לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 13:02
צלמית המשתמש של amranal
  amranal amranal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.04
מכתב ההתאבדות של יצחק הרשקוביץ

בלעדי: מכתב ההתאבדות של יצחק הרשקוביץ

ynet מביא לראשונה את המכתב שהותיר מהנדס מע"צ יצחק הרשקוביץ המנוח, ששלח אתמול יד בנפשו. במכתב הוא טוען כי הכתבה שפורסמה בעניינו בערוץ 2 גרמה לו ולמשפחתו "נזק בלתי הפיך, שאיתו אינני יכול לחיות". מאשים: "הכתב ושולחיו עשו ממני מפלצת וגרמו מוות ביודעין. מצטער שהצדק ייצא לאור מאוחר מדי". חדשות ערוץ 2: "מפאת כבוד המת והמשפחה, לא ניכנס לתגובה ישירה לתוכן המכתב". עורך דינו של הרשקוביץ: "עיתוי הפרסום היה קריטי"
שרון רופא-אופיר

"הכתבה גרמה לי ולמשפחתי נזק בלתי-הפיך שאיתו אינני יכול לחיות. אני מצטער שהאמת תתגלה מאוחר מדי" - כך כתב המהנדס יצחק הרשקוביץ, האחראי על מחוז צפון ומרכז במע"צ, במכתב שהותיר לפני התאבדותו - ותוכנן מתפרסם ב-ynet לראשונה.

הרשקוביץ, שהובא היום (א') למנוחות בנצרת עלית, התאבד ביריית אקדח יממה לאחר פרסום תחקיר אודות כשלים במע"צ בחדשות ערוץ 2 בסוף השבוע. בתחקיר הוזכר הרשקוביץ כאחראי לשורה של מחדלים, שהביאו למותם של נוסעים ונהגים. בני משפחתו הסכימו לאפשר ל-ynet לפרסם את המכתב האחרון שכתב, הרשקוביץ זמן קצר לפני שהתאבד אתמול. זהו תוכנו המלא של המכתב, כפי שכתב אותו הרשקוביץ המנוח בעיפרון על דף מחברת, בטרם שלח יד בנפשו:

"משפחה יקרה, חברים אמיתיים!

כתבה מוזמנת ומגמתית זו בפני כל עם ישראל, חרצה גורלי במשפט שמתנהל נגדי. כל מי שעוסק בתחום זה ומכירים את הנושא, יודעים בבירור מהן העובדות האמיתיות, ואיך אני פעלתי במקרה זה.

לא צריך להיות מומחה גדול. ילד קטן, הנכד שלי, שחר, הבחין במגמת הכתבה ושאל אותי: מי רוצה להתנקם בך?

אני אינני מע"צ. אך בכתבה אני מוצג ככזה, למרות שאני חלק ממערכת הירארכית. כל העובדות האלו בכתבה הוצגו בצורה מגמתית, המסלפת את האמת בצורה גסה. כל ההתייחסות שלי, של המבקר, של המנכ"ל, כלל לא זכו להתייחסות. אז על מה הדבר מצביע?!

ניסיון שלי לקדם את מעקות הבטיחות החדשים, על-פי דרישות המפקח על התעבורה (ולא היה עוד אחד כזה במע"צ!) התפוצץ בפני כעובדה הפוכה כפי שהדבר הוצג בכתבה. אופן עריכת הכתבה, הצילומים שלה, המלל שלה, אם אין הם הצגה מגמתית, אז אינני מבין בחיים דבר.

מסרתי את חיי ואת כל כולי (38 שנה) לעבודה למען הציבור, וזאת על חשבון המשפחה, והיכן הגעתי!

הכתבה גרמה לי ולמשפחתי נזק בלתי-הפיך שאיתו אינני יכול לחיות. אני מצטער שהאמת תתגלה מאוחר מדי!

אני מבקש ממשפחתי שלא תבוא חשבון עם אף אחד ממע"צ, או מי שעבד בה עד לאחרונה. רק דבר אחד אני מבקש: שיחקרו את מר לוצאטי, לא על גרימת מוות ברשלנות, אלא על גרימת מוות ביודעין (וכמובן מי שעומד מאחוריו). האיש שהוצג בכתבה זה לא אני, זו מפלצת שיצרו במתכוון.

אני מקווה שתזכרו אותי כפי שהייתי באמת. אני חלק מהטרגדיה של מע"צ בימים אלה, אך הקורבן המיידי שלה.

למשפחתי!

תסלחו לי שהזנחתי (אולי?) אתכם, אך עייפתי מכל ההתמודדויות, העוול ואי הצדק הנוראי שנגרם לי.

יצחק החזק לא נשבר, רק עזב את המערכה...

אוהב אתכם – שלום

יצחק (הבעל, האב, הסב והחבר!)

נ.ב: לכל מי שתמך בי וניסה לפעול למען הצגת האמת בצורה מאוזנת (אך לא הצליחו), תודה ענקית".

חדשות ערוץ 2: עדיין מזועזעים

מחדשות ערוץ 2 נמסר ל-ynet בתגובה למכתב הפרידה שהשאיר אחריו הרשקוביץ: "מפאת כבוד המת וכבוד המשפחה, לא ניכנס לתגובה ישירה למכתב הפרידה של מר יצחק הרשקוביץ ז"ל.

"חדשות ערוץ 2 חוזרים ומדגישים את שנאמר בתגובת החברה אתמול: אנחנו מביעים זעזוע על ההתאבדות ומשתתפים בצערה הכבד של המשפחה על האסון.

"תחקיר מע"צ לאולפן שישי נערך במשך חודשים ארוכים, תוך שמירה קפדנית במיוחד על כללים של עבודה עיתונאית. התחקיר הובא לשידור רק אחרי שאיסוף העובדות העדויות והמסמכים עברו מבחנים מחמירים במיוחד, ולאחר שנאספו תגובות מכל המעורבים. אך מעל לכל ולפני הכל – אנחנו מזועזעים ממותו של יצחק הרשקוביץ".

עורך דינו של הרשקוביץ: העיתוי היה קריטי

עו"ד אחמד מסאלחה, שליווה את יצחק הרשקוביץ בשנים האחרונות וייצג אותו בכתב האישום שהוגש כנגדו לבית המשפט המחוזי בנצרת, אמר בעקבות פרסום המכתב: "המשפט, על אף הזמן שחלף מיום הגשת כתב האישום, היה עדיין בתחילתו. הסברנו לכל העולם שפרסום כתבה ברגע קריטי כזה, כאשר מן הכתבה עולה חומר שטרם הוצג בבית המשפט, זה משהו שבפירוש אסור על-פי החוק. על אף שבית המשפט העליון התיר את הפרסום, כל מי שצפה בכתבה ראה כי בעצם כתבה זו חרצה את דינו של אדם".

מסאלחה הוסיף וטען: "זו הייתה כתבה מגמתית, ומי שצפה בה יכול בנקל להגיע למסקנה שיצחק הרג 17 בני אדם ופצע עשרות. עובדה שלמרות שידעו שאני מייצג אותו בתיק לא פנו אלי לקבלת תגובה. אני ויצחק ידענו את האמת, ידענו שהוא זך כשלג, וידענו שסיכוייו לצאת זכאי גדולים מאוד. המכתב שלו מלמד שהוא הבין כי הכתבה פשוט הרסה בשבילו את הכל".

(21.11.04, 13:49)

נערך לאחרונה ע"י amranal בתאריך 21-11-2004 בשעה 13:15. סיבה: אױ׳ױך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2004, 16:32
  קופדנוטס קופדנוטס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
יש כמה אפשרויות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "לוצאטי קטן לעומתך..."

אחת מהן היא שיש לך בעייה בהבנת הנקרא לעומקו, אבל מכיוון שאיני סבור שזה המצב הרי שכנראה זה נעוץ באחת הבעיות האחרות.....לא נורא , חצי נחמה !

לא אבקש הסברים למונח "צדקנות פתטית" ..... אשאיר לך את הברירה באם להסביר או לא , מי ביננו שנושא בגאון את חרב המשפט והצדק הוא הצדקן.

ועל אילו סילופים אתה מדבר ? הרי 50% מהדברים שלי היו ציטוטים מדויייקים שלך ??! , האם אין בדבריך אמירה ישירה וברורה כי כתיבת מכתב ההתאבדות היא "ורסיה של נקמנות" ולולא נכתב המכתב לא היתה נגלית נקמנות זו ??!
האם לא אמרת כי האנשים בדוגמאות שהבאת באו לחזק את "טענתם המשפטית" ע"י ביצוע התאבדות ??! ואם כך אמרת האם אין בכך בכדי לטעון שזה המניע שלהם ?
או שמא חשבת בלבך כי המניעים להתאבדות הם אחרים ורק בכדי לחזק טיעון מסויים (שחוזר כחוט השני בהודעות ה"משפטיות" שלך ) אמרת רק חלקי דברים וחצאי אמיתות ??! ואם כך הדבר אז מי ה"סלפן" ?

וסיימת ברמיזה "יפה" , ברוח הדברים שלך ושל לוצאטי ...... אכן הרשקוביץ ז"ל הוא הרוצח של אותם 17 הרוגי התאונה ....... מעניין אילו דברים היו נשמעים מפיך לו נושא האשכול הזה היה משפטו של הנהג?!

ישן 21-11-2004, 17:04
  cold_lazarus cold_lazarus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
מדוע אתה מתעקש ליחס פרשנויותך לדבריי ?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "יש כמה אפשרויות"

כתבת שאני מייחס נקמנות להתאבדותו של אדם (למרות שבפירוש לא ייחסתי זאת) - ולכן התרעמתי, ועודני מתרעם משום שאינך מבין את שאתה כותב (מילא את מה שאני).

כשאדם כותב במכתב ההתאבדות, שהוא רוצה בהעמדתו לדין של הכתב, בגין רציחתו שלו - הרי שזוהי נקמנות, חד וחלק !

בנוגע לסוגית ההתאבדות, הרי שכבר באשכול שהועלה אתמול ציינתי שמניעיה, לדעתי, היו חשש מן ההליך המשפטי או חשש מן הבושה שבפרסום הגורף שניתן למעשיו/לשמו של הנדון.

ולסיום, לא רמזתי ב"רוח דברי" ש"הרשקוביץ הוא רוצח השבעה-עשר" (כהגדרתך, ומתוך תודעתך הדימיונית) - טענתי שמקומה של הצדקנות במקרה הזה (אם-כבר בוחרים לנקוט בה), הוא בקרב אותם קורבנות שמשום מותם נפתחה החקירה מלכתחילה.

ישן 21-11-2004, 16:45
צלמית המשתמש של charly
  charly charly אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.02
איבדתם את הצפון....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amranal שמתחילה ב "מכתב ההתאבדות של יצחק הרשקוביץ"

לפני כמה שנים התהפך אוטובוס בגלל תשתיות כביש מוזנחות ונהרגו 17 בני אדם.
לפני כמה שנים סטתה מכונית בכביש בגלל סימונים לא תקינים גובלים בפשע. המכונית עברה לנתיב השני ומחצה מכונית פרטית וכתוצאה מכך 3 אנשים נהרגו.
מתברר מסטטיסטיקה שהתפרסמה במשרד התחבורה שמחצית התאונות נובעות מבעיות תשתית. עד עתה היינו בטוחים שמרבית התאונות מתרחשות בגלל הגורם האנושי (אמנם היא התנהגות תורמת אבל תשתיות טובות יכולות למנוע אותן).
כאשר נהג אשם בתאונה אין בכלל בעיה עם מיצוי הדין (בעצם יש אבל אין ויכוח על כך) והינה כאשר הכביש אשם פתאום אין אחראים ואף אחד לא משלם.
מר הרשקוביץ צוטט פעם כמי שאמר "איך הם רוצים שבן אדם בן שישים ידע כל מה שמתרחש בכל הכבישים הרבים באחריותו" (ציטוט לא מדוייק אבל המנגינה מאוד מדוייקת).
אף אחד לא קם ואמר למר הרשקוביץ שאם איננו מסוגל לטפל בכל הכבישים שבאחריותו שיקום ויתפטר לפני שקורים אסונות ובני אדם נהרגים ולא אחריהם.
אין לי מושג אם היו אינטרסנטים שליבו את האש או לא. עובדתית, תחזוקת הכבישים הנדונים (ועוד רבים אחרים) גובלת בפשע ועל האשם בכך לשבת שנים רבות בכלא (לפחות על הריגה מתוך רשלנות).
עניינו של מר הרשקוביץ נדון בבית המשפט והייתי שמח מאד אילו היה זוכה למשפט הוגן עד הסוף והיה חוצא חייב או זכאי בהתאם לממצאים. לצערי הרב, הוא לא עמד בכך וכנראה מצפונו עזר לו בהחלטה על גורלו.
אין לבית המשפט, למר לוצטי או לערוץ 2 אחריות לגבי מותו.
מי שהעסיק אותו וכיסה על מחדלים באותה תקופה צריך לחוש היום שותף לטרגדיה.

אנחנו עושים היום את המחר
מחר אנחנו נעשה את האתמול

ישן 21-11-2004, 17:41
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מכתב ההתאבדות אינו צריך לשנות דבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amranal שמתחילה ב "מכתב ההתאבדות של יצחק הרשקוביץ"

למרות שלזרוס נכנס למגננה, אני מוכן להרים את המשא ולומר שמכתב ההתאבדות הוא סוג של נקמה. עשה אותה אדם חלש בעליל, שלא היה מסוגל להתמודד עם תוצאות של ביצועיו, ואשר מצא דרך איומה (ופסולה בעיני) להפטר מהלחץ, תוך כדי השגת "ניצחון פירוס" שאת תוצאותיו הוא כבר אינו רואה.

ואני סבור שאין שום עניין במכתבו, ואין שום תועלת להתיחס לדבריו ולדברי משפחתו. השאלה היחידה שעלינו לדון בה האם כרמל לוצאטי ביצע את תפקידו כעתונאי והאם דבריו היו אמת.

לגבי השאלה הראשונה, אין לי ספק שהתשובה חיובית. כרמל לוצאטי עשה את מה שעתונאי צריך לעשות: הוא חשף והתריע על מחדלים ופגמים בתיפקוד גוף ציבורי ובאנשים שפועלים בגוף זה. זאת תפקידה של העתונות. כאשר עולה וצפה בעיה של אחזקת כבישים בצפון הארץ, שאת מחירה שילמו רבים בחייהם - זהו נושא חם וראוי לחקירה.

שאלה בתוך שאלה היא האם היה מקום לפרסם זאת בעת שהמשפט מתנהל. התשובה שלי אף היא חיובית והסיבה אינה רק בגלל שהמשפט היה רק בתחילתו (כך לדברי המשפחה) ודרכם של משפטים אצלנו להתארך, אלא משום שגם מע"ץ וגם המנוח התנהגו בזלזול גמור בהאשמות הכבדות נגדו. לאחר שהועמד לדין, היה מקום אולי להשעות אותו מתפקידו. זה לא נעשה. אבל לא זו בלבד שזה לא נעשה אלא שהוא עמד להיות מקודם לתפקיד סמנכ"ל!!! זאת לדעתי סיבה מצוינת לפרסום מידי של הכתבה, כי הקידום הזה הוא הוספת חטא על פשע, והחטא הזה דורש חשיפה והוקעה. זה מה שעשה כרמל לוצאטי.

ואשר לשאלה השניה, האם אמת היה בתחקיר? את זה נצטרך לראות. אבל כיוון שעיקר החומר שנמסרף היה מבוסס על ראיות שהוגשו לבית המשפט הרי ללוצאטי יש הגנה מוחלטת מפני תביעת לשון הרע! השאלה המעניינת היא האם המשפט יימשך או לא. אם הוא ייפסק, כפי שבדרך כלל זה קורה עם מות הנאשם - תשאר עננת ספק (לטוב או לרע) מעל הנאשם. אני חושב שהמשפחה באמצעות פרקליטו של הנאשם רשאית לבקש פסק דין. אם הם כל כך מאמינים בחפותו - זאת הדרך לטהר את זכרו. ואולם יכול להיות שהמנוח ידע כי כי הוא יורשע והחליט למנוע את הרשעתו בדרך האולטמטיבית של קיפוד חייו.

העובדה שהרשקוביץ התאבד, אינה צריכה להשפיע על דעתנו בעניין התחקיר. זה אינו פקטור בניתוח הפרשה. הנה לכם שאלה פרובוקטיבית כללית: אם "גיבור" תחקיר, מאיים על העתונאי שהוא יתאבד אם הפרשיה הנחקרת תפורסם - האם על העתונאי להמנע מפרסום? התשובה על השאלה הזאת תעזור לגבש דיעה על המקרה הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר