לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2005, 15:48
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
שמישהו יסביר לי כמו לעולה- למה רק ממשלות הליכוד מפנות ישובים?

אם הייתי עולה חדש הייתי שואל: איך זה שרק ממשלות הליכוד לדורותיהן מפנות ישובים? איך זה שבגין פינה את כל ישובי פתחת רפיח אחרי שקרא 30 שנה מהאופוזיציה "אף שעל"? איך זה שבגין חתם על הכרה עצמית לפלסתינאים ואוטונומיה 14 שנה לפני אוסלו (שזה בעצם הכרה בזכות הפלסתינאים למדינה)? למה מאשימים את העבודה שלא הסכימה לכך לפני כן? איך זה ששמיר הכשיל את האופציה להסכם לונדון (בין פרס וחוסיין) שעיקרו היה קונפדרציה ירדנית בחלק מהגדה, אך הליכוד הסכים למפת הדרכים של האמריקאים שמטרתה מדינה פלסתינאית.... אולי אנחנו עושים בעצם רק את מה שהאמריקאים רוצים (הרי אוסלו נחתם בחסות קלינטון בבית הלבן..)..
איך זה ששרון, אחרי שדאג להשקיע מכספנו, עשרות מיליארדיםבשטחים, מפנה עכשיו ישובים בתמיכת רוב השרים הבכירים של הליכוד בממשלה? ולמה כולם מאשימים את השמאל. השמאל אמר שלא צריכים ליישב שם מלכתחילה אבל מעולם לא פינה ישובים גם כשהיה רוב מוחלט גם לא בהסכם.. האם רק ראשי הליכוד יודעים לשקר לעם? האם רק הליכוד יכול?? אולי גם ראשי העבודה משקרים לעם ובעצם הם בעד ההתנחלויות??? הרי המושג "ארץ ישראל השלמה" היתה חלק מתנועת העבודה בשנות ה-60-70.... מדינה מוזרה -לא כך??.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2005, 22:38
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
מפא"י שתמיד מוזכרת בשימצה היא לא שמאל וגם לא הייתה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "שמישהו יסביר לי כמו לעולה- למה רק ממשלות הליכוד מפנות ישובים?"

מאז שהליכוד נבחר בשנת 1977 הוא רק הביא הרס וחורבן בכול התחומים. בכלכלה , בבטיחון , וגם בתחום האזרחי.
הליכוד היה טוב רק בדמוגיה.
בבטחון הוא גם לנזק בכך שהחזיר את סיני בשביל איזו חתיחת ניר שנקראת "הסכם שלום". הוא יצא למלחמת של"ג ולא השיג את היעדים חיסול אש"ף. הוא עשה דבר טוב אחד והוא הפצצת הכור בעירק.
מלחמת ישראל - ערבים א 1987-1992.(בכוונה לא משתמש בשם הערבי למלחמה הזאת)
מלחמת ישראל - ערבים ב 2000 - עד היום.
בתחום הכלכלה גרם להרס והתרוקנות מכספים מהמוני אזרחים. האינפלציה של שנות ה80 ומאמצי היצוב שלהם. וכך גם היה בתקופת הדמגוג ביבי 1996-1999 ו 2001 עד היום.
וכך הפך את החברה לצינית אלימה ומפוחדת שרמת החינוך בא הולכת ופוחתת. בשנת 1964 ישראל הייתה מקום ראשון במטמטיקה. וכן השחטת הנורומות הציבוריות.
מפא"י בנתה מדינה , ניצחה במלחמות ישראל ,בנתה כור וצבא מודרנים , ועוד השגים שכרגע אני לא זוכר. (מבצע אנטבה , חיסול רוצחי מינכן בכול מקום שהם נמצעו.)
ממפלגת העבודה אולי היא היורשת של מפא"י אבל אין בניהם כלום מין המשותף. כמובן גם מפא"י עשתה שגיאות אבל זה טביעם של בני אדם.(מלחמת יום כיפור ועסק ביש בתחום הביטחוני מדיני אבל גם זה לא חד משמעי כלבסוף ניצחנו ביום כיפור.)
בקיצור הלווי והיה לנו שילטון כמו מפא"י שראשית קום המדינה וועד שנות ה 70 של המאה הקודמת.
ישן 24-08-2005, 10:26

פעם קראו לאלון נץ מדיני ושמאלן חברתי- הוא רצה את הגדה ב48
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "מפא"י שתמיד מוזכרת בשימצה היא לא שמאל וגם לא הייתה."

ב48 אלון שאמנם היה איש פלמ"ח וצה"ל (אך בא מקרב אחדות העבודה -מפלגה סוציאליסטית טהורה) רצה לכבוש את הגדה אבל בן גוריון שהיה מפא"י (סוציאליסט קפיטליסטי שליבו נטה למערב) חשש מהברית שהיה לעבדאללה מלך ירדן (הסבא רבא של עבדאללה הנוכחי) עם הבריטים. ב"ג חשש שהבריטים יתערבו לטובת הלגיון הערבי.
אז השמאלן החברתי היה נץ מדיני ביחסו לערבים. אגב, ארץ ישראל השלמה הייתה תנועה אקטיבסטית של השמאל בתנועת העבודה (טבנקין וגלילי). מי זוכר שהלח"י שאפה לכרות ברית עם הנאצים נגד הבריטים. רק לחשוב על זה ועל כך שמנהיגם שמיר היה ראש ממשלת ישראל מביאה אותי להתחלחל.
בכלל כל מאמיני זבוטניסקי (שמת הרבה לפני הקמת המדינה) שרו "שתי גדות לו לירדן.." אבל הקיבוצים שיושבים היום בגדה המזרחית של הירדן בעמק הירדן בחום של 44 מעלות הם אנשי תנועת העבודה.
ישן 25-08-2005, 10:53

כלומר הליכוד יצר מצב שאו שהם בשלטון או ש....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "שמישהו יסביר לי כמו לעולה- למה רק ממשלות הליכוד מפנות ישובים?"

אם אנחנו (הליכוד לא בשלטון) אז לא נוכל לקבל את תמיכת העבודה...ואז לא נביא תועלת אלא רק נזק למדינת ישראל (ע"ע "דברים שרואים מכאן לא רואים משם)... פעם ליכודניק שאמרתי לו "שרק הליכוד מפנה ישובים"...אמר לי "אז תצביע ליכוד".. "אבל", אמרתי לו אני לא רוצה לפנות ישובים "גם רבין נמנע מלפנות ישובים" אז "תצביע עבודה" הוא אמר לי...
זאת אומרת שאנחנו מסכימים לתרבות השקר הזו שאומרים לפני הבחירות "דין נצרים כדין תל אביב". והיות ולפי סקרים שרון זוכה לרוב בעם (אם כי לא במפלגתו), הרי העם אוהב שמשקרים.. או לא חשוב מה תגיד חשוב מה תעשה...השאלה למה הליכוד לא נענש ע"י העם על כל מחדליו עד עכשיו???
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר