לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 19-11-2004, 17:43
צלמית המשתמש של amranal
  amranal amranal אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 20.05.04
הודעות: 4,400
" אנשים מדברים בשני פלאפונים כשאין להם מה לאכול"

"אנשים מדברים בשני פלאפונים כשאין להם מה לאכול"נתן זהבי חובק תוכנית חדשה, וחוזר ומזכיר: המצב חרא, הממסד תמיד אשם, השחיתות משגשגת, והעם דפוק. ראיוןמאת: דניאלה זמיר 11:31 19/11/2004
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/112004/Article/Article_Title_643882.jpg]
</IMG> בכתבה זו:
<LI>"תפזרי את השיער ולשאלה הבאה"
<LI>"אחרת מזמן הייתי אומר כוס אמו והולך לעשות תוכנית תחת"
<LI>"למלפפונים יש טעם של כרטיס אשראי"

"תפזרי את השיער ולשאלה הבאה"
ראיון עם נתן זהבי, איננו עניין שיש להקל בו ראש. אם אתה אדם רגיש מאוד, ייתכן וכדאי לוותר. ובכל זאת, מתוך מודעות לתדמיתו ההיפר אגרסיבית, החלטתי לאזור אומץ ולראיין את זהבי לכבוד תכניתו החדשה שעלתה אמש בערוץ 3.

הוא התיישב מולי בבית קפה תל-אביבי (לאחר שהתריע בפני שלא אעיז לאחר, שכן הוא אדם מאוד דייקן), עם חולצת הג'ינס המיתולוגית שלו, משקפיים כהים, וסיגריית קנט בפיו. לדבריו, אותו סוג שרבין היה מעשן.

שלום נתן.
"מה זה הרשמקול הזה, את לא כותבת כי את עצלנית?"

אני מוצאת שזה קוטע את רצף השיחה.
"איזה שיחה, עוד לא שאלת כלום. נו תשאלי כבר".

ספר לי על התכנית החדשה שלך.
"היא עולה יום חמישי, והיא לא בדיוק חדשה, אלא התפתחות של התכנית שהגשתי בחדשות הוט בימי שישי. עכשיו זה יהיה ברמה ארצית, ויהיה לי כ-14 צוותים שאני אעמיד בכל הארץ".

ומה יהיה תפקידם?
"לעשות מה שאני אומר להם. בעיקר יהיה להביא סיפורים אנושיים".

איזה סוג סיפורים?
"למשל, יש תופעה שזורקים המון אנשים מהבתים שלהם בגין חובות משכנתא, בגלל המצב הכלכלי במדינה. אנשים פשוט נזרקים עם ילדים לרחובות. בתכנית נביא את הסיפורים האלה בצורה קבועה. כמובן שננסה, במידה שהם יסכימו בכלל לבוא, להביא לתכנית את אנשי הממסד, שהם פחדנים מתועבים כשזה מגיע למצב בו לא מלקקים להם את התחת, אלא מעמידים אותם מול עובדות.

"החלק הקטן שיסכים להגיע יאלץ להסביר את המחדלים שקורים פה. למשל, אם יגיע מנכ"ל של בנק, הוא יצטרך להסביר לי איך הוא יכול למחוק חובות של מאות מיליוני שקלים למיליארדרים שחייבים לבנק, ומי שחייב שלושת אלפים ארבעת שקל זורקים אותו מהבית.

"תפזרי את השיער ולשאלה הבאה".
"אחרת מזמן הייתי אומר כוס אמו והולך לעשות תוכנית תחת"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il/Common/Images/adver.gif]
</IMG>DisplayAds ("mixer.nana.co.il/Category1057", "Middle?Article158915", "210", "210"); on error resume next Sub gl200_FSCommand(ByVal command, ByVal args) call gl200_DoFSCommand(command, args) end subאחרי כל כך הרבה שנים שאתה עוסק בסיפורים אנושיים כואבים, באפליה נגד נכים וקשישים, ומנסה לשנות, אתה לא מרגיש שאולי אתה נלחם בתחנות רוח?
"יש אצלי בבית ערימות של מכתבים מאנשים שמצאו צורך להודות לי על העזרה. אני לא בקטע של השתחצנות, אני מספר לך עובדות. אנשים פשוט מודים על החזרת האמון באדם ואפילו בתקשורת, שרובה זבל. זה לא שאני רק כותב עליהם וזהו. אני מנסה לעזור ולשנות, ולאורך זמן. כלומר, אני שם עוד הרבה זמן אחרי שהכתבה עליהם נכתבה.

"למשל, טיפלתי ברדיו ובעיתון מזמן, בזוג פנסיונרים מלוד, בוכניק שמם, הם לא קיבלו בערך שמונה חודשים את הפנסיה שלהם והגיעו לפת לחם. הם נאלצו לקבל עגבניות ומלפפונים מהילדים שלהם. באמצעותי השגנו להם עורך דין, והבאנו אותם לבתי משפט, עד שהם השיגו את הכסף שלהם. אני לא יכול לומר שבגללי הם קיבלו את הכסף, אבל לפחות בגללי הם לא הוזנחו. זה לא שהם קיבלו חמש דקות של אייטם בתקשורת ואנחנו קיבלנו את התהילה שהנה אנחנו דואגים לחלשים והלכנו הביתה. יש המשכיות ליחסים האלה. זה שאנחנו מצליחים לעזור לאנשים האלה, זה הסיפוק מהעבודה. אחרת מזמן הייתי אומר כוס אמו, והולך לעשות תכניות תחת כמו כל העמיתים שלי. שם לפחות יש פרנסה. ממה שאני עושה אין יותר מדי פרנסה".

איך אתה מתייחס לשחיתות הגואה במדינה?
"היא לא גואה, היא משגשגת. כשביבי אמר שיש צמיחה, הוא התכוון לשחיתות. הוא אמנם לא הסביר, פירש או נימק, אבל אני בטוח שלזה הוא התכוון".

מי האשם בשחיתות?
"תמיד הממסד. למרות שאיפשהו, גם העם. העם הוא דפוק כי הוא לא מצליח לצאת לרחובות להפגין כשמעלים ב-27% את מחירי הלחם האחיד, כשכל מדינת עולם שלישית תצא לרחובות אם יעלו באחוז מחיר של מצרך יסוד. אתמול הודיעו שמבטלים את החלטות ועדת וינוגרד שבאה להקל על הסטודנטים, אז באותו רגע, איפה היו אותם סטודנטים? התגובות צריכות להיות מידיות וכואבות למי שפוגע באנשי, אבל אין פה תודעה ציבורית. עובדים על אנשים במחירים, עובדים עליהם במוצרים, והבנקים עובדים עליהם בעמלות. אנשים יושבים כמו עדר רואים טלנובלות, ומדברים בשני פלאפונים כשאין להם מה לאכול".

ואין צדיק אחד בכל המערכת?
"אין ספציפית. ממסד הוא ממסד, כל אחד נותן תמיכה לשני. היו כמה בכנסת שכבר לא שם, למשל, אילן גילאון. איש צנוע עם סנדלים ושורטס, שמכין לזקנים ריבות. אחלה ריבות הוא עושה, כדרך אגב. ותמר גוז'נסקי, אפילו שהיא קומוניסטית. אני מכיר אותה כבר עשרות שנים. אבל אין הרבה כאלה"."למלפפונים יש טעם של כרטיס אשראי"
"אני אתן לך עוד דוגמא, היה לא מזמן איזה אחד שהיה ראש ממשלה, יצחק רבין היה שמו. הוא נרצח כידוע לך החודש לפני תשע שנים. רבין היה גר בדירה שהיו גרים שם עשרות דיירים. היום ראשי הממשלות הם אחרת. אחד יש לו חווה עם אלפי דונם ועשרות פועלים זרים שעובדים בשבילו, השני קנה קומה שלמה במגדלי יוקרה תל-אביביים ומכר וילה בשלוש וחצי מיליון דולר. אין שום צניעות שם. כולם מחוברים לאנשי הון, כולם אנשי רהב של זובי ודאווין, בקיצור, כולם סיגרניקים. פשוט הלכה הצניעות. הנשיא בן צבי המנוח היה גר בצריף. אישתו של שר האוצר רבינוביץ' היתה נוסעת בקו 12 לשוק הכרמל עם סלים לעשות קניות. אז שוב, אסור להיות טמבל ולחשוב שדברים לא משתנים, אבל אפילו כשאתה בעל מעמד ושררה, תהיה קצת יותר עניו. לא שלא צריך להתקדם וללכת הלאה, אבל היינו פעם מדינה של יושר, צניעות ופשטות. פעם היה פה פלאפאל אמיתי, היום עושים אותו כחול ואדום. וכבר אין לירקות טעם בכלל, למלפוננים יש טעם של כרטיסי אשראי. הכל משתנה לא טוב, וזה עצוב".

מה אתה חושב על החזרה של ברק לפוליטיקה?
"פעם אחרונה שראיתי את אהוד ראיינתי אותו לרדיו. הוא ישב אצלי וענה לשאלות מאזינים, ולא סיננתי. הם נתנו לו בראש אחד אחד. הוא פוזאיסט, והוא ממשיך עם הפוזה, ומספר כמה הוא השתנה. עם כל הכבוד לו שהוא הולך לקונצרטים ולארועים, אני יכול להציע לו רק את ההצעה שהצעתי לו לפני שהוא היה ראש ממשלה. הצעתי לו הצעה שעדיין עומדת בעיני. שים עליך ג'ינס חביבי, ותתחיל להסתובב בכל רחבי הארץ, לך תהיה יומיים בבית-אבות, בבתי חולים, לך למפעלים של החברים העשירים שלך באשדוד, או למפעלי ים המלח ותראה מה הפועלים שם מרוויחים. לך תראה מצוקות אמתיות. אין לו מושג. לא הוא, ולא ראשי שלטון אחרים, מעולם עמדו בתור של קופת חולים או למכולת. אין להם מושג איך העם חי. הם מכירים רק את המילייה העליון ואת החברים שלהם בצבא. היום, למרות שברק עושה מיליונים, המדינה משקיעה מיליונים באבטחה שלו. פאק איט, מה זו השחיתות הזו? אתה טס כל הזמן ועושה כסף? אז תפריש עשרים אחוז לביטחון שיגנו עליך. זה הכל שחיתות".

עכשיו שערפאת נפטר, יהיה שינוי?
"שינוי בטח יהיה, השאלה לאיזה כיוון. אני אישית לא יכול לחזות מה יהיה. יש כעת לפחות חמישה שישה אנשים מהרשות הפלסטינאית שמעריכים עצמם כמועמדים לשלטון. בדיוק כמו פה, במפלגת העבודה יש אולי שבעת אלפים מועמדים לראשות ממשלה, וגם בליכוד. לימור לבנת, או בשמה המקצועי- צרת החינוך, סילבן שלום, ביבי, כולם חושבים שהם צריכים להיות ראש ממשלה. שאול מופז חולם על הרגע בו הוא יוכל לאחוז כבר בשרביט. בקיצור, יש לנו טונות של ראשי ממשלה, ואין אף דמות כריזמטית אחת שתנהיג. להיפך, יש אצלנו הרבה גורמים דומיננטיים שמקצינים את המצב המחורבן. יש הרבה כוכבים עולים בשמי המדינה, כמו למשל, איווט ליברמן ועוזי לנדאו".

ועוזי כהן?
"נו באמת, עוזי כהן כזה חמוד...באמת, נורא חמוד. הוא סגן ראש עיריית רעננה מעולה. הוא יודע להזיז דברים, הוא יודע לסדר עבודה למשפחה, הוא בסדר. כל האחים שלו מסודרים, יש שיר כזה 'איש משפחה למופת'".

אתה צוחק...
"את אמרת, לא אני".

איפה אתה רואה את המדינה בעוד עשור?
"שאלה קשה. לא קל לענות על דברים כאלה, אבל אני מוכן להסתכן ולומר שאם המצב כעת מוגדר כחרא, אז הוא יהיה יותר חרא. אלא אם כן יחול פה מהפך ביחסים בין ישראל לפלסטינאים ותהיה נסיגה לשטחי 67, ותהיה הפסקת אש והפרדה לדור או שניים. אבל הטווח המדובר הוא לא עשור, אולי שלושים ארבעים שנה עד שדברים יקרו פה. כאשר מפלס השנאה ירד, וילדים לא יוולדו במחנות פליטים ויראו טנקים של כובשים זרים, אז אולי יהיה פה יותר טוב. אם אנחנו נפסיק להתייחס אל עצמנו כאל עם סגולה, ולהסתכל על הערבים כערבושים, ונהיה קצת יותר אנושיים וצנועים, והם יפסיקו להתנהג בברבאריות כפי שהם נראו כבר בלינצ'ים למיניהם, אז אולי. אבל לא נראה לי שאנחנו צועדים לקראת זה".

אתה רואה את עצמך עוזב את הארץ באיזשהו שלב?
"מה פתאום. לאן אני אעבור, ארצות הברית? את פסיכית לגמרי, אסור לעשן שם!".

*התוכנית החדשה של נתן זהבי משודרת בכל יום חמישי בשעה 18:30 בערוץ 3 בכבלים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:39

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר