לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2004, 19:56
צלמית המשתמש של amranal
  amranal amranal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.04
מידע שרון: "תנו לי קצת שקט!"

שרון: הכל גועש, תנו לי קצת שקט!

כבר זמן רב לא נראה ראש הממשלה ציני וכועס כל כך. בכנס פעילים במצודת זאב הוא תקף את כולם: השמאל, הימין, התקשורת. "מתחשק לי לזעוק, תנו לי קצת שקט, שכל אחד יעשה את מלאכתו". הוא הבהיר שלא יגנוז את תוכנית ההתנתקות והעביר את הכדור למגרש הפלסטיני, בשני מבחנים ראשונים: הפסקת ההסתה במערכת החינוך ובתקשורת
אטילה שומפלבי

P{margin:0;} UL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 16; padding-right:0;} OL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 32; padding-right:0;}var agt=navigator.userAgent.toLowerCase();var is_major = parseInt(navigator.appVersion);var is_ie = ((agt.indexOf("msie") != -1) && (agt.indexOf("opera") == -1));var is_ie5 = (is_ie && (is_major == 4) && (agt.indexOf("msie 5.0")!=-1) ); function txt_link(type,url,urlAtts) { switch (type){ case 'external' : if( urlAtts != '' ) {var x = window.open(unescape(url),'newWin',urlAtts)} else {document.location = unescape(url);} break; case 'article' : urlStr = '/articles/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'yaan' : urlStr = '/yaan/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'archive_article' : urlStr = '/articles/1,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'category' : urlStr = '/home/1,7340,L-to_replace,00.html'; url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; } } function setDbLinkCategory(url) {eval(unescape(url));}</B>"הכל רועש וגועש. שמועה רודפת שמועה. הפלסטינים יתקפו, חיזבאללה יתקוף, מזל"טים באוויר, מנהרות מתחת, איראן מאיימת. הפרשנים בודקים, מחלקים ציונים, הפוליטיקאים בודקים איך הם בתמונה. הכל מסביבי רועש ואני רוצה לזעוק: שקט, מעט שקט, כל אחד יעשה את מלאכתו".

כבר זמן רב לא נראה ראש הממשלה ציני וכועס כל כך, כפי שנראה הערב (יום ה') בכנס פעילים במצודת זאב. ערב הבחירות למוסדות הליכוד, חידש שרון את קריאתו המפורסמת: "לכו להצביע, אל תתנו לטירוף החיצוני והקיצוני להשתלט עלינו". בפעם השנייה בתוך שבוע הוא תקף את יריביו במפלגה ואמר כי הוא עצמו מתכוון להתמודד גם בבחירות הבאות. אבל את עיקר הדברים הקדיש למתקפה חריפה כמעט על כולם: השמאל, הימין, התקשורת.

"חוזי השחורות נאחזים בכל רמז", אמר שרון. "הכל שחור, הכל חמור, כולם נגדנו. דעות נשמעות, אולי לעצור את ההתנתקות, אולי להמתין ולהשיג פתרון טוב יותר. משמאל רוצים ויתור גדול ומהיר יותר, בימין הקיצוני, תוך קריצת עין ערמומית, רוצים פשוט למנוע את היציאה מעזה. שמועה רודפת שמועה".

"אנחנו חיים בתקופה של מבוכה, מוגזמת לדעתי. השאלה שאינה פוסקת מה יהיה מחר, מי ילחץ על ישראל, מי ידחוף אותה לפתרון. האם לוותר על ההסכם תמורת הזיות השמאל והתחכמות הימין, שחברו יחד כדי למנוע הסדר שהוא הטוב ביותר לישראל?" תהה שרון, והשיב בשלילה: "זאת תהיה טעות חמורה מצידה של ישראל. אינני מתכוון לטעות כאן, זה יהיה חוסר אחריות".

בסוף דבריו הציג שרון שאלה פתוחה: "מה יקרה מחר? במה תיבחן ההנהגה הפלסטינית?" הוא השיב: "ישראל לא תוותר על הדרישה לאסוף את הנשק ופירוק ארגוני הטרור, אך ברור שזהו תהליך מורכב יותר. לעומת זאת, ישנן שתי דרישות קלות יותר שנמצאות בדרישה ישירה, עליהן יש לעמוד מיידית ובהן תיבחן ההנהגה הפסלטינית: הפסקת התעמולה הארסית וההסתה המתמשכת בתקשורת הפלסטינית, ושינוי והיפוך מגמה במערכת החינוך.

לדברי ראש הממשלה, "ההסתה הארסית בטלוויזיה ובמערכת החינוך היא השורש והיסוד להתרחבות מעגל המתאבדים והטרור, והיא מסוכנת יותר מן הנשק. חייבים להפסיק את הקייטנות והשיעורים שמעודדים אלימות. כל זה, עוד לפני ביצוע מלא של השלב הראשון של מפת הדרכים, יהיה מבחן לחשיפת פניה האמיתיים של ההנהגה הפלסטינית".

פרשנות: בגלל עוזי לנדאו, בגלל ערפאת

זו הפעם השנייה בתוך שבוע שראש הממשלה מכנס פעילים פוליטיים. שרון הבין לאחרונה כי עליו לחזק את אחיזתו במוסדות הפוליטיים של תנועתו, וכן לחזק את הקשר עם הפעילים בשטח. ההבנה הזו, שנבעה מתהליכים שהתרחשו בליכוד בתקופה האחרונה, תהליכים שבהם שרון נחל תבוסה אחר תבוסה ומכה אחר מכה ליוקרתו, הבהירו לו היטב כי עליו לנסות ולייצב את המערכת הפוליטית הפנים-מפלגתית.

כאמור, בפעם השנייה השבוע הבהיר שרון חד-משמעית כי בכוונתו להתמודד על ראשות הליכוד גם במערכה הפוליטית הבאה שתהיה. בסביבתו הסבירו כי המסר הזה נועד להבהיר שהדרך לראשות הליכוד עוברת דרכו לכל אותם גורמים בתנועה, בהם שר האוצר נתניהו, שהודיעו כי גם הם מתכוונים להתמודד על ראשות המפלגה.

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי אין לייחס את הדברים שאמר שרון לכוונה כלשהי להכריז בתקופה הקרובה על בחירות. "מבחינתנו", אמר בכיר בלשכה, "אין בחירות והאופציה הזאת לא קיימת כרגע".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/article_add_corner_top.gif]
מודעה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/article_add_corner_bottom.gif]

שרון, כמו רוב הגורמים במערכת הפוליטית, חש בתקופה האחרונה כי העניינים יוצאים מעט מכלל שליטה, שכן מותו של ערפאת הצליח ללא ספק לזעזע את אמות הסיפין הפוליטיות. אי לכך, אמר ראש הממשלה את אשר אמר בעניין "השקט" שהוא דורש מחברי מפלגתו ובכלל.

נקודה נוספת שאין להתעלם ממנה היא הקריאה לחברי המרכז להגיע ביום ראשון ולהצביע בבחירות לראשות המוסדות. בסביבתו של ראש הממשלה אומרים כי המאבק החשוב באמת הוא על ראשות המרכז, תפקיד עליו מתמודדים השר צחי הנגבי וח"כ עוזי לנדאו, מאבק שעל פי סקרים שונים שבוצעו לאחרונה, הוא צמוד.

לראש הממשלה אינטרס מרכזי שהנגבי, בו הוא תומך, ייבחר לראשות המרכז. גם את ההתנתקות וגם את ממשלת האחדות יהיה לו קשה הרבה יותר לקדם עם מרכז בראשותו של עוזי לנדאו.

(18.11.04, 19:23)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 21:03
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
take your time
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amranal שמתחילה ב "שרון: "תנו לי קצת שקט!""

אדוני ראש הממשלה.
סע לאיזה צימר טוב בצפון. אפשר לשבוע, אפשר לשבועיים ואפשר גם לשנתיים. תנוח מעט. הרבה שנים לא היית בחופשה הגונה. בכל מקום בעולם נוהגים מנהיגים עם בעיות אישיות או לאומיות פחותות משלך לצאת לחופשות ולהרגע. אתה חייב את זה לעצמך.
אולי תצליח לקרא איזה ספר טוב, לאכול נכון ולשמוע מוסיקה קלאסית קלה. מתי בפעם האחרונה ביקרת בסרט טוב? אתה חייב את זה לעצמך.
מקץ כמה ימים נהדרים שכאלה הרוגע ישתלט על גופך ועל מוחך הקודח והחיים יראו לך יפים מאי פעם. הורוד יחזור ללחייך השמנמנים, סימני העייפות הסבאהית בקצוות עינייך ימוגו ואט אט יתרונן לך שיר קטן בלב. אדוני ראש הממשלה, אתה חייב את זה לעצמך.
תתנתק מעט מהבלי עולם ותתחיל להיות קשוב לעצמך, זה מאוד מאוד חשוב... מין קטע שאנטי שכזה...אולי קצת הרפייה ממתחים של שנים. אתה ממש חייב את זה לעצמך, אדוני ראש הממשלה.
תקום בוקר אחד קסום ותשקיף בערגה אל העבר. אל מחוזות ילדותך, תשאף את הניחוחות ופתאום יוקל לך.
לפתע החיים יראו לך כל כך יפים ומרגשים עד שאולי, אולי אפילו תחליט להחזיק במכחול בין אצבעותיך ולצבוע את חייך בצבעים עזים ומרגשים. מי יודע, אולי מסתתר בך איזה צייר מהמם ....? אתה חייב, אתה חייב את לעצמך.
אדוני ראש הממשלה. אולי לפתע כמו שהחבר'ה אומרים,"יתנקה לך הראש.." שאחרים ילחמו, שאחרים ישבו בחדרי החקירות ותמונתם של כל האחרים תתנוסס מעל גבי העיתונים ושאר כלי התקשורת ואילו אתה תשקיע במשפחתך, בנכדיך, והכי חשוב תשקיע בעצמך.
אדוני ראש הממשלה,"טייק יור טיים"... צא לחופשה כי אתה חייב את זה לעצמך...ואולי גם לנו.

ישן 20-11-2004, 02:29
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אה, אז תגיד שאתה בענינים.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תודה בעבור העדכון המאלף"

חשבתי שאתה מנותק. נשמעת לי קצת חולמני וזה כשלעצמו אפילו יפה בעיני...
גם אני חולם לפעמים ואז אני מתעורר והמציאות טופחת על פני.
בלילה שעבר חלמתי שאני ואחמד יושבים מתחת לעץ זית עתיק, נשענים על גזעו המפותל ומעשנים נרגילת חשיש בצוותא, מפרנסים האחד את מוחו של השני בהבלי עולם וצוחקים בכייף. לפתע התעוררתי בבעתה. פיגוע. יללות האמבולנסים קרעו את הלילה המחוויר...מחזות נוראיים, אתה יודע...הרוגים, פצועים, חיים שנהרסו וחיים שדממו לנצח, אותו ספור שלא נגמר.
לא יודע למה חשבתי שאתה מנותק אחי, למען האמת ממש הרגעת אותי, לרגע חשבתי שאתה לא, אבל כן... אתה בענינים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר