לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2005, 08:46
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השופט שמתחילה ב "עברית ב mysqldump"

גם אצלי יש את הבעיה הזאת, ובכלל, כשאני מזין נתונים באמצעות הטפסים שכתבתי ב-PHP, אני מציג אותם לאחר מכן גם באמצעות דפי HTML ואותם דפי PHP, והדף מוצג בעברית ללא בעיות, אך כשאני משתמש ב-mysqldump באמצעות שורת הפקודה (command prompt - cmd) או כשאני מזין/שולף נתונים באמצעות phpnyadmin בשרת שעל המחשב שלי, או בשרת אחר שרץ על לינוקס, את העברית אני מקבל כג'יבריש.

אמנם כבר הרבה "דיו" (דיגטלי כמובן ) נשפך על ענין הקידוד, אך השאלה איך אחת ולתמיד ומאיפה בדיוק צריך לבדוק ולסדר את כל ההגדרות הדרושות ?
נסיתי מס' פעמים בעבר להגדיר Collation מתאים (ולא שאני ממש מבין עדיין מה זה ה-Collation, אשמח להסבר ברור), אך זה לא נתן לי, זה תמיד הגדיר לי "latin1_swedish_ci".

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 28-08-2005 בשעה 08:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 10:15
  דקל דקל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "גם אצלי יש את הבעיה הזאת,..."

כמה מילים על צ'ארסטים וקוליישנים
character set - (או בתרגום חופשי - קבוצת תוים) הינה קבוצה של סמלים וקידודים. collation - (מערכת השוואות. תרגום מוצלח יותר? מישהו?) הינם החוקים המוגדרים להשוואה עבור קבוצת התווים המדוברת. החוקים מתארים השוואות בין התוים השונים בקבוצה, באופן כזה שכאשר יש צורך לסדר את הנתונים על פי סדר מסויים, קיימים חוקים ברורים בנוגע לסידור התווים - מה יבוא ראשון, מה יבוא שני, וכו'.
הגדרות הצ'ארסט והקוליישן התווספו בגירסה 4.1 של mysql. קיימות ארבע דרגות של הגדרות עבור הצ'ארסט והקוליישן - שרת, דטאבייס, טבלה, וחיבור.

לפותח האשכול - כיוון שיש לך אפשרות לשחק עם ההגדרות הללו לפי חיבור, אתה יכול פשוט להריץ שאילתא לפני שאתה מריץ את ה mysqldump ולשנות את ה charset ואת ה collate עבור החיבור הספציפי. לדוגמא:
קוד:
SET character_set_connection = utf8;
שים לב שבדוגמא מדובר על החיבור עצמו (כלומר, הנתונים המועברים בין הלקוח לשרת) ולא על הנתונים המוחזרים מהשרת אל הלקוח. הבעיה אצלך היא שהנתונים הנמצאים בדטאבייס (להערכתי) אינם מקודדים, ולכן במהלך הוצאתם מהדטאבייס, השרת מקודד אותם על פי הגדרות ברירת המחדל שלו.
על מנת להוציא את הנתונים ללא קידוד, תשתמש ב
קוד:
SET character_set_results=NULL;
לפני ביצוע ה mysql dump. נישמח לשמוע האם זה עזר, ובמידה ולא - תמיד אפשר להמשיך לנסות

בברכה, דקל

ישן 31-08-2005, 23:41
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
latinnnnnnnnnnnnn
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי דקל שמתחילה ב "אין לי מושג אם אני צודק, אבל..."

אם כבר הזכרת...
latin1 latin1 latin1 latin1 latin1 latin1 latin1 latin1
כן, מה לעשות, למרות שנסיתי במהלך ההתקנה, ההגדרה והיצירה של המסד נתונים, המסדי נתונים והטבלאות להגדיר קידוד עברי, לא הצלחתי.

איך אני משנה עכשיו את כללל ההגדרות ל-utf8 ?
אגב, בדפי PHP שעובדים עם המסד נתונים הקידוד הוא windows-1255, אז אולי יתכן שעדיף לא להגדיר קידוד מתאים במסד נתונים, או שמא עדיף לי להגדיר גם utf8 בדפי PHP, אני עצמי לא יודע עדיין, ובכלל לא ברור לי עדיין כל הקטע של השפות, ההבדלים ביניהם (בתכלס, בפורמט-מבנה הקובץ), איזה פורמט זה בעצם כשאני שומר מסמך בפנקס רשימות (ב-windows) ועוד.

אשמח אם מישהו יעשה סדר בענין

[וסליחה על הצעקות]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר