לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2005, 15:33
צלמית המשתמש של לידור
  לידור לידור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מידע "אין לי טיפת רחמים למתנחלים, יש להם הכל"

תהליך ההתנתקות החל, אבל בבתי הקפה המלאים בת"א לא מתרגשים. "המדינה לא צריכה לתת להם פיצויים, הם אלו שצריכים לפצות על השנים שעשו לנו כאב ראש", אומר שחקן מקומי. עובדת סוציאלית מבת ים משוכנעת ש"צריך לפרוש על כולם רשת ענקית ולהעיף אותם משם" ובחורה בשולחן הסמוך מסכמת את הנושא באדישות: "לא רואה חדשות ולא יודעת מה קורה. לי יש צרות משלי". שפיות או אסקפיזם?
מירי חסון
"בוא נחיה את תל אביב שממול, אחרינו המבול", שרה נורית גלרון אי-שם בשנות השמונים. השיר מעורר המחלוקת נכתב על האדישות של העיר הגדולה לאינתיפאדה הראשונה אבל גם היום, כמעט 20 שנה אחרי, הוא נשמע רלוונטי. ביום הראשון ליישום תהליך ההתנתקות, גם החום הכבד לא מנע מתושבי העיר למלא את בתי הקפה ולהתרכז בהפוך-עם-שתיים-סוכר שלהם. אמפתיה למתיישבים המפונים? לא בבית ספרנו.

"אני מרגיש הקלה", אומר נצר אלוני, שחקן תושב תל אביב, ששותה את הקפה של הבוקר ב"לנצ'נר" בשינקין וקורא על המהלכים הבאים שכוחות הביטחון אמורים ליישם ברצועה. "מבחינתי, העיקר שנעוף משם וכמה שיותר מהר. בשבילי היום הוא יום של שמחה, של התחלה חדשה. אני מקווה שהכל יעבור בשלום. אני רוצה לחזק את צה"ל וכוחות הביטחון כי הם נמצאים בתקופה קשה".

על תושבי גוש קטיף אומר אלוני: "לא אכפת לי מהם, אני מת שהם יעופו. אין לי טיפת רחמים כלפיהם. המדינה לא צריכה לתת להם פיצויים אלא הם אלו שצריכים לפצות את המדינה על כל השנים הרבות שעשו לנו כאב ראש. כל סאגת הרחמים וההבנה לא מעניינת אותי. יש להם הכל ושלא יבלבלו את המוח. להתחיל חיים חדשים זה לא קל אבל גם לא כל כך קשה. יש להם כסף ומשפחה שלמה אז הכל בסדר. הם החליטו לגור שם, וזו בעיה שלהם".

על אף דעותיו החד-משמעיות, מבקש אלוני להדגיש כי אינו מעוניין שאף אחד ייפגע: "אני מקווה שהפינוי ייעשה בצורה נקייה ושאף מתנחל, חייל, ערבי או יהודי לא ייפגע. אבל אמפתיה והבנה למצבם של המתנחלים – אין לי".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/612496/DSCF0023_wa.jpg]

קפה בתל אביב, הבוקר. אין עודף אמפתיה למתנחלים (צילום - מירי חסון)

בסמוך אל אלוני יושבות שתי בחורות צעירות בשנות העשרים לחייהן שלא מבינות בדיוק על מה כל המהומה. עבורן התנתקות היא מלה זרה. "אני לא מבינה על מה הרעש ומה בכלל התחיל היום", אומרת אחת מהן. "אני לא רואה חדשות ולא יודעת מה קורה. לי יש צרות משלי ואני לא צריכה צרות נוספות".

עליזה ורונן אזולאי, אם ובנה מבת-ים, שישבו גם הם באותו בית קפה, מזדהים עם כאבם של המפונים אך תומכים בעמדת הממשלה. "אין ברירה, חייבים להוציא אותם משם", אומרת עליזה. "זה היה צפוי וחבל שלא קרה הרבה לפני כן. אני מזדהה עם כאבם של המתנחלים אבל לא עם דרכם. הצעירים המופרעים האלה, הקיצוניים שעושים את כל הבלגן, פשוט חוצפנים. צריך לפרוש על כולם רשת ענקית ולהעיף אותם משם. הם לא ציוניים אלא מופרעים בראש, נערים משועממים שלא עובדים ומסכנים את שלום החיילים, שגם בשבילם זו טראומה גדולה כל מה שקורה שם".

עליזה עובדת עם אוכלוסייה נחשלת בתל אביב, ולדעתה את הכספים הרבים המושקעים בתכנית ההתנתקות אפשר היה להעביר לטובת סיוע לשכבות החלשות. "אין לנו מה לעשות שם ואת כל הכסף שהמדינה זרקה עליהם אפשר היה לתת לעניים", היא אומרת. "אני עובדת עם קשישים שאין להם כסף לתרופות בעוד שהמתנחלים מקבלים כסף רב. די, צריך לשים לכל זה סוף. שייצאו משם ויפסיקו עם כל הכאב ראש הזה".

"עם כל הכבוד להתנתקות - יש לי חתונה על הראש"

לירן ועינת חוגגים היום את מסיבת החינה שלהם. הם לא מצטערים על המועד הלא-נוח כביכול שקבעו לחינה ולחתונה שתתקיים בשבוע הבא. הבעיה היחידה, לטענתם, היא שהחברים מהצבא לא יגיעו כי הם מגוייסים לטובת הפינוי.

לירן: "כשקבענו את תאריך החתונה לא היה כל כך הרבה רעש מסביב להתנתקות ולא חשבנו שזה יהיה כזה משמעותי. במחשבה לאחור, לא נראה לי שהייתי משנה את התאריך. המינוס הקטן הוא שהחברים שלי מהצבא יהיו במילואים כולם. גם אני קיבלתי צו מילואים ל–21 לחודש, יום לפני החתונה, אבל ברור לך שאפילו לא התייחסתי אליו. עם כל הכבוד להתנתקות יש לי חתונה על הראש, היא מעניינת אותי הרבה יותר".

במשך למעלה משעה בה ישבנו בבית הקפה, מצאנו לקוח אחד בלבד שבאמת הזדהה עם מצוקת המתנחלים. לדעתו של אורן כהן מחולון (בן 36) צריך לתת למתנחלים את כל התמיכה לה הם זקוקים.

"אני מאוד מעריך את האנשים האלה", הוא אומר. "לדעתי הם חלוצים שנשלחו על ידי ממשלות העבר. אישית אני בעד היציאה מעזה אבל אני כן מבין אותם וחושב שמגיע להם הכל. לנתק משפחות מהבית שלהם ומהעבודה שלהם זה לא פשוט. צריך לתת להם את מה שניתן – כסף ותמיכה של מאה אחוז. מה את היית עושה אם היו מעבירים אותך עכשיו לאופקים? לכי תמצאי עבודה בגיל 50, כשאת צריכה לפרנס חמישה או שישה ילדים. זה קשה מאוד".

YNET

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר