לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2005, 03:17
  חידה חידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
בירצוני להבהיר משהו בעניין קרינה סלולרית

דבר ראשון קרינה סלולרית היא קרינה אלקטרו מגנטית (הסוג אינו חשוב עקב שכולן על אותו עיקרון השינוי בתדר משפיע על סוג הקרינה)

קרינה אלקטרו מגניתית הינה מסוכנת ביותר (למרות שלא הוככה מעולם בהיבטים פיזקליים)

הקרינה העיקרית שמשפיע על חיינו היא אלחוטית (סלולרי, חשמל, קשר, אלחוטי).

איני רוצה להכנס על פיזור הקרינה מהאנטנה בהיבטים פיזיקליים עקב שהנושא כבד ביותר אז אפשט זאת כמה שיותר:

אנט' מחולקת לשני חא"נים (חלק אנטנה) חא"ן עליות וחא"ן תחתון כך שהקרינה שיוצאת מהאמצע של האנט' השלמה בצורה של תפוח כך שיש שני קונוסים (מעל ומתחת לאנט') שאין בהם קליטה כך מי שמתחת לאנטנת סלולר אינו סובל מקרינה או קליטה (יש לחשב קלטה מהאנטנה שממול)

ברגע שיוצאים לשידור ממכשיר נייד האנטנה הנמצאת על גביי המכשיר הינה החא"ן העליון בלבד! והינכם משלימים את החא"ן התחתון ושימוש כהארקה (כך שהקרינה עוברת דרככם!)

אין להאשים את חברות הסלולר שמציבים את האנטנות שלהם בכל מקום תקוע עקב שמקור הבעיה היא אצל המשתמשים!
חברות הסלולר מציבים אנטנות עקב דרישה של הלקוחות הרבים שאינם יכולים בלדי הסלולרי שליהם כך שאם לא יהיה אנטנות לא יהיה שירות מספיק טוב ללקוח והלקוח הוא אתם!!!!!!!!

להבהרה: הקרינה המסוקנת יותר היא הזאת שעוברת דרככם מהסלולרי האישי שלכם!!! ולא מהאנטנה ששולחת אות (לסלולרי שברשותכם)

*נתונים אלה על שידור FM בלבד. איפנונים / תדרים אחרים האנטנות שונות וכך גם השידורים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2005, 08:21
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חידה שמתחילה ב "בירצוני להבהיר משהו בעניין קרינה סלולרית"

תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות, קודם כל אתה מצהיר:

ציטוט:
קרינה אלקטרו מגניתית הינה מסוכנת ביותר (למרות שלא הוכחה מעולם בהיבטים פיזקליים)

אם כך, מאין לך שהיא "מסוכנת ביותר"??? איזה עוד הוכחה יש לך בדיוק?

ציטוט:
ברגע שיוצאים לשידור ממכשיר נייד האנטנה הנמצאת על גביי המכשיר הינה החא"ן העליון בלבד! והינכם משלימים את החא"ן התחתון ושימוש כהארקה (כך שהקרינה עוברת דרככם!)
בולשיט!! אתה יודע מה אורך האנטנה הדרוש לשידור בסלולארי? משהו כמו 2 ס"מ (התדרים הם 0.9~1.8 GHz) ככה שגם "החא"נ העליון" כמו שאתה קורא לו, וגם "החא"נ התחתון" נמצאים על הסלולארי בלבד. ותן לי לחדש לך, הוא גם לא צריך הארקה.

ציטוט:
להבהרה: הקרינה המסוקנת יותר היא הזאת שעוברת דרככם מהסלולרי האישי שלכם!!!
אתה יודע מה זה תקן הקרינה המותרת? לקחו את האות הכי חלש של מיקרוגל שמסוגל לעורר חום בחומר אורגני, חילקו אותו ל1000, והתקן לאות מקסימלי לשידור וקליטה נקבע על 1/1000 האות ההוא.

מה שנותן בעצם את המסקנה ההפוכה ממה שאמרת; אם היו מתירים שימוש באות חזק יותר בסלולארי, ממילא צפיפות האנטנות הייתה קטנה יותר, וכמות הקרינה הכללית באוויר הייתה יורדת.

בקיצור, תחשוב לפני שאתה כותב משהו בלי הוכחות, ותביא מקורות לדבריך. (אני יכול להביא מקורות לשלי אם תרצה) וגם החלטת שהקרינה מזיקה ע"פ פרסומים של חברות אינטרסנטיות, ולא לפי מסקנות פיזיקליות, כי פשוט אין כאלה.

אני מקווה שתסלח לי אם כתיבתי קצת אגרסיבית, פשוט ההודעות משוללות הבסיס האלו שחוזרות על עצמן כל פעם בפורום אחר מוציאות אותי מדעתי.

ישן 05-08-2005, 23:19
  חידה חידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
אח שלי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "תרשה לי לשאול אותך כמה שאלות,..."

הוכח שהקרינה מזיקה אך לא הוכח שהיא מסרטנת!!!!! (אבל הנתונים בשטח מראים זאת בבירור!!)

גם הכור בדימונה לא הוכח שמסרטן!!! אבל התוצאות בשטח מראים שרוב החסופים לכור חלו בסרטן...

גם פעם לא הוכח שהעולם עגול אז זה אומר שהוא ישר?!?!?!

אני יודע מה אורך האנטנה בסלולרי!!! הנוסחה בכלליות ככה! אורך הגל גדל כך שאורך האנטנה קטן כלומר האנטנה קצרה ביותר לגלים גבוהים ביותר ולצערי הסלולרי מקרין בעוצה גבוהה בשביל שיהיה לו אנטנה קצרה!
העניין חא"ן עליון \ תחתון הינו אמת לאמיתה!! יהיה שידור פחות טוב אם שום עצם לא יגע בסלולרי (משדר נישא) משום שלא יהיה לו תיאום תדר \ אנטנה נכונים...
הארקה היא 0 ולא רק בשביל שאם תתחשמל החשמל יעבור דרכה... (תלמד חשמל ואח"כ תדבר)

התקן טוב ביותר זה כשאין לך ביכלל קרינה!! מכון התקנים קבע גובה מסויים משום שידעו שישתמשו בזה ולא יכלו לאסור על זה אז החליטו על גודל קינה מסויים בשביל שלא יוכלו חברות הסלולר לעשות מה שבראש שלהם בעניין הקרינה (שידור) של הסלולרי!!!

אם אתה רוצה שאסביר לך איך גל מתפשט מאנטנה רק תגיד אבל אל תחלוק עליי משום שאתה (כניראה) לא מבין כל כך ורואה רק מה שגלוי לעיין (האנטנה הקצרה שהיא החא"ן העלייון ואתה חושה שהיא כל האנטנה)
ישן 07-08-2005, 16:15
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
פרט קטן ששכחתי לציין; אני הנדסאי אלקטרוניקה, למדתי חשמל בצורה יסודית,
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי חידה שמתחילה ב "אח שלי..."

והתמחתי בנושאי תקשורת.

ולעניין. אשמח אם תראה לי הוכחות לנזקי קרינה של סלולארי (ולא נזקי קרינה בכלל) אין כאלה.

מדבריך ניכר שאתה הוא זה שלא מבין על מה הוא מדבר. ניקח את המשפט הזה לדוגמא:
ציטוט:
אני יודע מה אורך האנטנה בסלולרי!!! הנוסחה בכלליות ככה! אורך הגל גדל כך שאורך האנטנה קטן כלומר האנטנה קצרה ביותר לגלים גבוהים ביותר

שזה קישקוש מוחלט, בדיוק ההפך מהמציאות וגם לא מתאר את המציאות.
קודם כל, תדר הגל (וממילא גם אורכו) לא תלוי בגודל האנטנה, אלא בתדר שמוציא המשדר. וזה בדיוק ההפך ממה שאמרת. שנית, אורך גל קטן יותר צורך אנטנה קטנה יותר, ולא כמו שאמרת. מכשירים סלולארים משדרים בתדר גבוה (יחסית) ולכן אורך הגל שלהם קצר מאוד, וממילא גם האנטנה שלהם קצרה ביותר.

ציטוט:
ולצערי הסלולרי מקרין בעוצה גבוהה בשביל שיהיה לו אנטנה קצרה!

מה אתה אומר! בוא ונחשב ביחד:
אורך אנטנה מסוג "מונופול" המצוי במכשירים סלולארים נקבע לפי הנוסחה
¥/4 = אורך אנטנה
כאשר ¥ הוא אורך הגל. במקרה של סלולארי, התדר ל GSM (רוב הטלפונים הניידים כיום) הוא 1800MHz ולכן
אורך אנטנה =
3*10^8/1800*10^6/4 = 0.0416M
0.041 מטר, הם 4 סנטימטר. מספיק קצר בשבילך? תאמין לי, זה מספיק אפילו בשביל אנטנה פנימית שרוב הסלולארים מצויידים בה.

ציטוט:
העניין חא"ן עליון \ תחתון הינו אמת לאמיתה!! יהיה שידור פחות טוב אם שום עצם לא יגע בסלולרי (משדר נישא) משום שלא יהיה לו תיאום תדר \ אנטנה נכונים... הארקה היא 0 ולא רק בשביל שאם תתחשמל החשמל יעבור דרכה... (תלמד חשמל ואח"כ תדבר)

הסלולארי בימינו עשוי מפלסטיק מבודד, והוא מסוכך פנימית. אין שום אפשרות להאריק אותו אפילו אם תרצה... תראה לי מכשיר חשמלי פלסטי שיש לו הארקה ואפילו אם היה עשוי מתכת, הסיכוך הפנימי מונע מהגלים להתפשט דרך הגוף, ככה שהטענה שלך משוללת כל יסוד.

ציטוט:
התקן טוב ביותר זה כשאין לך ביכלל קרינה!!

זה הקישקוש הכי גדול שכתבת עד כה. אין שום אפשרות טכנית לשדר ללא קרינה. מה שאתה קורא לו "קרינה" זהו בעצם הגלים האלקטרומגנטיים שמהווים את אות השידור. בלעדיהם לא יתכן שידור.

ולסיכום, כל תגובתך נראית כתגובה של מישהו שעכשיו התחיל במקרה להתעסק עם נושא תקשורת במסגרת לימודי הפיסיקה שלו, ומשרבט קשקושים בקצב, בלי קשר למציאות. תקן אותי אם אני טועה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 07-08-2005 בשעה 16:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר