללא סיבה תוך שמירה על קרון ?
כמו שאני רואה את זה עכשיו אני לא יתנגד ויש גם אנשים כמו בדוגמה שלך והם בעד ההתנתקות
אבל אין לי מוסג אמיתי מה היא אם.
"מה היה אם" זה שאלה טיפשיט מאוד זה פשוט לא כך

" אני שקרן בכך שטענתי שאחרי כל פיגוע, הם מגנים את שני הצדדים"
אתה מדבר לא ברור ,מדבריך עולה כי אתה מדבר על חמס או ג'יהאד איסלמי וכו
הם בפרוש לא דיברו כך
"שני, אם אני דובר אמת - אז אתה מסכים עם המחבלים בדבריהם..."
איפה הצדקתי הרג חפים מפשע משני הצדדים?
אבל באופן הגיוני יש סיבה להתקומותם וזה מה שאני אומר

"קשה להניח שבכלל יש לך מושג שהיישובים קמו א-ח-ר-י ה"כיבוש", ולא המצב המופר"
מספר לי שדברי מוזרים ....
מה זה קמו א-ח-ר-י הכיבוש ? אין חיה כזאת ,מה זה "א-ח-ר-י הכיבוש"
שקר הוא לספר לי שההתחישבות היא מתנחלים אחרי צבא
אם כך למה הצבא היה שם אם
"לצבא אין סיבה להשאר במקום שבו אינו מגן על יישובים יהודיים... "
זוכר ?

אך שקר הוא גם לספר גם את ההפך
כי שני הדברים נכונים
למשל בסיסו של גוש קטיף נוצר ע"י ידי הממשל זה נכון והיה זה טעות ולך אין אפילו סיבה למה הוא קם
אבל הרחבתו וישובים חדשים קטנים אחרים שצצו
זה עניין אחר והם קמו תוך כדי כך שהיצור קם על יוצרו ורעיון הכיבוש המתנחלי תפס.
אתה מספר לי על ערבים שאומרים "גרוש יהודים מ א"י" ומכליל
למה אתה לא מספר לי על היהודים שאומרים "גרוש ערבי מכל א"י "
יש אפילו פה בפורום כמה שמציעים את זה ,מה אנחנו יותר טובים ?
אז נכון , הכוח של ישראל ,השתלטות על שטחים הביאו את העליה ברעיון המשיחי "כיבוש ארץ האבות"
אני זוכר טוב איך יהודי דתי עשה סיור ברצועת עזה ליהודי עשיר שמממן אותם ...
"פה זה הישוב שלנו ... ופה כביש שרק ליהודים מותר לעבור .. פה היה אזור גידול פלשתינאי
אבל החברה שלנו באו ,כרתו את העצים והקימו את הקרונים "
ציטוט אמיתי ולא נדיר

כמה שאתה שקרן
חלק מההתנחלות כמה מבסיס צבאי שאגב בגלל ההתנחלות הוא תקוע שם ולא יכולה לזוז
אבל זה רק חלק קטן !
כמה התנחלויות יש בגלל שהרב X או Y גר שם לפני אלף שנים
כמה התנחלויות קמו אחרי נרצח בפיגוע על שמו כדי "להראות להם מה זה!" (אינפנטיליות)
כמה התנחלויות קמו ע"י פורעי חוק בגלל הרצון הציוני המעוות לישב כל חלקת אדמה שרואים
אף פעם לא ראית קרון שצץ על גבע ללא שום קשר לנוכחות צבאית ?
מספרם הרבה יותר גדול

"טרור ניתן לבלום רק אם יושבים במוקדי היציאה שלו. כיום רמת הטרור היא אפסית לעומת 2002, יודע למה? כי אנחנו בתוך הערים."
ההבדל הוא שלפני חומת מגן לא עשינו דבר נורמלי כנגד הטרור
כמו שכבר אמרתי פעם "כוח כן מטפל אבל לא מרפא"
הישיבה שלך בתוך השטחים תצור התנגדות חדשה אולי חלשה יותר מאשר אי ישיבה והמשך הדיכוי אבל לעולם לא תפתור את בסיס הבעיה כי יוצר כידוי חדש
את מי אתה רוצה לדכא ? בסופו של דבר מדוכאת האוכלוסיה שלא לטובתינו והתמיכה ברעיון של החמס עולה .
והמסר "מקל או הגזר" טיפשי ולא עובד כך .
אבל ספר לי מה הקשר בין זה לישיבת חילים בגוש קטיף שאין להם סיבה להית שם ללא המתישבים?

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 03-08-2005 בשעה 09:39.
ישן 03-08-2005, 14:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ממש בקצרה, כי אין טעם להגיב לשטף העילג של סיסמאות שמאל קיצוני, שאתה משפריץ פה...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "פרימיטיבי -אתה פשוט היית צמוד..."

מרתק שאתה שואל למה מעניין אותי מה רוצים הפלסטינים, בהתחשב בכך שבאשכול הבעת שתי
דחיעות בנושא, בעוד שאני עקבי לחלוטין: אני טוען שמאוד מעניין אותי מה חושב האוייב. לך זה נראה
מוזר, שכן אתה עדיין לא גילית שמי שיורה עליך הוא האוייב שלך, ולא זה שתשרת איתו בצבא כשתתגייס (דבר שאני מקווה שהוא לא צפוי לך בקרוב, שכן אני לא רוצה לחשוב שאתה בתיכון, עם
רמת ידע וכושר התבטאות ירודים שכאלה...).
מרתק שהסקת מדבריי על מחבלים שדיברת על חמא"ס או על ג'א"פ, אבל במציאות ישנם עוד לפחות
עשרה ארגוני טרור, שהגדול בהם הוא פת"ח, שדובריו מתבטאים בקשר ל"שני הצדדים" חדשות
לבקרים. לא נורא, הם ארגון מאוד זניח, ולכן כנראה לא שמעת עליהם...
אהבתי את הדגשת המשפט שלך, אבל הצבא מגן מתוך יש"ע גם ובעיקר על יישובים יהודיים בתוך
הקו הירוק, וזה שאינך קולט זאת, זה רק בגלל שאין לך "מוסג" (מילה חדשנית...).

השימוש שלך במילה "דיכוי" מאוד מרשים, ואין ספק שקראת עליה לאחרונה - אבל אנא למד
להשתמש בה בשכל, במקום לייחס אותה לצה"ל...
ישן 03-08-2005, 14:45

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממש בקצרה, כי אין טעם להגיב לשטף העילג של סיסמאות שמאל קיצוני, שאתה משפריץ פה..."

לא מעניין אותי מה רצונו של האויב מעניין אותי מה שטוב לי
אבל את דבריו צריך תמיד לשמוע

אני עברתי את התיכון שלי לפני שנים לא מעטות
ובמקום לזבל ת'שכל יכולתה לתקן אותי ללא לעג וזה היה עוזר

כל הפלסטינאים אומרים דברים שונים כמו שהאנשים מהם הם מורכבים ,אי אפשר להכליל
עם ישראל מורכב מאלפי דעות ,חלקם לגרש ערבים לים ,אי אפשר להכליל
בשני הקיצוניים יש לטפל
*מחבל=ערבי קיצוני=יהודי קיצוני = כחול קיצוני= כתום קיצוני
רצית שאני ארשום את כל הרשימה ?
פתח מצדיק את הפיגוע ואם לא ממש נדיר מגנה ,אני מגנה תמיד וזה ההבדל .
אני רק אומר שיש סיבה להתקוממות

אני הסברתי שוב ושוב מה הבעיה בהגנה תוך שליטיה על אוכלוסיה גדולה מתנגדת
אבל אתה אומר שצהל בא לשטח האויב בכדי להגן על כל מדינת ישראל
למה בכלל היו צריכים לישב האזרחים שם ?
עכשיו צהל והממשלה מבינים כי זאת לא דרך הגנה נכונה זה לא עזר וההפך רק יוצר אי סימפטיה לישראי בעולם ובאוכלוסיה הפלשתינאית ללא תוצאות אמיתיות .
ורוצה לצאת אבל תקוע אם המתישבים שבאו אחר כך (בכמה מקרים) וצהל יוצא
אז מפנים אותם אם פיצוי כלשהו כמה שאפשר.

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 03-08-2005 בשעה 15:09.
ישן 03-08-2005, 21:55

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מקווה שאתה לא כותב אמת ושאתה עדיין תלמיד - לטובתך..."

דבר כמה שאתה רוצה אבל איני תלמיד כבר כמה שנים טובות
מוזר בכלל שאתה מזכיר את זה כמו תוכי , לו לא היו לי שגיאות כתיב לא היה לך הרבה מה לכתוב בהודעות . סיסמאות לא תופסות הרבה מקום אתה יודע

ההגדרה שלך ל "קיצוני שמאלני " מצחיקה ביותר שלא להגיד טיפשית , על פי שיטתך אולי גם אתה קיצוני ימני ,דבר שמתחזק לאור דבריך ומה שמסתתר בהם בהודעות האחרוניות
אבל נכון שיש דברים שהקיצונים אומרים וזה אמת ולא משנה מה צבעם לא כל מה שיוצא מפי אדם זה או אחר אפשר לשלול ישירות

ההבדל בין גליל ת"א חיפה וכו.. לגוש קטיף הוא עצום ואל תעשה את עצמך טיפש זה ספין שכל מתנגד הפינוי זורק בכדי לשנות את הנושא
יש הבדל ברור דמוגרפי גאוגרפי פוליטי אסטרטגי והיסטורי שלא להוסיף אוד כמה שהם טריויאליים
ואין צורך לשבת שעה ולהזכיר את כל הדברים
ובכלל כמו שאתה נוהג לומר : אתה כל כך מביך את עצמך בשאלה זו כי אין לי סיבה אפילו להתיחס על זה

"קיצוניים באשר הם" (כאשר לשיטתך הם קיימים רק אצל מעט מהפלסטינים, ואצל הימין...)."
מכניס מילים...
"מעט מהפלסטינים" איפה כבתי את המילה "מעט" ?
ההפך ! בגלל האנרכיה והאיסלם הרדיקלי בעולם יש יותר קיצוניים פלשתינאים יחסית לאוכלוסיה פלשתינאית
מקיצונים יהודים יחסית לאוכלוסיה יהודית.
אין דבר זה שולל את דברי כי בשני המקרים הם לא הרוב באוכלוסיה .
וכן.. כבר אמרתי שהסקת מסקנות והבנה שלך מוזרים ביותר ? אני חוזר על כך שוב .

אין דבר כזה השטלתות ימנים קיצוניים על שטחים פלשתינאים?
אין דבר כזה קרון שצץ ללא קשר לצבא ? (אני מניח שזה טיעוני השמאל הקיצוני שלך ) ,אתה כל כך מתחמק מזה?
אוהו ! לפחות הייתה שותק, כי פה אתה או שלא מפחד לשקר בפרצוף או שמנותק מהמציאות
ולפעמים אתה מפחד לספר את האמת, מתחמק כמו תמיד ושואל שאלה על שאלה .
בכדי להתחמק אתה מנסה להיעזר גם ברעיון הציוני תוך עיוותו, הרעיון הציוני המעוות שלך מזכיר לי את תורת היחסות המפורסמת ,כי הציונות שלך בעצמה מכתיבה את כריסת הרעיון הבסיסי שלה

אבל כמה דברים שאני מסכים אתך לסיכום (נא לא להודות לי) :
אסור לסרב כי אז הצבא מתפרק,
יש להילחם בטרור ולהשמידו

והחשוב ביותר
כי אין טעם להגיב לשטף העילג של סיסמאות
כך שאני מפסיק להגיב לך ,שוב בתנאי כמובן שלא תכתוב יותר מדי שטויות בהודעה ההבא
כי ברצינות אם אתה חושב שיש לי את כל הזמן שבעולם לדבר אם מישהו שאומר כלום אחד גדול ורק גורם לשותפו לשיחה לדבר , מעוות את דבריו מכניס לו מילים משנה את הנושא כל שורה , זורק סיסמאות וספינים ובנוסף גם מאשים את האחרים במעשיו
תאמין לי שאין לי את הזמן זה .

אבל בשורה התחתונה אתה אוהב לכנות דברי אנשים "טיפשוט , משעשע , בורות ,דמגוגיה ,קלישאות"
וכל זה כדי להראות לקוראים או משהו כמה שאתה צודק זאת בסיס רעיון האסטרטגי שלך לשיחה
למרות שבסופו של דבר מי שבאמת מזבל פה עם שטויות שלו זה אתה
סגור שם בעולם של עצמו שולל כל דבר לא נעים ולא מפחד אפילו לשקר שקר שקוף .
חשבתי שאתה חכם ותגיד את מה שכל מסכיל המתנגד להתנתקות היה אומר אבל אינך אפילו יכול לחשוב על כך
על מה אני מדבר?,זה לא משנה... לא ניתן לך רעיונות

וכמו שאמרתי אני לא יודע אם בכלל אתן יחס לשקרים ושטויות בהודעה ההבא שלך .
שלום.

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 03-08-2005 בשעה 22:11.
ישן 04-08-2005, 05:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לולא כתבת בשגיאות כתיב, הייתי נאלץ להתייחס רק לתוכן של השטויות שלך...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "דבר כמה שאתה רוצה אבל איני..."

אבל אתה מתעקש להתבטא ברמה של תלמיד חטיבה מתקשה, ועוד מתלונן על כך שזה צורם לעינו
של הקורא...
החיבור שעשית בין הגליל לת"א, הוא אווילי ומביך, אבל הגליל שונה מת"א מכל הבחינות שתיארת,
בעיקר זו הדמוגרפית. לך ובדוק מה המצב הדמוגרפי בגליל, ואז תסביר למה שם פתאום חובה לעמוד
על שלנו, אבל ביש"ע אין סיבה לעשות כן...

לשאלתך המשעשעת: אין השתלטות ימנית על שטחים פלסטיניים. לך ולמד כמה מיישובי יש"ע קמו
על שטחים פלסטיניים (טוב, נחסוך לך - המספר הוא אפס עגול, כולם קמו על אדמות מדינה...),
ולעומת זאת כמה מהיישובים שלדעתך הם "ישראל האמיתית" קמו על חורבות כפרים פלסטיניים...

בקיצור, חוסר הידע שלך בתחומים אלה הוא כ"כ מביך, שלא מפתיע שהחלטת לנתק מגע - אה, אופס
אפילו בהחלטה זו אינך עקבי, ועוד באותה הודעה, אתה מסייג החלטה נועזת זו...
ישן 04-08-2005, 13:32

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לולא כתבת בשגיאות כתיב, הייתי נאלץ להתייחס רק לתוכן של השטויות שלך..."

אין זה בכלל בחירה שלי איך שאני כותב .
אין באפשרותי לשנות זאת , אתה מוזמן לתקן או לסתום את הפה ולא לקרא את דברי.
הלעג שלך זה לא משהו שעוזר .

אתה מה זה מוזר
קודם כל אני לא רואה מקום בו חיברתי את ת"א עם הגלילי רק נתתי את ההבדל בין גוש קטיף לאזורי קו הירוק
אל תעשה סלט !
בגליל יש לך שליטה מלאה והכרזה חוקית כשטח א"י
יש הבדל עצום במספרים הדמודרפיים ובאוכלוסיה
ישראל יכולה לשלוט על הגליל בקלות אין סיכוי ברצועה לפחות לא לטווח זמן ארוך
לשליטה ברצוע יש לך בעייה פוליטית קשה ועם מתקומם

ההקשר בין התנחלויות לשטחים בקו הירוק זה דבר פטתי אתה יודע ,בא נהפוך את הדברים ונשאל אותך,
מה אתה מנסה להוכיח לי ? שאם אני מתפשר על עזה שאף פעם לא תהיה שלנו ולא היתה שלנו
אני גם בעד להחזיר את הגליל ות"א? נותן לך את מילתי שלא
כל פעם שמזכירים את גוש קטיף אתם לוחצים על משהו אחר(ספין, ממצוקה) "אבל גם שם אתה כובש !" "יש גם ערבים פה ושם וכאן ..."

הרוב הגדול בעם וגם השמאלנים ברובם (אני מאמין ורואה)לא יתפשרו על יותר מגבולות הקו הירוק החדש .
כל דבר מעבר לגבולות קו הירוק החדש לא סופחו חוקית ע"י הממשלת ישראל .
כל דבר מעבר לגבולות קו הירוק החדש בעל בעייה מדינית קשה .

*קו הירוק החדש אומר : קו ירוק מקורי עם רמת הגולן וירושלים וללא גוש קטיף ויהודה ושומרון (הגדה המערבית על פי כמה,שגם כך אתה אומר שאנחנו לא שם כל הישובים בקו הירוק)
הוא "הקו הירוק החדש" של היום (לא של פעם ,כי שינו את משמעותו )

בו נדבר דוגרי שוב ?
הגליל היא לא מקום כבוש גוש קטיף כן ! זה ההבדל נקודה !
נכון שאני משקר במשפט הזה ? הימין גם יחזק את הפרחת דברי "אבל אתה כובש גם שם ..ופה ....בכל מקום" (אחלה תרוץ)
יש דברים שאנחנו לא רוצים לדעת אבל זאת האמת
היה פה מאבק בין שני העמים עד ל 48 על כל חלקת אדמה בקניה, בדרך פוליטית, או כוחנית ועד ל 47 לא היו גבולות בכלל .
אף פעם לא היו גבולות ברורים .
בא נדבר פה אמת ,בכל מקום אנחנו הכובש או שזה היו הם , לא היו הרבה יהודים פה לפני מספר שנים אולי כמה אלפים
קמצוץ שלא חשב אפילו על ישוב יהודי ב אזור וחיכה לגאולה מאות שנים אם לא אלפים.
עלינו מארצות אחרות (גם חלק מהפלשתינאים לא מהמקום אבל זה לא משנה מה שאנחנו) .
וכל זה למטרה להקים מדינה יהודית .
היה זה חלק מהמאבק השרדות של העם היהודי (שקם לתחייה אמיתית תודות להרצל) שהוא דבר מקובל כמובן עלי כי אני יהודי .
לא היה שם שום רעיון משיחי של "מסע צלב(או מגן דוד)" לכיבוש ארץ ישראל ,ארץ האבות ע"י יהודים במיוחד שא"י הזאת היא אזור אמורפי
שאף אחד לא יודע מהגבולות שלה ואיפו היא .
כמו כן לא היה שום רעיון אימפריאליסטי אחר, רק רצון התחלתי של הקמת מדינה גדולה כמה שזה שאפשרי לפני הכרזתה .
עובדה שהציונות לא דיברה בכלל בתחילה על מקום גאוגרפי כזה או אחר ולא היה שום קשר להיסטוריה ומורשת
כמובן שהרצון היהודי לישב את ארץ ישראל היה חזק יותר מאפשרויות אחרות בגלל ההקשר ההיסטירי לארץ בנוסף שהיו הבנות עם הבריטים בתחילה.
בשנת 47 חולקה המדינה ע"י הבריטים , לרגע היתה היא זאת הא"י ולא יותר .
על פי שיטתך לו לא היתה פורצת מלחמת העצמאות והכל היה טוב ויפה ישראל היתה צריך לפתוח במלחמה כדי לכבוש ולישב גם את "גוש קטיף" שההתיישבות בה
היא חלק מהרעיון המרכזי שלנו פה.
גבולות 47 היה גבול מוסכם לכל חוץ מהעולם הערבי שחשב שאפשר גם אחרת
פתח במלחמה והפסיד בה , קיבל את גבולות הסכמי שביתת נשק 49 שהוא הקו הירוק המקורי ולא גוש קטיף לא היה בה .
ועד ל 67 ישראל לא הכריזה על שטחים חדשים שסופחו ב 49 כגבולות שליטה ישראלית .
בשנת 56 במבצע קדש כבשה ישראל את רצועת עזה מידי המצרים שלא ראתה בה גם שטח שלה אבל החזירה תחת לחץ בין לאומי.
רצועת עזה לא היתה שלנו (אגב באותו הזמן קם לו מושג "בלתי חוקי בעליל") .
בשנת 67 פתחה ישראל במלחמה כמכה מקדימה
במלחמה זאת הוסיפה ישראל לעצמה את ירושלים, רמת הגולן ,סיני, רצועת עזה ,ואת יהודה והשומרון.
סורטטו גבולות חדשים על פי הפסקת אש החדשה שהוא הקו הסגול , הקו הירוק של 49 הוכרז כגבול מדינת ישראל על פי חוק ישראל , עליו סופחה ירושלים ורמת הגולן
ונוצר "קו ירוק חדש".שהוא גבולות קו ירוק המקורי עם תוספות , כל השטחים האחרים ,סיני, רצועת עזה ,ויהודה והשומרון אף פעם לא הוכרזו כחלק ממדינת ישראל
מה שאומר "לישב יהודים ב א"י" זה לא גוש קטיף ולא יהודה והשומרון , תיישבו את הנגב !!! זאת ציונות !
ואת סיני החזרנו (אגב רבנים אמרו גם על ימית שהיא לא תפונה ויהיה נס)

לגבולות של 47 אי אפשר היה לחזור כי דבר זה היה מסכן את מדינת ישראל אסטרטגית בזמנים של איום השמדת ע"י מדינות
הערב השכנות , למרות שהמצב שונה היום גם היום אחרי שכבר חלקים אלו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל וגם לא נוח אסטרטגית
לעזוב אותם כך שאין כל סיבה לעזוב אותם .
אותו הדבר גם אם חלקים האחרים בתוך הקו הירוק החדש.
אין כל סיבה לעזוב את ירושלים בגלל ההקשר החזק שלה לעם היהודי .
אין כל סיבה לעזוב את רמת הגולן ,מקום אסטרטגית שנכבש אחרי האגרסיה סורית.
גם עזיבת ההתערבות ברצועת עזה היא דבר לא אופטימלי אסטרטגית (מצחיקה הבורות שלך שאתה שביל זה שולך אותי לשאול אחרים ואינך מזכיר זאת ,
לצבא אין סיבה להשאר במקום שבו אינו מגן על יישובים יהודיים')

אבל מה לעשות ,לא כל דבר מושלם גם אפשרי , גם חילוק ברלין היה דבר נורא אסטרטגית לשני הצדדים אבל אי אפשר לעשות הכל מה שטוב .
אחרת אם זה המצב כל אחד היה כובש את השני בגלל שקיומו זה פוטנציאל לאיום עתדי אם מקשרים לענין שלנו..

יש הבדל נוסף ענק בין רמת הגולן (חוץ מזה שהיא הוכרזה כחלק ממדינת ישראל)למשל (אין קשר לגליל שלך),לבין רצועת עזה
חלק שאתה בטיפשותך רואה בו דבר שולי .
אני מקוה מאוד שבני אדם זה לא דבר שולי בשבילך כי גרה שם אוכלוסיה של מליון אנשים שאגב אנחנו ריכזנו אותם שם
בחלקם .
מליוני פלשתינאים שם (מליוני -באופן כללי לא רק עזה)אף פעם לא יקבלו את שלטון ישראל באזורים אלו אם כן אתה גרש אותם מהאזור .
זה משש לא טוב שהם שם , אבל הם שם ! זאת המציאות .
*אגב!* - אני עדין מצפה מחוסר סבלנות להסבר מפורט על הצינות המצחיקה שלך .
במיוחד אני מחכה לחלק בו היא מטפלת בבעייה הפלשתינאית , זה חלק מרתק מאוד
.

אז נכון שידיני על העליונה, הקמנו מדינה חזקה ופורחת יחסית , עם צבא שיש להתגאות בו
הגבולות שלנו גדלו אבל יש גבול .
יש סוף סוף לבנות את המדינה! ולא להתעסק באימפריאליזם.
מה הוא הגבול ? איפה עוצרים ? לא ניתן לשלול את קיומם של הפלשתינאים ,
הגבול שלנו גדל לגבול הירוק החדש הושאר להם מקום בשם רצועת עזה (כרגע מדברים על רצועת עזה)
אבל אתה גם אומר בעצמך "שהיישובים קמו א-ח-ר-י ה 'כיבוש' " (חוץ מזה שאין דבר כזה "אחרי" הכיבוש )
וכי ההתישבות רק בקו בירוק שזה גבולות שלא היו אף פעם מדינת ישראל זה אומר שאנחנו מכרסמים להם מקום תחת השמש .
ויש לעצור להבין שיש גבול לזה ולתת להם את מה שיש להם לפחות ,וגם בנוסף מוסכם חוקתית ובין לאומית
אחרת מה אתה רוצה לעשות ? ערב הסעודית ? ים ?

ונעזוב את זה ונעבור לדבר המרכזי בשיחה:
חוסר היכולת שלך להתמודד עם עובדות בסיסיות לא ממש מסייעים לך להעביר מסר מנומק למה זה גירוש . צר לי

קודם כל המושג גירוש (אתה כל כך מתעקש)- הוצא בכח
ולא הוצא כנגד רצון
בכוח אף אחד לא רוצה להוציא אותם , מבקשים מהם לעזוב בשלום
לא זכור לי לו פעם אחד בהיסטוריה בו נעשה משהו שנקרא "גירוש" ובד בבד
ניתן ל"מגורשים" זמן כו רב , נותנים להם מגורים ,בונים מגורים למטרה זו בשבילהם ! , משאיות למעבר חינם, פיצויים בסביבות חצי מליון . וכו....
כך המושג שלך "גרוש " הוא רק למטרה אחד , לעוות את הדברים כמו השימוש במילה "אונס" ולהפוך את הדבר למשהו קטסטרופלי

ולדבריך :

"הגירוש מגוש קטיף, צפון השומרון והצפון הרצועה נובע מהחלטת ממשלה -
ובעקבותיו ישנו גם פינוי של כוחות צה"ל,"
שאלה : למה צהל מתפנה ?

"לצבא אין סיבה להשאר במקום שבו אינו מגן על יישובים יהודיים... "
מסקנה : אין סיבה לצהל להיות שם - צודק מה אני אגיד לך

"ולא המצב המופרך שנראה לך, שבו הצבא בא אחרי המתנחלים, לצורך הגנתם"
מסקנה :צהל היה לפני המתישבים
מסקה 2 :אתה שקרן אם אתה אומר שאין דבר כזה
שאלה :למה מתישבים באו ?

"כי מטרת התנועה הציונית היא יישוב יהודים בא"י"
מסקנה : להשטלתות על השטח

*תשובתך שווה ל = כי זה מה שאנחנו עושים ,זאת מטרתינו , כובשים את האזור !

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 04-08-2005 בשעה 13:50.
ישן 04-08-2005, 23:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עשית דרך ארוכה מ"אני לא אגיב יותר", לכתיבת טקסט ארוך, מסורבל ועילג...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "[font=Arial]אין זה בכלל בחירה..."

זה שלמדת שלשום את המילה "ספין", לא מחייב שתשתמש כל הזמן, מבלי להבין את משמעותה.
הקשר הישיר בין נסיגה מאזור בעקבות הטענה שיש בו רוב ערבי, לבין הסכמה עתידית לנסיגה
מהגליל (הטיעון המטומטם ש"עזה לא הייתה שלנו מעולם", הוא גם לא נכון עובדתית, אבל גם לא ממש
קשור, שכן קשה להגדיר את סח'נין כ"שלנו"...), הוא חד משמעי, וזה שבעילגותך תקרא לו "ספין",
לא ממש ישכנע שיש לך מושג או יכולת לענות על כך...
השטויות שלך על "אימפריאליזם" (במרחק 500 מ' משדרות...), הן מביכות, ורצוי שתחזור לדקלם
טקסטים של שרון, ולא של גוש שלום...

בכל מקרה, אני מתרשם שככל שאתה נרגש יותר, כך העברית שלך הולכת ונעשית גרועה יותר, כך
שרצוי שתשתה מים, ותלמד להגיב לנושא. מומלץ גם שתקרא מה שאתה כותב, כי אף אחד בעולם
לא יכול לקרוא את ההשפרצות שלך במכה אחת, מתוקף היותן מנוסחות כבליל בלתי מובן לחלוטין.
ישן 05-08-2005, 07:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מרתק לראות איך מצב הרוח משתנה תוך כתיבת ההודעות...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NewAnony שמתחילה ב "[font=Verdana]טוב לצערי מרוב..."

ה"שאלות האמיתיות" נוגעות בעובדות שאינך מבין, ועל כן לא בתייחסת אליהן כאשר עלו. אתה,
למשל, נראה כמו נער הפוסטר של הסקר שהראה שרבים לא יודעים כלל היכן גוש קטיף (ומרתק
לדעת, שרוב אלה מתוך הבורים, הם התומכים בעקירתו...). זה שתמשיך לכתוב "עזה", כשאתה
מתכוון לגוש, המרוחק ממנה יותר מ20 ק"מ, לא יוסיף לך נקודות (מעבר לאלה שאתה מאבד אחרי
כל שטף עילג...).
אני שמח לגלות שאתה סבור שהינך אדם מבוגר, ומקווה שזו התרהבות-שווא, שכן דרך המחשבה
שלך ("הני יקשיב לכחמים והם יגידו לי מה לכשוב" - השגיאות בחשיבה המקורית...), היא בעייתית
בכל הנוגע לאדם שיש לו זכות בחירה להכריע גורלות. הבה נקווה שנינו שאתה עודך נער קטון...
ישן 05-08-2005, 12:26

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מרתק לראות איך מצב הרוח משתנה תוך כתיבת ההודעות..."

שוב השטות המטופשת הזאת ?

כבר דיברנו על זה ...
כשכותבים עזה לא תמיד מדברים על עזה עצמה
מדברים על כל הרצוע ...
שאני אקרא לה חיים זה לא משנה את דברי
תאמין לי אני יודע טוב מאוד מה איפה ההפך הוא הנכון כמה ידידים כתומים שלי נגד הפינוי
הם לא יודעו איפה מה , רק שזאת א"י , ואסור לתת את א"י! ... למרות שאף פעם לא היתה כזאת ,סלוגנים של הימין
אחרי דברי הדעה שלהם שונה עכשיו

אבל אין לך הרבה לספר לנו כך שאתה נטפל לכל דבר קטן
"את זה למדת אתמול .. פה לא כתבת נכון, הכל פשוט שטויות ..שטויות"

---------------------------------------
אגב אני רוצה פה להוסיף/לתקן משהו ...
אם מישהו מבין מדברי שאני אומר כי מתישבי גוש קטיף וכו הם מתנחלים כובשים
אני רוצה לתקן כי זה הוא רק מיעוט , חלקם באו מהטבות או משפחה, חלקם באו תוך אידיאולוגית ציונות מעוותת. וחלקם באמת אנשים משיחים שגוררים איתם את כל המדינה.

וכן סליחה על גסות הרוח לפעמים , הכל תוצא של ההתקפות המטופשות שלך שאין להם שום בסיס והגיון רק לעג סתמי.

נערך לאחרונה ע"י NewAnony בתאריך 05-08-2005 בשעה 12:36.
ישן 05-08-2005, 20:58

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עזה זו עיר, רצועת עזה היא אזור. אנא למד את ההבדל..."

עזה זאת עיר ? באמת ?
עכשיו תספר את זה ל יש"ע
לא ברור לי מה ליש"ע ועזה העיר?!
אתה מבין מה אני רוצה לומר ?

ציונות - למה לא ?
יש שם בני אדם הרבה הרבה יותר פטריוטים ממני שעשו יותר ,הרבה יותר ממני למדינה
חלקם התישבו שם כי חשבו שזה מה שטוב למדינה
ולמרות זאת אין זה מונע מהם לטעות או להטעות למטרות אישיות שלהם וזה בדיוק מה שאני מנסה לומר.

"משלחת גדולה בדרכה אליך עם פרחים" - באמת תודה רק שאני לא מקבל משלחות בין 2 ל 4

"בגלל שאתה מעצבן אותי" - כן לעצבן את ORI זה "מוי כיף"
לא שאתה לא מעצבן אותי ,כך שאנחנו שווים
עכשיו בו נרגיע את הרוחות ,בסדר ?
זאת לא אשמתי הכתב שלי (זה חלק מהשיטה לעצבן אותך )
זאת בעיה שלך שאתה מקבל אדם איך שהוא כותב ולא על פי דברים אחרים
אני לא ילד ומזמן לא בבית ספר ,וגם לא דיסלקט , מעניין הוא שאם היתי אומר שאני כן הייתה שותק.
עברית זאת לא שפת האם שלי ולא השפה היחידה שאני מדבר בה
במקום ללעוג יכולתה לתקן ,זה היא עוזר לכולם , וגם לך לא לשבור את העניים

טוב, אתה לא חושב שזה מספיק לאשכול זה?
או שאתה אובססיבי לתת את ההודעה האחרונה ?

שבת שלום.
ישן 03-08-2005, 09:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא מצא חן בעיניך שתמיד השוויתי את ההזויים שלנו להזויים שלהם
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, תמיד חשבתי שאתה מעריץ את יאסר, אבל זה שהפכת אותו לאל, זה חידוש..."

אגלה לך סוד - גם אנחנו חולמים על ארץ ישראל השלימה. אבל הראליים שבינינו יודעים שזהו חלום שאינו ניתן להשגה ומסתפקים במה שניתן להשיג, לקיים, לפתח ולהתמיד.

באשר להערצה אינני מעריץ איש מכל הרשימה הארוכה שאתה מנסה להדביק לי ובכלל מושג ההערצה איננו קיים אצלי. אני מאמץ דעות, גישות, יחד עם עובדות וצפיות ומגבש את דעתי הבלעדית בהתייחס לזמן, למקום וליכולת. אם הייתה שם לב דעותי "חובקות עולם" ואינן מתייחסות לדעותיו של "פיגורה" מסוימת. אינני פוסל איש ומתייחס ברצינות לכל דעה ומנסה לבור את המיץ מן התבן. שלא כמו אחרים, שאתה נמנה אליהם, שמה שכותב פלוני אלמוני הוא פסול מראש, איננו ראוי לקריאה ולבחינה ענינית. כדאי לצאת מ"סטגנציה" ולהיות יותר יצירתי - זה עשוי רק להביא לטוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר