לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2005, 05:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אולי תקראו פעם מה אומר אדם חכם המצוי בנושא יותר מכל אדם המשתתף בפורום זה

את המכתב הזה כתב פרופ' ארנון סופר אל אנשי מועצת ישע.

הוא העביר עותק שלו לאדם ששאל אותו מדוע אינו משמיע את קולו

בנושא ההתנתקות, והוא העבירו הלאה.

קראו למרות המלצתי - עוד אף אחד לא מת מקריאה. מקסימום הוסיף ידע וקבל ראיה מקיפה יותר ומעמיקה של הנושא. אפילו אם אינך מסכים עם הנכתב - בכל מקרה זה מהווה חומר למחשבה

מכתבלאנשימועצתיש"ע: אתםאיוםקיומיעלישראל!

אתם מנכסים לעצמכם את "אהבת הארץ" ו "אהבת שמיים", ובמציאות אתם עושים את ההיפך: אתם מובילים את כולנו, ביודעין, לאסון נורא וזאת, כדי להגן על קומץ אנשים במועצת יש"ע שטעו, הטעו ועשו, במשך שנים, מעשים קשים. לפתע מסתבר, כי אנו מתקרבים לקץ עידן האנרכיה שלכם.

אי התנתקות פירושה חורבנה של ישראל היהודית והדמוקרטית, והרבה יותר מהר מכפי שאתם משערים.

האמת העצובה היא שאתם יודעים את זה, אבל מדינת ישראל ועתידה אינם עומדים לנגד עיניכם, כרגע, שכן אתם עסוקים במלחמת הישרדות אישית בלבד.ברור לכם, כי השליחות הלאומית הכוזבת, שהובלתם אותה במשך כ-35 שנים, ואשר עלתה למדינת ישראל בדם רב, בנזק אדיר לאזורי הפריפריה של ישראל ובמיליארדים רבים של דולריםעומדת לפני התרסקות!

אתם תידרשו לתת את הדין הציבורי בפני הקהל שלכם, בפני אזרחי ישראל ובפני העם היהודי כולו. משום כך, מדינת ישראל אינה מענינת אותכם בימים אלה ואתם מוכנים להקריבה על מזבח האגו שלכם.

אמרתי דברים קשים וחובת ההוכחה עלי!

אתם יודעים, כי אנו, היהודים, מהוים מיעוט בארץ ישראל "השלמה" ואפילו אם נאמץ את הדו"ח הדמוגרפי השקרי של חבריכם מארצות הברית, נהיה מיעוט טרם יעבור עשור שנים. משמעותה של עובדה זו היא, כי ארצות העולם, כולל ארצות הברית, יטענו שמצבנו דומה למצבה של דרום אפריקה וכי הפתרון לארץ ישראל הוא הפיכתה למדינה דו-לאומית. אין ספק, שברור לכם, כשם שברור לי, כי פתרון כזה פירושו סוף היישות היהודית באזור מטורף זה של העולם.

התעלמותכם מעובדה מרכזית זו היא פשע!

כל הצעותיכם להעביר את ערביי פלסטין לירדן או לסיני הן אויליות ואני בטוח שגם אתם בעצמכם אינכם מאמינים שהצעות כאלה הן ישימות!

מלחמתכם למען חבל קטיף ולמען ההתיישבות מעבר לקו ההפרדה היא עקרה וחסרת תועלת. ישראל תצטרך להפרד משטחי יו"ש, אשר מעבר לגדר ההפרדה, וענין זה ברור לכל מי שעיניו בראשו ואשר גם האזין לדברי קונדוליסה רייס ויועצי הנשיא האמריקאי.

אלא, שבינתיים עולה לנו מלחמתכם הזו במחירים נוראים:

קודם כל בקריסת הפריפריה של מדינת ישראל:

המחיר הנורא ביותר, הגובל באסון, הוא אובדן ירושלים. הדיבורים שלכם על כך שירושלים מצויה בראש מעיניכם, ועל עיר "אשר חוברה לה יחדיו" הם מלל חסר כיסוי. עיר זו הולכת ונשמטת לנו, ואתם האשמים העיקריים. החילוניים עוזבים את ירושלים לכוון מבשרת, מודיעין ותל אביב ואת תושבי ירושלים הנאמנים לכם, אתם שולחים לשטחים!

הנגב בכי רע, הן מבחינת מצב תושביו והן מבחינה אסטרטגית. בגללכם אין המדינה מתפנה לפתור שם את הבעיות ואנו עלולים להגיע לנקודת אל חזור!

גם הגליל ניטש מיהודים ואין מי ששם ליבו לכך, שהרי תשומת הלב הלאומית נתונה ל-8000 תושבי חבל קטיף, לרבני יש"ע שנעשו לנו אסטרטגים ולפינוי חסימות בכבישים.

להווי ידוע לכם, כי בלי פריפריה, תשאר לנו רק מדינת גוש דן, אשר , ללא פריפריה, ימיה ספורים! אתם אחראים ישירות לתהליך הזה!

שנית, אתם אחראים להפיכתה של מדינת ישראל למדינת עולם שלישי:

התשתיות של ישראל קורסות וזאת, משום שאתם בניתם יותר מ-1000 קילומטר של כבישים עוקפים ועקרים בשטחי יו"ש. במקום הקצאת כספים לחנוך, לתרבות, להתפלת מים ולאיכות סביבה, מסייעת לכם המדינה להרוס כל חלקה יפה בארץ ישראל. ראו מה עוללתם ליער הר חומה, ליערות ממזרח לירושלים בואכה יריחו, לאזור איתמר ועלי ועוד ועוד ועוד!

אם לא די בכך, הנה, בחודשים האחרונים, אתם מצהירים בלי בושה, כי תפגעו בכלכלת המדינה וכי תהרסו תשתיות. אצל אנשיכם הפכה האלימות לדרך חייםפגיעה במכוניות הנושאות סרטים כחולים ופגיעה פיסית במי שאינו מסכים לכם (והלינץ' המתועד במואסי הוא, כנראה, רק דוגמה קטנה למה שהתרחש ומתרחש, במשך שנים, מעבר לקו הירוק..).

אתם נתתם לבנייה הבלתי חוקית לגיטימציה בפרהסיה וכולנו משלמים ונשלם על כך. אתם הוכחתם כי בניה בלתי חוקית אינה מתרחשת רק במגזר ישראלי אחד!

אתם מנסים לערער את הלגיטימציה של שלטון החוק בישראל, של צה"ל, של טוהר הנשק. אתם הכרזתם ממש מלחמה על מדינת ישראל הלגיטימית. בכך אתם מערערים את חוסנה הלאומי של ישראל, שממילא אינו מן החזקים בכדור הארץ. פגיעה בחוסן זה גובלת בבגידה במולדת ואין על כך סליחה!

לא למדתם דבר מן ההיסטוריה הכללית ומן ההיסטוריה היהודית ובהזיותיכם אתם מובילים את ישראל היקרה לחורבן במודל בר כוכבא!

ההתנתקות היא סם חיים למדינת ישראל היהודית והדמוקטית. רובו של עם ישראל, ואתם בתוכם, יודעים זאת! אין צורך במשאלים או בדחיות ציניות של ביצוע ההתנתקות החיונית ושל הסרת י20 יישובים מיותרים, כרגע ובשלב השניכ-40 נוספים. אינני סופר את עשרות המאחזים הלא חוקיים, שממילא יש להסירם, ואשר בגינם אנו צפויים לשלם מחיר יקר, כי ארה"ב אינה סולחת למשקרים.

אתם, ככולנו, יודעים, כי הסיבה העיקרית להתנתקות אינו הטרור. הטרור היה, הווה וימשיך להיות, ללא כל קשר להתנתקות. הגדר מונעת כניסתם של מתאבדים לתחומי מדינת ישראל ומקטינה את החיכוך בינינו לבין הפלשתינים, אך, קודם כל, היא קובעת את גבולות המדינה היהודית.

אתם, יותר ממרבית אזרחי ישראל, יודעים כי תוואי הגדר מכליל 80% מתושבי יש"ע בתחומי מדינת ישראל, בהסכמה שבשתיקה של ארצות הברית. זהו השג גדול העלול להשמט לנו בגללכם!

ההתנתקות תנצח ותחזיר את השפיות למדינת ישראל.

צר לי על האנשים, שיצטרכו לשלם בפרידה מיישוביהם ובתיהם, משום שהולכו שולל : בשלב זה מדובר ב- 8000 תושבי גוש קטיף ובשלבים השני והשלישיב- 60,000 תושבים מיש"ע.

אבל 320,000 מתיישבים יישארו ביישוביהם ובבתיהם, אם אתם תתעשתו!

לסיום:

האם נתתם דעתכם לאפשרות שאתם תנצחו את שלטון החוק ותמנעו את ההתנתקות?

האם נתתם דעתכם לשאלה כיצד עלול "נצחון" כזה להשפיע על הדמוקרטיה, על שלטון החוק, על דעת הקהל הבינלאומית וארה"ב בראשה?

האם חשבתם מה יקרה בישראל יממה לאחר "נצחון" שכזה?

"נצחון" כזה יהווה תרומה נוספת שלכם לכוון לחיסולה של ישראל!

אתם יודעים את זה ולא אכפת לכםחבורה אגואיסטית המנהלת מלחמת קיום אישית. הובלתם עדר שלם לשום מקום וכיום אין לכם אומץ להודות בכך ולהיעלם מעל במת ההיסטוריה הישראלית. אתם הטועים, המטעים והמסוכנים לקיומה של מדינת ישראל!

ההתנתקות היא סם החיים של ישראל והיא תבוצע ותחזיר את מדינת ישראל לשפיות!

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 06-08-2005 בשעה 05:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2005, 11:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מנה בשר? את עמדתי בקשר לבעייה הדמוגרפית, הבעתי פעמים רבות למדי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "יאללה אורי, פתור בלא כלום?! תן קצת בשר!"

וחרף הערכתי הכנה והאמיתית לראשי יש"ע, אני לא מסכים עימם לגבי הכדאיות שבהחזקה בהכל.
אני כן מסכים עימם בכך שההתקפלות הנוכחית לא עונה לאף אחת מהמטרות שלשמן היא כביכול
נועדה, ועל כן היא נזק נטו.
סופר שופך כאן הרבה כעס על מי שבשעתו קיווה לקבל מהם תמיכה פוליטית, במלחמתו הדון קישוטית
בשמאל הקיצוני, אלא שלהם יש אידיאל בלתי מתפשר של א"י, ועל כן לא תמכו בו. אני מניח שמכאן
יצא המכתב הזה, שאין להתרשם ממנו יותר מדי.
סופר איש נבון שאומר הרבה דברים נכונים, אבל לא במכתב הזה, שרצוף דמגוגיה סתמית, ועל כן
אין להתרגש מהמכתב, אלא מהעובדה שדנרוז שלנו הוא שהביא אותו...
ישן 06-08-2005, 11:55
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה אתה מצפה מאורי - הרי הוא איננו מגיב לענין הוא רק מבקר ופוסל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "יאללה אורי, פתור בלא כלום?! תן קצת בשר!"

ארנון סופר איננו המורה שלי אבל הוא המומחה ב"ה" הידיעה לנושא הדמוגרפי ואין שני לו.
לא יזיק, גם לאורי לקרוא את דבריו ואני מקוה שהוא עשה זאת.
הוא איננו מסוגל לסתור את דבריו או להעמיד טזה נגדית - לו אין את הנתונים הדרושים לכך.
אפילו לכתיבתי הצנועה הוא איננו מגיב לענין ורואה בעיני רוחו מה אני חושב מבלי להבין את מה שאני כותב.

נכון אני בעד הרחבת המושג הישראלי מעבר לקשר הדתי האנכרוניסטי.
אני בעד מדינה שגם אזרחים שאינם מוגדרים או מגדירים עצמם כישראלים ובעלי אזרחות ישראלית, יזכו לשוויון זכויות וחובות בכל כאזרחים שווים לכל דבר וענין.
האופי של המדינה יהיה ישראלי המבוסס על ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו. כל מי שיחפוץ להצטרף יהיה חייב לעמוד בתנאי מינימום אלו ולהוכיח את עצמו, כמשתלב מלא בחברה הישראלית.
אם זוהי בעיני המבקרים אותי, ההגדרה של מדינת כל אזרחיה אני בעד מדינה שכזאת.
ישן 07-08-2005, 07:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ג'ו, ההיסטריה שלך, לא תועיל לכלום. לך וקרא מה כתב סופר עצמו...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מקורות "עלומים", גמד שכמוך, גם איזוטריים וגם מה-הם יודעים..."

אחרי כן מומלץ שתשתה כוס קרים, תרביץ איזו תפילה להשמדת אוייבי דת האמת, והאמת - גם
תפילה להעלמות טבעית של האשכול הזה, לא תזיק לך במיוחד (בהתחשב במה שאתה עומד
לקרוא בהמשך של הודעה זו...)...

הבה ונראה מה כתב סופר במאמר תשובה לעזרה זוהר, העוסק בדיון על דמוגרפיה, והבה ואנקוט
בשיטתך, ואתן תמונת מסך המציגה אותך עירום ועריה (אל דאגה, לא אסיים פה...). בתמונה זו
הדגשתי את הקטע המשעשע במיוחד, המלמדנו שאתה מכיר את סופר טוב יותר מאשר הוא
מכיר את עצמו...:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המאמר המלא (שבו מצויין במפורש שארנון סופר הוא מחברו, מדוע נכתב ולמי יועד) מופיע בלינק
המצ"ב (הערה לקוראים ההלא מאמינים: אני, בניגוד לג'ו, לא מאמין בלספר אמת בשלבים, או
לעולם לא, ותמיד מעדיף לכתוב את האמת, ולא לבזות עצמי כשאין לי מושג על מה אני מדבר,
בתקווה שבן הפלוגתא שלי, גם הוא לא יודע - תקווה שג'ו מתעצבן לגלות, שנכזבת פעם אחר
פעם...) :

http://www.nativ.cc/103/zohar.htm

בקיצור, ג'ו, זה שאתה מגדף בהיסטריה, לא יעזור לך להתיר את הבורות הנוראה שאתה סובל
ממנה, וכמה שלא תקלל - עדיין היא תבצבץ בכל פעם שתתעקש לצייץ לגבי נושאים שאין לך
מושג בהם, ושלדעתך גיגול הוא שיפתור לך את כל הבעיות...
בקיצור - בכל פעם שתבזה עצמך במפגן בורות מייאש, אני אהיה כאן כדי להשכילך (ואפילו לא
אגבה ממך כסף, מתוך הוקרתי העמוקה לרעיון המלבב של השכלת מבוגרים, גם אם מדובר
בכאלה שסובלים מאילוזיות דתיות קשות, הגורמות להם להתקפים שעושים ריח לא נעים
בסביבה...).
ישן 08-08-2005, 07:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז הטענה שלו, שהוא-עצמו מתבסס על מחקרי דמוגרף אמיתי, היא סתם הצטנעות, הא?...:)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני לא יצאתי קטן, אתה הרי אנלפבית גמור"

ג'ו, עליך להבין שאיש לא "מתאמץ" כדי לתפוס אותך בטעויות. אתה אדם אדוק בדתך, וככזה מחזיק
במערכת אמונות שמאלצת אותך לכתוב שטויות על בסיס יומי. צרף לזה את הקבעון המביך המונע
ממך מלהודות בהן, והנה המתכון ל"אין עיתונות פרטית במדינות ערב", ולטענה שסופר מצטנע, ולכן
טוען על עצמו שאינו דמוגרף, בעוד שבפועל הוא אכן כזה...
בקיצור, אני אישית אשמח מאוד אם תצליח לתסכל אותי בכל שלא יהיו אצלך שגיאות מביכות, כי זה
יראה שהתכנית שלי להשכילך, נושאת פירות. למרבה הצער, עושה רושם שאמונתך הדתית חוסמת
אותך מלהמנע משגיאות מביכות - גם כאלה שכ"כ לתפוס אותך בהן (וזה שתיתלה בהתבטאויות
מהתנ"ך, רק יחמיר מצבך - עמוס יכול להצטנע, כי איש לא יודע מהו נביא, אבל כל אדם יודע שדמוגרף
זה מקצוע שדורש איקס הכשרה, שלסופר פשוט אין...).
ישן 06-08-2005, 14:33
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
איום קיומי ושמו יש"ע,פרופ' ארנון סופר, גיאוגרף וחוקר דמוגרפיה, ראש הקתדרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תקראו פעם מה אומר אדם חכם המצוי בנושא יותר מכל אדם המשתתף בפורום זה"

איום קיומי ושמו יש"ע 01/08/2005

פרופ' ארנון סופר, גיאוגרף וחוקר דמוגרפיה, ראש הקתדרה לגיאו-אסטרטגיה באוניברסיטה חיפה

הרסתם את הפריפריה, הפכתם אותנו למדינת עולם שלישי, הובלתם לאסון דמוגרפי. אם תנצחו עכשיו, תהיה זו תרומה נוספת שלכם לחיסול המדינה היהודית. מכתב פתוח לראשי המתנחלים
ארנון סופר

הכרזתם מלחמה על מדינת ישראל הלגיטימית. אתם מנסים לערער את הלגיטימציה של שלטון החוק, של צה"ל, של טוהר הנשק. אתם מערערים את חוסנה הלאומי של הארץ הזאת, שממילא אינו מן החזקים בכדור הארץ. זה גובל בבגידה במולדת, ועל כך אין סליחה. לא למדתם דבר מן ההיסטוריה הכללית ומן ההיסטוריה היהודית. בהזיותיכם, אתם מובילים את ישראל היקרה לחורבן נוסף במודל בר-כוכבא.

אתם יודעים היטב כי אנו, היהודים, מהווים מיעוט בארץ-ישראל "השלמה", ואפילו אם נאמץ את הדו"ח הדמוגרפי השקרי של חבריכם מארצות-הברית, נהיה כאן מיעוט עוד בטרם יעבור עשור שנים. המשמעות היא שארצות העולם, ובכלל זה ארצות-הברית, יטענו שמצבנו דומה למצבה של דרום-אפריקה וכי הפתרון לארץ-ישראל הוא הפיכתה למדינה דו-לאומית. אין ספק שברור לכם, כשם שברור לי, כי פתרון כזה פירושו סוף היישות היהודית באזור מטורף זה של העולם. התעלמותכם מעובדה מרכזית זו היא פשע. וכל הצעותיכם להעביר את ערביי פלסטין לירדן או לסיני הן אוויליות, ואני בטוח שגם אתם בעצמכם אינכם מאמינים שהן ישימות כלל.

לכן, ההתנתקות היא סם חיים למדינת ישראל היהודית והדמוקטית. רובו של עם ישראל, ואתם בתוכו, יודעים זאת. אין צורך במשאלים או בדחיות ציניות של ביצוע ההתנתקות החיונית ושל הסרת 24 יישובים מיותרים כרגע ובשלב השני - כ-40 נוספים. את עשרות המאחזים הלא חוקיים - שממילא יש להסירם ואשר בגינם אנו צפויים לשלם מחיר יקר, כי וושינגטון לא סולחת למשקרים - אני כלל לא סופר. כמו כולנו, גם אתם יודעים כי הסיבה העיקרית להתנתקות אינה הטרור. הטרור היה, הווה וימשיך להיות ללא כל קשר אליה. אבל ההתנתקות תנצח ותחזיר את השפיות למדינת ישראל. צר לי על האנשים שיצטרכו לשלם בפרידה מיישוביהם ובתיהם, משום שהולכו שולל: בשלב זה מדובר ב-8,000 תושבי גוש קטיף ובשלבים השני והשלישי - ב-60,000 תושבים מיש"ע. אבל 320,000 מתיישבים יישארו ביישוביהם ובבתיהם, אם אתם תתעשתו.

הנגב בכי רע, הגליל ננטש, אסון בירושלים

הגדר מונעת כניסתם של מתאבדים לתחומי מדינת ישראל ומקטינה את החיכוך בינינו לבין הפלסטינים. אך קודם כל, היא קובעת את גבולות המדינה היהודית. אתם, יותר ממרבית אזרחי ישראל, יודעים כי תוואי הגדר מכליל 80% מתושבי יש"ע בתחומי מדינת ישראל, בהסכמה שבשתיקה של ארצות-הברית. זהו הישג גדול, שעוד עלול להישמט לנו בגללכם. מלחמתכם למען חבל קטיף ולמען ההתיישבות מעבר לקו ההפרדה היא עקרה וחסרת תועלת. ישראל תצטרך להיפרד משטחי יו"ש אשר מעבר לגדר ההפרדה, זה ברור לכל מי שעיניו בראשו ואשר גם האזין לדברי קונדוליזה רייס ויועצי הנשיא האמריקני. אלא שבינתיים עולה לנו מלחמתכם הזו במחירים נוראים. קודם כל בקריסת הפריפריה של מדינת ישראל.

הנגב בכי רע, הן מבחינת מצב תושביו והן מבחינה אסטרטגית. בגללכם אין המדינה מתפנה לפתור שם את הבעיות ואנו עלולים להגיע לנקודת אל חזור. גם הגליל ננטש מיהודים, ואין מי ששם ליבו לכך, שהרי תשומת הלב הלאומית נתונה ל-8,000 תושבי חבל קטיף, לרבני יש"ע שנעשו לנו אסטרטגים ולפינוי חסימות בכבישים. הלא ידוע לכם כי בלי פריפריה, תישאר לנו רק מדינת גוש דן, וימיה של זו יהיו ספורים. אתם אחראים ישירות לתהליך הזה. המחיר הנורא ביותר, הגובל באסון, הוא אובדן ירושלים. הדיבורים שלכם על כך שירושלים מצויה בראש מעיניכם, ועל העיר "אשר חוברה לה יחדיו" הם מלל חסר כיסוי. העיר הולכת ונשמטת מידינו, ואתם האשמים העיקריים גם בכך. החילונים עוזבים את ירושלים לכוון מבשרת, מודיעין ותל-אביב, ואת תושבי ירושלים הנאמנים לכם אתם שולחים לשטחים.

אתם אחראים גם להפיכתה של ישראל למדינת עולם שלישי: התשתיות קורסות, משום שאתם סללתם יותר מאלף קילומטרים של כבישים עוקפים ועקרים בשטחי הגדה. במקום הקצאת כספים לחינוך, לתרבות, להתפלת מים ולאיכות סביבה, מסייעת לכם המדינה להרוס כל חלקה יפה בארץ-ישראל. ראו מה עוללתם ליער הר חומה, ליערות ממזרח לירושלים בואכה יריחו, לאזור איתמר ועלי ועוד ועוד. אתם נתתם לבנייה הבלתי חוקית לגיטימציה בפרהסיה, וכולנו משלמים ונשלם על כך. אתם הוכחתם כי בנייה בלתי חוקית אינה מתרחשת רק במגזר ישראלי אחד. אם לא די בכך, הנה, בחודשים האחרונים, אתם מצהירים בלי בושה כי תפגעו בכלכלת המדינה וכי תהרסו תשתיות. אצל אנשיכם הפכה האלימות לדרך חיים - פגיעה במכוניות הנושאות סרטים כחולים ופגיעה פיזית במי שאינו מסכים עמכם (הלינץ' המתועד במואסי הוא כנראה רק דוגמה קטנה למה שמתרחש והתרחש במשך שנים מעבר לקו הירוק).

עוד ניצחון כזה - ואבדנו

אתם מנכסים לעצמכם את אהבת הארץ ואהבת שמיים, אך במציאות עושים את ההיפך: אתם מובילים את כולנו - ביודעין - לאסון נורא, וכל זאת למה? כדי להגן על קומץ אנשים שטעו, הטעו ועשו במשך שנים מעשים קשים. האמת העצובה היא שאתם יודעים את הכל. אבל מדינת ישראל ועתידה אינם עומדים לנגד עיניכם כרגע, שכן אתם עסוקים במלחמת הישרדות אישית בלבד. ברור לכם כי השליחות הלאומית הכוזבת, אותה הובלתם במשך כ-35 שנים, ואשר עלתה למדינת ישראל בדם רב, בנזק אדיר לאזורי הפריפריה ובמיליארדים רבים של דולרים - עומדת לפני התרסקות. לפתע מסתבר כי אנו מתקרבים לקץ עידן האנרכיה שלכם, ויותר מכך: אתם תידרשו לתת את הדין הציבורי בפני הקהל שלכם, בפני אזרחי ישראל ובפני העם היהודי כולו. משום כך, מדינת ישראל אינה מעניינת אתכם בימים אלה, ואתם מוכנים להקריבה על מזבח האגו שלכם.

ושאלה אחת לסיום: האם נתתם דעתכם לאפשרות שאתם תנצחו את שלטון החוק ותמנעו את ההתנתקות? האם נתתם דעתכם לשאלה כיצד עלול "ניצחון" כזה להשפיע על הדמוקרטיה, על שלטון החוק, על דעת הקהל הבינלאומית וארצות-הברית בראשה? האם חשבתם מה יקרה בישראל יממה לאחר ניצחון שכזה? הלא אותו ניצחון יהווה תרומה נוספת שלכם בכיוון לחיסולה של ישראל. אתם יודעים את זה ולא אכפת לכם, חבורה אגואיסטית המנהלת מלחמת קיום אישית.

הובלתם עדר שלם לשום מקום, וכיום אין לכם אומץ להודות בכך ולהיעלם מעל במת ההיסטוריה הישראלית. אתם הטועים, המטעים והמסוכנים לקיומה של מדינת ישראל. ההתנתקות היא סם החיים של ישראל והיא תבוצע ותחזיר אותה לשפיות. אי-התנתקות פירושה חורבנה של ישראל היהודית והדמוקרטית, והרבה יותר מהר מכפי שאתם משערים.

פרופ' ארנון סופר, גיאוגרף וחוקר דמוגרפיה, ראש הקתדרה לגיאו-אסטרטגיה באוניברסיטה חיפה

ישן 06-08-2005, 22:49
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
ברמה העקרונית הוא צודק בלא מעט נקודות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תקראו פעם מה אומר אדם חכם המצוי בנושא יותר מכל אדם המשתתף בפורום זה"

המכתב שלו לראשי יש"ע שמובילים קו פוליטי ידוע הוא מגוחך מאחר והם אינם הממשלה אלא קבוצת מתוך אזרחי המדינה עם אג'נדה פוליטית ברורה שאותה הם מנסים לממש. את מכתביו הוא צריך להפנות לממשלה או לציבור בכללותו. כל זה נאמר אלא אם כן הוא רואה בהם את הקבוצה האידיאולוגית היחידה האחרונה במדינה, שמוכנה להקריב נוחות אישית למען הגשמת מטרות לאומיות ולכן כאשר קבוצה זו, המוגבלת ביכולותיה האנושיות והכלכליות, בוחרת להקדיש את כל מירצה לנושא יו"ש, זה נעשה על חשבון דברים אחרים כמו הגליל או הנגב.
מדינת ישאל מתוקף היותה מדינה מושחתת ורקובה, מתנהלת ללא שום אסטרטגיה אלא רק על פי צרכים מיידים של ראשי השילטון. אין כיום שום אסטרטגיה ישראלית מסודרת מה מדינת ישראל צריכה לעשות כדי לשרוד בטווח של עשרים שלושים שנה, אלא אם כן התוכניות של ביילין המייצגות את האינטרסים האירופאים והערבים יכולות להיחשב כ"אסטרטגיה ישראלית".
היחיד שנראה כי עשה מאמץ לחשוב בכיוון זה הוא ליברמן, שיצא עם תוכנית ריאלית שמייצגת את האינטרס הישראלי. מועצת יש"ע ושאר מנהיגי המתיישבים היהודם ביו"ש מרוכזים כל כולם במאבק שעלול להשאיר את כולנו ללא כלום. אם נאבד את הגליל והנגב, תהליך שמתרחש במלוא עוזו, לא יעזרו אריאל וקרני שומרון, יהיה אפשר לסגור את המדינה. כפי שאמר פרופ' סופר, מדינת גוש דן לא תשרוד.

מעבר לזה, כל ההאשמות ההיסטריות של מתיישבי יש"ע בקריסת התשתיות בישראל, הן דמגוגיה או תוצאה של היסטריה מובנת מצידו של מי שמכיר את הבעיה הדמוגרפית המוסלמית והשלכותיה המיידיות על קיום המדינה.

ואחרון אחרון לא חביב, דנרוז, אתה צבוע. מתק שפתיך הוא הוא מיץ לענה. אתה האחרון שהיה צריך להביא מאמר של פרופ. סופר, בהיותו מתנגד חריף להפיכת ישראל ל"מדינת כל אזרחיה", שם הקוד של חזונך וחזון אחרית הימים של אויבי המדינה, נתמכי וסוכני האיחוד האירופי למינהם, לאומנים מוסלמים פלשתינים וחלכאים כמוך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:20

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר