לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2005, 17:46
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
אל תלך לזה, שלא תעז!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barakC שמתחילה ב "קד"צ טכני בחייל האוויר כדאי?"

אני משרת בחיל האוויר (כבר שנתיים בצבא) ואני נמצא בבסיס עם מטוסים, אני עובד עם אנשים אשר עברו קד"צ טכני וכל אחד ואחד מהם מתחרט שהוא עשה את הקורס הזה.
קד"צ = קורס קדם צבאי. כלומר, לפני הצבא אתה עובר קורס שבו מלמדים אותך על מטוסים על-מנת שתתגייס לצבא עם הכשרה/מקצוע. אחרי הקד"צ אתה מתגייס ועובר טירונות (רובאי 02 במקרה הזה) כמו כל חייל רגיל ואחרי הטירונות משבצים אותך בתפקיד שקשור לתיקון מטוסים, כלומר טכנאי או מכונאי מטוסים.
טכנאי/מכונאי מטוסים זה תפקיד קשה מאוד! אתה נחשב ג'ובניק ואתה מרוויח משכורת של ג'ובניק, ואתה חוזר הביתה פעם בשבועיים שזה נחשב גרוע מאוד לג'ובניקים (ואפילו הכי גרוע), יש מלא תורנויות, יום עבודה ארוך וכו'. רוב האנשים בעלי תפקידים כאלה סובלים! אני יודע שיש שמועה מפגרת שחיל האוויר זה חיל סבבה, יש שם תנאים טובים ובלה בלה בלה... הרשה לאמר לך שזה פשוט ממש ממש לא נכון! יש תנאים טובים אבל זה לא שווה כשאתה קורע ת'תחת ובקושי רואה ת'בית, תאמין לי!
שורה תחתונה: אל תלך לקד"צ/עתודאי/הנדסאי של חיל האוויר, ובכלל תנסה לא להגיע לחיל האוויר!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2005, 05:26
  itzik69000 itzik69000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.05
בוא אני יוכיח לך שאתה מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "לכל אלה שלא משרתים בחיל האוויר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ~Zeus~
אתם לא בחיל האוויר ולכן אתם חושבים שאני סתם מפונק, אז תרשו לי להגיד לכם: תפסיקו לבלבל ת'שכל, אין לכם מושג מזה בסיס עם מטוסים. במקום להתווכח אתי כמו מפגרים (ואני פונה רק לאלה שתוקפים אותי) דברו עם אנשים בעלי תפקיד טכני בחיל האוויר ותבינו על קצה המזלג על מה אני מדבר.

יש לי אבא שהיה מכונאי מסוקים בח"א
ויש לי אח ששירת כמכונאי F16.
ושניהם אומנם עבדו קשה אבל היו להם מלא חוויות.
אחי ראה מלא הופעות של זמרים ולהקות נחשבים וחגג ב5 מסיבות באילת וכל זה ב3 שנים צבא ע"י מימון של חיל האוויר.
ושלא נדבר על אבא שלי כמה הטבות קיבל ששירת בקבע שם.
ובעזרת ה' אני אשרת שם בדצמבר.
ספר לי על חיל ירוק אחד שלקח בסיס שלם למסיבה של אלפי איש. ונותן הטבות כאלה.

אז נכון.. העבודה קשה בח"א. אין דבר כזה הנאות בצבא, תמיד יש חרא
אבל השאלה היא (בוא ננסח את זה ככה) אם עדיף לקפוץ
לרדוד או לעמוק בחרא. אני מניח שכולם היו מעדיפים לקפוץ למטר חרא ולא ל10 מטר חרא.

אם לא היית בח"א קרוב לוודאי שהיית משרת בגדודים. מסכים איתי?
עכשיו אתה תגיד לי שבגדודים יותר קל?? אם כן אז אתה לא מבין כלום

אם בחיל האוויר עומדים 10 שעות ביום על הרגליים (וזה במקרה הכי הכי הכי גרוע)
אז בגדודים מ"כים נמצאים 18 שעות ביום על הרגליים ועוד אין להם מיטה לישון עליה אחרי זה.

ואל תגיד לי שאין לכם תנאים.. תגיד תודה שאתם יושנים על מיטה.
בחיל האוויר יושנים בחדרים עם שירותים ומקלחת ועם מזגן ואפילו מלא חיילים מקמבנים לעצמם בחדר מקרר וטלויזיה.. תנאים כאלה הקרביים לא רואים.. אז תגיד תודה שלפחות את זה יש לך
ולא "למה אני מזיז ת'תחת ולא יושן"
ישן 23-08-2005, 17:39
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

itzik6900 אתה חכמולוג
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי itzik69000 שמתחילה ב "בוא אני יוכיח לך שאתה מדבר שטויות"

ממש כל הכבוד לך שאתה מביא את הדוגמא הקיצונית ביותר לג'ובניקים, תפסיק להתחכם אתי. רוב הג'ובניקים בצה"ל חוזרים כל יום הביתה או עושים שבוע-שבוע וזו עובדה! אז אל תדבר לי על אחוז נמוך ביותר של ג'ובניקים שעובדים 18 שעות ביום ובקושי חוזרים הביתה. ולגביי הקטע של לישון על מיטה זה היה הכי מפגר! כל ג'ובניק ישן על מיטה, וממש לא חסרים בצה"ל חדרים עם טלוויזיה ומקרר. וכן, יש גם יוצאי דופן מסכנים שדפקו אותם ואתה הזכרת אותם, אבל הם באמת קבוצת מיעוט באוכלוסיית הג'ובניקים ולכן לא רלוונטי לתת דוגמא מטופשת שכזו.
ו...וואו, איזה כיף לאחיך שחגג במסיבות והיה באילת אבל קרע ת'תחת כל השירות שלו כמו עובד תאילנדי עם המון תורנויות וחזר פעם בשבועיים הביתה. יש כל-כך הרבה מכונאים/טכנאים בחיל האוויר שהיו מוותרים בכיף על כל השטויות האלה כגון מסיבות, בריכה, ונופש פעם בשנה בתמורה ליציאות טובות ופחות עבודה.
שורה תחתונה: תפקיד טכני בחיל האוויר זה קריעת תחת והוא גם לא שווה עם כל ההטבות המעפנות שלו!
ישן 23-08-2005, 20:59

אוקיי. שמע
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "itzik6900 אתה חכמולוג"

אז מה שקורה אצלך באופן אישי,
זה שבזמן שאתה קורע את התחת יש רל"שים שחוזרים כל יום הביתה ובגלל זה אתה כאילו נדפק.
אז יש לי שאלה אליך... למה לא חתמת וויתור? עד שבועיים אחרי תחילת הקד"צ אתה יכול לחתום וויתור ולהתגייס לחיל אחר.

עובדה שלא עשית את זה. למה?

ואגב, לא ידעת שזה השירות בטכני? אז בכלל למה התגייסת לשם?
אם היית רוצה היית יושב שבועיים במעצר בבקום אז היו מגייסים אותך בתור פקיד בשלישות.
עובדה שלא עשית את זה אז אל תלכלך על חיל האוויר, תלכלך על עצמך ותגיד כמה א-ת-ה לא-בסדר
ולא חיל האוויר!!
כי זה לא פייר שחבר'ה כמוני שרוצים להתגייס לשם אבל אנשים כמוך יכניסו חרא לראש שלנו לא לעשות את זה בגלל כמה גחמות.

ואגב, בקשר למיטה... בסדר, למלא ג'ובניקים יש מיטה. אבל אני מדבר איתך על הקרביים, בוא נגיד ככה שאלפי אם לא עשרות אלפים חיילים/משוחררים היו מתים לתנאים כמו שיש לך.
אז במקום לחשוב שיש חיילים שנהנים יותר ממך, תחשוב על כמות האנשים שיש להם חיים הרבה הרבה יותר קשים ממך, תנסה לחשוב חיובי או שתסבול בשקט
ואל תדכא את האנשים לפני גיוס.
ישן 23-08-2005, 21:38
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

איך רואים שעדיין לא התגייסת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי itzik69000 שמתחילה ב "אוקיי. שמע"

בוא הנה אתה ממש (אבל ממש) מדבר באופן צ'ונגי לחלוטין (אם בכלל אתה מבין את המושג הזה).
דבר ראשון: אין להשוות בין ג'ובניק לקרבי!
דבר שני: מי אמר שהייתי בקד"צ, תקרא את ההודעות שלי יותר טוב!
דבר שלישי: הייתי בקרבי שבעה חודשים, סיימתי קורס מ"כים, ישנתי באוהלים, ישנתי גם בשטח על האדמה ואכלתי מנות קרב, ואני רובאי 07- מסקנה: אני יודע מזה טחינה, תאמין לי! והנה עכשיו אני ג'ובניק בבסיס עם מטוסים (ואני לא יכנס לפרטים מדוע ולמה) ואני אומר לך שזה טחינה עם כל התנאים הנהדרים שלנו כגון: בריכה, מכון כושר, ואפילו מיטה.

נ.ב: בצבא אתה רואה את המערכת כפי שהיא באמת עם כל המגרעות שלה וזה משנה ת'גישה שלך.
אל תתלהב יותר מדי משירות צבאי!

נערך לאחרונה ע"י ~Zeus~ בתאריך 23-08-2005 בשעה 21:41.
ישן 24-08-2005, 17:33
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

אתה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי itzik69000 שמתחילה ב "קרא לי בשמות"

דווקא כל מה שכתבתי כאן זה באמת לא היה רק על-סמך מה שאני עברתי, אלא על-סמך מה שעוד המון אנשים בבסיס שלי עוברים ובבסיסים אחרים עם מטוסים.
לגביי המשפט ה"גאוני" שלך "בכל מקום יש את האנשים שנהנים ואת האנשים שבוכים" הרשה לי לשפץ את מילותיך ל: "בכל מקום יש את האנשים שנהנים ואת האנשים שבוכים... אבל בחיל האוויר כולם בוכים".
נתתי לך עצות טובות וסיימתי את דבריי! עכשיו מצידי תקשיב לאחיך, תעבור קד"צ, תגיע לחיל האוויר בתור מכונאי/טכנאי מטוסים ותהנה... עד שיום אחד יהיה לך שבוע מטבח, ושלושה שבועות אחריו שבוע רס"ר, וחודש אחריו שבועיים אבט"ש, ותעשה חיים עם כל המטוסים המגניבים האלה והבריכה והמכון כושר שלא יהיה לך זמן (או כוח) לראות אותם כי תעבוד כל היום!

ישן 25-08-2005, 18:15
  EGROL EGROL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.03
אני מפקד קורסים בטכני (מק"ס) בטכני כמה תשובות בשבילכם :
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barakC שמתחילה ב "קד"צ טכני בחייל האוויר כדאי?"

שומליק פרופיל 45 בדר"כ פוסל קורסים טכנים אם תפרט לי תסעיפים הרפואיים אני יותר יוכל לעזור

הקורסים בטכני כשמגיעים אליהם ככד"צ משמשים בדר"כ כדרך פשוטה מאוד לצאת מחייל קרבי..
הקורסים שתגיעו אליהם בדרך זו הם בדר"כ ממגזר האחזקה..
תמיד תזכרו שאורח החיים בטכני שונה לחלוטין מהאופי בו יראה השירות הצבאי שלכם, זה בסיס הדרכה, משמעת גבוה!

השירות שלכם קרוב לוודאי יהיה חצאים(חמשושים שבת כן שבת לא) עד הסמל (קדצניקים מקבלים4 חודש לפני סדירניקים)
מהסמל שלישים(יוצאים 2 חמשושים ואז סוגרים שבת.
נכון עד היום עד הסמל התורניות היו יחסית רבות (כן אז שומרים שבוע בחודש..) כעט בסיסים שוניים של חייל האוויר העלו את בעית התורנויות שמוטלות על הטכנאים והבסיסים מתחילים שירגון מחדש משמע הרבה פחות תורנויות (יכנס בקרוב)..

שכחתי להזכיר שמהלך הקד"צ אתם מקבלים משכורת צבאים גבוה ,אם אני לא טועה 1500 שקל בחודש
לאחר מכן עוברים תהליך חיול מזורז טירונות לא קרבית ומפוזרים בבסיסים השוים בהתאם לצרכי המערכת...

יש אנשים שסובלים ויש שנהנים
הכל תלוי בגישה ואם אתם אוהבים לעבוד
עבודה בטייסת -מוסר עבודה ואתם לא יודעים איזה נכס זה יתן לכם בתור בני אדם

נערך לאחרונה ע"י EGROL בתאריך 25-08-2005 בשעה 18:19.
ישן 25-08-2005, 18:40
  EGROL EGROL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.03
אני לא מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "איציק, יש לי עוד דבר קטן להגיד לך"

אתה פשוט נשמע לי ממש ממורמר אחי

שמע זה לא חיים קלים אבל זה צבא לא צריך להתפנק וזה מבגר ויומיות זה זבל ואם באמת תמבין עיניין תיודע את זה (כמה אפשר חודש זהו מספיק)

ובבסיס עושים כיף חיים יש קולנוע וסנוקר ומסיבות בימי ראשון בחלק מהבסיסים ויש אחלה שקם עם בורגראנץ וגלידריות וקונדיטוריה וסופר
יש הכל ואם יודעים להנות מזה ומעבודה ונמצאים עם אנשים שאוהבים אז פשוט מאוד נהנים והשירות טסס

אני יודע איך זה והם סוגרים שבתות ושותים וצחוקים ועושים אוכל במולטי שפים (קנייה מרוכזת לכולם)
ויש בנות מה שאין בקרבי ובאמת שמאוד קרובים אחד לשני מה שביומיות בחיים לא תקבל

שורה תחתונה יש אנשים ויש אנשים
אם תבוחר לקחת את זה על הצד הטוב ביותר אתה תתקדם והיציאות ישתפרו גם לרבעים ותקבל אפטרים
ותתהנה
אבל אם תהיה שבוז וממורמר מהחיים , החיים יסתכלו אליך באותה צורה..
ישן 26-08-2005, 09:28
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

EGROL אני רוצה להגיב לגביי מה שאמרת על יומיות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי EGROL שמתחילה ב "ומותר לי לשאול באיזה קורס היית ?"

אני עושה יומיות כבר חודשיים (אחרי כל החצאים שעשיתי) ואני נהנה מזה, אני לא מבין את אלה שאומרים "יומיות זה חרא". לדעתי אם אתה מצליח להגיע הביתה, כלומר להיות כבר בבית לפני 18:15 זה נחמד, ואם אתה מגיע קרוב ל17:30 הביתה זה סבבה. אז בגדול יומיות זה טוב למי שמשרת בבסיס קרוב לבית ומסיים לעבוד בבסיס בשעה נורמלית שזה לפני 17:00. אמנם זה פוגע בחיים החברתיים בצבא כי כשחוזרים כל יום הביתה יש פחות זמן לחברים בבסיס וזה גם מעצבן לקום כל יום מוקדם (אני קם ב-6:00 בבוקר כל יום) אבל עדיין זה נחמד מאוד לדעתי. מי שעושה יומיות בבסיס עם מטוסים וזה מתחיל להפריע לו, צריך מיד להזכיר לעצמו "רוב הבסיס עושה חצאים שזה גרוע, אני צריך להנות ממה שיש לי".
ישן 27-08-2005, 00:57

זאוס, תשובות בשבילך
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ~Zeus~ שמתחילה ב "EGROL אני רוצה להגיב לגביי מה שאמרת על יומיות"

שאלת אותי:

1) אח שלי נהנה שם, אבל האם זה מבטיח לי שגם אני אהנה שם?! האם אני דומה לאח שלי באופי?!
2) האם שווה לי לחזור פעם בשבועיים הביתה ולטחון תורנויות בשביל תחושה קטנה של סיפוק מהחברים ומהתפקיד?
3) האם התייעצתי עם האנשים הנכונים?! האם בכלל הם משרתים בחיל האוויר?!

תשובות
1) אח שלי היו לו תקופות של דיכי, שהוא קורע ת'תחת, אבל ביחד עם זה ח"א קימבן אותו וטייסת שלמה במסיבות ומופעי סטאנד אפ ועם הזמן הפנוי שלו הוא שיחק במגרשים והתאמן בחדרי כושר, היה לו שירת קשה חבל"ז אבל היו לו כמה וכמה רגעים של אושר שאמר ששווה להתגייס לשם רק בגלל הרגעים של אושר האלה.

אני האמת ממש שונה מאח שלי, אני יותר טיפוס אופטימי. וזה עונה על השאלה שלך.

2) "בשביל תחושה קטנה של סיפוק" ???? . אחי, זה לא תחושה קטנה. זה 3 שנים של חברים וחוויות( כן! חוויות). אני מתערב איתך ש99% מהחיילים כיום (ג'ובניקים וקרביים ולא חשוב מה) כולם מתגיסים בשביל ה"תחושה קטנה של סיפוק" שאתה קורא לה ואחרים קוראים לה "צחוקים וצחוקים וצחוקים", כולם מתגייסים בשביל חיי חברה. אתה אחרי יום קשה עייף ומזיע כל מה שנשאר לך לעשות זה לחלוק את מה שעובר עליך עם החברים שיושנים איתך ביחד 3 שנים, ובכלל להכיר אנשים חדשים, להשתנות לטובה, לעמוד במצבי לחץ, ולהכיר תנאי שטח!. זה לא תחושה קטנה! זו מסגרת שלמה שכוללת חיים חדשים ומהשלוש שנים אתה לומד כל כך הרבה ושואב את מה שלמדת לאורך החיים

3) התייעצתי עם האנשים הנכונים. התייעצתי עם אנשים שמשרתים בחצור, תל נוף, נבטים (שזה בסיס די קשה), מצפה רמון, ועובדה... וכן - כולם שירתו בחיל האוויר. והם אמרו לי משהו כמו "שלא תחשוב שאתה הולך ללקק דבש! אתה תעבוד קשה! אבל בקשר ליתרונות כמו החבר'ה והחוויות - זה שווה את זה! ".
כמו כל חייל בחיל האוויר גם החברים של אחי, גם אחי וגם אנשי קבע המליצו לי.

וגם בחיל האוויר אתה מרחיב אופקים, מקצועות חשמל זה די יעזור לך בהמשך הדרך
הייתי בלשכת התעסוקה לפני שבוע והיו שם מלא משרות אך ורק ליוצאי חיל האוויר/רקע טכני.
הנה יש לך עבודה זמנית אחרי הצבא. מה רע?
ובכלל ללמוד חומר חדש בלי להתמקצע בו - לא מזיק! ומה רע?
ישן 28-08-2005, 19:01
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

אחי, אתה מזכיר את עצמי כשרק התגייסתי
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי itzik69000 שמתחילה ב "זאוס, תשובות בשבילך"

אני פעם הייתי בגישה מאוד חיובית לגביי הצבא ובכלל לא שנאתי את חיל האוויר, דווקא ההיפך- אהבתי את החיל הזה, וגם בכל הצווים לפני הגיוס בקשתי קרבי. אבל במהלך השירות שלי ראיתי כל-כך הרבה חרא שאתה פשוט לא יכול לאהוב את חיל האוויר. נכון, יש חוויות! מכירים גם חברים טובים! ויש גם צחוקים! ואפילו מסיבות! אבל רוב האנשים יחד עם כל היתרונות האלה מדוכאים ומייואשים בגלל שהם לא חוזרים מספיק הביתה ובגלל כל התורנויות המגעילות האלה, אז אתה יודע מה?! עדיף לי וגם להם לוותר על החוויות האלה ולוותר על חברים בצבא (יש גם חברים מחוץ לצבא) ולהחזיר לעצמנו את שמחת החיים שלנו! כמה הבן-אדם יכול להיות שבוז?! אני אומר לך בתור טכנאי/מכונאי אתה מרגיש כמו זונה של הצבא, כאילו אתה נועדת רק לעבוד והמפקדים לא שמים עליך, תאמין שזה הרגשה נוראית ואין לך מושג כמה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:29

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר