לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2005, 23:43
  Jaood Jaood אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adshtakore שמתחילה ב "שאלות על מיתר ותותחנים"

וואי וואי באת לי בזמן טוב... אני בא לשבטה יום ראשון

הנה כמה שאלות שכבר שאלתי פה מזמן, אבל אף אחד לא טרח לענות:

- איזה נשק מקבלים בטירונות, במהלך המסלול, ובסוף המסלול ?
- האם מקבלים את הנעליים הקלות החדשות ?
- מהו הסדר של המיונים (גיבוש, פסיכוטכניים, ראיון) ?
- פירוט על כל אחד מהמיונים (במיוחד מה שאפשר על הראיון) ?
- באיזה שלב מודיעים לחייל לאן הוא נשלח (מיתר, MLRS, גדודים) ?
- לאיזו רמת רובאי בטירונות מיתר מגיעים בסופו של דבר ?
- תנאים בבסיס הקבע (אוכל/לינה וכו') ?
- יציאות בטירונות תותחנים רגילה, ואז בטירונות יחידה, במסלול, ואחרי המסלול ?
- חוץ מאימונים, מה בעצם עושים שם ? (ברור שקווים רוב הזמן), אילו קווים ?

יש לי כמה שאלות שאני לא ממש בטוח שהם עומדות בחוקי הב"ש, אז אני כבר לא אשאל אותם כאן, אשמח אם תשלח לי הודעה פרטית ואתן לך מספר אייסיקיו או משהו D:

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2005, 00:23
  adshtakore adshtakore אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.05
תשובות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Jaood שמתחילה ב "וואי וואי באת לי בזמן טוב......"

טוב אז ככה זה הרבה שאלות אז אני יענה לך לפי הסדר ששאלת (התשובות מתיחסות רק למסלול מיתר ולא לתותחנים רגילים אני מניח שלזה התכוונת)

-בטירונות מקבלים ארוך ובמסלול מנוסר (חלק מקבלים כבר במסלול כוונת אלביט על הנשק) ובפלוגה המבצעית כולם מקבלים מקוצר עם אלביט
-מי שמגיע למיתר מקבל את הנעליים הקלות החדשות
-סדר המיונים הוא לא קבוע ומשתנה (חלק עושים קודם גיבוש ואז ראיון ואצל חלק זה הפוך כי יש כמה גיבושים זה לא כולם ביחד)
-אוקיי פירוט על המיונים :
הגיבוש הוא בערך שלוש שעות וכל מי שיש לו קצת כושר גופני וכוח רצון יכול לעבור אותו
המבחנים הפסיכוטכניים ארוכייייייים מאוד והם ברמה די גבוהה אז תשקיע בהם
הראיון נמשך בערך 20 דקות והוא מתבצע על ידי 3 או 4 אנשים שרובם מילואימניקים של היחידה אבל אחד מהם הוא פסיכולוג שבוחן את שפת הגוף שלך ואת התשובות שלך אז חשוב שתהיה רגוע אבל הכי חשוב לא לשקר כי הם קולטים את זה בקלות
-מודיעים לחייל לאן הוא נשלח ביום חמישי בערב באותו שבוע שבוא התגייסת
-הרוב מגיעים לטירונות 04 וחלק ל05
-התנאים בבסיס הקבע בחודש הראשון הם אוהלים ולאחר מכן עוברים למגורים שבהם יש מזגן והם די סבבה והאוכל לא רע אבל זה כבר עניין של טעם
-היציאות בטירונות הם בעיקרון שבת כן שבת לא ופעם אחת לסגור 21 אבל זה משתנה
יציאות במסלול הם שונות לכל מחזור אז אני לא יכול לענות לך על זה
לי אישית היו יציאות מעולות במסלול
-לאחר סוף המסלול מגיעים לפלוגות המבצעיות שם עושים קווי חיר רגילים

בקשר לשאלות אחרות שאולי יש לך אתה מוזמן לשלוח לי מסר ואני ינסה לעזור לך כמה שאפשר בלי לעבור על ב"ש

מקווה שעזרתי
ישן 04-08-2005, 01:51

לווקר 2004
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי walker2004 שמתחילה ב "גם אני מתגייס ביום ראשון ויש לי שאלות לגבי תותחנים"

בקשר לשאלה האם אפשר להגיע לקורס קצינים מהיחידה התשובה היא כן אבל כמובן שהסיכויים להיות קצין ביחידה קטנים יותר מאשר אם היית בגדוד רגיל של תותחנים מכיוון שכל האנשים שנמצאים שם הם אנשים איכותיים מאוד ומעטים יכולים לצאת לקורס קצינים ולכן התחרות קשה

ההבדל בין טירונות 03 ל04 ו05 היא בסרגל המטווחים הכשרות נוספות וסוגי תרגילים (תרגיל חוליה,כיתה,מחלקה וכ') למשל בטירונות 03 עושים רק תרגיל חוליה

בקשר לשאלה על הקשרגים אני לא בטוח אבל כנראה שחלק מההכשרה שלהם היא טירונות 03 ומכיוון שאין להם בסיס קבוע הם עושים את הטירונות בשיבטה

בקשר ליציאות של קצינים אני מצטער אבל אין לי מושג
ישן 04-08-2005, 16:26

תשובה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Jaood שמתחילה ב "אתה יודע במקרה באיזה חלק..."

אני באמת לא יודע איזה חלק מהמיונים משפיע יותר או פחות לדעתי הם כולם פחות או יותר שווים אבל אם אתה שואל אותי החלק החשוב ביותר לדעתי הוא הראיון האישי כי שם יש לך הזדמנות להראות באמת עד כמה יש לך מוטיבציה להתקבל ליחדיה וגם להרשים את האנשים שבסופו של דבר יקבעו אם תתקבל או לא ואולי ראיון טוב שירשים אותם יכול אפילו לפצות על גיבוש או מבחנים לא כל כך טובים למרות שאני שוב אומר שזו דעתי בלבד ויכול להיות שאני טועה

בקשר לנתונים אני בספק אם זה גורם מכריע בבחירה ולדעתי מתיחסים בעיקר למבחנים שהם עושים בעצם אבל בראיון האישי אל תתביש להזכיר את העובדה שיש לך נתונים גבוהים (למשל על ידי כך שתספר על איזשהו גיבוש מובחר שבוא היית כמו טיס או חובלים) זה לא יכול לפגוע...
ישן 05-08-2005, 12:18
  ארמסטרונג ארמסטרונג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adshtakore שמתחילה ב "שאלות על מיתר ותותחנים"

לפי מה שאני יודע, 500 יגיעו ביום שני לשבטה ויגיעו לתותחנים ועוד 200 של חילות אחרים.

בערך חצי מהמתגייסים לתותחנים הם עם פרופיל 72-פוסל מיתר. מתוך המאתיים חמישים בערך 150 יגשו לגיבוש. לפי ראש ענף 40 מתקבלים. אחי איך הגעת לעשרה אחוז????

חוץ מזה באמת יש שם אחלה אנשים בתותחנים לפחות ממה שאני הייתי בינתיים, ועל המשקית תש חבל בכלל לדבר......

חוץ מזה קחו עצה אל תגיעו מוקדם( כלים) ועל תתנדבו בבקום, זה לא המפקדים שלכם שיהיו איתכם וזה לא שאם תתנדבו אז תקבלו אצלם "נקודות זכות" בנוסף גם הכלים זה לא נחשב לכם בתורנות אז תנסו להימנע.

נערך לאחרונה ע"י ארמסטרונג בתאריך 05-08-2005 בשעה 12:26.
ישן 05-08-2005, 18:07

לאס אר
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי אס אר שמתחילה ב "תותחנים רגילים מקבלים נעלים כבדות?"

קודם כל בקשר לנעליים התשובה היא כן תותחנים רגילים מקבלים נעליים כבדות ביום הגיוס

עכשיו בקשר לסיבה שבגללה מיתר מקבלת פחות כבוד מחירניקים לדעתי התשובה היא די פשוטה
היחידה היא יחידה לא מוכרת מכמה סיבות
הסיבה הראשונה היא שהיחידה היא אחת היחידות הסודיות בצה"ל ולא הרבה אנשים יודעים מה הייעוד האמיתי שלה בניגוד ליחידות כמו אגוז או דובדבן שהן יחידות מובחרות מאוד אבל הייעוד שלהם ידוע פחות או יותר ולכן הם מקבלות המון קרדיט

הסיבה השנייה היא שהיחידה מופעלת אך ורק בשעת מלחמה ומאז הקמתה לא היתה עדיין מלחמה ולכן היחידה מעולם לא פעלה במסגרת הייעוד האמיתי שלה ומתעסקת בפעילות חיר רגילה כמו שאר היחידות בצבא ולכן היא לא מקבלת חשיפה גדולה ו"כבוד" כמו שקראת לזה

אבל אם אתה שואל אותי מה שאמרת לא ממש מדויק בגלל שאני בתור חייל שמשרת ביחידה רואה שהיא מקבלת המון כבוד בטח שיותר מגדוד רגיל של תותחנים (בלי להעליב אף אחד) ומי שנותן יותר כבוד למשל לצנחנים כמו שאמרת זה פשוט בגלל שהצנחנים עושים את מה שהם מיועדים לעשות וזאת פעילות חיר ולכן הם הרבה יותר נראים בעיני הציבור בתקופה זו שבה כל צה"ל עושה את אותה העבודה

בקשר להתלבטות שלך אם לנסות להתקבל ליחידה או לא אני לא יכול לקבל החלטה בשמך אני רק יכול להגיד לך שאם תהיה במיתר אתה תעבוד קשה מאוד הרבה יותר קשה מאשר בגדוד רגיל אז לפני שאתה ניגש למיונים תחשוב טוב אם אתה באמת רוצה את זה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר