לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2005, 14:37
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
למה אני מצפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jack_daniels שמתחילה ב "מה הם רוצים?"

א. מדינית
1. איזה סוג שלטון? - שלטון דמוקרטי נשיאותי, הנבחר בבחירות על בסיס אזורי (2/3) ועל בסיס ארצי (1/3)
2. איפה גבולות המדינה? - היכן שמרוכזת המסה העיקרית של אזרחי מדינת ישראל. בתרגום חופשי גבולות הקו הירוק + תיקונים שהזמן גרמן.
3. מדינת יהודים? - אני מעדיף לכנות אותה מדינה ישראלית שאופיה יקבע על בסיס ההסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו

חברתית
1. איזה סוג שלטון? - שלטון שאינו מפלה בין אזרח לאזרח. שלטון הפועל למען רווחת אזרחיו. שלטון ה"מתגמל" את אלו התורמים במידת יכולתם למדינה ו"מדכא" את הפרזיטים. שלטון שיצור תנאי קיום ואוירה כמו במדינות המפותחות בעולם.
2. החיבור בין דת למדינה? - שום חיבור, נתק מוחלט בין הדת למדינה. חופש דת מלא ומתן אפשרות לקיום כל הפולחנים, לכל מי שחפץ בדבר

ואיך אתה מתכוון להביא את השלום המיוחל? - כאן השאלה מאד מורכבת, כי שלום עושים עם אויבים והשלום חייב להיות נחלת כל היריבים.
בכל מקרה המצב מאד מאד מורכב ואל למדינה לסבך אותו עוד יותר. המדינה חייבת להיות ערה ופתוחה לכל גישוש אפשרי, לכל מפגש ולכל רחש הבא מהצד השני. המדינה חייבת לפעול בדרך שלא תגדיל את העוינות ולא תיצור מצבים בלתי אפשריים ע"י פגיעה בחפים מכל פשע. על המדינה להקטין ככל האפשר את נוכחותה ואת השליטה על אוכלוסיה זרה שחיה מחוץ למדינה המוצהרת. המדינה חייבת להמשיך בצעדים בוני אמון כלפי הצד השני - חוסר האמון הוא אחד מגורמי אי יכולת הפתרון של המחלוקת.
המדינה חייבת להלחם בצורה נקודתית בכל הקמים עליה עליה לכלותה ולאפשר לרב הדומם לחיות את חייו ולא לפגוע באורחות חייהם בפרנסתם וביכולת שרידותם.

על כל נושא ניתן לכתוב מאמר שלם אני הסתפקתי בראשי פרקים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2005, 15:00
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
אני מוכנה לנסות

סוג שלטון :
דמוקרטיה שמייצגת את כל שכבת האוכלוסיה בישראל. לרשות המבצעת צריך להיות מספיק כוח בשביל לבצע את המדיניות המוצהרת,אבל יש מספיק בלמים ואיזונים ברשות המחוקקת והשופטת שימנעו מתן כוח רב מידי לממשלה.

גבולות המדינה :
גושי ההתיישבות הגדולים ממזרח לקו הירוק,בקעת הירדן,ירושלים המאוחדת ואקוויפר ההר. כל אלו צריכים להישאר בריבונת ישראלית בהסכם הקבע. לגבי רמת הגולן,לא נראה הסכם שלום עם סוריה באופק.

מדינת היהודים :
מדינת ישראל חייבת להישאר מדינה בעלת רוב יהודי. הפתרון הנכון לבעיה הדמוגראפית הוא תכנון משפחה ושיפור דראסטי במעמד האישה במגזר הערבי.

מדיניות חברתית:
כזאת שנותנת לשכבות החלשות את החכה ולא את הדגים.
הממשלה חייבת להכריח את האנשים הצעירים והבריאים לעבוד,אבל מצד שני צריך לדאוג שהמעסיקים לא ינצלו את העובדים.
קצבאות הילדים אסור שינתנו להורים ככסף מזמן,ואת הכסף הזה עדיף להעביר ישירות לילדים ע"י השקעה בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי.
תכנון משפחה במגזר הערבי והחרדי עשוי לצמצם מאד את מימדי העוני במגזרים אלו.

חיבור בין דת למדינה:
ברמה האישית,חייב להיות חופש הדת וגם חופש מדת. מדינה יהודית לא חייבת להיות מדינה שומרת מצוות.

איך יבוא השלום המיוחל?
שלום אמיתי יהיה רק כאשר יקום לפלסטינים מנהיג בעל שיעור קומה כמו אנואר סדאת,מנהיג שיחסל ביד ברזל את כל המליציות החמושות ויפעל למען שיקום העם הפלסטיני.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 08-08-2005 בשעה 15:17.
ישן 08-08-2005, 16:42
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05

אוו מעניין. אני אנסה לענות:

1. איזה סוג שלטון? - שלטון דמוקרטי. ההחלטות המתקבלות בכנסת הם כחוק, אולם צריך לאפשר להפגין ולבטא את חופש הביטוי.
2. איפה גבולות המדינה? - הגבולות הונכחים כיום. התפשרות בגבולות, לפי דעתי, צריכה להתקיים רק עם הפלסטינאים ולא עם שום מדינת ערב אחרת. אם כדי להשיג שלום עם הפלסטינאים וכדי להקים מדינה פלסטינית נצטרך לתת שטחים בהם ריכוז האוכלוסיה היהודי נמוך, אין לי בעיה כל עוד מדינת היהודים לא קוטנת מגבולות 67.
3. מדינת יהודים? - חובה ! ! מדינת ישראל חייבת להשאר מדינת היהודים כדי להבטיח את המשך כיומנו.
4. איזה סוג שלטון חברתית?- שתומך בנזקקים ובחלשים. לא מפקיר את אזרחיו.
5. חיבור בין דת למדינה? - חייב להיות חיבור מסויים בין הדת למדינה. מורשת מדינת ישראל מחוברת, אם נרצה או לא נרצה, למורשת העם היהודי ולכן, חייבים לחבר את היהדות למדינה. לא יקרה שום דבר אם יחליטו לסגור את החנויות ביום שבת לדוגמא. בכל מדינה בעולם כמעט יש יום חופש, שבו החנויות סגורות ולא יקרה כלום אם גם פה יהיה כך.
6. איך יבוא השלום המיוחל? - השלום חייב לבוא משני הצדדים + צד שלישי שיתמוך ויכוון. (ארה"ב עם נשיא נורמאלי שלא שונא ישראל) השלום יבוא, רק אם יקום ברשות אדם נחוש ושפוי, שיצליח לגבור על ארגוני הטירור וגם יבין שירושלים היא שלנו, כמו רוב אר"י. (אבו מאזן לא דוגמא לאדם כזה)

הירוק בכל זאת עולה

ישן 09-08-2005, 00:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

תשובות

1. מדינה טוטאליטרית , בה קונים שלטון בכסף וג'ובים , האזרחים מצביעים אבל להצבעתם אין שום השפעה על הכנסת . שמים פתק אחד לדרך אחת ומקבלים דרך מנוגדת .
2. זו שאלה בה צריכים לעסוק גורמים משפטיים , הם היחידים המורשים לערער את יציבות המשטר ולאלץ את דמוי-הדיקטטור לקבל עליו את דרכם הפוליטית - הם יקבעו את הגבולות . אם אתה שואל לגבי גבולות קבע? אין דבר כזה , כל הגבולות זמניים עד הנסיגה הבאה.
3.מדינה ליהודים , זה רעיון מצוין , דווקא היום העם היהודי צריך להקיןם מדינה כזאת אבל אין לו מנהיגים בעלי שיעור קומה שיעשו זאת . היה , אגב ניסיון כושל לעשות את זה ב 48 . אבל העם היהודי כנראה לא מסוגל לחיות בדמוקרטיה או להאמין בערכיה .
חברתית .
1. שלטון המטיב עם העם , חלוקת קצבאות , פיזור כספים , תשלומי העברה , דמי אבטלה בגובה השכר , ועדי עובדים חזקים , מונופולים אימתניים , משטר ריכוזי . בקיצור כל מה שמעודד את העניים לצאת לעבוד ומוריד את יוקר המחיה .
2. גם למדינה זמנית , חשוב שיהיה בסיס אמוני משותף , כמיהה לנסיגות , עידוד התבוסתנות בחינוך , אמונה בצדקת הדרך של אויבנו - דת כזאת יכולה להביא אותנו לשלום בר קיימא גם אם נהיה ברי מינן .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-08-2005, 15:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ננסה

ראשית, אציין שאני ימני בהשקפתי המדינית ושמאלי בהשקפתי הכלכלית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jack_daniels
א. מדינית
1. איזה סוג שלטון?

השלטון בישראל צריך להיות דמוקרטיה בעלת משטר נשיאותי, בעלת הפרדת רשויות מלאה,
בסגנון האמריקני, שתכלול מערכת משפט ש-א-י-נ-ה חלק מהמערכת הפוליטית, וששופטיה
ממונים באופן נקי ושקוף ע"י וועדה של הכנסת.

ציטוט:
2. איפה גבולות המדינה?

גבולות המדינה חייבים להיות גבולות לאומיים, כאלה שיכללו מה שיותר יהודים ומה שפחות לא
יהודיים, כאשר לנושא האזרחות הנוכחית לא צריך להיות שום משקל בנושא, בהתחשב בבעייה
הבטחונית והכלכלית שמהווה האוכלוסייה של המיעוט הערבי-מסלמי בישראל (הדרוזים והנוצרים
אינם מהווים בעייה כזו - הדרוזים הם אזרחים שווי זכויות מכוח זכות, והנוצרים יצטרכו להרוויח זכות
זו באמצעות שירות לאומי חובה).
בשעתו העליתי מפה של הגבולות בינינו לבין הפלסטיניים, כפי שלדעתי הם צריכים להיות (שאר
הגבולות עם סוריה, לבנון מצרים וירדן, צריכים להשאר כפי שהם, כשהגולן בידינו), והיא משקפת
את עמדתי:
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2005/07/27/467683

ציטוט:
3. מדינת יהודים?

ודאי שכן. מיעוטים נאמנים זכאים לאזרחות שוות זכויות, כאשר יעמדו בכל החובות. מי שאינו מסוגל
לנאמנות למדינה זו כמדינת היהודים, שיגור במקום אחר.

ציטוט:
חברתית
1. איזה סוג שלטון?

מדינת רווחה, כשהממשלה מחוייבת לדאוג לאזרחיה מעריסה ועד מוות. יוזמה חופשית היא דבר
מבורך, בתנאי שהממשלה מוודאת שמדובר ביוזמה חופשית אמיתית, ולא במונופולים
וקונגלומרטים ענקיים שהוציאו לקפיטליזם את השם הרע שיש לו...

ציטוט:
2. החיבור בין דת למדינה?

ישראל היא מדינה יהודית, וחייבת להשאר כזו. ללא הזהות היהודית, מהר מאוד נהיה המדינה
הערבית ה24 (שתיבלע ע"י המדינה ה23, אחרי פלסטין א'...). אין זה אומר שחובה להיות מדינת
הלכה, אבל חוקים כמו חוק השבות וחוק האזרחות חייבים להיות כאלה שנותנים עדיפות ברורה
ליהודים.

ציטוט:
ואיך אתה מתכוון להביא את השלום המיוחל?

ה"שלום המיוחל" זו פיקציה. הערבים לא השלימו, לא משלימים ולא ישלימו עם ישיבתו של קוץ
יהודי/מערבי זעיר בלב המזה"ת. זה לא נעים לשמוע, אבל כשם שארה"ב למדה לחיות עם העובדה
שיש כאלה שלא מתים עליה, כך גם עלינו ישנה החובה ללמוד זאת (בניגוד לארה"ב, כאן באמת
יש סכנה קיומית).
אנחנו צריכים לשאוף לסטטוס קוו ארוך טווח שבו הערבים שונאים אותנו - אבל פוחדים מכדי
לתקוף אותנו. מצב זו יכול להיות מושג רק באמצעות הרתעה פעילה, ולא באמצעות נסיגות,
בריחות ומיני רעיונות...
ישן 09-08-2005, 22:35

מצא את ההבדלים ונחש מי כתב מה?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אני חושש שאתה הפסקת לקרוא דבריי אחרי "משטר נשיאותי".."

א. מדינית
1. איזה סוג שלטון? - שלטון דמוקרטי נשיאותי, הנבחר בבחירות על בסיס אזורי (2/3) ועל בסיס ארצי (1/3)
1. השלטון בישראל צריך להיות דמוקרטיה בעלת משטר נשיאותי, בעלת הפרדת רשויות מלאה,
בסגנון האמריקני, שתכלול מערכת משפט ש-א-י-נ-ה חלק מהמערכת הפוליטית, וששופטיה
ממונים באופן נקי ושקוף ע"י וועדה של הכנסת.

2. איפה גבולות המדינה? - היכן שמרוכזת המסה העיקרית של אזרחי מדינת ישראל. בתרגום חופשי גבולות הקו הירוק + תיקונים שהזמן גרמן.
2. גבולות המדינה חייבים להיות גבולות לאומיים, כאלה שיכללו מה שיותר יהודים ומה שפחות לא
יהודיים, כאשר לנושא האזרחות הנוכחית לא צריך להיות שום משקל בנושא, בהתחשב בבעייה
הבטחונית והכלכלית שמהווה האוכלוסייה של המיעוט הערבי-מסלמי בישראל (הדרוזים והנוצרים
אינם מהווים בעייה כזו - הדרוזים הם אזרחים שווי זכויות מכוח זכות, והנוצרים יצטרכו להרוויח זכות
זו באמצעות שירות לאומי חובה).
בשעתו העליתי מפה של הגבולות בינינו לבין הפלסטיניים, כפי שלדעתי הם צריכים להיות (שאר
הגבולות עם סוריה, לבנון מצרים וירדן, צריכים להשאר כפי שהם, כשהגולן בידינו), והיא משקפת
את עמדתי:

3. מדינת יהודים? - אני מעדיף לכנות אותה מדינה ישראלית שאופיה יקבע על בסיס ההסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו
3. ודאי שכן. מיעוטים נאמנים זכאים לאזרחות שוות זכויות, כאשר יעמדו בכל החובות. מי שאינו מסוגל
לנאמנות למדינה זו כמדינת היהודים, שיגור במקום אחר.

חברתית
1. איזה סוג שלטון? - שלטון שאינו מפלה בין אזרח לאזרח. שלטון הפועל למען רווחת אזרחיו. שלטון ה"מתגמל" את אלו התורמים במידת יכולתם למדינה ו"מדכא" את הפרזיטים. שלטון שיצור תנאי קיום ואוירה כמו במדינות המפותחות בעולם.
1. מדינת רווחה, כשהממשלה מחוייבת לדאוג לאזרחיה מעריסה ועד מוות. יוזמה חופשית היא דבר
מבורך, בתנאי שהממשלה מוודאת שמדובר ביוזמה חופשית אמיתית, ולא במונופולים
וקונגלומרטים ענקיים שהוציאו לקפיטליזם את השם הרע שיש לו...

2. החיבור בין דת למדינה? - שום חיבור, נתק מוחלט בין הדת למדינה. חופש דת מלא ומתן אפשרות לקיום כל הפולחנים, לכל מי שחפץ בדבר
2. ישראל היא מדינה יהודית, וחייבת להשאר כזו. ללא הזהות היהודית, מהר מאוד נהיה המדינה
הערבית ה24 (שתיבלע ע"י המדינה ה23, אחרי פלסטין א'...). אין זה אומר שחובה להיות מדינת
הלכה, אבל חוקים כמו חוק השבות וחוק האזרחות חייבים להיות כאלה שנותנים עדיפות ברורה
ליהודים.

ואיך אתה מתכוון להביא את השלום המיוחל? - כאן השאלה מאד מורכבת, כי שלום עושים עם אויבים והשלום חייב להיות נחלת כל היריבים.
בכל מקרה המצב מאד מאד מורכב ואל למדינה לסבך אותו עוד יותר. המדינה חייבת להיות ערה ופתוחה לכל גישוש אפשרי, לכל מפגש ולכל רחש הבא מהצד השני. המדינה חייבת לפעול בדרך שלא תגדיל את העוינות ולא תיצור מצבים בלתי אפשריים ע"י פגיעה בחפים מכל פשע. על המדינה להקטין ככל האפשר את נוכחותה ואת השליטה על אוכלוסיה זרה שחיה מחוץ למדינה המוצהרת. המדינה חייבת להמשיך בצעדים בוני אמון כלפי הצד השני - חוסר האמון הוא אחד מגורמי אי יכולת הפתרון של המחלוקת.
המדינה חייבת להלחם בצורה נקודתית בכל הקמים עליה עליה לכלותה ולאפשר לרב הדומם לחיות את חייו ולא לפגוע באורחות חייהם בפרנסתם וביכולת שרידותם.

ה"שלום המיוחל" זו פיקציה. הערבים לא השלימו, לא משלימים ולא ישלימו עם ישיבתו של קוץ
יהודי/מערבי זעיר בלב המזה"ת. זה לא נעים לשמוע, אבל כשם שארה"ב למדה לחיות עם העובדה
שיש כאלה שלא מתים עליה, כך גם עלינו ישנה החובה ללמוד זאת (בניגוד לארה"ב, כאן באמת
יש סכנה קיומית).
אנחנו צריכים לשאוף לסטטוס קוו ארוך טווח שבו הערבים שונאים אותנו - אבל פוחדים מכדי
לתקוף אותנו. מצב זו יכול להיות מושג רק באמצעות הרתעה פעילה, ולא באמצעות נסיגות,
בריחות ומיני רעיונות...

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 09-08-2005 בשעה 22:46.
ישן 09-08-2005, 22:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עכשיו תקרא את דבריי ותראה את הפערים האדירים:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מצא את ההבדלים ונחש מי כתב מה?"

מדיני
א. לי אין עניין בשיטה אזורית, שכן אנחנו פשוט קטנים מדי.
ב. גבולות המדינה אצלי אינם עפ"י אזרחות - אלא עפ"י ריכוזים לאומיים א-מ-י-ת-י-י-ם (לא העם
הישראלי בדיוני שלך, שכולל את דהאמשה ובשארה...).,
ג. אני בעד מדינה יהודית, נקודה - לא מדינה "ישראלית" (מדינת כל אזרחיה).

חברתי
א. מדינת רווחה.
ב. מדינה יהודית. לא מדינת הלכה, אבל שהיהדות תבוא לידי ביטוי בחוקים בסיסיים, כמו חוק השבות
וחוק האזרחות . כל לא-יהודי שירצה לחיות פה כאזרח, יצטרך לקבל את עקרון יהדותה של ישראל.
ג. לא יהיה "שלום מיוחל". הם לא רוצים אותנו פה. נצטרך לחיות על חרבנו, ולא להתקפל בתקווה
שיליטו שהתקפלנו מספיק ומעכשיו נחייה כאחים...
ישן 09-08-2005, 23:02

אתה עכשיו עורך שנויים והתאמות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עכשיו תקרא את דבריי ותראה את הפערים האדירים:"

מדיני
א. לי אין עניין בשיטה אזורית, שכן אנחנו פשוט קטנים מדי.
=== שנינו דוגלים בשיטה נשיאותית דמוקרטית. אתה ציינת כמו בארה"ב - האם שם אין בחירות אזוריות ?
ב. גבולות המדינה אצלי אינם עפ"י אזרחות - אלא עפ"י ריכוזים לאומיים א-מ-י-ת-י-י-ם (לא העם
הישראלי בדיוני שלך, שכולל את דהאמשה ובשארה...).,
=== אולי אצלך עם ישראל כולל את דהמשה ובשארה - אצלי הם אינם נכללים. הם מגדירים עצמם פלסטינאים ואינם מקיינמים אפילו תנאי אחד מהתנאים ש"שני מציב" להגדרת השייכות לעם ישראל.
ג. אני בעד מדינה יהודית, נקודה - לא מדינה "ישראלית" (מדינת כל אזרחיה).
=== אם כל אזרחי המדינה יעמדו בקריטריונים של ישראליות על פי תפיסתי אז זאת תהיה מדינת כל אזרחיה. במצב הנוכחי היא מדינת הישראלים כאשר בתוכה קיים מיעוט לא ישראלי בעלי אזרחות ישראלית.

חברתי
א. מדינת רווחה.
=== בדיוק כפי שאני כתבתי - רק בתוספת על פי "מדיניות ביבי" יזכר לטוב כשר האוצר.
ב. מדינה יהודית. לא מדינת הלכה, אבל שהיהדות תבוא לידי ביטוי בחוקים בסיסיים, כמו חוק השבות
וחוק האזרחות . כל לא-יהודי שירצה לחיות פה כאזרח, יצטרך לקבל את עקרון יהדותה של ישראל.
=== אני מצדד בנתק מוחלט בין הדת למדינה בדיוק כפי שאתה שולל בעקבותי מדינת הלכה.
ההבדל בינינו הוא בקריטריון להחשב כישראלי ולהיות זכאי לעליה לישראל. אתה מבסס זאת על ההלכה (למרות ששלת אותה) ואני מבסס זאת על קריטריונים הסטוריים ותרבותיים.
ג. לא יהיה "שלום מיוחל". הם לא רוצים אותנו פה. נצטרך לחיות על חרבנו, ולא להתקפל בתקווה
שיליטו שהתקפלנו מספיק ומעכשיו נחייה כאחים...
=== גם במכתבי לא נראה השלום באופק ולא כתבתי שיש לקפל את נשקנו - פשוט יש לכוונו ליעדים מוגדרים ולא לפגוע בחפים.
ישן 10-08-2005, 07:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, יש לך מושג מה ההבדלים בגודל בינינו לבין ארה"ב?...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה עכשיו עורך שנויים והתאמות"

רוב המדינות שמרכיבות את האיחוד גדולות מאיתנו בשטח ובאוכלוסייה. לצפות שנחקה את האלמנט
הזה, שקול לתמיכה במדינת כל אזרחיה. אה, אופס, אתה תומך בזה...
העם הישראלי שלך פעם כולל את הערבים ופעם לא. אתה פעם הסברת שמי שמתאזרח פה וחי פה
כאזרח ישראלי, הוא חלק מהמכלול השלם. רק עכשיו פתאום ביטלת את נושא האזרחות הישראלית
כמגדיר ללאומיות הישראלית הבדיונית שלך...

בנושא החברתי כתבת כהרגלך לטובת הערבים, ואני כלל לא התייחסתי לזה, אלא לעקרון הסוציאלי,
שאתה תומך בו, כל זמן שישרת את זוללי הביטוח הלאומי - שלשיטתי כלל לא צריכים להיות חלק
מהמדינה הזו...
אני מבסס את הזכות להיחשב כיהודי על העקרונות שמאפיינים גם כיום את חוק השבות, ולא יודע
אם טרחת לבדוק אותו, אבל הוא די רחוק מההגדרות ההלכתיות של קביעת יהודי. אתה לעומת זאת
ממציא מיני מבחנים סודיים שמטרתם לצמצם עלייה יהודית.
אתה כתבת שהשלום לא נראה באופק, ולכן צריך להתקפל מכל מקום שיורים עלינו (ושחיים שם
ערבים שלא הצטרפו לעם ישראל הדמיוני שלך), ולהלחם בלב ולב בטרור (הבולשיט על "לא לכוון
נשק לחפים" הוא אבסורד שכן לא ראיתי שמישהו כן הציע לפגוע בכוונה בחפים מפשע), בעוד
שאני דיברתי על הרתעה פעילה שהיא הבסיס היחיד לקיומנו פה
ישן 10-08-2005, 11:01

מעוות ומסלף כרוני ללא תקנה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, יש לך מושג מה ההבדלים בגודל בינינו לבין ארה"ב?..."

1. הדמוי כמו בארה"ב בה מתוך מכתבך - לא אני עשיתי את ההשואה.

לדעתי בחירות אזוריות מביאה ליצוג טוב יותר של האזרחים בבית נמחוקקים. מאחר ואנו מדינה קטנה לדעתי יש לשלב בין בחירות אזוריות לכלליות.

2. לעולם לא כלל עם ישראל על פי תפיסתי, את הערבים - זוהי השמצה זולה וגסה.
קרא היטב את מה שאני כותב ואל תטיל עלי דופי מהרהורי לבך.
אני מבחין היטב לבין מי שיכול לקבל אזרחות ישאלית (כפוף לתנאי יסורד מסוימים) לבין מי שיכול להצטרף לעם ישראל. היום ההצטרפות קשורה בגיור - לדעתי זהו איננו תנאי כלל ולבטח איננו מספיק. על מנת להצטרף לעם חייבים לעבור מספר דורות - זהו איננו אקט "אינסטאנט".
3. היכן הזכרתי ערבים בכלל . האם לדעתך רק האזרחים העביים מוזנחים מבחינת הרווח? אצלי כל האזרחים באשר הם שווים וזכותם לפרנסה ראויה ויכולת חיים ברמה מינימלית הכרחית.
אתה גם יודע היטב שאני תומך במדיניותו של ביבי בתחום הכלכלי.
4. יתכן ואתה לא מודע לעובדה שחוק השבות וזכאות לעליה מובטח למי שיש לו קשר כל שהות עם היהדות ( החוק מרחיב בהתייחס להלכה). ומי קובע אם קיימת "טיפת דם יהודי" בגופו של ה"מועמד" - כמובן שהרבנות האורטודוקסית.
המבחנים שאני ממליץ עליהם הם מבחנים גלובליים המותאמים לדרישותינו להשאר מדינה ישראלית ברוח ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדרותיו. כמה פעמים אצטרך לחזור על זה עד שתבין מהי כוונתי. מטרתי היא להגביר את העליה לישראל ולהגדיל את מספר הישראלים בה. מה שנעשה כיום הוא הגורם לצמצם העלייה הוא זה המשאיר בחוץ מאות אלפים שללא מגבלות הרבנות האורטודוקסית היו עולים לארץ ומחזקים את מעמדנו בה. במקום זה נגרמת בריחה מן היהדות ו"התאדותה".
5. אני אכן כתבתי שהשלום לא נראה באופק. עד כאן הכל נכון מכאן והלאה אתה ממשיך לעוות את מחשבותי כיצד יש לפעול. את תועלתה של ההרתעה הפעילה, שאתה תומך בה ראינו במהלך חיינו בחבל ארץ זו והמצב בו אנו נמצאים היום ניתן לזקוף לחובתה.

ישן 10-08-2005, 12:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שום סילוף. העיוותים הם דבריך במקור...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מעוות ומסלף כרוני ללא תקנה"

ההשוואה לארה"ב היא בצורת השלטון. מי העלה על הדעת שתתקשה כ"כ להבין שמותרת שיטה
נשיאותית כמו שם, מבלי לאמץ דברים שפשוט אינם מעשיים פה?...
אתה בעד בחירות אזוריות כעוד דרך להגדיל את ייצוג בני דודינו "הישראלים" מואדי ערה.
השטות של "הצטרפות לעם צריכה להמשך מספר דורות", היא נלעגת. כל יהודי הוא חלק מההסטוריה
של "עם ישראל", גם אם לך זה לא נוח לקבל זאת (מתוקף העובדה שזה פוגע ב"ישראלים בני דת
מחמד", מבחינה דמוגרפית...).
דן, לא הזכרת ערבים, אבל כשאתה מתחיל לצייץ על אפלייה, ידוע שאינך דןואג לחרדים (אותם יהודים
מרגיזים...), למשל...
תמיכתך במדיניות ביבי בתחום הכלכלי היא הבדל גדול בינינו. אני התנגדתי לה מאז ומתמיד, בעיקר
לנסיון שכלל את הרצון לשבור את העבודה המאורגנת (בשעה שאתה חגגת זאת באופן מעורר
דאגה).
חוק השבות מאפשר עלייה לאנשים בעלי קמצוץ דם יהודי שאינם יהודיים כלל עפ"י ההלכה, ככה
שהטיעון שהחוק מושפע מההלכה, דומה לטיעון שאתה מצביע כהנא...
תועלתה של ההרתעה הפעילה בהשגת שקט, מעולם לא נמדדה, בגלל עילויים כמוך שרק מחפשים
למסור נשק לערבים, בתקווה שיילחמו למעננו בערבים אחרים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר