לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2004, 15:35
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
נחנך מאגר השמות הענק של יד ושם.

מתוך אתר יד ושם :

המאגר המרכזי של שמות קורבנות השואה הוא מפעל בין לאומי בהנהגת יד ושם. השאיפה היא לשחזר את שמותיהם וסיפור חייהם של כל היהודים שנרדפו בשואה. זוהי מחוות הכבוד האחרונה שאנו יכולים לעשות עבורם, וחובה שעלינו לקיימה. המאגר אינו שלם. נכון לסתיו 2004 אנו מעריכים שקרוב לשלושה מיליון יהודים מונצחים בו. מיליוני שמות הרשומים במסמכים היסטוריים טרם נכללו במאגר. שמות רבים נוספים חרוטים בזיכרונותיהם של ניצולי השואה או משפחותיהם. בניית המאגר הוא תהליך ארוך ומתמשך.

המאגר המרכזי של שמות קורבנות השואה מורכב כיום משלושה סוגים של מקורות:

1. דפי עד. אלו הם טפסים שמולאו על ידי ניצולים, קרובים, או מכרים של הניספים, ונמסרו ליד ושם. בשנות ה-50 נאספו 800,000 דפי העד הראשונים. כיום יש למעלה משני מיליון דפי עד, הרשומים ביותר מעשרים שפות. למידע נוסף על דפי העד ראו כאן

2. מסמכים היסטוריים מן הארכיון, כגון תכתובות של פקידים ובעלי תפקידים נאציים עם עמיתיהם ברחבי אירופה; מסמכים של יהודים, ובתוכם מסמכים אישיים כגון מכתבים, יומנים וספרי זיכרונות; וכן מסמכים של מוסדות וארגונים יהודיים; רשימות אודות רכוש שהוחרם; רשימות של אסירים בגטאות, בגירושים ובמחנות; ורשימות של ניספים ושל ניצולים. מסמכים ממשפטים נגד פושעים נאצים ועוזריהם; ספרי הנצחה; ועוד מקורות רבים אחרים. המקורות כתובים בכל השפות האירופאיות.

3. מפעלי הנצחה מקומיים. במשך השנים נעשו עשרות ניסיונות לתעד את שמות היהודים מעיר, מחוז, אזור, מדינה או מחנה. יד ושם צירף מפעלים אלה למפעל המרכזי, ופירות עמלם משולבים במאגר.

לרשימה של השותפים אלה לחצו כאן.

חיפוש במאגר ימצא מידע מכל מגוון המקורות, וייתכן שיהיו שניים או יותר מקורות בעבור אדם אחד. מנגד, מכיוון שהמאגר טרם הושלם יש קורבנות שואה רבים שעדיין אינם מופיעים בו כלל. במרוצת הזמן הם יתווספו למאגר.

הכתובת של החיפוש הבסיסי במאגר :

ניסיתי לחפש את קרובי המשפחה הרבים של אבי שנספו באושוויץ,אבל אין לי מספיק מידע על מקום הולדתם ושמותיהם. עפ"י המידע המועט שלי,נראה לי שהצלחתי למצוא את הסבתא הגדולה שלי,גיטל פרוכטר הי"ד שנספתה באשוויץ. אני אחכה בקוצר רוח לסבא וסבתא שלי שיבואו לביקור,ואז אני אהיה יותר חכמה.

לצערי,המערכת של יד ושם מלאה בבאגים רציניים,ורואים שעבודת הQA לא היתה רצינית במיוחד. כל החיפוש המתקדם לא פועל כמו שצריך,וחבל שלא לקחו אנשים רציניים יותר לבדוק את האתר החשוב הזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר