לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2005, 18:40
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
השאלה עקרונית נכונה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומר שמתחילה ב "למה מחבלים לא מורידים טנקים ונגמ"שים שלנו?"

באמת יש למחבלים את היכולת לירות נ"ט על כלי הרק"מ שלנו, יש להם יכולת לירות קסאמים ופצמרי"ם במשך ימים שלמים, הם יכולים לבצע ירי נק"ל ללא הפסקה ולשלוח מתאבדים כאוות נפשם.
שתי הסתייגויות.
1. גורמי הביטחון עוצרים בידם ככל שידינו משגת
2. התשובה שיותר רלוונטית אליך היא שאמנם לא נראה ככה, אך יש יד שמכוונת את כל העסק.
"המלחמה היא המשך הדיפלומטיה בדרכים אחרות" (משהו קרוב לזה) אמרו ולהבדיל- לטרור יש מטרה. הוא לא המטרה, הוא האמצעי. אם מפעילים אותו נכון, ניתן להגיע ליעדים שהושגו.
לצורך העניין דעת קהל- במידה ואתה רוצה את דעת הקהל העולמית לצדך, אתה לא יכול לבצע פיגועים ספורדיים, אתה צריך שלפיגוע יהיה הקשר הגיוני כלשהוא..
בקצרה, גם הפלשתינאים מבינים שיש להם כח (מעוות) בידיים ושהם צריכים לשלוט בו. (ע"ע חסן נסראללה והחיזבאללה בלבנון).
נ.ב. אני אישית חושב כמובן שהטרור היא דרך נפשעת ויש למצות את כל חומרת הדין עם מבצעי הטרור, אך אין בכך כדי למנוע הבנה של דרך חשיבה מעוותת (היי, אפילו אהוד ברק אמר שאם הוא היה פלשתיני, הוא היה מחבל- לא??)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2005, 07:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
O-OH! כמה שיש להם יכולת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "השאלה עקרונית נכונה.."

חשתי את זה בעצמי, בשרי ןעל פלדת הטנק שלי.

הטרור הוטא באמת רק אמצעי להשגת מטרה אותה מציבים המנהיגים ששולטים בטרוריסטים. ברצונם, כשזה משרת את המטרה, הם מעלים את גובה הלהבות. וברצונם הם מורידים.
החיזבאללה יכל לפעול הרבה יותר, אולם היו תקופות שהוא העדיף לבצע רק כמות קטנה של אירועים שכוללים בעיקר ירי מנגד והנחת מטענים.( בתקופות אחרות היו מארבים והנחות מטענים שחייבו מגע אש מטווחים קצרים עם צהה"ל. מנהיגי החיזזבאללה גילו שבאירועים כאלו ידם על התחתונה וגם בירי מנגד הם מצליחים להשיג את המטרה). כמות הירי והנפגעים הישראליים עלתה ככל שהתנועות שקראו לסגת מלבנון התגברו והמוטיבציה לשרת בקרבי ירדה.
החיזבאללה ראה שע"י הרוגים רבים הוא משיג את מטרתו לכן הגביר את כמות האש (אני שם את הנקודה באביב-קיץ 97 בהתגברות ירי הטלים, צליפות הפצמ"רים ואירוןע השייטת באנצריה. יש כאלו ששמים אותה מוקדם יותר, במרץ-אפריל 96, מבצע ענבי זעם, או באסון המסוקים).

ישן 22-08-2005, 09:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "יוסיפון .."

דווקא הייתי בשירות.

אתה מדבר על אוקטובר 95. עברתי אותו במוצב דלעת.
הנגמ"שים שיצאו מעישייה עלו על מטענים באמת סביב שמחת תורה אבל בהפרש של יומיים. בראש השנה נהרגו שני חיילים בטייבה. קצת קודם איבד בחור בשם שטרן (ערן?) את ידו בעמדת שמירה בדלעת. הילל רוזנר ושני גששים נהרגו בהסיתערות לתוך המיוערת שבעיקול קוקר.
כחצי שנה אחר כך נהרגו שישה חיילים במארב מחבלים בעיקול בז, בין דלעת להדר.
היו הרוגים ונפגעים נוספים.
אבל זה מעט הרוגים יחסית למה שקרה שנתיים לאחר מכן ובסוף 99.

ישן 22-08-2005, 12:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "יכול להיות"

הייתה פעם באתר של ארבעה אימהות סטטיסטיקה של האבידות בלבנון. אם תצליח למצוא אותה היא תעזור מאד לעניין.
הגורמים למבצע דין וחשבון היו (ככל הזכור לי) בעיקר ירי מלבנון לצפון הארץ (כולל נהריה.
הגורם העיקרי לענבי זעם היההבחירות המתקרבות ומצב הביטחון פנים בישראל (שלושה מחבלים מתאבדים תוך שבוע.
אני דיברתי על הפעלת אמצעים כנגד טנקים ונגמ"שים כמו בשאלה שפתחה את האשכול. ואם אני זוכר נכון אז התקופה שבה נפגעו הכי הרבה טנקיסטים הייתה קיץ 97.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר