לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה זה התחיל בשני הורים עליזים וצעירים ..... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > הורות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2005, 20:30
צלמית המשתמש של snoba
  snoba snoba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.01
שלח הודעה דרך MSN אל snoba
שיטת חינוך שניסיתי ועובדת

יש תוכנית בטלויזה שנקראת ד"ר פיל איש מדהים. הוא דיבר שם לפני זמן מה על דבר שנקרא שיטת ההתעלמות. זה נשמע זוועה אבל זה עובד (ניסיתי על הבת שלי) וככה היא נעשית:

הילדים מטבעם עקשניים וחושבים שכל דבר מגיע להם בחיים והם תמיד צודקים. אנחנו כמחנכים, הורים צריכים לכוון אותם לדרך הנכונה להראות להם מהי הדרך אבל הם צריכים לנסות להגיע לתוצאה לבדם. ושוב בעזרת הדרכתנו. זה יכול לקרות אם אנחנו אכן סבלניים.

מה שקורה בשיטה הזאת. הילד. מתעקש. מתחיל להשתולל, לצעוק, להרים דברים ולעשות הרבה רעש ולשגע אותנו כהורים, כבני אדם ואת שאר האחים שבבית, עכשיו בדרך כלל הדבר הראשון שעושים זה אומרים לילד די, וכמובן הוא לא מפסיק ושוב מסבירים ומבקשים שיפסיק וכמובן הוא לא מפסיק, ואחר כך מתחיל הצעקות ואז הילד מקבל מוטיבציה כי הנה הוא הצליח לשגע אותנו וזה סבבה מבחינתו.

השיטה היא בעצם,, לתת לילד לצעוק, לא להגיב לא להסתכל אנחנו בשלנו אמרנו את שלנו ולא נכנע לצעקות הילדים שזה בעצם מה שהוא מנסה לעשות בצעקות שלו שנכנע.

ההתעלמות היא 1 לשנה בחייו כלומר אם הילד בן 3 מתעלמים 3 דקות וכן הלאה והלאה וזה עובד.

הבת שלי (מזל סרטן) מבחינתה יום זה לילה/לילה זה יום אני אומרת לא זה כן אח שלה יושב מול המחשב היא תסגור לו אותו היא תתיישב עליו שהוא רואה טלויזיה ותעביר לו תחנות..ועוד הרבה דברים .. בזמן שאני מתערבת וכמובן לא צריך להתערב בכל ויכוח בין אחים לפעמים רצוי לתת להם לנסות לפתור בעיות לבד אז אני שמה אותה בצד ואז היא מתחילה בצעקות, בלזרוק מה שהיא רואה מול עינה שזה יכול להיות כרית, צבעים או כל דבר אחר על הרצפה, ואז אני אמורה להתרגז, ולצעוק, אבל הנה אני מתעלמת וואי,, אמא לא מגיבה והיא מנסה להוציא אותי מדעת והיא לא מצליחה,, ואז היא נרגעת וזהו נגמר הויכוח.. ולא רק שנגמר הויכוח. היא מסכימהאיתי היא מבינה שהיא לא התנהגה טוב מתנצלת בפני אחיה ובאה לבקש סליחה על שצעקה.

או למשל היא רוצה ממתק ואני אומרת לא. כמובן שיש עקשנות וויכוחים וצעקות ולא שלנו חייב להישאר לא אחרת אין לנו מילה. אז שוב להתעלם לא להקשיב לצעקות והיא מפסיקה.

אני ממש ממליצה לכם לנסות את זה

חזרה לפורום
ישן 16-08-2005, 21:05
צלמית המשתמש של snoba
  snoba snoba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.01
שלח הודעה דרך MSN אל snoba
אממ
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "וואו יש לי אלף.."

לגבי בן השנתיים.. הטלפון. הבת שלי עד היום בת 6 כל פעם שאני בטלפון היא נזכרת לשאול אותי שאלה. או להתווכח או לדבר ואני כל פעם מזכירה לה אמא בטלפון שהיא תסיים היא תדבר איתך. ואני לא מוותרת לה ולא עונה לה..
חשוב מאוד לתת לילד להיות לבד.. זה אומר לא לעזוב אותו בבית לבד חס וחלילה אלא לגרום לו לשחק עם עצמו.. זה חשוב מאוד ומפתח את הדמיון שלו. אי אפשר כל הזמן להעסיק את הילד.שאלה לי אליך? הילד בן השנתיים בגן??

לגבי הילד בן השנה.. שוב הגלגל חוזר על עצמו. הילדים מאוד מפונקים, כנראה.. אוליאני טועה לא נמצאים במסגרת. והם כל הזמן עם עצמם או עם האמא, לדעתי חשוב מאוד לשים את הילדים למסגרת שילמדו שהם לא לבד שיש עוד אחרים, ילמדו מה זה לא ומה זה כן..

ובכלל חשוב לציין גבולות גבולות גבולות זה המפתח בחינוך ילדים ילד ללא גבולות הולך לאיבוד

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר