לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2005, 20:50
  I SamNet I I SamNet I אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אזרח -נגד- בזקבינלאומי (אנטרנט).

לפני שנתיים או יותר הייתי מחובר לבזקבינלאומי לאנטרנט שלהם אחרי תום התקופה ביקשתי
להתנתק מהם(לפי זכרוני) אך הם טוענים שאני ביקשתי הקפאה של מנוי לשלושה חודשים ואז להמשיך
את האנטרנט במחיר זוועתי של 220 שקל (שאז מחיר לחבילה כזו היה גג 100 שקל והיום זה 45 בערך..)

בזק לקחנו לנו מהויזה במשך שלושה חודשים 220 שקל במשך שלושה חודשים.
תחילה חשבנו שזו טעות(כי שוכרי דירה שלנו היו מדברים לחו"ל עם בזקבינלאומי ופעם הייתה טעות
שלקחו כסף מאיתנו ולא מהם כי זה דירה שלנו שהם שוכרים מאיתנו).
ושהם יבטלו את הכסף וגם יפצו על מה שלקחו כבר. אך הגבייה נמשכה שלושה חודשים ואחרי זה התקשרנו לבזק וביקשנו שיחזירו את הכסף, אך הם ענו בתשובה מתחמקת עד כדי סרוב ולכן פנינו לויזה וביקשנו מהם שיבטלו את הכסף שבזק לקחה, וכך היה הוחזר הכסף.

כעבור יותר משנתיים קיבלנו מכתב מעורך דינם של בזקבילאומי שדורש תשלום חוב של 660 שקל.
כששאלנו למה הם נזכרו עכשיו לפנות אלינו (חשבנו שהעניין כבר הסתדר אז..) הם טענו טענה מגוחכת:
"לא מצאנו את הגב' ... בגלל מעבר דירה....." המעבר דירה היה רשום בכל מקום שצריך.

היום קיבלנו עוד מכתב של עליה בחוב ל950 שקל מאחר ולא שילמנו את החוב אז וישנו איום לחוב גבוהה יותר ואף עמידה למשפט.

**אני חייב לציין שבמהלך שלושת החודשים האלו לא השתמשנו בשרותי החברה(גלשנו באנטרט)
ואף היינו מחוברים לחברה אחרת**

אני מאוד רוצה שמי שיענה יקרא הכל ויגיב בהתאם כי זו בעיה לאזרחים רבים ולא רק לי ולכן תשובה הולמת תעזור לרבים. ובמקרה הטוב ותעזור לי אני אשמח לפרסם סיפור זה ברבים.

אז ... האם לחכות למשפט או לשלם את החוב ? האם לבזקבינלאומי יש הוכחה לכך שביקשנו השהייה ולא ניתוק ? ואם אין להם אז אנחנו זוכים במשפט?

תודה רבה לכם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2005, 00:01

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "אזרח -נגד- בזקבינלאומי (אנטרנט)."

אני אספר שוב את הסיפור בעברית קריאה יותר : למי שלא הבין :

לפני שנתיים או יותר הייתי מחובר לאנטרנט של בזקבינלאומי.
לאחר תום תקופת ההתחייבות ביקשתי להתנתק מהם (למיטיב זכרוני).
אך הם מצדם טענו שאני ביקשתי הקפאה של מנוי לשלושה חודשים שלאחרהם יפעל מנוי
האנטרנט במחיר זוועתי של 220 שקל (שאז מחיר לחבילה כזו היה גג 100 שקל והיום זה 45 בערך..)
בזק גבו מאיתנו ,באמצעות הויזה, 220שקל במשך שלושה חודשים.
(הייתה הקפאה לשלושה חודשים ואז גבייה במשך שלושה חודשים).

תחילה, חשבנו שזו טעות(כי שוכרי דירה שלנו היו מדברים לחו"ל עם בזקבינלאומי ופעם הייתה טעות
שלקחו כסף מאיתנו ולא מהם).
ביקשנו שיבטלו את הגבייה וגם יפצו על מה שלקחו כבר. המנוי בוטל אך הכסף לא הוחזר.
לא ויתרנו, התקשרנו לבזק וביקשנו שיחזירו את הכסף. אך הם ענו בתשובה מתחמקת עד כדי סרוב.
ולכן, פנינו לויזה וביקשנו מהם שיחזירו את הכסף שבזק לקחה, וכך היה - הוחזר הכסף.

כעבור יותר משנתיים קיבלנו מכתב מעורך דינם של בזקבילאומי, הדורש תשלום חוב של כ-660 שקל.
כששאלנו למה הם נזכרו עכשיו לפנות אלינו (חשבנו שהעניין סודר אז..) הם טענו טענה מגוחכת:
"לא מצאנו את הגב' ... בגלל מעבר דירה....." המעבר דירה היה רשום בכל מקום שצריך.

היום קיבלנו עוד מכתב של עליה בחוב ל950 שקל מאחר ולא שילמנו את החוב אז ישנו איום לחוב
גבוהה יותר ואף עמידה למשפט, כל נסיון לדבר עם בזק נסגר ב"אני אנסה לבדוק ולחוזר - ולא חזרו".
גם בפניה לעורך הדין ישנה רק אפשרות תשלום החוב ושום דבר מעבר לכך.

**אני חייב לציין שבמהלך שלושת החודשים האלו לא השתמשנו בשרותי החברה(גלשנו באנטרט)
ואף היינו מחוברים לחברה אחרת**

אני מאוד מעוניין בתשובה לאחר קריאה כוללת הסיפור. זו בעיה לאזרחים רבים ולא רק לי, ולכן
תשובה הולמת תעזור לרבים. ובמקרה הטוב, ותעזור לי, אני אשמח לפרסם סיפור זה ברבים.

אז ... האם לחכות למשפט או לשלם את החוב ? האם לבזקבינלאומי יש הוכחה לכך שביקשנו
השהייה ולא ניתוק ? ואם אין להם אז אנחנו זוכים במשפט?

נערך לאחרונה ע"י I SamNet I בתאריך 09-08-2005 בשעה 00:08.
ישן 09-08-2005, 10:52

תודה, אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "התייחסות:"

1. בזק בינלאומי, למיטב ידיעתי, עושה במהלך החודשים האחרונים ניסיון לגבות חובות מחייבים.
1. כנראה, אבל חיכו שנתיים ומשהו עד ששלחו את אגרת החוב.

2. האם החוב הוא בגין שיחות שבוצעו מחו"ל מקו הטלפון בבית המושכר או בעקבות החיבור לאינטרנט שעשיתם בו שימוש ? (מחישוב פשוט של 220 * 3 = 660 עולה כי זה חוב בגין שימוש באינטרנט, אבל אבקש לדעת במדוייק).
2.צדקת, החיוב הוא בגיל מנוי אינטרנט שלטענתם, הוקפא במשך שלושה חודשים מאז השימוש האחרון
בו ולאחר מכן התחיל המנוי לפעול שוב במשך שלושה חודשי גבייה.

3. ככל שהחיוב הוא בגין 3 חודשי התחברות לאינטרנט לאחר הקפאה - מדוע חוייבתם רק בגין 3 חודשים ולא עבור זמן ארוך מכך ?
3. המנוי החל לפעול לאחר שלושת חודשי ההשהייה, וכשפעל הוא פעל לפי גבייה חודשית (ללא התחייבות) של 220 שקל לכל חודש. טעות מצידנו שביקשנו להפסיק את הגבייה רק לאחר שלושה חודשים
ולא ישירות עם תהליך הגבייה, כאמור חשבנו שגבייה זו היא טעות היות והייתה טעות פעם של גביית כסף מחשבון הויזה שלנו בעוד התקיימו שיחות לחו"ל ע"י משפחה שהשכרנו לה בית(ולכן הטעות כי הבית שייך לנו אבל גרה בו משפחה אחרת..).

אגב, אני בחיים לא הייתי מסכים להיות מחובר לאנטרנט במחיר של 220 שקל לחודש.
כמו שציינתי המחירים נעו בין 50-100 שקל בתקופה אשתקד.

נערך לאחרונה ע"י I SamNet I בתאריך 09-08-2005 בשעה 11:01.
ישן 09-08-2005, 18:36
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
הבנתי:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "תודה, אז ככה:"

ככל שבמהלך 3 חודשים לא גלשתם כלל באינטרנט ושאכן הודעתם על ביטול ולא על הקפאה, מוטב כי תפנו בכתב (דואר רשום או בפקס' + אישור קבלה) לעוה"ד המייצג.

הודיעו לו כי קיבלתם בתמיהה את מכתבו, שכן ביום X הודעתם טלפונית על ביטול המנוי.
העובדה שחברת בזק בינלאומי חידשה את המנוי ללא ידיעתכם הינה התנהגות תמוהה שעולה כדי ניסיון לעשות עושר שלא כדין.
אמרו לו, שהוא מתכבד לבדוק, כי במהלך 3 החודשים אין ולא שניה אחת של גלישה - עובדה האומרת דרשני ביחס לכוונתכם הברורה שלא לצרוך את השירות.

בנסיבות אלה, אין כל הצדק לחיובכם שלא כדין.

הודיעו לו, כי ככל הנראה מדובר בטעות של החברה - ולפיכך הוא מתבקש לפעול לתקנה לאלתר ולבטל כל "חוב" פקטיבי המיוחס לכם כביכול.

יש לציין בראש המכתב "מבלי לפגוע בזכויות" ואף לציין זאת בגוף המכתב.

בהצלחה

ישן 10-10-2005, 17:50
  ליאון ב ליאון ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.05
הונאה ידועה של חברת בזק בינ"ל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "ממ"

את הסיוט הזה עברתי ועודני עובר כבר שלוש שנים (איומים לגבי בית-משפט ועורך דינם המפוקפק). חברת בזק בינ"ל מצאה לה כתרגיל מצליח, לנסות (ולהצליח) להונות את לקוחותיה לשעבר ע"י טענת-שווא שאלו ביקשו הקפאה במקום ניתוק מוחלט. אני מכיר אישית עוד שני אנשים שהיו קרבן בדיוק לאותו תרמית, ומסתבר שזו תופעה שכוללת מאות אם לא אלפי לקוחות לשעבר זה בזק בינ"ל.

מן הסתם, אם הייתה זו טעות אנוש, או טעות מחשב, היה מהר מאוד למדים מנהלי בזק בינ"ל לסדר את התקלה, אך בגלל שהפרסום השלילי אודות התרמית (באתר YNET ועוד) הוא כנראה כאין וכאפס מול הכספים שהם סוחטים בצורה זו (רוב האנשים מפחדים מבתי-משפט ומעדיפים "להתפשר" על "חוב מופחת" גם אם זו חוב שהומצא לצורך סחיטת כסף גרידא).

מדובר בהתנהלות בצד האפור של החוק, תוך הפרת כל חוקי הגינות עסקית הגונה או אתיקה, במקרים מסויימים גם פלילית של חברת בזק בינ"ל, שמנצלת בין היתר את הסירבול הביורקרטי של בתי-המשפט כמו גם תכסיסים מלוכלכים אחרים (לנצל היכרות של השופטים עם עו"ד של בזק בינ"ל כדי "לחפף" אישורי מסירה של זימונים לבית-המשפט ע"מ לקיים משפט בסדר דין מקוצר במעמד צד אחד, וכך כמובן השופט תמיד מכריע לטובתם בהעדר הנתבע להגן על עצמו, וכזה שביזה את בית-המשפט בכך שלא הופיע למשפט -- למעשה כי מעולם לא ידע על קיומו, או קיבל מידע שגוי (תאריכים שגויים מעו"ד של בזק בינ"ל)). מדובר בחברה מסוכנת באמת.

מסתבר שלאור כך ההתנהלות המגעילה והפלילית הזו, ממשיכה חברת בזק בינ"ל להגדיל את רווחיה מדי שנה בשוק האינטרנט המהיר, אז מדוע שתפסיק? בסופו של דבר אנשים מתלהבים מהתוכי החביב, ומעדיפים לסרב להאמין לעדויות כמו שלי...

רבים מחבריי ששמעו על סיפור זה סירבו להאמין "איך יכול להיות שחברה מוכרת וגדולה כמו בזק בינ"ל סוחטת כספים מאנשים תוך פעילות פלילית? כנראה שאתה ביקשת הקפאה ואתה לא זוכר".

חיפוש קצר (למשל, בזק בינלאומי חוב) בגוגל יניב את כל מה שסיפרתי כאן ועוד. זה במקרה שאתם מסרבים להאמין שחברה כמו בזק בינ"ל תעשה דברים כאלה, וחושדים שאני מגיב שתול של החברה המתחרה...

ניסיתי לאסוף אנשים לתביעה ייצוגית, אבל התאכזבי לגלות שהרבה אנשים החרימו אותי כמי שמנסה להתנער מחוב שיש לו, ומסתבר גם שלאף אחד לא כואב עקרונית שדופקים אותו במצח נחושה (וזה אולי מה שמנציח את התופעה של בזק בינ"ל, הוט ושאר חברות מפוקפקות).

המלצה שלי: להחרים חברה זו לאלתר.
ישן 11-10-2005, 15:11
  ליאון ב ליאון ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.05
אז זהו שלא
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי danx שמתחילה ב "כן כן זאת שיטה ידועה שלהם...."

הפקידונים של נזק בינ"ל אמרו לי מבלי להתבייש שזה לא משנה אם כן או לא השתמשתי באינטרנט בכל אותם חודשים אחרי שהופשרה ההקפאה (שהם טוענים בתוקף ומוכנים להישבע באמא שלהם שאני ביקשתי) זה זב"שי ואם לא אשלם להם החוב -- בית-משפט. השירות ניתן לי וזו בעיה שלי שלא השתמשתי בו. כשאמרתי שזו טעות שלהם, ואני לא צריך לשלם עליה היא אמרה משהו בסגנון "אין אינטרס לאף מוקדן לרשום שביקשת הקפאה אם לא ביקשת, יש לי אמון מלא במוקדנים שלנו". שאמרתי שזו יכולה להיות בקלות טעות מחשב אם נרצה להנות מהספק, היא אמרה לי שזה בלתי אפשרי. בקיצור, אמרו לי בלי להניד עפעף שאני או שקרן או סנילי. יפה להם.

כמובן שהפקידונים טוענים שהאחראי לא יכול להתפנות כרגע כי הוא בישיבה, וכאשר משאירים פרטים אותו "אחראי" אומר בדיוק את אותם הדברים שאמר הפקידון (אדוני המסקנה ההגיונית היחידה היא שביקשת הקפאה ושכחת). כאשר מבקשים מאותו ה"אחראי" את האחראי עליו, הוא טוען שמעליו קיים רק נציב תלונות הציבור, ונותן מס' פקס (לנציב התלונות אין כמובן מס' טלפון אפילו לא כדי לוודא את קבלת הפקס).

רק היום קיבלתי מכתב איום נוסף מעו"ד של בזק בינ"ל שאם לא אשלם החוב (1150 ש"ח!!!) הם יפנו לארכאות משפטיות. במקרה שלי כרטיס האשראי בוטל (עקב אובדן) בתקופת ה"הקפאה" שהם המציאו, ולאחריה כשלו ניסיונותיהם לחייב אותי דרך הכרטיס על שירות שכאמור דרשתי חד-משמעית להתנתק ממנו ולא סופק לי באופן מעשי... כהרגלם הם יצרו איתי קשר רק אחרי 5 חודשים, שבהם לטענתם קיבלתי שירותי אינטרנט (בפוטנציה).

זו אכן חוצפה אמיתית, גועל נפש של התנהלות. חברה עבריינית מהפקידון הכי קטן, עד למנכ"ל.
ישן 12-10-2005, 02:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין לראות במה שאני אומר בתור עיצה משפטתית, אבל לך על זה!
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ליאון ב שמתחילה ב "אז זהו שלא"

אותי הם תבעו פעם והשופט רמז להם בעדינות שאם הם לא יבטלו את התביעה הם יאלצו לשלם סכום גדול במיוחד על הוצאות משפט.

תביא כמה שיותר אסמכתות על כך שבאותה תקופה היית אצל ספק שרות אחר, תבקש מבזק פירוט גלישה על אותה תקופה וכו'. המטרה היא להראות בבית משפט ש:
א. לא היה שימוש בחשבון שלך באותה תקופה.
ב. היית בכלל מחובר לחברה אחרת.

משמע, לא היו לבזק בינ"ל שום הוצאות בעקבות ניצול רוחב פס אפשרי שלך וכן אתה ראית את עצמך מנותק מהם והשתמשת בשירות של חברה אחרת, משמע, פעלת בתום לב.

רק תזהר לגבי תאריכים שעו"ד שלהם עלולים למסור לך. במקרה שלי הם ניסו להטעות אותי ולגרום לי לא להגיע ביום הנכון לדיון.
ישן 24-10-2005, 16:21
  eli-ben eli-ben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
גם אני עברתי אותו דבר בדיוק אבל קצת אחרת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "אזרח -נגד- בזקבינלאומי (אנטרנט)."

שלום רב,
גם אני עברתי את המסכת הזאת של הטרטורים בבזק בינל' זה התחיל בשנת 2000 שבא באה אלי נציגה לביתי של בזק בינל' שם טענה שאין לי שיוך לקווים בינל' השתייכנו לבזק בינל' והתעיינתי בשירותי האינטרנט שלהם (החברה הייתה חדשה וחשבתי אולי יש כמה דילים במחירי האינטרנט) הנציגה נתנה לי חבילה דיי אטרקטיבית למדי, אז היה עוד נהוג להתחבר דרך קו הטלפון ובחיוב ע"פ פעימות מונה....
לקחתי את החבילה ואחרי שקיבלתי כמה חשבונות נפוחים (הייתי מתחבר הרבה) התוודעתי לכך שניתן לחייב אותי בסכום חודשי חד פעמי מידי חודש ובכך אקבל גלישה חופשית, במשך כמה חודשים הייתי מרוצה אך לאחר מכן עקב סכסוך עם בזק (לא בינל') ניתקתי את קו הטלפון שלי ונתתי הוראה לבזק בינל' לבטל את המנוי לאלתר, בהתחלה שיגעו אותי משך שעה שלמה בהורדות מחירים, מבצעים, הייתי נחוש והוריתי חד משמעית לבטל המנוי לאלתר, קיבלתי אישור ביטול מנוי ובאתי על מנוחתי (כך האמנתי) לאחר שנה וחצי קיבלתי מכתב מעו"ד של בזק בינל' (עו"ד מלך אליהו) המפרט את הגבייה של התשלום החד פעמי החודשי שהייתי אמור לשלם כמידי חודש בגין גלישה חופשית באינטרנט, המכתב הגיע על סך חוב של 2600 שקל חטפתי חום כזה שלא אשכח לעולם התקשרתי לבזק בינל' לפשר החוב ושם נאמר שבמשך שנה וחצי לא שילמתי מידי חודש סכום של 150 ש"ח עבור הגלישה לאינטרנט, וכן ישנם הוצאות גבייה, הסברתי שביקשתי ביטול של המנוי ואף קיבלתי אישור ביטול מהנציג בע"פ אך שום דבר לא עזר אמרו שאני חייב לשלם או שזה יגיע לבית משפט, לצערי זה אכן הגיע לבית משפט קיבלתי כתב תביעה ולא הגשתי כתב הגנה כי לא ידעתי איך לעשות זאת, לא היה בידי לשכור עו"ד לצורך המשפט כך שעשיתי שגיאה גדולה מכיון שכעבור חודש קיבלו בזק בינל' פסק דין המורא עליי לשלם את הסך הנ"ל בצירוף שכר טרחה והוצאות משפט, אז זה כבר תפח ל 3500 ש"ח, פסק הדין הגיע לגבייה בהוצל"פ ולאחר זמן מה תפח לכדי 6000 שקל, יצא נגדי אף צו מאסר בהוצל"פ בגין החוב, כשהגיע המשטרה לביתי הבהר לי שעליי לשלם או להיעצר עוד באותה שעה שילמתי במקום 3500 ש"ח במזומן, עברו כבר 3 שנים מאז התביעה פניתי לייעוץ אצל עו"ד מומחה והוא אמר לי שעליי להגיש בקשה לביטול פסק דין, אבל יהיה קשה להגיש הוכחות בגין טענותיי מאחר ועבר זמן רב, ומאחר ועליי להסביר מדוע עבר זמן כה רב דבר שיהיה מאוד קשה, אני מרגיש עשוק, אני מרגיש שגנבו אותי ואני מרגיש שהונו אותי, אלא שכעת כבר מאוחר מידי, תודה רבה למי שקורא אשמח לדעת אם יש וניתן לעשות עוד משהו בנידון? בתודה, בן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר