לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2005, 14:07
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
לגבי המתנחלים אני לא יודע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "והיה לו התקיים משאל עם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
לאור מה שראינו בפינוי, במהלך היומיים האחרונים, נשאלת שאלה מעניינת. המחזות הקשים שראינו, היו כמעט כולם, תוצאה של צער אקסטטי (אמיתי, ללא ספק) של אנשים שהונעו ע"י אמונה עזה וקנאות דתית. האם הם היו אורזים ויוצאים בשקט, אילו היה משאל עם שהיה מכריע בזכות ההתנתקות? אם יש מישהו חושב כך - נא לנמק.

אבל אני יודע שאם אני הייתי מתנחל וההכרעה הייתה בצורה דמוקרטית אמיתית אז הייתי עוזב בלי רעש. אבל מבחינתי הכרעה שהיא לא משאל עם היא לא דמוקרטיה ומבחינת המתנחלים המועדים לפינוי.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2005, 23:10
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
כמובן שלא. לפני זה יש להעביר חוק אזרחות מתוקן.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "גם משאל עם הכולל את כלל אזרחיה של מדינת ישראל?"

יש להעביר שני חוקים חדשים: חוק אזרחות וחוק שירות לאומי.
חוק שירות לאומי יחייב את כל אזרחי מדינת ישראל (יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים, בנים, בנות,
מיליטריסטים, פאציפסטים, וכל מגזר אחר). יהיה באורך קבוע לכולם (לא שנתיים לבנות חילוניות,
ושנה אחת בלבד לבנות דתיות), כאשר לצבא תהיה עדיפות בבחירת האנשים על פני הגופים האחרים
שיקבלו אנשים לשירות לאומי(מד"א לדוגמה).
חוק האזרחות יקבע את הקריטריונים לאזרחות, וחוק השבות יבוטל. כל אדם(עם עדיפות מסויימת
ליהודים, אך לא מוגבלת להם) יוכל לקבלל אזרחות במדינת ישראל אם קשר גורלו בגורל העם היהודי
בארץ ישראל, תומך בהיותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית. אדם יוכל לעבור לגור בארץ
ולקבל תושב של מעמד קבע, אם אינו מוכן לכך(לדוגמה, גר פה סתם בשביל העסקים שלו), ואדם
שמתנגד לדברים הללו - לא יוכל לקבל גם מעמד כזה. התושבים הנוכחיים של מדינת ישראל שאינם
עומדים בקריטריונים(בעיקר, רוב עצום בקרב הערבים וזרמים חרדיים מסויימים) יאבדו את האזרחות
שלהם ויקבלו מעמד של תושב קבע בלבד. מי שמוכן לתנאים, אבל כבר מבוגר ולא עשה צבא בזמנו,
לא ידרש לכך כרגע.

אזרחים כאלה, יוכלו להצביע כולם. אזרחים כמו בשארה וטיבי - לעולם לא!
ישן 20-08-2005, 14:19
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
רוב אלו שאחראים על המראות הקשים לא היו צריכים לארוז מכיוון שהם אינם תושבי המקום.

אם הכוונה אליהם, אזי אני לא חושב שמשאל עם היה משנה משהו.

לגבי המתישבים עצמם, הכאב היה אותו כאב, לפי דעתי (משאל עם לא היה משנה את העובדה שהם צריכים לעזוב את בתיהם). השאלה היא כיצד היתה מתנהגת מועצת יש"ע, האם היא היתה קוראת לקבל את ההכרעה בצורה דמורקטית, או שהיתה מנסה למצוא דרך להלחם בתוצאות המשאל (השגות על נוסח השאלה אחרי ביצוע המשאל, השגות לגבי השתתפות כלל אזרחי המדינה במשאל, השגות לגבי הפער לטובת תומכי ההתנגדות והאם הוא מספיק, וכו') בתוספת הטענה על שחיתויות שרון, מה שלא היה משנה בהרבה את המצב ממה שקורה כיום.
ישן 20-08-2005, 14:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איזה רעיון גדול: בואו ל-א נקיים דמוקרטיה, כי אנחנו מ-נ-י-ח-י-ם שלא יכבדו את פסק דינה.

זה התירוץ הפתטי ביותר להמנעות מלשאול את הבוחר, שאי-פעם ניתן, ולא מפליא שאדם העויין את
הבוחרים, הוא זה שהעלה אותו "בדמות שאלה תמימה"...
אין צל-צילו של ספק שהמחאה ההמונית והמוצדקת שהייתה פה בשבועות האחרונים (ושאותה ניסו
קדושיך לרמוס תוך שימוש חסר תקדים בצבא בלב הנגב), הייתה נעלמת, לו נערך משאל עם, והבלתי
אפשרי היה קורה - והשמאל היה מנצח בו.

האמתפשוטה: המשאל לא נערך, לא בגללל ש"בין כה הימין המתלהם לא יכבד אותו", אלא משום
שהאתרוג, בדומה לך, לא היה בטוח שהימין המתלהם יפסיד בו.

בהתחשב ברקע של האתרוג בהקשר למשאלים, ובתמיכה הגורפת של השמאל בהתעלמות מהבטחתו
לכבד את אותו משאל פנימי - השאלה שהיה שואל אדם ישר, היא "לו היה משאל והאתרוג היה מפסיד,
האם היה מכבד אותו"?...
ישן 20-08-2005, 19:15
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
עם כל הכבוד...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "מדינה לא מתנהלת לפי תוצאות משאל במפלגה ."

עם כל הכבוד שיש לי לדעות של כולם אני סבור כי ביצעת הכללה ואינך יכול לדבר בוודאות כזו על דברים שלא קרו ושנמצאים בתחום ה"מה אם".
לדעתי צריך היה להיות משאל עם מהסיבה הפשוטה ששרון נבחר תחת מצע ימני ברור וקיים בדיוק ההפך בצורה שהשפיעה באופן מעמיק על ציבור גדול (אם היה מבצע זאת מנהיג מהשמאל אזי ניתן היה לקבל זאת ללא משאל הואיל והעם כבר קבע עמדתו ע"י בחירת אותו מועמד).

נ.ב.
אנא, ORI וגם אתה, BIG JOE: אולי מספיק כבר? ממה שאני קורא אתם מסתמנים ככותבים רהוטים ונטולי שגיאות כתיב (עד כמה שידיעתי הצנועה מגעת). די. הוויכוחים שלכם מכאיבים, לדעתי, לכולנו ובוודאי שהם הפכו כבר למייגעים. אין פה עניין של ימין/שמאל כי אם של תרבות וויכוח. אם אתם חייבים לריב - תעשו זאת בפרטי.

נערך לאחרונה ע"י cohort בתאריך 20-08-2005 בשעה 19:17. סיבה: שגיאת הקלדה
ישן 20-08-2005, 22:37

לדעתי, המראות היו יכולים להיות הרבה פחות קשים.

את הקוקו משפרעם כלום לא היה עוצר, אני מניח, אבל משאל-עם(תחת ההנחה הסמויה שלך,
שהיה שהמשאל היה מכריע בעד תכנית שרון) היה יכול להיות משמעותי לגבי ה"מתנדנדים",
אלה שהרגישו(ועודם מרגישים) כי רמסו את הדמוקרטיה ושלטון החוק וגירשו אותם בגלל
גחמה אישית של מושחת שלא היה לו מושג מה לעשות...

ועכשיו, אם אתה רוצה, למען הדיון שמשאל-עם(שהיה מכריע בעד העקירה) לא היה משנה
דבר לגבי ה"מראות הקשים שראינו בכפר דרום וגו'" - מה זה משנה? למה בדיוק רלוונטית
השאלה? האם זה אומר שלא היה צריך לבצע את משאל העם, לשיטתך? מה בכלל הפואנטה
של האשכול?
(והנה, אתה מוזמן לענות. אני לא שם לך אף לא מילה אחת בפה)
ישן 20-08-2005, 22:49
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
דעתי על משאל העם ידועה ואינה רלוונטית
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לדעתי, המראות היו יכולים להיות הרבה פחות קשים."

מה שחשוב, שרוב התומכים במשאל העם, חזרו וטענו שאם יהיה משאל והוא יכריע בעד ההתנתקות - אז הם יקבלו את הדין. אבל המתנחלים השפויים ממילא קיבלו את הדין. ואלה שהשתוללו בעת הפינוי, כשהם נזקקים לזכות האלהית להשאר שם, אלה שזעקו שזה חילו השם, אלה שכינו את החיילים המפנים - נאצים, אלה לא היו משנים, לדעתי, דבר בהתנהלותם. אלפי המסתננים היו מגיעים לשם וכל דוברי הקב"ה ונציגיו עלי אדמות היו דובקים בשלהם.

ולהערת סיכום: משאל עם אינו מעוגן בחוק הישראלי, ולא הייתה לו שום הצדקה משפטית. (היו בו הרבה סכנות משפטיות תקדימיות, שעכשיו אין טעם לדון בהן). ההצדקה היחידה הייתה זאת של ה"אחדות בעם", ואם העם יכריע אז המיעוט יקבל את דעת הרוב. אלא שאני מטיל ספק במוכנות זאת של מתנגדי ההתנתקות. כיוון שההתנגדות הייתה אמונית דתית - הם לא היו מקבלים את קול המון כקול שדי.

זאת דעתי, ורציתי לשמוע דיעות של אחרים. (על השאלה הזאת במיקוד, לא על מוסד משאל העם בכלל).

ישן 20-08-2005, 23:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איזה גיבוב של שטויות. מה קורה לך????
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "דעתי על משאל העם ידועה ואינה רלוונטית"

השטות שבטענה שבגלל שהרוב בין כה לא נאבקו באלימות, ומיעוט קטן השתולל - מוכיחה שבכל מקרה
לא היה צורך במשאל עם, שימנע את הקרע - היא בדיחה נוראה.
לו היו כמויות גדולות יותר של התפרעויות, היית מקבל בדיעבד שהיה צורך במשאל?!? זו המסקנה
היחידה העולה מדבריך (כן, כן, מדבררים אותך... הרגש חופשי לתקן את המסקנה שלי מדבריך...). עפ"י
תזה מוזרה זו, תמיד שווה לממש איומים על הגרוע ביותר, כדי שלהבא יידעו "לא להתעסק"...
מבחינתך, רק מתפרעי כפר דרום, נהגו "כפי שהובטח", ומכיוון שהשאר נהגו במתינות, אז אין ממש
באיומיהם ולא צריך להתייחס אליהם ברצינות...

המציאות הפוכה, ג'ו: הקרע לא נוצר בכך שאנשים אלה יהיו אלימים, שכן הם פשוט לא כאלה (ואני
משתתף בצערך על כך שאינם כאלה...), אבל ההתרחקות שלהם מהמדינה היא נזק למדינה לא פחות
מאשר להם עצמם. אם הציבור הזה, שהוא הציבור האידיאליסטי האחרון שישנו, יחליט להחזיר למדינה
על הדורסנות שראשהּ נהג בו - אזי צה"ל בבעייה חמורה. אבישי בן-חיים כתב על כך בטורו במעריב
וציין בצדק, שאם הד"לים יחליטו שהם הופכים להיות כמו החילוניים: גיוס לקרבי באחוזים דומים לחילוניים,
יציאה לקצונה באחוז דומה לחילוניים - ומעל לכל, התייצבות למילואים באחוזים דומים - אזי צה"ל
בסכנה חמורה. שם נמצאת סכנת הקרע - וסכנה זו לא הייתה קיימת, לולא בוצע המהלך באופן דורסני
כ"כ. לו היה רוב מוכח בציבור למהלך, ניתן היה להסביר לרוב הציבור הד"לי שזה רצון העם. כעת אי
אפשר לטעון זאת, והרוב המשוחד בכנסת, והרוב המובנה בבג"ץ (שהאמון בו מחוץ לברנז'ה שלך,
קטן להחריד) - לא ישנו את התחושה המרה של מהלך לא דמוקרטי. זו הסיבה שהיה צריך משאל עם,
ושאתה אינך מסוגל להבין, מפאת האופי שלך ששופט דברים רק בסיסמאות נוסח "תהיה אלימות או
לא תהיה אלימות" וכד'...
ישן 21-08-2005, 00:22

לא הוכחת(ואפילו לא הבאת שמץ של עדות) לכך ש"הנימוק החזק ביותר מופרך"...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "משאל עם לדעתי לא היה צריך להערך, וטוב שלא נערך"

בעצם, כל הטענות שלך על ההתנגדות שהייתה בפועל חסרות משמעות, שכן בפועל לא
נערך משאל עם, ואנחנו מדברים על מצב היפוטתי, שבו הוא כן היה נערך...
לענייך שברי הטענות שלך הגבתי למעלה, אך כנראה שבחרת להתעלם ממה שלא הכי
נוח לך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
הטלת הספק שלך מעניינת מאוד, וכבר עניתי לעכבר על זה לפני מספר חודשים: ההתנגדות
הינה אכן אמונית-דתית, אבל בקרב הציונות הדתית קיים ה"משולש"(שאני בטוח שאתה יודע
עליו) של "עם ישראל - ארץ ישראל - תורת ישראל". שים לב לסדר הפרטים - במידה ועם ישראל
היה קובע כך, עם כל הכאב - הם היו מתפנים.

וכמו-כן הפניתי אותך לידיעות של השבת שאומר שבאלי-סיני נשארו כ-220 איש המחכים להחלטה
על פינוי הרצועה. (לידיעתך, זהו יישוב חילוני)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר