לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 09:09
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
עירק: שוחררה החטופה הפולנייה

האישה הפולנייה אשר נחטפה מדירתה בבגדד, שבעירק הגיעה אמש לפולין לאחר ששוחררה במפתיע. למרות שאמרה כי החוטפים טיפלו בה טוב - סירבה לפרט את הנסיבות בהן שוחררה.

בוושינגטון פוסט דווח, כי טרזה בורקץ כ'ליפה (54), אשר נחטפה ב-28 באוקטובר מביתה בבגדד, הגיעה לוורשה ביום ו' בלילה. רה"מ מרק בלקה הציג את החטופה לעיני הכתבים כשהיא מספרת: "אני מרגישה טוב, מאד טוב, כי אני חופשייה. אני לא באמת יכולה לדבר על כמה מהפעולות שננקטו כדי לשחרר אותי. זה נשמע כמו משהו שלקוח מתוך סרט על גנגסטרים".

בורקץ, אשר נשואה לעירקי, שוחררה ימים לאחר שגורמים רשמיים מסרו על רציחתה של החטופה העירקית-בריטית, מרגרט חסאן, אשר עמדה בראש CARE בבגדד. למעלה מ-170 זרים נחטפו בעירק השנה, שמונה מהן נשים. לפחות 34 הוצאו להורג.

בדיווחים מוקדמים נמסר כי הנשיא הפולני, אלכסנדר קווסנייווסקי, אמר כי פנה לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש בבקשה כי יסייע לו בשחרורה של כ'ליפה. גורמים בפולין לא מסרו באיזו עזרה מדובר אך ידוע כי הכוחות האמריקנים שחררו חטופים נוספים ביוני, פולני ואיטלקים וככל הנראה מדובר בסיוע דומה.

בת-הערובה הפולנייה אשר שוחררה סיפרה עוד, כי אינה יודעת כיצד בדיוק התרחשה הפעולה. עוד הוסיפה, כפי שדווח בפוסט, כי "היה לי צעיף שחור על העיניים והולבשתי בבגדים של אישה מוסלמית... לא ידעתי מה קורה בחוץ".

נזכיר, כי לאחר שנחטפה בבגדד על-ידי קבוצה אשר מכנה את עצמה הגדודים של הפונדמנטליסט אבו באכר א-סאדק, דרשו החוטפים את שחרורן של האסירות העירקיות. דרישה זו באה גם מצד חוטפיה של העירקית-בריטית, מרגרט חסאן, למרות שעד כה לא לקחה שום קבוצה אחריות לחטיפתה. באותו סוף שובע הודיעה ממשלת פולין כי תפחית את מספר החיילים שלה בעירק, בתחילת השנה הבאה, וכי לא תישאר בעירק "שעה אחת יותר מהנחוץ".

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=10-08-30
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר