לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #10  
ישן 20-11-2004, 00:54
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.12.03
הודעות: 2,430
ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatKalisT שמתחילה ב ""הצ'צ'נים" הם יהודים?"

ל SPAWN , אתה אפילו לא יודע במה מדובר .אז בבקשה בלי פרשנויות שלך .
השם הזה הוא שם לא רשמי שנתנו ליחידה , בגלל שמרבית מאנשיה הם בוגרי מלחמת צ'צ'ניה . כולם יהודים , ואפילו עם לא , זה לא משנה כל כך . אכן ניסו להציג אותם בכתבה כלא שייכים , וניסו להדגיש כל פרט זר ולגרום לתחושה שהחיילים (ואילו הם בהחלט חיילים) הם רוסיים , ולא יהודים ציונים .
וזה באמת בושה , בושה לצה"ל . בכתבה צוין שמישהו אומר שהיחידה הזאתי היא שכונה .
מה ששכונה בצה"ל , זה שחיילים שואפים גז מזגנים . מה ששכונה בצה"ל , זה שאחרי אינספור תקריות דומות הפעם חיילי צה"ל מצליחים להוריד חיילים מצריים . מה ששכונה בצה"ל זה חוסר משמעת עצמית בסיסית ומרד גולני חודשי . מה ששכונה שלחק מהקצינים לא אכפת משום דבר אחר , חוץ מהכסא שלהם . מה שבושה זה שקצין בכיר בצה"ל מדליף מידע בתקשורת .מה ששכונה זה , שחיילים יושנים בעמדות ולא מצליחים לזהות בזמן ילדה מתקרבת למוצב עזתי . מה ששכונה זה , שהחיילים האילו משתמשים בילדה המתה הזאת באופן הכי ציני כדי להתקנם במ"פ שלהם שהיה "נוקש" איתם .
מה ששכונה זה , שזורקים חיילים כאלו מהצבא בגלל שהם שונים ואז מתרצים את זה בחוסר כסף . זאתי שכונה , זאתי בושה , זה צה"ל .
בכל מקרה , הכתבה מובאת בפורום , באשכול של "יחידת צצנים פועלת בעזה" .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 20-11-2004 בשעה 00:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 20-11-2004, 04:57
  stryker69 stryker69 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 14.11.04
הודעות: 94
שלח הודעה דרך ICQ אל stryker69
שמעו זה באמת לא מוצדק...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "בחייך.... מה הקשר?"

שככה זרקו אותם מצה"ל כאילו הם ממש לא עשו כלום וכאילו הם לא תרמו משהו, כי הם ממש תרמו וזה לא משנה אם הם יהודים או לא. אבל יש עיניין עקרוני בצה"ל שלפני ירי מעשי צריך לקבל אישור ואם לא מקבלים אישור אז לא יורים, זה לא צבא של פלנגות יש הוראות ברורות ונהלים ברורים. ולכבות את המכשיר קשר ולירות בלי אישור זאת ממש עבירה. גם אם פגעת במחבל חמוש זאת עדיין עבירה כי זה עיניין עקרוני.
ה"צ'צ'נים" הם באמת כנראה צלפים מעולים שאין הרבה כמוהם בצה"ל אם קראתם את הכתבה המלאה, אחד מהם אומר שם שבין שמישהו בן 30 למישהו בן 18 יש הבדל של קור רוח שזה דבר מאוד נכון יש יותר סבלנות יותר ידע שלא לדבר על יותר ניסיון. ככה זה גם עם חיילי מילואים בדיוק אותו דבר למילואימניק יש יותר הכשרה וניסיון של חיל סדיר אז בדר"כ הוא ידע לעשות את העבודה יותר טובה.
אבל ה"צ'צ'נים" באים ממנטליות אחרת והם באים מצבא אחר ששם הנהלים של פתיחה באש ושל התנהגות תכלס הם ממש שונים ומנוגדים משלנו ולכן נוצרו הבעיות.
חבל שככה זרקו אותם בלי תעודת הערכה או משהו הרי בסה"כ הם ממש סיכנו את חייהם בשביל ביטחון מדינת ישראל.
ואם הם ממש צלפים טובים אז הם באמת יכלו לתרום לידע ולהכשרה של צלפים בארץ חבל שהאנשים בצה"ל לא ידעו לנצל אותם למטרה שתתרום גם לצרכים של צה"ל עצמו וגם ל"צ'צ'נים", ככה ששני הצדדים ירווחו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 20-11-2004, 08:49
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.12.03
הודעות: 2,430
תגובה :
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי stryker69 שמתחילה ב "שמעו זה באמת לא מוצדק..."

ציטוט:
. אבל יש עיניין עקרוני בצה"ל שלפני ירי מעשי צריך לקבל אישור ואם לא מקבלים אישור אז לא יורים


כוח צלפים קיבול אישור ירי מיוחד שהיה תקף רק לגביהם ממפקד אוגדת עזה בעצמו , אם אני לא טועה . האישור בא כדי לאפשר להם לבצע את המטרה לשמם הכוח נוצר - איזושהיא תשתית אנטי סנייפינג שעד אז לא הייתה קיימת בעזה , למרות הטרדות חוזרות ונשנות של צלפים על המוצבים בגזרה הדרומית . האישור הזה איפשר להם לבצע את עבודתם . הצלף עובד לפי שיטת מזהה-מקטלג-יורה , מה שמאפשר בסוף את "one shoot-one kill" המפורסם . צלף לא אמור לבקש אישורים אינסופיים (על עצמי אני יודע שאישור כזה יכול לקחת עד 40 דקות . מחבל לא מחכה עד לאישור ירי , כמה שזה נשמע מוזר ) .
האישור בוטל בבוא זכאי כמפקד עוגדת עזה , מה שהיקשה מאוד על עבודתם .

הסטטיסטיקה שלהם מדבר בעד עצמה . בכל חודשי פעולתם , פעם אחת הם לא הרגו אזרח . עכשיו בוא נסתכל על משהו שקרה , בוא נגיד , לפני יומיים . שמעת על כוח צה"ל שירה והרג 3 חיילים ממצריים ? הכוח זיהה אותם , הכוח ביקש אישור לירי , הכוח קיבל אותו אחרי יותר מחצי שעה (!!) , שבחצי שעה הזאת מפקד טנק היה יכול לוודות 10 פעמיים שהוא מסתכל למקום לא נכון . היה יכול לסגור אינסוף מעגלים , היה יכול להבין שמשהו פה מוזר . כל זה לא קרה , ואחרי שהוא אכן קיבל אישור לירי , הוא ירה . והרג שלושה חיילים מצריים . לא ידוע של מי הפאשלה , אך אני אנחש שזה היה של מפקד הטנק (לי קרה מקרה דומה , ובמזל בשנייה האחרונה נמנע אסון) . אז , אין פה אשמה על צה"ל - בכל זאת , יש מכסות כ"א למלא , ומה לעשות , לוקחים לסגל פיקוד גם לא את הכי מבריקים . זה מקרה שקרה לפני יומיים . המון אירועים לא מדוווחים כי אף אחד במזל לא נפגע בסוף , ויותר מזל משכל . הרעיון פה פשוט :
נוהל פתיחה באש שחייבים לבקש אישור מדרגים גבוהים בא למנוע תופעה של "אצבע קלה על ההדק" . ברוב המקרים , הסיפור הוא , שאותו המח"ט או מי שזה לא יהיה , לא מבין את הסיטואציה , ואותו מפקד בשטח בהצלחה מרובה יכול לנתח את המצב כמו אותו מח"ט , ויש לו את הכלים - הוא זה שנמצא בשטח . בפועל , מה שהדבר גרם , זאת סחבת ביורוקרטית , כשמבקשים אישור מחמ"ל , ואילו בתורם מתקשרים ללשכה , וזה בדיוק הלך לחרבן , והוא בדיוק בישיבה , וזה שותה את הקפה של הבוקר , ולזה פתאום לא בא לתת אישור . זה גורר סחבת של עשרות דקות ארוכות !!! במקרים רבים , ההצלחה של צה"ל בפעולה בשטחים היא למרות ההוראות פתיחה באש ולא בגללם , והרבה פעמיים נאלצו הכוחות בשטח לכופף או פשוט לוותר אל נוהלי פתיחה באש . כמובן , הדבר הזה ידוע אך מעדיפים להעלים עין במקרה שהדבר הביא תוצאות .
וכל הכללי פתיחה באש האלו אולי טובים למקרה של ירי פגזי טנקים , כי אכן הדבר יכול לגרום לנזק היקפי שאולי אפשר למנוע אותו . אך , לבקש אישור לירי צלף ממח"ט !!!! - הדבר הוא בלתי הגיוני בעליל , ונוגד את תורת הצלפות .
אין קשר לזה שהצצנים באו ממנטליות אחרת . מדובר בכללי פתיחה באש מפגרים . למה החזירו אותם (אחרי שנתנו להם את הכללי פתיחה באש מהירים ) ? לא אני הוא זה שיגיד לך , אבל משהו מסריח פה .

מכיר גדוד כזה בצה"ל שנקרא גדס"ר ? עם יש משהו בצה"ל שראוי להקרא "שכונה" , זה המקום הזה . אינספור חוקים ותקנות נשברים במקום הזה מדי יום ביומו . אז למה אותם לא זורקים לעזאזל ? בגלל כמה סיבות , שאחת מהם היא שאין בעלי מקצוע יותר טובים מהם . כמו שלא היה כוח צלפים יותר מיומן מצצנים . אך , מה לעשות ...בקשר למנטליות , זה לא כל כך קשור למבוגרים . אחד התכונות ממש גרועות של ישראלים היא חוסר סבלנות בסיסי (כמו לראות חייל שחזר משמירה של 4 שעות , כאילו הוא עבר מלחמת עולם ) . הכל מהר מהר וזריז , רוצים כבר לראות תוצאות , רוצים כבר לסיים ולחזור הביתה . זאת תכונה שממש נוגדת את כל עיקרון הצלפים , וזה אחד הדברים שעושה אותם לצלפיים מקצועים , מלהבדיל ל"צלפי סוף שבוע" שכרגע מכשיר בצה"ל (בלי לפגוע באף אחד) .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 20-11-2004, 11:27
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.05.04
הודעות: 1,453
אממ..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "תגובה :"

אני עוד לא חייל ומקווה ככה למשהו קרבי כמו הרבה חבר'ס..

ואני חושב לעצמי שאם אני הייתי במוצב הייתי מצידי ממתין שנים בשביל לראות שהבן אלף הזה יעשה טעות ואני יחסל אותו.
זה בערך כמו שיתוש בה לעקוץ אתה מחכה שיעשה את הטעות יכניס את העוקץ שלו ואז בום! הוא מת.

והיה שם במן משבצת את תגובת צה"ל לכתבה [נראה לי בעמוד השני לכתבה] שהיא אמרה
שהם עשו שרות מילואים כמו כל מילואימניק אחר.
זה כמו שיהיו מילואימניקים שהם ממש טובים בתוך טנק צלפים ממש טובים שעשו מלאכה ממש טובה
אבל בכל זאת לא נראה לי שהביאו להם אות כבוד או משהו דומה לזה..
הם פשוט נתנו להם את ה3400 ש"ח או כמה שזה לא יהיה וכנראה הם יקראו להם פעם הבאה
ככה זה גם "הצ'צ'נים" לפי המאמר המוסגר שיש בכתבה...

וואלה אני מקווה ואפילו אפשר להגדיר את זה בתור חלום להיות צלף מיומן כמו ה"צ'צ'נים"
באמת העירו אתה העיינים שלי ובטח הרבה עיינים אחרות לגבי צליפה.

ושאלה:בישראל יש גם כוחות שעושים מארבים שקטים שמחכים כל הלילה לאיזה מחבל שייצא לא?
[אפשר שמות אם זה לא עובר את הב"ש]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 20-11-2004, 16:03
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.12.03
הודעות: 2,430
באותה הזדמנות אני רוצה להזכיר משהו חשוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatKalisT שמתחילה ב ""הצ'צ'נים" הם יהודים?"


חברה ,שם של הפורום הוזכר בכתבה בעיתון ארצי , במוסף סוף שבוע . יש להניח שאת הכתבה הזאת קראו הרבה אנשים .
הפורום הזה מתגאה בזה שבשונה משאר "ירקות" כמו הפורום צו"ב של וואלה או "כלי מלחמה" של הייד פארק ודומיו , הפורום הוא רמה אחת מעל (למרות שהיו לו עליות וירידות) . רצינו לחשוב שהפורום הזה מיועד לקהל יעד אחר . ועכשיו שהפורום הוזכר בכתבה , זה יהיה מומלץ אם התדמית הזאתי תחוזק פי כמה .
בקשה אישית שלי , מי שלא יודע במה מדובר או כל מה שיש לו להגיד "איזה מגניב" - יש פורומים הרבה יותר מתאימים לזה בעברית , חלק מהם הוזכר מעל - ואני בטוח שגם אתם תהנו בהם יותר , מאשר שגם אתם וגם אנחנו נסבול אם תכתבו פה . בבקשה , אם אתם רוצים להשתתף בפורום הזה תשקלו כמה פעמים מה שיש לכם לומר - כמו שאומרת החתימה של אחד מהמנהלים "אני כותב רק מה שאני יודע . מה שאני לא יודע , אני לא כותב" .
בזמן הקרוב אני רוצה לקחת ראיון ממפעל רכב של נצרת עילית (בין היתר על סופה 2 ), מטעם הפורום . זה יהיה די חיוני שהפורום הזה יראה כמה שיותר מקצועי שאפשר , מסיבות ברורות .
בכל מקרה , תודה .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 20-11-2004 בשעה 16:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:06

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר