לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2005, 08:18
  השופט השופט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.02
מישהו יכול להסביר לי מה בדיוק הבעיה בפינוי ?

פשוט נשגב מבינתי.

אני לא מדבר על הטרמינולוגיה של פינוי יהודים ע"י יהודים.
יהודים אונסים ורוצחים יהודים, להעביר/להעתיק/לפנות/לגרש יהודים למקום אחר, ע"פ חוק - הרבה פחות חמור.

אני גם לא מדבר על לגיטימיות החוק / הדרך בה הוא התקבל / ההבטחה לבוחרים, זה דיון בפני עצמו.

אני מדבר על המיקרו, על זעקות השבר של המפונים שאנחנו שומעים,
על ההיסטריה שהם יצרו, על הפאניקה, הדמעות, המכתבים והדמגוגיה.

נכון, אנשים בנו בתים ב 2 כפות ידיים, גידלו ילדים, יש זכרונות, השקיעו, התרגלו, אוהבים את המקום,
וחלקם נמצאים שם בשם אידיאולוגיה - את כל זה אני מכבד ומעריך.

אבל כעת מעבירים אותם דירה,
והתקשורת נשטפה הצילומי דמעות וזעקות שבר על כך שאנחנו לא יכולים ללכת מכאן,
התרגלנו לבית, לא יכולים לעזוב את הזכרונות ושאר בבל"ת.

מידי יום אנשים עוזבים דירות בשל אילוצים כלכלים
מידי יום לוקחים לאנשים דירות וזורקים אותם לרחוב מכיוון שאינם עומדים בהחזרי המשכנתא
מידי יום אנשים נאלצים לנדוד מדירה שכורה אחת לאחרת, קטנה יותר, בשל קשיים כלכלים
מידי יום אנשים נכנסים לגור באיזור ממש לא מועדף עליהם, בשל אילוצים כאלה ואחרים
לאנשים רבים מאוד אין כלל בית
אנשים רבים מאוד גרים בתנאים מחפירים

אז על מה בדיוק אתם בוכים ?

הייתי מצפה לראות זעקות שבר בסדר גודל כזה בגין מוות של אנשים בשל אי המצאות תרופות חשובות בסל הבריאות, למשל.

כנסו לפרופורציה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2005, 09:28
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הזעקות שבר זה בגלל שמעמידים בסכנה את כל המדינה כולה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השופט שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי מה בדיוק הבעיה בפינוי ?"

עבור המתייבים עצמם זה ככה-ככה. מצד אחד הם מפסידים את השטחים הנרחבים ועוברים לדירות יותר צנועות, מצד שני הם עוברים למרכז הארץ, מבלי להיות תחת איומים של טילים וירי ממערב.

אבל בשביל כל שאר התושבים, מפסידים את המתנחלים שהיו מגן אנושי עלינו. עכשיו המחבלים יהיו יותר קרובים לבתים שלנו, הן מבחינה פיזית והן מבחינה אידאולוגית: עכשיו מתחיל המאבק על ירושלים, זכות השיבה וכן הלאה. הנסיגה מעזה מהווה תמריץ להמשך הטרור. זה גם מהווה דוגמה מה יקרה גם ברמת הגולן, וגם ביהודה ושומרון, וגם בירושלים.

שונאי ישראל כל כך מרוצים ממהלך הזה והם רואים בו תקווה להשמדת כל המדינה רחמנא ליצלן, עד שהם אפילו לא טורחים להתחיל עם נקמות עבור הפיגוע של המחבל היהודי, זה קטן בעיניהם, כשיש להם כזו הזדמנות שהיהודים פושטים את צווארם לשחיטה רחמנא ליצלן.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 18-08-2005, 17:29
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
נניח ששאלת בתמימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השופט שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי מה בדיוק הבעיה בפינוי ?"

ולכן אענה לך בעניין המימד האנושי.

הרבה מאד אנשים עוברים חוויות קשות בכל יום. בעיות בריאות, בעיות כלכליות, מוות של אדם קרוב, בגידה, קנאה, אהבה נכזבת ועוד ועוד (שאל את גדעון רייכר). על פי רב אדם נשאר עם צרותיו בדלת אמותיו (בתוך עצמו הוא גר) מכיוון שלצבור אין עניין בהן ומכיוון שהוא אינו מעוניין בצבור.

הפינוי הוא דבר אחר מכיוון שמלכתחילה מדובר בעניין שמטבעו הוא במרכז ההתעניינות הצבורית, כך שמראש ההשלכות צריכות להיות והינן סוגיה למדינה כולה. מחד, המדינה, היינו הצבור, הם אלה שיוצרים את האפקט האנושי הקשה, ומאידך נוצרת גישה ישירה לנפגעי המהלך לפנות בריש גלי ולמחות, להלחם ולקונן על מר גורלם. זה המחיר (הקטן יש לאמר) שמדינה צריכה לשלם על החלטותיה - כשם שהיא מכבדת באופן ממלכתי את חלליה במלחמות לשם השוואה.

לגבי המתנחלים המפונים - אתה יכול לטעון, ובמידה רבה של צדק, שהם היו עוורים לחרב שרחפה מאז ומעולם מעל לראשם, אבל בפועל הם בנו פיזית ישובים, ויתר על כן הם בנו חיי קהילה עשירים מאד. דווקא בגלל התנאים האובייקטיבים הלא פשוטים (בידוד גאוגרפי וסיכון בטחוני מתמיד) הקהילה מלוכדת מאד, עם תמיכה הדדית לא מבוטלת ועם בסיס אידאולוגי מוצק שגם אם אתה לא מסכים לו, אתה חייב להודות שאין לו מקביל בעצמתו בחברה שלנו.

הפינוי אינו רק מעבר דירה, הוא חורבן של קהילה שחייה היו שזורים במקום. הוא ניפוץ של אידאלים, הוא גם מיתר (מלשון מיותר) את ההקרבה הלא מבוטלת שהיתה שם והוא כמובן קשה גם במישור המעשי. הוסף לכך את אי הודאות לגבי המשך חייהם של התושבים, את הניכור העז שהם חשים מצד החברה הישראלית החילונית, את התחושות המוצדקות במידה רבה שהתהליך הדמוקרטי שהוביל לפינוי לא היה הגון, ואת תחושת הזרות הצפויה להם, ותקבל את ההסבר האנושי לדמעות, לכאב, וגם לפניקה והיסטריה מדי פעם.

אם אתה לא מבין את זה, אז או שאתה אדם אטום, או שנאטמת על ידי מסע דה-לגיטימציה מתוזמר היטב שנעשה לצבור הזה. אני לא מנסה לצייר אותם כטלית שכולה תכלת - הם אינם כאלה, אבל הם בהחלט ראויים לחמלה והבנה, והם יזדקקו להרבה מאד סיוע בשיקומם, והלואי ויקבלו את כל אלה.
ישן 22-08-2005, 12:50
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הלגיטימציה שההתנתקות נתנה לפלשתינאים לא תתואר

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_right_up.gif]
144. הלכה המדינה. הפור נפל, סוף מדינת היהודים, זה רק עניין של זמן
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]
הלגיטימציה שההתנתקות נתנה לפלשתינאים לא תתואר וישנם כאלה ביננו שעדיין לא מבינים אותה.

במהלך זה, אנו מודים לא רק בפה מלא, אלא במעשה ממש שאין לנו שום זכות להחזיק בשטחי - 67 וכי הצדק היה עם הפלשתינאים מאז ומעולם, כך שגם לא נוכל להסביר לעולם את עמדתנו ונהיה צפויים ללחץ בינלאומי בלתי פוסק להמשיך לעוד התנתקויות.

והכי חמור, דרישות הפלשתינאים לא יעצרו בקווי 67, כי אם בקווי 48. הרי מה ההבדל בין הכיבוש של שנת 67 לעומת זה של 48, פרט לטרמינולוגיה שמאלנית עיוורת וגיבוב של דמגוגיה מהסוג המטופש ביותר?

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר