לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2005, 11:56
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
צל"ש על ההשקעה אבל (וזה לא מכוון אליך)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא יודע. אף פעם לא הפריע לי שלחייל שלי יש פירסינג."

החיבור בין הצבא ובפרט צה"ל לז'אנר הנחות של תוכניות המציאות הוא מגעיל. תוכניות המציאות (בעיקר האמריקאיות) מקדמות מעין גירסה מעוותת ודארוויניסטית של המציאות שמתאימה לאידיאל הקפיטליסטי (שוב מבית הדוד סם). כל כולן עוסקות בקידום מיקסם השווא - כל אחד יכול להגיע ראשון, כל אחד כוכב נולד, כל שיתוף פעולה הוא רק אמצעי נכלולי להשיג את מטרתך לדרוס את כל השאר בדרך למיליונים. התוכניות מציגות עכברי מעבדה הולכים על שתיים שנכלאו בעין המצלמה ונכנסים למערכת פבלובית של שכר ועונש.

הצבא הוא הדוגמא הברורה לכך שזה לא חייב להיות כך. כי מי שנלחם לבד מת לבד אבל עלול לגרור איתו חברה שלמה (ע"ע סרבנות משמאל ומימין). גם כלכלנים וחוקרי מדעי החברה מתחבטים בשאלה הזו שמערערת על הגישה של ההומו אקונימיקוס שכל מטרתו בחיים למקסם את רווחיו. אחרי הכל איזה רווח אישי ירוויח חייל שיסתער עם חבריו מול אש תופת, לכאורה כלום. למעשה, מדובר בתשובה חברתית שיש לה קשר לכלכלה אבל הוא מורכב בהרבה מגישה הפשטנית.

מן העבר השני צה"ל לא זקוק ליחצ"נות הזו, ותעיד על כך הפלטפורמה בה אנו מחליפים דעות. מעמדו בדעת הקהל, גם אם התערער מעט, עדיין איתן. יש יאמרו איתן מדי באופן שעדיין מונע ביקורת על מהלכים שגויים ועודפי תקציבים (שמעתם ששרון שוב ביטל את הקיצוץ בביטחון?). יוזמות היחצ"נות של צה"ל מופיעות תדיר בעמודים האחוריים של העיתונים היומיים - "חיילות הים בבריכה".... (כותרת צפויה לתמונה של חיילת בביקיני וכובע של חובל מונח בשובבות על ראשה).

מצבו הכספי הקשה של ערוץ 10 מדרדר את התוכן בו מדי שבוע והמחוייבות לייצר תוכן מקורי דוחפת אותו לייצור תוכניות בתקציב הנמוך ביותר האפשרי - התוצאה היא תוכניות מציאות וטלנובלות דלות תקציב. וגם כך יש די והותר כתבות על אימונים + צילומים סקסיים של חיילים מסוקסים חמושים עד השיניים תקועים בבוץ ונלחמים במטרות קרטון. אני לא יודע של מי מהצדדים היוזמה אך לטעמי (למרות שלא ראיתי - במכוון אבל גם כי פשוט לא הייתי בבית) מדובר בתרגיל יחצנות גרוע שמוזיל את הצבא ואת תפקידו ומחטיא את כל העניין.

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 09-08-2005 בשעה 11:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2005, 18:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
עקרונית? כן.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "לא הפריע לך שחייל שלך עובר על..."

פרטנית? לא. לא חסרות פקודות שדורשות עדכון - ובמקרה זה החייל הצליח לשכנע אותי ולכן קיבל אישור. אני גם לא רואה שיש למפקדים הבכירים יותר שום נסיון לאכוף פקודה זו, ואני יודע שנסיון כזה יביא רק להתמרמרות ללא תועלת בולטת.
אני אדם שעובד בהגיון. מהתייעצות עם רופא, לא נשקפת סכנה רפואית גם בתנאי שטח. הפירסינג אינו בולט כלפי חוץ. סוכם עם החייל שבמידה ויהיה צורך, או בעיה כלשהיא , הפירסינג יורד.

אני מאמין גדול בשכל ישר, ואני מאמין שאם החיילים יבינו את ההגיון שעומד מאחורי הפקודות הם יבצעו אותן טוב מאוד. לי תמיד חרה בתור חייל העובדה כי היו פקודות שאף אחד - אפילו לא מפקד הבא"ח - לא הצליח להסביר את ההגיון שבהן, ועדיין היה צריך לבצען. לדעתי זהו מקור לפגיעה במורל ובחוסר אמון שיש לחפ"שים כלפי דרגות בכירות יותר.
אני מאמין, והבהרתי זאת לחיילים עוד מתחילת הטירונות, ואני עדיין אומר זאת בכל שיחת פלוגה בתחילת מילואים, שאני פתוח. מי שחושב שיש פקודות לא הגיוניות שיבוא וישכנע אותי.
מבחינתי לגישה זו ישנה הצלחה מלאה. אני לא צריך לחשוב האם חיילים "מעגלים פינות" מאחורי הגב שלי. אני יודע שהם מבינים שאני מאמין בפקודות שאני נותן ולא מכסתח את עצמי, ואני לא שולט ע"י פחד מעונש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר