לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2005, 21:30
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
מידע הודעה חשובה מאוד לכל המתגייסים (וגם לסדירים)!

אני כבר שנתיים בחיל האוויר וכמחצית מחבריי הטובים גם בחיל האוויר. לאחר חודשים של שיחות ודיונים ונסיון אישי של כל אחד מאיתנו הגענו למסקנה שחיל האוויר זה החיל הגרוע ביותר בצה"ל. ערכתי מעין סקר עצמאי ושאלתי אנשים נוספים מה הם חושבים על חיל האוויר והם אמרו את אותו הדבר. דעו לכם שלפחות שני שליש מהחיילים בחיל האוויר עושים 11-3, למי שלא מבין זה אומר 11 יום בבסיס וסופ"ש בבית, כלומר יוצאים הביתה פעם בשבועיים (כולל בנות), ואל תשכחו שמדובר בג'ובניקים. מה?!?! גו'בניק יוצא הביתה פעם בשבועיים?!?? כן כן! בעוד ששאר הג'ובניקים בכל חיל אחר חוזרים כל יום הביתה או עושים שבוע-שבוע ברובם במוחלט. אבל רגע יש עוד...זה לא רק היציאות! זה גם כמות התורנויות. בחיל האוויר יש בערך פי 3 תורנויות מכל חיל אחר, והם גם קשות ומשביזות ביותר. בעוד שלחייל ג'ובניק ממוצע יש תורנות שמירה פעם בחודשיים אשר נמשכת רק שלושה ימים (חמישי, שישי, שבת), לג'ובניק בחיל האוויר יש שבוע שלם (ברצף) של תורנות שמירה כל חודש. בעוד שג'ובניק ממוצע עושה תורנות רס"ר יום אחד בחודשיים בערך, גו'בניק של חיל האוויר עושה 5 ימים בחודשיים, כלומר פי 5 מג'ובניק אחר. בעוד שג'ובניק ממוצע לא עושה תורנות מטבח בכלל, ג'ובניק של חיל האוויר עושה שבוע שלם (ברצף) תורנות מטבח מייגעת כל חודש-חודשיים. אבל רגע! תתפלאו, יש אפילו עוד! בחיל האוויר יש גם את יום העבודה (בממוצע) הארוך ביותר. הג'ובניקים ה"מסתדרים" (כאילו אלה שטוב להם יחסית) בחיל האוויר מגיעים לבסיס כל יום ב-7:30 או 8:00 ומסיימים את העבודה מינימום ב-16:30, ועוד הג'ובניקים שלא חוזרים הביתה מסיימים את העבודה ב18:00 או 19:00 ולפעמים אפילו 22:00 בלילה. לעומת זאת, ג'ובניק בחיל אחר בדרך כלל מגיע לבסיס ב-9:00 ומסיים לעבוד ב-16:00, ויש אפילו כאלה שעושים שוק ומגיעים לבסיס בערך ב-10 או 11 בבוקר כי למפקד שלהם בכלל לא אכפת וחוזרים ב-2 בצהריים- דבר נדיר מאוד בחיל האוויר.
בסופו של דבר זה לא רק עניין של נסיון אישי או דעה, כי יש גם עובדות בשטח: בחיל האוויר אחוז המתאבדים הגבוה ביותר.
אז כשאתם מגיעים לבקו"ם ומציעים לכם חיל האוויר אתם כבר יודעים מה אני ממליץ לכם. ולסדירים שביניכם- אם אתם בחיל האוויר ושונאים את החיל הזה, אל תנסו לעבור חיל כי זה לא יעבוד לכם, אבל תנסו לעבור לתפקיד נוח עם יציאות טובות ופחות תורנויות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2005, 11:34
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

שלא תעיז לעשות את זה!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sushi שמתחילה ב "הא! אני אמור ללכת לקד"צ טכני..."

אחת הטעויות הגדולות ביותר של חייל בחיל האוויר זה ללכת לקד"צ טכני ואם אתה לא מאמין לי (כמו שאר האנשים בפורום הזה לצערי) אז תשאל חיילים שמשרתים בחיל האוויר בבסיס עם מטוסים. בעיני הצבא זה קורס איכותי ותפקיד חשוב ולכן כשתסיים את הקורס ותתגייס לצבא אתה תהיה חייל בתפקיד אשר קשור לתפעול המטוסים (כמו מכונאי מטוסים או טכנאי מטוסים). בחיל האוויר יש הרבה מאוד טיסות, גם ביום וגם בלילה ועל-מנת שמהטוסים האלה יוכלו להמריא בערך 10,000 פעמים ביום (סתם הגזמה, אתה יודע למה אני מתכוון) יצטרכו שתעבוד, וזה אומר הרבה עבודה. מה שבטוח אתה תעשה 11-3 והמון תורנויות, אני יודע מה אני אומר.
אני מציע לך מכל הלב להתרחק מקד"צ/הנדסאי/עתודאי של חיל האוויר!
ישן 04-08-2005, 23:40
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
ממש שטויות מה שאמרתה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "הודעה חשובה מאוד לכל המתגייסים (וגם לסדירים)!"

תלוי גם איפה אתה בחיל האוויר
יש לי חבר שהוא משרת בחיל האוויר ואמור להשתחרר עוד חודש והוא התחיל את הדרך ביום סיירות ובגיבוש שייטת והוא עבר ולאחר כחצי שנה נפצע בכדורגל והפרופיל שלו ירד ל72
הוא התגייס למג"ב ואח"כ שוב הפרופיל שלו ירד בגלל ניתוח ל45
הוא היה מכונאי אף 16 בנבטים איזה שנה וחצי והוא היה עם יציאות 11/3 אבל לא התלונן ואח"כ הוא ביקש לשרת קרוב יותר לבית (הוא גר בצפון) ושמו אותו בשדה דב
ולשדה דב הוא בא ב7 וחצי בבוקר וב3 הוא כבר בבית
פשוט כמו שאומרים בית זונות
ושלא לדבר על כך שיש אצלו בבסיס אנשים שגרים במרכז ובאים ב8 ויוצאים גג ב3 הביתה
זה סתם שטויות מה שאתה מדבר ואף פעם אין להם שמירות או משהו בסגנון
ואל תבכה כי אתה בחרתה להיות ג'ובניק ושתדע שיש חיילים קרביים שקורעים את התחת שלהם ויוצאים פעם ב3 שבועות הביתה אז תשתוק עם הבעיות הדביליות שלך
ישן 05-08-2005, 12:02
  kapusta kapusta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
לא יודע מה זה משנה, אבל אני מסכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "הודעה חשובה מאוד לכל המתגייסים (וגם לסדירים)!"

ורק רציתי להוסיף, שבגלל שבחה"א כ"כ חרא, הרבה יותר קשה גם להוציא פטורים, גם אם הם מגיעים לך.
ת"ש 5 בחיל ירוק הוא ת"ש 3 בחיל האויר, וזמני העבודה כמו שאמרת ארוכים יותר.
וגם הטענה ש"לא כ"כ נורא להשאר בבסיס חיל אויר כי הוא ממש כמו כפר נופש" היא בולשיט מוחלט, לפחות בבסיסים שאני ביקרתי בהם (רמת דוד, תל-נוף,חצרים ופלמחים) מדכאים מאוד, כל הבריכות שאתם מדברים עליהם לא עובדות תמיד, הקולנע אני לא מדבר בכלל וזה פשוט כמו כל בסיס אחר רק שטוחנים בו יותר.

וגם האלה שדיברת עליהם כאילו הם "הסתדרו" ובאים ב8 והולכים ב5 (כמו שאני הייתי למשל) טוחנים מאוד, דבר הגורם ל"סחר בתורנויות"... אנשים פשוט ישלמו לך כסף כדי שתעשה את השמירה שלהם או האבט"ש שלהם..

בקיצור השירות בחיל לפחות הניסיון האישי שלי וכל החברים שלי מגעיל ביותר, אין שום תחושה של צבא ויותר של ניצול. אל תלכו לח"א.
ישן 05-08-2005, 18:29
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

יש גם יוצאי דופן בחיל האוויר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Hilon שמתחילה ב "אל תביא לי ת'ג'ננה"

מכונאי מטוסים/טכנאי מטוסים שלא עושה חצאים זה נדיר מאוד. ואולי 11-3 זה רק על הנייר במקרה הספציפי שלך.
אצלי בבסיס כל מכונאי מטוסים עושה חצאים וקורע ת'תחת מהבוקר עד הלילה, ואלה שלא עושים 11-3 הם פז"מניקים שטחנו מספיק כדי להגיע למעמד הזה. וכמובן שיש יוצאי דופן, וכמובן שיש בסיסים שהתנאים שם יותר נוחים. בכל אופן, אם תרצו או לא תרצו התמונה הכללית מראה שרוב החיילים בחיל האוויר טוחנים ותפסיקו להתווכח על זה, יש עובדות בשטח.
ולהוא שאמר "כל ג'ובניק משרת +- בתנאים האלה" תרשה לי לאמר לך שאתה טועה בגדול.
אל תקחו את זה אישית ותפסיקו להתעצבן כמו ילדים קטנים, אני בסך הכל אומר מה שקורה בתכלס ואני לא ממציא סיפורים, אני נותן כאן אזהרה לאזרחים שרוצים להתגייס לחיל האוויר שידעו מה מצפה להם.
ובקשר להוא שאמר משהו כמו "יש לכם בריכה, מכון כושר, קולנוע ותנאים שכל חייל ירוק רק חולם עליהם" אני אומר: מה לעזאזל התועלת בכל ה"אטרקציות" האלה כשאתה קורע ת'תחת מהבוקר עד הלילה וכשאתה מסיים לעבוד אתה מת מעייפות, ותאמין לי שכמעט כל חייל בחיל האוויר מוכן לוותר על השטויות האלה כגון בריכה ומכון כושר בתמורה ליציאות טובות ופחות תורנויות.
ומי שאמר לי שאני מתבכיין על יציאות ותורנויות כמו פעור אז שוב אני חוזר ואומר שהתבכיינות כזו לא קשורה לפז"מ יה אדיוט. אני מכיר הרבה סמ"רים שמתבכיינים על היציאות ועל התורנויות כי זה פשוט דבר משביז ומעצבן שקשה להתעלם ממנו. ונכון שצריך לתרום למדינה, אבל בתכלס בוא נהיה כנים עם עצמנו- יש גבול לכמה הבן-אדם מוכן לסבול. כל הדברים שרשמתי בדיון זה הם לא רק דעה אישית שלי, אלא דעה של עוד המון חיילים, וזה לא רק דעות, זה גם עובדות.
ישן 06-08-2005, 01:41
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

תעשו כבר הפרדה בין ג'ובניקים לקרביים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הליקופטר שמתחילה ב "..."

אני מנסה להודיע לכולם שחיל האוויר נחשב טחינה בשביל ג'ובניקים, מה לא מובן כאן?!?!
אל תביאו לי דוגמאות מטומטמות משריון שיוצאים פעם בשלושה שבועות ושלא יבוא אליי איזה מתחכם מטומטם שהיה בהנדסה קרבית או לא יודע מה ויגיד לי "אני טחנתי הרבה יותר אז תפסיק לבכות". חיל האוויר זה טחינה בשביל ג'ובניקים ולא קרביים. אני יודע בבירור שיש חיילים רבים אשר טוחנים יותר אבל החיילים הללו הם לוחמים ואני בכלל לא הזכרתי אותם בדיון זה.
תפסיקו לעקוץ, לקלל ולהשוויץ בזה שאתם עברתם דברים קשים יותר, באמת כל הכבוד לכם, איזה גברים אתם!
אני כותב כאן דברים נכונים ואמיתיים ואין צורך להתווכח על זה, לא היתה לי כוונה ליצור וויכוח, אלא דיון!
כפי שאמרתי קודם, אני בסך הכל מזהיר את האנשים שעדיין לא התגייסו ורוצים להתגייס לחיל האוויר, אני רוצה שהם ידעו מה קורה באמת ולא יחיו באשליות כמו המון המון אנשים נלהבים שעדיין לא התגייסו אשר מפתחים תקוות שווא.
ישן 06-08-2005, 18:46
  Zee Deveel Zee Deveel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.04

צודק...לא מצחיק...

תעבור לשריון... זה ממש מצחיק...חיחי...

מה הויכוח הדבילי הזה?!? זה שאתה ג'ובניק אומר שאתה זכאי לתנאים יותר טובים משל לוחמים?? להפך... זה אומר שאתה צריך לטחון ובגדול.. כי אתה לא שם את החיים שלך על הכף כל הזמן.. ואתה לא מתנסה בקשיים פיזיים ונפשיים כמו שלוחמים חווים כל הזמן.. אז מספיק להתבכיין.. לא שם זין על הפז"מ שלך... מבחינתי לוחם עם פז"מ של שבוע (אוג' 05 ברוכים הבאים..) שווה יותר ממך... כי כשאני טוחן בטנק או בשטח אתה נמצא במשרד הממוזג שלך, וכשאני אוכל לוף עם טונה ממנת קרב אתה בולס שניצלים וצ'יפס בחדר אוכל... וכשאני סוגר שבתות על ימין ועל שמאל בגלל ההתנתקות אתה נמצא בבית בחמשוש או שממש נדפקת ואתה שומר באיזה עמדה עם עיתון קולה וטים טם...

אז הנה, הגיב לך חייל שנמצא כבר מספיק זמן בצבא, לא כותב בשגיאות כתיב ולא מקלל...
ולכל המלשבי"ם שבינינו, שימו על הבחור זין... לכו לקד"צ טכני..תעזרו לנו להילחם יותר טוב כי אף מטוס לא ממריא בלי טכנאי שבודק אותו ואף טנק לא זז בלי חוליית חימוש...
תחשבו על זה...

נ.ב
אני מדמיין או שאיכשהו הגנבת לאותו משפט את המילים "מטומטמות" ו- "שיריון"...?

ישן 07-08-2005, 10:02
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

Zee Deveel אתה מתנהג כמו צעיר טמבל
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Zee Deveel שמתחילה ב "צודק...לא מצחיק... תעבור..."

אתה מתנהג כמו חתיכת צ'ונג מסריח מהבקו"מ, אני הייתי לוחם בנ"מ וטחנתי שנה שלמה חצאים, וגם יותר גרוע מחצאים (וזה כולל לסגור 28) ואכלתי מספיק מנות קרב ושלא נדבר על ים של שבועות שטח והקפצות בלילה, ותוסיף לזה משמעת גבוהה וסמל שמתעלל בכל המחלקה. אז אל תזיין לי ת'שכל על צ'יפסים ושניצלים! כי כשאני אכלתי ספגטי שרוף בחדר אוכל מעפן, אני מאמין שאתה עוד הצבעת למורה, וכשאני הייתי עושה מסע עם 20 ק"ג עליי אתה ירדת לאילת עם חברים.
טחנתי מספיק! וגם כשטחנתי, תמיד אמרתי שג'ובניקים לא צריכים לטחון ולכן גם קיים משפט "או סיירת או ניירת", וזה אומר שאם אתה קרבי אתה אמור לטחון ואם אתה ג'ובניק תעבוד בתנאים טובים.
אני מכיר את הכעס שיש בך כרגע, אתה ממורמר כי אתה טוחן ואוכל הרבה חרא בעוד שיש ג'ובניקים (אתה יודע, האוכלוסייה הזו שאתה מתעב) שעושים שוק, וגם אני הייתי ככה אבל שניתי את הגישה המגעילה הזו וכדאי שגם אתה תעשה את זה. זה שאתה טוחן זה לא אומר שכולם צריכים לטחון. תחשוב על זה!

נערך לאחרונה ע"י ~Zeus~ בתאריך 07-08-2005 בשעה 10:12.
ישן 07-08-2005, 12:35
  הליקופטר הליקופטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "Zee Deveel אתה מתנהג כמו צעיר טמבל"

בוא'נה יא דביל.. אל תקרא לאנשים בקרבי שכן,מה לעשות, תורמים מעצמם הרבה יותר ממך .. "חתיכת צ'ונג מסריח מהבקו'מ" למה מי ישמע מי אתה ירום הודו..
ואני מבקש ממך כבנאדם שנפל\הודח\פרש מנ"מ לא לקפוץ מעל התחת מזה שעשית "מסע" של 15 ק"מ לערך עם 20 ק"ג על הגב.. כי אחותי כבר הספיקה לעשות ניווטים לילות שלמים עם 60% משקל גוף
ואני מציע שבמקום להשביז צעירים עם ההתבכיינויות שלך שקשה בחיל האוויר כי הקולנוע אף פעם לא פתוח תתפוס את עצמך בידיים תסיים כבר את השירות המפואר ורב הפז"מ שלך ותלך לתרום לעצמך בלבד כי אין ספק שזה בראש מעיינך. וחבל שלא עושים סוצימטרי לגובניקים סדירים בחיל האוויר
ישן 06-08-2005, 20:55
  emp emp אינו מחובר  

לא כל אחד שהולך לטכני יוצא חצאים זה דבר ראשון
יש קורס צב"ד יש קורס דרג ד' יש הרבה עם ת"ש וכדומה
בנות ממש לא תמיד סוגרות חצאים, לרוב הן סוגרות שלישים והיציאות משתפרות די מהר
יש אנשים שזה מתאים להם...תנאים שירות הכי טובים בצה"ל, לסגור שבתות זה לא כזה נורא אם האנשים שאיתך אנשים טובים...
לי אישית 11-3 לא בא טוב...למרות כל התנאים והכל
אבל אני מכיר המון אנשים שמעדיפים אפילו 11-3 על יומיות וחמשושים.
כל אחד והדיעה שלו...שלא נדבר על קרביים שטוחנים עבודה פיזית הרבה יותר מ"ג'ובניק" בחיל אוויר וגם סוגרים הרבה יותר...
מי שבאמת יודע מה זה צה"ל יודע שכל חייל תורם, גם אם הוא מש"ק/טבח וכ"ו...וגם אם הוא לוחם מעולה.
כי כל חייל תורם את חלקו למערכת הענקית הזאת...
ישן 07-08-2005, 10:45
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

לכל האנשים באשכול זה שלא נמצאים בחיל האוויר (שזה בעצם כולם)
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emp שמתחילה ב "לא כל אחד שהולך לטכני יוצא..."

ממש רואים עליכם שאתם לא משרתים בחיל האוויר, כי תאמינו לי שאם הייתם משרתים בבסיס עם מטוסים הייתם מסכימים עם כל מילה שלי ואני מבטיח לכם שאם היו באשכול הזה חיילים כאלה הם היו רק מחזקים את דבריי בדיוק כמו אדם אחד באשכול זה אשר מכונה "kapusta" שגם הוא שירת בבסיס עם מטוסים והוא הזדהה עם כל מה שאמרתי, ויש עוד אחד באשכול אשר מכונה "GoRiLLaZ" שאח שלו שירת כמכונאי מטוסים והוא סבל.
לקרביים שביניכם: תפסיקו להרגיש ממורמרים שאתם טוחנים וג'ובניקים לא, ככה זה אמור להיות ולא סתם קיימת הפרדה צה"לית בין ג'ובניקם לקרביים. וכן, יופי! אתם יוצאים הביתה פעם בשלושה שבועות ואוכלים מנות קרב, איזה גברים אתם. אני יודע בהחלט שזה קשה אבל אתם בחרתם את זה.
ולאנשים שעדיין לא התגייסו (או שלא עברו את פז"מ 6 חודש): אל תכתבו משפטים יותר מדי צעירים כגון:
"מי שבאמת יודע מה זה צה"ל יודע שכל חייל תורם" כי זה בדיוק ההיפך: מי שבאמת יודע מה זה צה"ל יודע שיש המון המון חיילים בצבא שבכלל לא רצו להתגייס, ויש המון חיילים שעושים את דרכם לצאת מהצבא, ויש המון חיילים בעייתיים שמרביצים למפקד שלהם או דופקים נפקדות ומעבירים הרבה זמן בכלא רק כדי לקבל את מה שהם רוצים- לזה אתה קורא "כל חייל תורם"?!?!!?
עוד משפט מפגר: "חוץ מכמה קומבינטורים, כל הג'ובניקים בצה"ל משרתים +- בתנאים כאלה"- אל תהיה טיפש! גם אני וגם אתה יודעים שיש ג'ובניקים שחוזרים כל יום הביתה (ושיהיה להם בכיף), יש ג'ובניקים שעושים שבוע-שבוע, יש ג'ובניקים שעושים 5-9, וכו'. אז כשאני אומר שבחיל האוויר רובם עושים 11-3 שלא תעז להגיד שכל הג'ובניקים משרתים בתנאים האלה.
משפט נוסף: "אם אתה חייל אז תהיה חייל עד הסוף"- חייל אשר מנסה להיות חייל עד הסוף, הוא אדם שמוותר על העקרונות שלו, קורע ת'תחת, אנשים מנצלים אותו ובסופו של דבר הוא מגיע למסקנה שהוא פראייר ואז הוא מתחיל להשתנות.
ישן 07-08-2005, 12:55
  אלטמן אלטמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "לכל האנשים באשכול זה שלא נמצאים בחיל האוויר (שזה בעצם כולם)"

אוי אני עובד קשה :-((((

אחי אין מה לעשות, אתה רוצה שתוכל להסתובב ברחובות בבטחון אז מישהו צריך לעמוד במחסום שמונה שמונה עם קרמי עליו, מישהו צריך לנהוג בטנק ומישהו צריך לדאוג שהמטוס יעבוד וזה אתה.
ואתה טוחן אין מה לעשות כולם טוחנים וגם חימושניקים בגדוד שלי טחנו ותאמין לי שלעבוד על פו"מה מלאה בבוץ של הרמה זה לא תענוג. והיתה להם גם עמדה בבסיסית והעיקר היתה להם גאווה מקצועית והם קיבלו כבוד מכולם כי כולם ידעו שהגדוד לא יזוז בלי החימושניקים.
אז במקום להתלונן סתם, כי הרי זה לא יעזור, תנסה להיות גאה במה שאתה עושה כי בלעדייך מטוס ששוה עשרות מיליונים לא יכול להמריא.
וכמו שאתה אומר שהיית בנ"מ ולא הפריע לך לטחון ועכשיו כן תאמין לי חברים שלי שהיו בקריה בכו יותר ממך כי ככה זה כמה שאתה עושה פחות יש לך יותר זמן לחשוב על כמה רע לך
וכמה שאתה יוצא יותר הביתה אתה רק רוצה לצאת עוד
אז אחי הבעיה היא לא בתפקיד שלך הבעיה היא אצלך באיך שאתה לוקח אותו
תחשוב על זה
ישן 07-08-2005, 13:43
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

אנשים אתם מורעלים מדי
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי אלטמן שמתחילה ב "אוי אני עובד קשה :-(((( אחי..."

יש הבדל בין להתבכיין לבין להראות את המציאות כפי שהיא! באשכול הזה אני לא מתבכיין! ההתבכיינות מתבצעת בפני חבריי מהבית וחבריי לבסיס. אני רק מספר לאזרחים בפורום הזה אשר רוצים להתגייס לחיל האוויר וחושבים שבחיל האוויר יש את התנאים הטובים ביותר וכיף לשרת שם שזה פשוט ממש לא נכון. אנשים כאלה מפתחים ציפיות ובסופו של דבר מתאכזבים בגדול וזה גורם לחייל לדפוק נפקדות, או לנהוג באלימות (פיזית או מילולית) כלפיי מפקדיו, או להוריד לפרופיל נפשי, ואפילו להתאבד- ויש המון המון מן המקרים הללו, במיוחד בחיל האוויר. לכן, בבקשה ראו בדבריי אזהרה ולא הכפשה או הוצאת דיבה!
כל האנשים שכתבו לי תגובות שליליות ותקפו אותי, אני אומר לכם עכשיו: יש לי שלושה חברים טובים קרביים- אחד בחרוב, אחד בעורב צנחנים, ועוד אחד בפלח"צ פיקוד העורף והם אומרים ככה: "מי שמפריע לו לטחון, שיעשה בלאגן ויעבור לתפקיד נוח כי יש אנשים שקשה להם לחזור הביתה לעיתים רחוקות ולא בזין שלהם לעשות הרבה שמירות ומטבחים"- אז תפנימו ותשכילו! לא רק ג'ובניקים חושבים ככה! ותפסיקו להתעצבן, יש עובדות בשטח אשר מצדיקות את דבריי- חיל האוויר טוחן! - אלה העובדות ולא צריך להתווכח על זה. תתעוררו ותראו את המציאות בצבא- לא כל אחד רוצה לתרום למדינה גם אם זה לא מוצא חן בעיניכם, ולא כל אחד מסוגל לאכול חרא בכמויות שאתם אוכלים.
ישן 27-08-2005, 13:58
  emp emp אינו מחובר  

בכל מקום יש יתרונות וחסרונות...

בחיל אוויר כמו בכל מקום ובכל דבר בעולם יש יתרונות וחסרונות...

יתרונות:
1) תנאים מעולים (בריכה, קולנוע, בורגרקינג, הנריז, חדרי כושר, בונז'ור, אוכל טוב ועוד...)
2) ג'ובים מעניינים (חלקם כמובן)
3) להיות חלק מהחיל המובחר בצבא.

חסרונות:
1) יציאות גרועות
2) לפעמים טוחנים עבודה

בטוח שיש עוד...וגם כל אדם והשירות הספציפי שלו...

בכל מיקרה אני בחיל האוויר בל"א...נהנה מאוד מהשירות (כולה חצי שנה אבל עדיין).

אחלה אנשים, אחלה בסיס, אחלה מפקדים ואחלה תנאים!
אני סוגר חצאים כמו הרבה פה...(11-3) עם אפטר בשבוע...אבל הכל תלוי בגישה...תבוא בגישה טובה יהיה לך טוב.
אם ג'ובניקים בחיל האוויר מתבכיינים על שירות מעפן...לך דבר עם חבר שלי גולנצ'יק שעכשיו יצא אחרי 4 שבתות שהוא סגר, קיבל אפטר 6 שעות הביתה בשביל להביא עוד בגדים וסגר עוד 3 שבתות...תנאים זבל, דיסטנס מטורף, לא רואה בית...וטוחן פי הרבה מכל ג'ובניק...
אני לא בא להגיד שקרביים יותר חשובים או משהו...אבל הם אוכלים הרבה יותר חרא מאשר ג'ובניקים!@#

זה ריב שלעולם לא יסתיים כי תמיד לעוד מישהו תיהיה דיעה שונה...
בכל מיקרה!@# הכי חשוב בשירות זה האנשים שאיתך ממה שאני רואה עד עכשיו לא התפקיד המפקדים הבסיס היציאות וכל זה...תן חיוך הכל לטובה? נכון...
ישן 28-08-2005, 18:21
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

מצטער שאני אומר אומר את זה אבל...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי itzik69000 שמתחילה ב "זאוס"

כל מי שחולק על דעתי הוא אחד מהאפשרויות הבאות:
1) לא התגייס
2) צעיר מת
3) קרבי

מי שמשרת בחיל האוויר או שיש לו חברים בחיל האוויר ויש לו קצת פז"מ (מעל שנה למשל) הספיק לחוות מה זה טחינה, ואם הוא לא טחן אז הוא שמע סיפורים מחברים שלו שטוחנים, והאנשים האלה יודעים בדיוק על מה אני "מתבכיין" (אם מתעקשים לקרוא לזה ככה).
ולכל אלה שהזכירו בפעם ה-10,000 את התנאים בחיל האוויר, אני אומר לכם: מתי תבינו לעזאזל שאת כל התנאים האלה אתם יכולים לדחוף לתחת כי הם פשוט לא שווים כלום! מה אתם חושבים שמכונאי/טכנאי מטוסים מסוגל ללכת למכון כושר אחרי יום עבודה מפרך מ7:30 בבוקר עד 8 בערב?! ונראה לכם שהוא יכול ללכת לבריכה אשר סגורה בשעות האלה?! וכמה כבר חייל שמרוויח 350 ש"ח בחודש ולא עובד יכול להרשות לעצמו ארוחות בבורגר-קינג?!
התנאים הללו הם כלום מלבד אשליה! וואו איזה כיף לנו, הבסיס שלנו ממש כמו מלון בטבריה (כן בטח) אבל אנחנו טוחנים יותר מכל ג'ובניק אחר בצה"ל.
ובבקשה תפסיקו להזכיר לי את הקרביים האלה שחוזרים כל שלושה שבועות הביתה, מסיבה אחת פשוטה: הם קרביים ואנחנו ג'ובניקים וזה שתי עולמות שונים לגמריי.
מצידי תקראו לי "בכיין", "מסיט", "ממורמר" כי זה מזיז לי באותה מידה שאני אוהב את חיל האוויר, או במילים אחרות "זה לא מזיז לי"!

נערך לאחרונה ע"י ~Zeus~ בתאריך 28-08-2005 בשעה 18:28.
ישן 29-08-2005, 22:39
  Cristiano Cristiano אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Cristiano שלח הודעה דרך MSN אל Cristiano
..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אני לא מבין על מה אתה מתבכיין בכלל"

תגובות סתמיות של אנשים שלא באמת יודעים על מה הם מדברים!

זאוס-רק שתדע שאתה צודק אם לא במאה אז במיליון אחוזים לגבי התנאים בחייל האוויר.

מה אתם מתנפלים עליו? אז אתם קרביים כל הכבוד לכם! קחו בזוקה..

יש חיילים שלא רוצים קרבי ורוצים להיות כל יום בבית מסיבות כאלה או אחרות ובגלל זה הם הולכים להיות ג'ובניקים.

אני טכנאי מטוסים כבר שנה בבסיס שבו המקצוע הזה נחשב הכי קריעה בארץ-שדה דב.
אני טכנאי של מטוסים מודיעין-צופית. יום העבודה שלי מתחיל ב7 ונגמר ב11.
אני עושה חצאים,דוחפים לי תורנויות על ימין ועל שמאל,העבודה פיזית ומזיקה לבריאות.בקיצור ג-י-ה-י-נ-ו-ם!!!! לא להגיע לחייל האוויר!! לא להגיעעעעעעעע!!!!!!!!
ישן 30-08-2005, 20:35
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
שים לב שבמשך כל הדיון מי שטען נגד דעתך
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "סוף סוף אדם מבין"

מיהרת להגדיר אותו כ- לא מבין/ קרבי / אזרח / פישרזון וכן הלאה , בעוד שכל מי שתמך בך ישר אמרת "או, סוף סוף מישהו שמבין".

אתה באת והכרזת על הודעה חשובה שכל התגייסים והסדירים צריכים לדעת והיא שאתה טוחן בצבא.

גבר, תפנים, א-ת-ה ב-צ-ב-א לא בקייטנה. בצבא ט-ו-ח-נ-י-ם. זה המצב. מי שמקבל אישור לצאת כל יום הבייתה יש לו את הסיבות שלו. לך כנראה אין סיבות לצאת בתנאים כאלו ולכן הצבא לא מאשר לך יציאות כאלו. אתה מתבכיין שאתה יוצא 11/3 כשבעצם זה טוב בהרבה ממה שהרבה חיילים אחרים מקבלים. המלצתי אליך: תפסיק להתבכיין ותעשה את העבודה שלך בצבא. תגיד תודה שאתה מקבל מה שאתה מקבל ודי.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 30-08-2005 בשעה 20:37.
ישן 01-09-2005, 13:23
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
כל הכבוד לכל חיילי צה"ל שעושים מלאכתם נאמנה....
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "לא רוצה להגיד תודה ולא רוצה..."

ילדים, יש לי חדשות בשבילכם: יש בכל תפקיד הזדמנויות להתפתח או לקחת איתך משהו לחיים ויש בכל תפקיד (כולל רמטכ"ל כמו שראינו) אפשרות להרגיש נאחס ומנוצל עד העצמות. הבחירה תלויה בכל אחד לעצמו: מי שמרגיש מנוצל ורוצה לקום כל בוקר עם נאחס חדש בלב עלול להתרגל ולהמשיך להרגיש את זה גם אחרי הצבא- בכל עבודה אחרת. זה לא קל להכנס מחופש יחסי של תיכון למסגרת צבאית תובענית מאד לעיתים. אבל תזכרו- מה שלא הורג מחשל, והייתי אומר גם מלמד.. אז תשתדלו לקחת בפרופורצייה ולעשות את העבודה - המסגרת היא לזמן מוגבל- תשתדלו לקחת את הדברים בחיוך ובטוב ולהעזר בשירות הצבאי כקרש קפיצה איתן לחיים.
ישן 01-09-2005, 15:45
  kapusta kapusta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
אני לא מאמין שאני נכנס לויכוח הזה,
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שים לב שבמשך כל הדיון מי שטען נגד דעתך"

פשוט חבל לי על זאוס..

תבין "מתושלח האיום" , יש אנשים שהולכים להיות ג'ובניקים מכל מיני סיבות. מצב כלכלי גרוע, מצב משפחתי גרוע, הורים חולים \ הורים מתים וכו' וכו' (לא עלינו).

בחיל הירוק, חייל שמתגייס עם בעיות מסוימות מקבל תנאים מסויימים, אבל בחיל האויר יותר קשה לקבל את התנאים האלה !

בשפה "מקצועית" , ת"ש 3 בח"א זה ת"ש 5 בחיל ירוק, ות"ש 5 בח"א זה ת"ש 7 בחיל ירוק. ז"א שחייל עם בעיות שבחיל הירוק הם מספיק חמורות מבחינת הצבא שיצא כל יום הבית, בחיל הארור הזה זה אומר שאתה יכול גם לסגור כל שבת שניה בבסיס , גם אם להורים שלך אין כסף ללחם.

אני לא מבין על מה הויכוח, אתה מופתע שאנשים שהתגייסו לצבא "מתבכיינים", אני מנחש (בטוח) שאתה עוד לא התגייסת. יש כל מיני אנשים שמתגייסים לצבא, ובאופן רנדומלי שולחים אותם למקומות שונים, ובאופן רנדומלי התנאיים שלהם משמעותית שונים.

או בניסוח יותר פשוט, דמיין חייל, נקרא לו אבי, שאבא שלו מת ואמא שלו מרותקת לכסא גלגלים, והוא הלך לצבא והוציא את כל הת"ש למיניהם וכל מה שצריך, אבל בגלל שהמחשב בבקום פלט באופן רנדומלי שהוא יתגייס לח"א, התנאים של אבי יתקצצו באופן משמעותי ביותר הוא יסגור בבסיס הרבה יותר, ובשלב זה לא היה לו בכלל אכפת שיש בריכה בבסיס (שמשפצים אותה כבר 10 שנים). אז אבי יסגור בבסיס כי הוא בח"א, אמא שלו תישאר לבד בבית כל שבת שניה מרותקת לכסא גלגלים בלי שאף אחד לא יוכל לעזור לה, אבי לא יוכל לעבוד בשום מקום כי הוא מסיים לעבוד בטייסת ב11 בלילה ולא יוכל להביא כסף לאוכל הביתה, והחיים של המשפחה יהרסו.

לעומת זאת, אם המחשב היה פולט באופן רנדומלי פקיד בקריה לאבי, הוא היה חוזר כל יום במשך שלוש שנים הביתה, יכול לעבוד ולעזור לאמא והכל היה בסדר.

bash me
ישן 12-09-2005, 09:51
  Mezuman Mezuman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.05
אם לא נטחנים כמו שצריך אז כל דבר ניהיה טחינה...

יש כאלה שבאים הבייתה יום יום ובוכים מוות כי שוחררו ביום אחד ב 18:00 במקום ב 16:00... והם מתבכיינים ואומרים עד כמה שהם שונאים את הצבא וכמה שהם נטחנים שם...
לעומת זאת יש את האלה שעושים 21-2... פעם בחודש בבית מרוצים מדקה נוספת שיתנו להם לצאת הבייתה אך מקבלים ברוח טובה גם כשהם לא מקבלים את הגיעה להם... הם גאים לשרת, הם גאים לתרום... נכון שהם מרגישים יותר תורמים מאלה שבאים יום יום הבייתה... אבל בכל זאת... דיי

ממעכב אישי... אני אעשה הכללה כי אין לי כוח לכתוב אחוזים... אז ככה על רגל אחת: רוב אלה שבקרבי אוהבים יותר את הצבא ולא בוכים... הם לוקחים את זה בראש פתוח, מבינים שהם תורמים ושמחים עם זה. מי שבג'וב הכי בית זונות הוא שונא מוות את הצבא וצועק לכולם אל תתגייס...
אבל לכל זה יש הסבר.............................................. ..... המבין יבין
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:11

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר