לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2005, 21:23
  S_W_A_D S_W_A_D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל S_W_A_D
תהליך ספציפי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אם יש או אין חיזרים"

אתה יודע שיש שאומרים שזה פלא בכלל שכדו"א מסתובב סביב השמש הוא צריך להיות במסלול מושלם ובמהירות מושלמת כדי לא להסחף לתוך השמש או החוצה ממנה...

מה הסיכוי שכוכב יגיע למצב כזה הרי לא יודע איך זה התחיל ..
ועובדה היא שיש עוד מערכות שמש בשמיים (יקום) ואם יש כל כך הרבה (מה זה בעצם הרבה)
אתה באמת לא מאמין שיכול להיות שיהיו חייזרים??
אני לא מדבר על אנשים קטנים ירוקים עם מחושים זוהרים (המדריך אומר שהם חייזרים עשירים שרק עושיפ כיף חיים...) או כל דבר דומה..

אתה באמת לא מאמין שבכל היקום הגדול (מה זה גדול) אין עוד חיים, שוב לא בהכרח תבונתיים. פשוט חיים כלשהם אפילו חיידקים...

וזה שאתה לא מאמין באבולוציה זה כבר סיפור אחר לגמרי.... אבל לא משנה
חזרה לפורום
ישן 09-08-2005, 11:22
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
למה לא בפורום הזה?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "אני לא מבין למה האשכול הזה נפתח בפורום מד"ב ?!"

רק כאן תוכל לקבל תגובות עיניינות משום שלפורום הזה יש הייפרלינק בהייפרספייס... כך שגם חייזרים יכולים להכנס ולהגיב פה.

ביקום כל כך גדול כמו זה שלנו, מאוד סביר שיהיו עוד יצורים תבוניים ושחלקם אפילו יהיו מתקדמים יותר מאיתנו.
רק תחשבו כמה היינו מתקדמים בעצמנו ללא הנטיה האנושית להשמיד ידע קדום (שריפת הספריה הגדולה באלכסנדריה, האינקויזיציה וכו')
ובכלל, רק תדמיינו כמה האינטיליגנציה בכדור הארץ היתה מתקדמת אם הדינוזאורים לא היו נכחדים והיו להם עוד כמה מליוני שנים לפתח טכנולוגיה ותרבות.

אגב תבונה, אני כבר שמעתי על חייזרים שלא בטוחים שבכדור הארץ יש חיים תבוניים בכלל .
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

חזרה לפורום
ישן 17-08-2005, 20:44
  גל דיסקין גל דיסקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.02
מילת המפתח היא אמונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "פתיחת דיון: חיזרים"

אני "מאמין" שככל הנראה קיימות צורות חיים אולי אפילו בעלות אינטיליגנציה על כוכבים אחרים. אני אפילו מוכן לתת לכך סיכוי די גדול. עם זאת, אני לא "מאמין" שהן טרחו לבקר בכדור הארץ. מבחינת הסתברות זה בעל סבירות גבוהה יותר שכן מאשר שלא. אבל (וזה אבל גדול) הסתברות אינה מדע מדוייק, היא לכל היותר נותנת הערכה גסה שתלויה מאוד באדם שעשה את החישוב מלכתחילה ובמידת המודעות שלו לכל הגורמים המעורבים בעניין. מאחר שכל אדם שעשה חישוב כזה אינו יכול להיות מודע לכל הגורמים הקשורים בהתפתחות של חיים יש מאין והתפתחות של אינטיליגנציה, אין שום סיבה להניח שהחישובים המדוברים מדוייקים מאוד, אלא לכל היותר בגדר ניחוש מלומד.

הבעיה היא שבהעדר עדויות חותכות לכאן או לכאן אין שום משמעות לשום ספקולציה שמישהו מאיתנו עושה. לכן, כל דעה שיש למישהו מאיתנו בעניין היא בגדר "אמונה" ולא עובדה ולכן, לפחות בעיני, חסרת חשיבות למעט לצורך ויכוח תיאורטי גרידא.

עצות והמלצות:

חזרה לפורום
ישן 17-08-2005, 21:30
  S_W_A_D S_W_A_D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל S_W_A_D
רגע רגע...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי גל דיסקין שמתחילה ב "מילת המפתח היא אמונה"

אתה בעצם אומר שכמעט כל ויכוח הוא ויכוח תיאורטי??
אין בן אדם שיודע את כל הגורמים לשום דבר אחרת כבר היו מוצאים את התשובה לכל דבר...
בעצם אפשר להתווכח אם ריבוע הוא ריבוע ולא עיגול... לא הוכח עד כמה שאני יודע שהדרך הכי קצרה בין 2 נק' היא קו ישר.. אם זה לא נכון??
בעצם הכל תיאוריה ואנחנו בעצם לא פה??איך אתה ידוע שאתה חי בכלל?? כי אתה חושב??

אני מסכים איתך שלא בהכרח חייזרים ביקרו בעולמו (מה זה עולמנו) אבל זה תמיד אופציה
אבל זה לא עניין של אמונה לפי דעתי.. לא יודע מה זה בדיוק אבל לא אמונה
ונכון שהסתברויות זה לא מדע מדויק בלשון המעטה...אבל בכל זאת חייב להיות יצורים חיים שם רחוק אחרת אתה מאמין שאתה כל כך מיוחד וגדול שזה עולה לך לראש...
חזרה לפורום
ישן 17-08-2005, 22:54
  גל דיסקין גל דיסקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.02
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי S_W_A_D שמתחילה ב "רגע רגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי S_W_A_D
אתה בעצם אומר שכמעט כל ויכוח הוא ויכוח תיאורטי??
אין בן אדם שיודע את כל הגורמים לשום דבר אחרת כבר היו מוצאים את התשובה לכל דבר...
בעצם אפשר להתווכח אם ריבוע הוא ריבוע ולא עיגול... לא הוכח עד כמה שאני יודע שהדרך הכי קצרה בין 2 נק' היא קו ישר.. אם זה לא נכון??
בעצם הכל תיאוריה ואנחנו בעצם לא פה??איך אתה ידוע שאתה חי בכלל?? כי אתה חושב??

אני מסכים איתך שלא בהכרח חייזרים ביקרו בעולמו (מה זה עולמנו) אבל זה תמיד אופציה
אבל זה לא עניין של אמונה לפי דעתי.. לא יודע מה זה בדיוק אבל לא אמונה
ונכון שהסתברויות זה לא מדע מדויק בלשון המעטה...אבל בכל זאת חייב להיות יצורים חיים שם רחוק אחרת אתה מאמין שאתה כל כך מיוחד וגדול שזה עולה לך לראש...

א. לא אמרתי שכל ויכוח הוא תיאורטי, אבל בנושא הזה, אין לך שום שבב מידע אמין שאומר משהו אחר.
ב. ישר מוגדר להיות הדרך הכי קצרה בין שתי נק' לכן הטיעון הזה לא תקף. יש להבחין בין עובדה להגדרה. הגדרות מאפשרות לנו אח"כ לבטא עובדות בצורה ברורה.
ג. לא הכל תיאוריה ואתה מעט מקצין את הטענות שלי. אני לא יודע שאני "חי" לפני שתגדיר מה בעיניך זה "חי".
ד. מה זה עולמנו? - sol 3.
ה. אני אמרתי שאני "מאמין" בקיומם של חייזרים, אני לא אמרתי שיש לי הוכחה ל"אמונה" שלי. לכן המשפט האחרון שלך לגמרי חסר קשר להודעה שלי.

עצות והמלצות:

חזרה לפורום
ישן 17-09-2005, 11:18
צלמית המשתמש של N-Rael
  N-Rael N-Rael אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
ידידי...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Styled שמתחילה ב "לגבי מעגלי תבואה: כל אחד יכול..."

שלום רב לכולכם...

אני רואה שקיימת סקרנות רבה מצדכם על קיומם של חייזרים ועולמות אחרים ביקום.

אז אוליי אוכל לעזור לכם במידת מה בתחום זה.

ובכן אכן קיימות ברחבי היקום תרבויות נוספות,אך הן רחוקות מרחק רב מאוד מכדוה"א,מרחק כה רב שעם הטכנולוגיה של היום ייקח לנו בערך כ900 אלף שנה להגיע לשם.

אוליי קשה לכם להבין את זה עכשיו ותחשבו שאני משוגע או משהו כזה,אבל יוצרנו\אלוהינו הם למעשה חייזרים שבאו מפלנטה רחוקה מאוד אל כדוה"א כדי להפיח חיים ולחקור,הם למעשה היו קבוצת חוקרים אשר קיימו מחקרים רבים בכדוה"א,וכל בע"ח היונקים והזוחלים שעל פני כדוה"א הם בעצם פרי עבודתם ויצירתם של אותם מדענים.

החייזרים נקראים אלוהים,האלוהים נראים בדיוק כמונו רק גובהם נמוך יותר,אנחנו למעשה בני האדם על פני כדהו"א תוצאות הניסווים שלהם.

עוד ועוד כתוב בספר :"האמת על אלוהים"{ניתן להורדה חינם בקישור בחתימה},אני ממליץ לכם בחום רב מאוד לקרוא את הספר.

אני יודע מהי תחושתכם כעת,אתם חושבים שאין מצב שזה נכון,אתם הורגלתם במשך שנים ללמוד את התורה ולהאמין באל אחד,אך הדבר הוא לא נכון.

אני אוסיף ואומר שגם אני לפני קריאת הספר לא האמנתי שהדבר אפשרי,אך הספר שינה את חיי,ואני בטוח שהוא גם ישנה את חייכם.

"התנועה הראלית הישראלית"

חזרה לפורום
ישן 22-09-2005, 23:22
  Papa Midnite Papa Midnite אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.05
אם יורשה לי לזרוק כמה מילים...

קודם כל, אני חושב (וזאת לא מחשבה מקורית שלי. ההוגה הוא מדען לפיזיקה כלשהו) שאם וכשנמצא חיים מעולמות אחרים, לא בטוח שנזהה אותם כחיים. חייזרים יכולים להיות זרים לנו כל כך עד שאולי לא נקלוט בכלל שהם חיים.
עכשיו, אני חושב שצריך לעשות הבחנה בין שני "סוגי" חייזרים: חייזרים כמו אלה שאני מדבר עליהם בפיסקה הראשונה (למשל, ענן חומר כלשהו בגודל מערכת השמש שמרחף בחלל להנאתו*), עליהם אי אפשר לדבר בכלל וחייזרים שדומים לנו (כשאני אומר "דומים לנו" אני לא מתכוון לאנשים ירוקים קטנים אלא על יצורים ביולוגיים שחיים על כוכב לכת) עליהם כן ניתן לדון.
חייזרים כאלה הם סה"כ הטלת קוביות קוסמית. כל מה שצריך הוא כוכב עם תנאים יצבים ואטמוספירה (שימו לב, אני לא נכנס פה למשוואת דרייק משוואת דרייק דורשת תנאים דומים לכדור הארץ. אני חושב שחיים יכולים להתפתח בכל תנאי, כל עוד יש מספיק חומר גלם ומספיק תמורות כימיות לזמן מספיק ארוך)
לדעתי, הסבירות להופעת חיים תבונתיים כשכבר יש חיים כלשהם היא גבוהה יותר מהסבירות להופעת חיים מלכתחילה, לכן יש סיכוי לא רע שיש איפשהו תרבות יותר מפותחת מאיתנו.

*הרעיון של חיים שמתפתחים בחלל אולי נשמע מופרך, אבל קחו בחשבון שיש *הרבה* יותר חלל ביקום מאשר כוכבי לכת, לכן אני מאמין שאם חיים יכולים להתפתח בחלל, הם כנראה התפתחו ואם רק בגלל חוק המספרים הגדולים.
חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 18:50
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

וזאת בדיוק השאלה האם זאת אמונה עיוורת או ידיעה.

אני מעדיף לסמוך על ידיעה ולא על אמונה.
ובקשר לחיים אחרים במקומות רחוקים.
סביר להניח שיש.(זה של גלינו אותם זה לא אומר שאין.)
בקשר ששתרבות מפותחת הגיעה לכאן באיזה שהיא דרך.(יכול להיות לא נשמע לי סביר.)

בקשר לספרים של אריך פון דיוקן.
לא מזמן קראתי ספר שנקרא גזע הפורענות - מהדענים של הימלר.(הצאת כתר)
ושם אפשר למצוא איך המיסטקה הגרמנית המשונה חיפשה מזור על ידי אטלנטיס ועוד כול מיני פנטזיות מוזרות. ואריך פון דיוקן הוא דור אחד ממש אחיהם - אז הוא לא היה הראשון ובטח לא האחרון.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 05-05-2008 בשעה 18:54.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר