לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2004, 20:45
  אלכס לוין אלכס לוין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
לפני שממריאים מנסים להבין מאת אלכס לוין

לפני שממריאים מנסים להבין מאת אלכס לוין

לפני שממריאים כדאי להסתכל סביב סביב על הטרמינל החדש בשדה התעופה בן גוריון.
שלושה ימים לאחר חנוכת הטרמינל החדש בבן גוריון יצא לי להמריא מהטרמינל פרי גאוותה של רשות שדות התעופה.הגעתי לטרמינל לאחר נסיעה ארוכה על כבישי הגישה לטרמינל .נהניתי, מהכביש הגישה 'הצמחייה לאורך הדרך, העצים שבו את עיני וגרמו לי לרגשות של איכות חדשה בתכנון ישראלי רגשות הולכים ומתעצמים לקראת החוויה אשר הבטיחו לי לקראת הטיסה לחו"ל ,הנה הגעתי למפלס שממנו יוצאות הטיסות היוצאות נכנסתי לטרמינל הנוסעים היוצאים בצפייה לחוויה מרנינה..הבטיחו לי טרמינל שונה מכל טרמינל שראיתי עד היום .טרמינל שלקח לו ארבע שנים של איחור במסירה, טרמינל שעלה ארבע וחצי מיליארד שקל בלבד.,,,, נכנסתי לטרמינל הבטתי מסביבי והרגשתי מן קור כזה, זה טרמינל רגיל קר ומנוכר כפי שראיתי במאות שדות תעופה בהן היית בטיסותיי ברחבי העולם.שדה זהה הטרמינל זהה אך פחות יפה מארבעת הטרמינלים שראיתי לפני שלושה שבועות בסין .הגוואנגו. קסיימן ביגין ושנחאי.פחות נקי על אף היותו חדש (עוד אפרט בהמשך)טרמינלים גדולים יותר יפים יותר זולים יותר cבעלותם ונפתחו בפחות רעש תקשורתי.לפני כשבוע וחצי טסתי למוסקבה לשדה התעופה דומדידוב שדה חדש יותר יעיל מהטרמינל בישראל.אני עברתי עד היום כ 100 מדינות ראיתי הרבה טרמינלים רבים יפים יותר וחמים יותר ובעלות פחותה ולהלן הביקורת. ישר בכניסתי לטרמינל הנוסעים היוצאים הסתכלתי על התקרה ומייד הבנתי את כל התמונה .יותר מ 30% מהתקרה האקוסטית מלוכלכת , חלק מהתקרה עקומה. חלקת מהלוחות פגומים.חלק מהלוחות פשוט שכחו לשים כי קשה לחתוך אותם ולהתאימם ,לדוגמא מאחורי הלוח הענק התלוי לתצוגה על הטיסות היוצאות ,תסתכלו מאחוריו, התקרה האקוסטית זועקת לשמים ,האם קברניטי השדה עינכם לא רואות, או פשוט מי מן הממונים קבל אי אלו הטבות לא לראות פגמים אלו.הרי הטרמינל נפתח רק שלושה ימים לפני כן. עלה מיליארדים ובאיחור של ארבעה שנים .אתם בביתכם לא הייתם מקבלים עבודה כה גרועה ועוד משלמים עליה..טוב אולי אני סתם מדמיין והתקרה האקוסטית תוכננה להיות מלוכלכת ועקומה. הסתכלתי על קירות הזכוכית הענקיים, יפה מרשים, אך זהה לכל טרמינל בעולם.אבל שם לפחות מורידים את מידבקות המשמשות לעבודה. גם כאן הורידו את מרביתם אך את חלקם פשוט לא ראו, נו טוב אופי ים תיכוני.אז הבטתי על רצפת השיש הצהבהבה.נו לא רע. אבל תחשבו שאת השיש הזה אפשר לקנות רק בהודו.כן רק בהודו לא בשום מקום אחר בעולם.הרצפה הצהבהבה עלתה מיליונים כי מחירה עלה פלאים עם ההזמנה של ראשות שדות התעופה ,מעניין לא? .אין אפשרות לקנות שיש זה בכל מקום אחר בעולם אז אין תחרות והמחיר נקבע בהתאם לביקוש, מעניין מי עוד הרוויח מכך חוץ מההודים.ואולי זאת רק תחושת אדם חולני כמוני? טוב ניגשתי לדלפק הכרטיסים לקבל כרטיס עלייה למטוס הפקידה המכרטסת שמכירה אותי בגלל שאני טס פעם עד פעמים בחודש ,היא אומרת לי אלכס אני מקווה כי אתה לא שלוח את מזוודת היד ,אני שואל למה , היא עונה כי המזוודה יכולה לא להגיעה המדבקות נופלות בדרך, אז תיקח את מזוודת היד כך עשיתי תודה לך,,,,,לא נזכיר את שמה שלא יעונה לה כל רע., נו טוב התחלתי לפסוע לכיוון הקניון, הבטתי על קירות המתכת שעל הקיר בצד שמאל בקצה הטרמינל, ולא להפתעתי, מה גיליתי ,קירות מתכת מלוכלכים וחלקם פגומים נו זה לא מפתיע הרי מי מהממונים חיפף או לא בדק או אולי קיבל,,,,, אולי ואולי לא. נו טוב בדרך לקניון המדובר ראיתי עוד קירות אקוסטיים מלוכלכים קירות אקוסטיים עקומים או פה ושם פלטה שהורכבה בצורה חובבנית. במעברים יש משקופי שיש לא הייתי מכנה את העבודה שם עבודה ערבית בכדי לא להעליב את הערבים, זאת עבוד ישראלית עבודה בעיניים.נו טוב נכנסתי לשירותים, פעמים, פעם אחת בקניון ופעם שניה באזור הדיוטי פרי, טוב שרותים חדשים רווי שיש וקרמיקה אך לא צריך להתאמץ בכדי לראות שהעבודה חובבנית.פשוט לא ניקו את הרצפה מהאסלה לכיוון הקיר משאריות הבניה. הכל מלוכלך מן צהוב מלכלוך על הרצפה. נו טוב מפקח עברי לא רואה פגמי בניה שלא לדבר על מנהל שדה התעופה.או אולי אני לא נורמלי.נו טוב רציתי לראות את המזרקה המדוברת פועלת ומרגשת אותי לאחר כל ההבטחות,התאריך שישי לנובמבר אני מציין את התאריך בכדי שלא יגידו לא היו דברים מעולם.המזרקה לא עובדת אני שואל למה היא לא עובדת ואז אומרים לי מקולקלת,נו טוב היא עבדה יום יומיים והתקלקלה , מה לעשות? אני מתיישב לשתות קפה באחד מבתי הקפה מסביב למזרקה יש מנורות עם בתי מנורה ממתכת וראה איזה פלא על כל בית מנורה שלא דלקה יש פתק אזהרה נא לא לנגוע מתכת לוהטת .נו איזה פלא ,גילו שהמתכת לוהטת ,היא הרי מתחממת מהמנורה האם זה היה סוד אצל המתכננים ,ועוד יש לציין כי גובה המנורות היא בגובה של עין וראש של כל ילד בן שש או שבע שלא כל כך קורא את האזהרה, האם עד כדי כך הגיעה החלמאות אצל המתכננים.או אולי קיבלו את המנורות במחיר מבצע יקר עד מאוד ,אני מבטיח לכם שתוך מספר חודשים יחליפו את כל המנורות במחיר מבצע לאחר שיוגשו מספר תביעות בגין כוויות אצל ילדים במיוחד באזור הראש או הידיים.נו טוב הדיוטי פרי נחמד לא כל כך מרשים ראיתי כבר מרשימים ממנו, אפשר לשפרו ולהפוך אותו ליותר יפה, אני היית בונה אותו בסגנון ישראלי שייצג את עם ישראל אך זה אולי יקרה בעוד כ שלושים שנה. חזרה לארץ נחתנו רציתי להיכנס לשרוול שהתפעלנו ממנו כאשר בעולם הלא כל כך נאור הוא קיים כבר למעלה מ שלושים שנה אך לא נכנסנו לשרוול אלה עלינו לאוטובוס המסורתי והובלנו לטרמינל לנוסעים הנכנסים, אולי השרוולים היו מקולקלים .אז מה כן היה תקין לאחר איחור של ארבע שנים ובזבוז של מיליארדים.נו טוב רציתי לחזור לביתי מלא רושם על השדה המפואר בעולם, חיפשתי מונית אמרו לי תעלה עד הקומה העליונה שם תמצא מונית, כך עליתי במדרגות הנעות עד הקומה העליונה מצאתי את המוניות במקום שנראה כמו מבנה תעשיה מכוער פרוץ לרוחות ועוד פגעי מזג אויר שיהיו, מצאתי סוף סוף מונית והתחלתי בנסיעה הביתה מנסה לעקל את השדה שנבנה למרעית עיין עם זלזול מלא באינטליגנציה של הישראלי המצוי , אז פותח נהג המונית את פיו ומקלל את הטרמינל ואומר לי הם בנו טרמינל חלמאי, מה זה שמו אותנו במקום כזה , אתה יודע כמה חדרי שירותים יש לעשרות נהגי המוניות רק שניים , אתה יודע היכן המטבחון בכניסה לשירותים בכדי שתריח את כל הסרחון ותשמע את קולות הנפץ היוצאים מתאי השירותים כאשר אתה מכין לעצמך כוס קפה , תנסה אתה לשתות כוס קפה לאחר שהרחת את ריחות חדרי השירותים בליווי קולות של יציאה טובה.
נו טוב מנהל שדה התעופה הנכבד אני עומד לטוס תוך כמה ימים להודו אולי תתחיל לנקות ולתקן, אם לא תספיק בעוד כשלושה שבועות אני אטוס לגרמניה לביקור בבית חולים גרמני, אולי עד אז תתקן את המפגעים , עד אז אדווח על עוד מפגעים של זלזול או חוסר רצון לתקן בגלל סיבות השמורות למקבלי ההחלטות .אני קורא למבקר המדינה לבדוק את כל הקורה סביב בנית טרמינל זה, חוש הריח שלי מנבה ,,,,,תוצאות לא כל כך טובות.
לתגובות לאלכס לוין או לתוספות שאני לא ראיתי או אני לא מודע להן להלן כתובת הדואר האלקטרוני
alex@levin.name
חזרה לפורום
ישן 21-11-2004, 12:07
  אלכס לוין אלכס לוין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
הבהרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלכס לוין שמתחילה ב "לפני שממריאים מנסים להבין מאת אלכס לוין"

הבהרה מאת אלכס לוין

ברצוני להבהיר מספר נקודות בקשר למאמר שלי: לפנישממריאיםמנסיםלהבין.

כל מה שכתבתי במאמר הוא פרי ידע אישי שלי. מה ששמעתי בפעמיים שבהם הייתי בטרמינל.

אין לי כל ידע והוכחה שמי מן המעורבים קיבל כל טובות הנאה ( אני כותב זאת כי פנו אלי מספר קוראים שביקשו שאפרסם ידיעות שכאילו יש לי, אך אין לי כל ידיעות) אני כתבתי את התרשמותי שלי בלבד.

אין בכוונתי להאשים אף אחד ולא להוכיח שום דבר אלה לציין את אשר ראיתי במו עיני על טיב העבודה על פי שיפוטי. כדאי לכם להסתכל סביבכם ולראות גם כן את טיב העבודה הירוד.

אין להסיק מכך כי מי שהוא קיבל טובות הנאה. אך בכל זאת אני ממליץ למבקר המדינה לבדוק היטב היטב את כל תהליך קבלת ההחלטות ואת כל התהליך והמעשים והתכנון של הטרמינל הנ"ל
חזרה לפורום
ישן 21-11-2004, 21:56
  talkor talkor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.03
שלח הודעה דרך ICQ אל talkor
אלכס, תגובתי לביקורת שלך
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אלכס לוין שמתחילה ב "הבהרה"

אני חושב שהביקורת שלך קצת מוגזמת. אתה מצפה שהכל יהיה מושלם, נקי ומסודר, בדיוק איך שאתה רוצה.
אני לא חושב שזה ככה. הטרמינל אמנם חדש, וזה לא אומר שהוא חייב להיות נקי ומצוחצח. לאחר בנייה של 6 שנים יש הרבה זבל ואבק, ולוקח זמן לנקות.. מה היית מעדיף? לחכות עוד שנה עד לפתיחה, כי הוא לא נקי, או לבוא לטרמינל עכשיו, כשהוא לא ממש נקי?
אני חושב שהזגמת מאוד לגבי המזרקה, והרצפה.. המזרקה היתה בטיפול באותו זמן.. לפעמים יש בעיות, קורה! אף אחד לא מושלם.
ומה אכפת לך שהאבנים הובאו מסין, והם נקנו בזול?
העיקר שבסוף הכל יוצא יפה, כי בסה"כ זה הפרוייקט הכי גדול של המדינה, ותראה מה יצא מזה - טרמינל ברמה בינלאומית!
אני לא אומר שהוא הכי יפה, והכי מקצועי בעולם, אבל אפילו אנשים שטסו הרבה יותר ממך, וביקרו כמעט בכל מקום בעולם, מספרים שהטרמינל הזה הוא ממש מושקע, וכמו שאמרתי, ברמה בינלאומית.
כנראה שזה לא מספיק לך, או שאתה אחד מאלה שלא משנה מה יהיה, תמיד הישראלים הם הכי פחות ועוד..
תחשוב קצת על הביקורתיות שלך, ותראה שאתה יורד יותר מידי לפרטים..
כנ"ל בעניין של המנורות החמות..
תחשוב על זה.
חזרה לפורום
ישן 15-06-2007, 14:31
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
סליחה שאני מתערב אבל ...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ferret שמתחילה ב "קצת הגזמת"

ידידי - משפט כזה ..." ישראל היא מדינה קטנה וחדשה יחסית לשאר המדינות בעולם."

הוא לא יותר מאשר תירוץ קלוש !
(וברור לי שלא התכוונת לתת כאן תירוצים ולכן הביקורת שלי לא מופנית אישית כלפיך) !

מה הקשר להיותינו מדינה קטנה ומה הקשר להיותינו מדינה "חדשה" (כדבריך) ???...
ואגב - יש בעולם מדינות יותר "חדשות" ממדינת ישראל...

אני דווקא נוטה להסכים עם כל מה שכתב פותח האשכול הזה !

הבעייה אצלינו היא שפשוט התרגלנו לבינוניות והיא הפכה כאן ל"סטנדרט" מקובל !
מצד אחד משקיעים מליונים במבנים מפוארים מתוך רצון וכוונה ליישר קו עם המדינות המתקדמות בעולם אך מאידך הכל נעשה על פי סטנדרטים להם הורגלנו מזה שנים וכך נראית גם התוצאה !

לפני שנה בדיוק חזרתי מסינגפור - ללא ספק מדינה קטנה יותר וחדשה יותר מישראל - אתה יכל להשוות את הסדר והנקיון של נמל התעופה שלהם למה שקורה אצלינו?
יש שיטענו שהבעייה היא תקציבית אך גם עם טענה זו אני לא מסכים !
אין שום קשר לתקציב ולאופן שבו לצורך הדוגמא עובד הנקיון מנקה את השירותים או לחליפין את הקירות !
אם מנהל חברת הנקיון היה מעיף את העובד הזה עקב ביצועיו הבלתי מניחים את הדעת אני מבטיח לך שכל השאר היו משקיעים הרבה יותר בביצוע העבודה ומצב הנקיון היה משתפר פלאים !

(עניין עובדי הנקיון נלקח רק לצורך הדוגמא ותו לא).

כשהסטנדרט הוא בינוני - ככה הכל בסופו של דבר נראה !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 15-06-2007 בשעה 14:34.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר