לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2005, 22:29
  Levik Levik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
ביקרתי במוזיאון בשנת 1996,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "תמונות ממוזיאון המלחמה בקהיר"

ולא זכורות לי כל תמונות שהן של חיילים ישראלים (חיים או מתים). המוזיאון רובו ככולו כולל תצוגת רק"ם ומטוסים בחצר המוזיאון, ומספר מצגות המתארות את מהלכי המצרים ב"מלחמת אוקטובר". מצגות אלו מתבססות על שילוב של דגמים (גם מוקטנים וגם בגודל טבעי) עם ציורי קיר גדולים ו"תיאטרליים" המציגים את גבורת החיילים המצריים המסתערים אל מול האוייב הישראלי המתחנן על חייו.
מה שכן מוצג במוזיאון הוא נשק שלל, כמו למשל טנק פטון וזנב של סקייהוק שהופל.

אמנם יש לי תמונות לא מעטות משם, אך כדי להעלותן לכאן אצטרך לסרוק אותן - לכן לא אוכל להעלות אותן מיידית. אשתדל לעשות זאת ביום-יומיים הקרובים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2005, 22:25
  Levik Levik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
צילום כמו שהבטחתי, הנה מספר תמונות מ"פנורמת אוקטובר":
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "ביקרתי במוזיאון בשנת 1996,"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

1. הכניסה למבנה של "פנורמת אוקטובר" (הכיתוב בערבית: "פנורמת מלחמת אוקטובר 1973")

2. זנב של מטוס סקייהוק ישראלי שהופל ע"י המצרים

3. תמונה מתוך מיצג הפנורמה: המצרים משתמשים בזרנוקי מים כדי לפורר את סוללת המגן של קו ברלב.

4. תמונה מתוך מיצג הפנורמה: החיילים הישראלים נמלטים מתוך הבונקר המותקף. שימו לב: הטנק והג'יפ בתמונה הם דגם. כל מה שמאחוריהם - ציור קיר ענק. לדעתי שילוב מדהים של השניים, שלא מאפשר לדעת מתי נגמר האחד ומתחיל האחר.

5. החיילים המצרים תוקפים בלהביורים את המוצב הישראלי. שימו לב לחיילים המצרים המנצחים (במדים הצהובים) אל מול החיילים הישראלים המובסים (כולם בתנוחות שונות המעידות על היותם פצועים או הרוגים).

* הסבר קטן: מיצג "פנורמת אוקטובר" הוא מיצג אורקולי המוצג בתוך אולם גדול ועגול. הצופים יושבים על גבי במה עגולה מסתובבת, עם הפנים החוצה. כל צופה מתחיל לצפות במיצג מחלק אחר שלו, אך כולם משלימים סיבוב של 360 מעלות ורואים את כולו. המיצג מוצג בשפות שונות, כך שהוא מתאים לכל תייר שיחפוץ לצפות בו (למרות שכשאני הייתי שם נאלצנו להאזין לקריינות אנגלית במבטא מצרי ).
אני מוכרח לציין שביחס לכל מוזיאון אחר במצרים, מחיר הכניסה למקום הוא סמלי ממש, ואין תשלום נוסף על הכנסת מצלמה (למעט וידאו, מאחר והם מוכרים במקום קלטות).
ישן 14-08-2005, 06:35
  jack_daniels jack_daniels אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.05
מדבריך משתמע שבאוקטובר 73 לא קרה כלום.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "המוזיאון מזכיר לי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ^Praetorian^
המוזיאון מזכיר לי את המוזיאונים הצבאיים שברוסיה, במיוחד עניין ציורי הקיר התיאטרליים,המציגים את הצבא המצרי המהולל מסתער באומץ כנגד הישראלים, אין כמו תעמולה .
תהיתי איך זה שאצלנו לקצונה יש כומתות ולא כובעי קצינים(למשל בתמונות הרמטכ''לים באתר צה''ל הם כולם בכומתה לעומת תמונות של למשל ראשי צבאות אירופאיים) כמו בצבא המצרי(למשל בהתייחסות לתמונתו של סאדאת) וברוב המכריע של הצבאות האירופאים.

הצבא המצרי השיג הצלחה מרשימה הן בהטעיה המודיעינית והן בצליחה עצמה.
אין פה שום קשר לתעמולה כזו או אחרת, אלא עובדות כהוויתם.
ישן 15-08-2005, 15:29
  sy1 sy1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
שנת 67 במוזיאון
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "ספרים על מלחמת יום כיפור"

המוזיאון הוא גדול ובו אולמות לכל מערכה שבה מצרים השתתפה

יש אולם גם למלחמתם בתימן

כאדם שנולד פה אין ספק שמלחמת 73 השיגה את כל יעדיה מבחינת מצרים

לגבי 67 אין אולם ולשאלתי שם נעניתי על ידי קצין מצרי שהמלחמה לא היתה מלחמה אלא עוונטה ישראלית כדבריו

למלחמת אוקטובר מוקדש אולם גדול וכיראלי וכקצין בצהל המראות לא קלים וצובטים בלב

למרות הצלחתם יש לזכור את נקודת ההתחלה שלנו ואת דדו שניהל אותה כמצביא למרות שלא אושרה לו מכה מקדימה

למרות ממצאי ועדת אגרנט ייזכר דדו כמי שפעל ללא חת ולכל אורך הדרך האמין כי יהפוך את הכף ולא נשבר

לדעתי מגדולי מפקדי צהל וחלקו במהפך שחל בסיום המלחמה גדול

חרוט בזכרוני במנהיגותו ובניהול המלחמה כמצביא

לדעתי נעשה לו עוול אדיר בזכרון הלאומי

המחדל הודבק לו בעקבות הוועדה שהוקמה וכך המחדל יוחס דווקא לו
ישן 16-08-2005, 10:41
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי sy1 שמתחילה ב "שנת 67 במוזיאון"

אני מזדהה עם מה שכתבת

והציפיות שלי לתגובה ממדריך מצרי לגבי מלחמת ששת הימים מועטות...
אני לא מסכים אתך שנעשה לדדו עוול בזכרון הלאומי
אני חושה שנעשה לו עוול ואפילו פשע בוועדת אגרנט
אבל בזכרון הלאומי לדעתי הוא יצא גדול (לא בדקתי את העניין בסקר מסודר אבל זו תחושתי)

הראייה,
דיין וגולדה יצאו "בסדר" בוועדה והציבור שפט אותם ובצדק כך שנאלצו להתפטר ולעזוב בבושת פנים את הפוליטיקה (לצערי בגין נתן לדיין הזדמנות שנייה מאוחר יותר אבל זה עניין אחר)

דדו סימל בצורה יוצאת מן הכלל את המצביא שנשאר שקול ורגוע ברגעים הכי קשים גם כאשר כל אלו מסביבו שהיו צריכים לחזק אותו לא עשו כך. גם כאשר הממשלה לא תיפקדה הוא נשאר צוק איתן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר