לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2005, 01:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מצטער
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "רימונים"

אני לא מצליח להבין את הזמנת הסקירות הזאת.
אם מישהו רוצה לכתוב סקירה הוא יותר ממוזמן.
אם למישהו יש שאלה ספציפית נשמח לנסות לענות עליה.
אבל לבקש מאנשים לכתוב סקירה כללית? נראה לי מוגזם.
ובאשר לנושא: קיים מידע (רובו במערכת הישנה) בנושא. לבני כתב ספר שלם רק על רימונים, איזה חלק מתוך הספר תירצה שהוא יעלה לפורום עבורך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2005, 02:30
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
יהיה טוב אם המומחים יכתבו פה סקירות על רוב הרימונים שהיו קיימים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מצטער"

פשוט לפני כמה חודשים יצא לי לבקר במוזיאון יד ושם וראיתי שם רימון מוזר שהוא מחובר למקל והוא ניראה יותר בקבוק מולוטוב מאשר רימון
גם בזמנו שביקרתי את בן דוד שלי באחד מהבסיסים בעזה הוא הראה לי כמה רימונים שהם תפסו אצל הערבים ולא ראיתי בחיים שלי כזה סוג של רימון זה בגודל של 2 רימונים לפחות והוא ניראה תקין לכל דבר (ניצרה מנוף)
יצא לי גם לראות רימון עשן מוזר ביותר שהוא בגודל של חבית בירה קטנה שוקל סביבות ה10 ק"ג והפתיחה שלו היא ע"י הסרת כיסוי פלסטיק חיבור חוט ברזל למנגנון כלשהו ומשיכה בחוט
דבר פשוט מוזר והעוצמה שלו הייתה כמו של 5 רימוני עשן רגילים
ישן 21-08-2005, 03:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "יהיה טוב אם המומחים יכתבו פה סקירות על רוב הרימונים שהיו קיימים"

פשוט לא נראה לי סביר לכתוב פה על כל הרימונים לבקשה כללית.

לגבי קימון העשן שראית, כנראה שהכוונה לנר עשן. יש גם דלי. פעם היו במוצבים בלבנון דליי עשן כדי למסך אץ כל המוצב. מישהו זרק אחד כזה פעם לג'רמק שמוסך כולו לכמה שעות

ישן 23-08-2005, 01:32
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
דיי החלטי מצדך לכתוב "בחיים לא", שתאריך ימים בחור צעיר...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "בחיים לא נר עשן"

כדאי שתקרא פעם או פעמיים את העוגנים או לפחות תתעמק בחתימה של יוסיפון כאן למעלה.
ראית בגיבוש נר עשן ימי כתום, כיצד אתה מסיק מכך שזה נר העשן היחידי שקיים?

כמו שכתב ידידנו ביטיס נרות עשן משמשים למיסוך בתרגילייי פריצה ובמקרים אחרים בהם צריך מיסוך סמיך ולמשך זמן ארוך יחסית. (ודרך אגב אין לכך כל קשר למחנות פליטים)
דלי עשן ממסך זמן ארוך עוד יותר ומשמש למיסוך על ידיי הצבה מוקדמת שלו והפעלה עם התקרבות הכלים שצריכים מיסוך, הבעיתיות העיקרית של הנר והדלי היא רעילות העשן כך שאם כיוון הרוח משתנה באמצע הפריצה המוהנדסים מפסידים עוד כמה שנות חיים...
האלטרנטיבה לדלי העשן היא מסוך עשן מהמפלטים של כלי הרק"מ הנוצר על ידי התזת סולר למפלט. פחות רעיל מעשן אפור אבל עדיין לא תענוג גדול.

ובקשר לרימונים לסוגיהם פשוט חפש את השרשורים המכילים את המילה "רימון" ואת המילה "ליבני".

ישן 23-08-2005, 06:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "עדיין לא פתרתה לי את התעלומה"

תגיד אתה לא צריך להתכונן לשנת הלימודים?

כבר ענו לך, הנר עשן שראית בשייטת אינו נר העשן היחידי בעולם ואינו הנר עשן שעליו אנחנו מדברים. ישנו נר עשן שמאד דומה לרימון העשן, באותו הצבע והצורה, יש לו ניצרה שמורכבת על חוט ברזל (יותר נכון רצועת ברזל) כמו שתיארת בהתחלה.
דלי עשן הוא ממש דלי, עם מיכסה, דומה לדלייי ה10 ליטר צבע רק יותר נמוך.
נר עשן אפשר לסחוב על הכתף, בפאוץ' גדול באפוד או בסל-צריח של טנק או רק"ם אחר (במרכבות יש להם אפילו מתקונים).
הדלי גדול מהנר ביותר מפי 10. אף אחד לא הולך לרוץ עם משהו כזה.

עד כאן התשובה לga02.
שאלה למבינים: בצבאות זרים אני מכיר רק"ם או עגלה נגררת יעודיים ליצירת מיסוך. הכלים הללו מיועדים בעיקר ליצירת וילון עשן בין כוחותינו לאוייב. קראתי פעם גם על מיסוך כזה שאמור להסתיר מפני אמצעי תצפית טרמיים וגמ"מיים.
מוכר?
האם בצה"ל לא חשבו על הרעיון?
(בטח יהיה משהו על תובת שרמן )

ישן 23-08-2005, 22:48
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אין כמו ריח מיסוך עשן על הבוקר...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מיסוך על ידי סולר"

אנקדוטה,
הבעייה במיסוך ארוך ארוך של עשר דקות או יותר היתה סתימה של צינורית המיסוך לאחר מכן. מגיעים לטל"ת ואין מיסוך. אחרי שזה קרה לי פעמיים הכנה לתרגיל הדגמה ענק העניין החל להמאס עליי. השגתי שניי דליי עשן והנחתי אותם על התמסורות.
התחיל התרגיל התרדמתי בשד"מ על המעבר פרסתי ימינה עם הרבה מיסוך ובחסות העשן הלבן פתחתי את שניי הדליים. אח איזה מיסוך נהדר החזקנו סל"ד גבוהה עוד כמה דקות לנקות את שאריות הסולר, הורדנו אותו וישבנו בשקט להנות מהתרגיל.
רק מה, הרוח השתנתה מעט והעשן האפור שטף את המוהנדסים שניסו להשיק את הגשרים ולעבוד על התנט"ים. אחרי שהם נחנקו מעט הם נאלצו להסתלק והתרגיל הופסק עד שהעשן התפזר ואני נאלצתי להדליק מיסוך פעם נוספת.
בסופו של דבר גם קיבלתי על הראש וגם עמדתי עם מיסוך עשרים דקות נוספות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:07

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר